Týchto 5 hier zmení smartfón na interaktívnu zábavu pre celú rodinu

Ťukanie do smartfónu v rodinnom kruhu nemusí byť len neslušné. Pri interaktívnych hrách sa môžete s blízkymi zabávať, smiať a súťažiť.

Pri chvíľach s rodinou a blízkymi platí nepísané pravidlo, že mobily sa odkladajú, aby sme si mohli naplno užívať spoločne strávený čas. Ale čo ak by sme vám povedali, že si dnes cez smartfóny môžete zahrať skvelé hry, ktoré vás zabavia a neukrátia o kontakt s najbližšími?

Spoznajte zaujímavosti o Slovensku a tipy na 5 ďalších appiek, ktoré vás každý deň naučia niečo nové

Človeče, karty a dostihy navždy zostanú obľúbenými klasikami, ale ak máte tento rok chuť vyskúšať aj niečo nové a netradičné, máme pre vás tipy na päť hier, do ktorých prinášajú smartfóny zaujímavé interaktívne prvky.

Drawful 2
hra o kreslení, v ktorej nemusíte vedieť kresliť

Ťukanie do telefónu na návšteve rodiny či blízkych je vo väčšine prípadov neslušné, ale hra Drawful 2 je zábavnou výnimkou. Každý hráč dostane na začiatku heslo, ktoré musí nakresliť.

Každé kolo potom hádate jeden z týchto výtvorov, pričom vyberáte aj z odpovedí, ktoré si vaši protihráči vymysleli v snahe oklamať vás. Hru tak nevyhráva rodinný umelec, ale ten najprefíkanejší, kto najlepšie pozná humor ostatných. 

Hra Drawful 2 je zatiaľ iba v angličtine, takže si okrem zábavy precvičíte aj slovnú zásobu. Hru môžete spustiť na veľkej obrazovke cez herné konzoly, počítače aj smart televízory. Každý hráč kreslí a snaží sa ostatných oklamať cez svoj smartfón, nepotrebujete žiadnu ďalšiu appku.

Heads Up!
skrýva zábavu aj na tri lockdowny

U nás je táto hra známa ako Kto som. Princípom je, že ten, kto háda, si priloží v tomto prípade smartfón na čelo tak, aby nevidel slovo na displeji. Potom pomocou otázok zisťuje od ostatných hráčov, kto je. 

Aplikáciu si môžete stiahnuť v AppStore aj Google Play a pustiť sa do hrania. Ponúka až 75 zábavných kategórií, slov na hádanie je teda v zásobe aj na tri lockdowny.  Aplikácia navyše umožňuje točiť počas hry video, ktoré si môžete uložiť do rodinného archívu alebo sa ním pochváliť na sociálnych sieťach. 

That’s You!
je zábavná hra o vás a vašich blízkych

Chceli by ste vedieť, čo si o vás skutočne myslia vaši príbuzní a kamaráti? Sarkastický kvíz That’s You! je skvelou aktivitou na utužovanie vzťahov. Teda hlavne pre kolektívy, ktoré sa berú s nadhľadom a humorom. 

Počas hry dostávate rôzne otázky o vlastnostiach hráčov alebo zábavné úlohy, kde dokresľujete svoje selfie fotky. Body získavate podľa toho, či sa naozaj dobre poznáte a na odpovediach sa zhodnete. 

That’s You! je síce platená hra exkluzívna pre PlayStation, ale z osobnej skúsenosti potvrdzujeme, že jednorazová investícia prináša hodiny a hodiny smiechu. Hru zapnete na veľkej obrazovke a každý hráč sa pripojí cez svoj smartfón. Appka je zadarmo a hra je aj v češtine. Android verziu si stiahnete kliknutím sem a appku pre Apple zariadenia nájdete na tomto odkaze.

Just Dance Now
premení obývačku na parket

Tanečná hra Just Dance Now bola svojho času obrovským hitom. Mala však jednu zásadnú nevýhodu: potrebovali ste hernú konzolu a príslušenstvo. Dnes vám už našťastie stačí smartfón a televízor, ktorým sa dokážete pripojiť na internet.

V aplikácii vyberiete zdieľanie obrazovky na notebook, v prehliadači na televízore zadáte adresu justdancenow.com a do aplikácie zadáte číslo tanečnej miestnosti, ktoré bude v ľavom hornom rohu webovej stránky. 

V tomto momente máte smartfón a televízor spárované. Vyberiete skladbu, na ktorú chcete tancovať, a môžete začať. Nezabudnite, že aby sa vám započítavalo skóre, musíte držať smartfón otočený displejom smerom k televízoru. 

QuizzLand
vzdeláva a utužuje vzťahy aj na diaľku

Udržiavať vzťahy na diaľku sa dá rôzne, ale ak zapojíte rodinu a blízkych do zábavnej vedomostnej hry, môžete sa popritom aj niečo naučiť. QuizzLand je jednoduchý kvíz, ktorý nájdete aj v slovenčine. Nemusíte byť online naraz, každý sa k hre vráti, keď bude mať čas.

V ponuke je veľké množstvo kategórií, vedomosti si teda budete precvičovať poriadne zoširoka. Hra je vhodná pre deti od štyroch rokov, takže sa zábavnou formou môže vzdelávať celá rodina. Android verziu si stiahnete kliknutím sem a appku pre Apple zariadenia nájdete na tomto odkaze.


Aby ste si mohli všetky interaktívne vymoženosti užívať naplno, uistite sa, že máte funkčný a spoľahlivý smartfón. Vyberte si niektorý z modelov v ponuke O2, ktorý môžete mať k svojmu O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Ak nemáte špeciálne požiadavky na štupľové slúchadlá, nemusíte sa obávať, že by ste za extra funkcie museli zbytočne priplácať. V ponuke je veľa modelov, ktoré svojou výbavou rozumne balansujú na pomedzí všetkých kategórií a zároveň majú lákavú cenu.

Napríklad SBS Music Hero za veľmi rozumnú cenu ponúkajú výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny počúvania. Vďaka nabíjaciemu puzdru sa výdrž predĺži až na 13 hodín. Navyše majú spoľahlivý bluetooth 5.0, efektívne multifunkčné ovládacie tlačidlo a ergonomický dizajn.

Aj keď sa rozhodnete pre univerzálnu kategóriu, nemusíte sa báť, že by boli slúchadlá hlúpe a len prehrávali hudbu. Telefonovanie, automatické zapnutie a vypnutie či veľmi rýchle automatické párovanie so smartfónom je k dispozícii aj v tejto kategórii. 

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac