Viac výkonu a pekných fotiek, ale v menších rozmeroch. Motorola Moto Edge 30 Neo 5G je štýlová, kompaktná aj spoľahlivá

So smartfónom Motorola Moto Edge 30 Neo 5G prichádza do strednej triedy mobilov revolúcia.

Smartfón Motorola Edge 30 Neo 5G je novým členom rodiny Edge. Nováčik chce používateľov zaujať svojou kompaktnosťou, nízkou hmotnosťou, poriadnou dávkou výkonu pri každodennom používaní aj (prekvapujúcim) bezdrôtovým nabíjaním. A to všetko vo veľmi dobrej cene.

Dobre fotia, majú veľkú kapacitu batérie aj špičkový výkon. Na tieto smartfóny sa môžete spoľahnúť za každých okolností

Čo sa na smartfóne Motorola Moto Edge 30 Neo 5G vydarilo?

Už na prvý pohľad je jasné, že tento telefón si obľúbia hlavne tí, ktorí túžili po menšom smartfóne – pohodlne sa zmestí do vrecka a ľahko sa používa jednou rukou. Edge 30 Neo 5G má aj nízku hmotnosť (iba 155 g) a verte mi, oproti iným smartfónom je to obrovský rozdiel. Ja som si to užíval každú sekundu.

Ďalšou skvelou vychytávkou Motoroly Moto Edge 30 Neo 5G  je jej obrazovka. Displej s frekvenciou až 120 Hz poslúži na najplynulejšie užívanie si vizuálneho obsahu sociálnych sietí, pozeranie videí na YouTube či sledovanie filmov z HBO Max na mobile. Má vyladené úrovne jasu, ktoré som si všimol najmä pri používaní vonku – text a obrázky boli bez problémov viditeľné aj na priamom slnku. V kombinácii so 128 GB pamäťou a až 8 GB RAM Motorola Moto Edge 30 Neo 5G funguje ako švajčiarske hodinky.

Čo mohlo byť smartfóne Motorola Moto Edge Neo 30 5G lepšie?

Ťažko sa mi hľadalo niečo, čo by som tomuto funkciami nabitému telefónu mohol vytknúť. Za vylepšenie by hádam stáli iba fotografie vytvorené za horších svetelných podmienok, napríklad v noci.

Ale povedzme si na rovinu, žiaden telefón zatiaľ nedokáže dostatočne nahradiť profesionálne zrkadlovky – najmä pri nočných snímkach. Myslím, že to teda Motorole môžeme prepáčiť. Navyše počas dňa som smartfónom vytvoril niekoľko naozaj skvelých záberov.

Dlhé zimné večery sú ideálne na pozeranie filmov – nemusíte chodiť do kina, lebo zážitkové premietanie filmov si môžete vytvoriť aj vo svojej obývačke

Čo nás na smartfóne Motorola Moto Edge 30 Neo 5G príjemne prekvapilo?

Telefón ma milo prekvapil rýchlosťou nabíjania. Batéria má až 4020 mAh a podporuje rýchle 68 W nabíjanie – tzv. TurboPower, ktoré pri mojom testovaní nabilo telefón z 0 na 100 % za neuveriteľných 37 minút. Spoločnosť Motorola dokonca uvádza, že iba 10 minút nabíjania má stačiť na ďalšie 12-hodinové používanie tohto elegána.

Tento smartfón je výnimočný aj vďaka podpore bezdrôtového nabíjania, ktoré som, samozrejme, vyskúšal a fungovalo perfektne. Telefón sa takto nabíja pomalšie (max. 5 W), preto tento spôsob nabíjania odporúčam využívať hlavne v noci. Zároveň treba podotknúť, že v strednej triede je prítomnosť akéhokoľvek bezdrôtového nabíjania úplným prekvapením a Motorola sa rozhodla pre revolučný krok.

Milo ma potešila aj dvojica stereo reproduktorov od Dolby Atmos, ktoré poskytujú čistý a silný zvuk. Ten je kvalitou lepší ako pri niektorých drahších modeloch iných značiek.

Hodnotenie O2 Guru: Revolúcia v strednej triede

Značka Motorola vytvorila skvelý, konkurencieschopný a hlavne pomerne lacný telefón vzhľadom na všetky možnosti a funkcie, ktoré poskytuje. Je evidentné, že Motorola Moto Edge 30 Neo 5G chce vyčnievať z davu. Mňa si okamžite získala a neváhal by som ju odporúčať ďalej. Dokonca si myslím, že tento telefón je jasný kandidát na jeden z najpredávanejších smartfónov tohtoročných Vianoc.

Ak sa rozhodnete pre Motorolu Moto Edge 30 Neo 5G, môžete sa spoľahnúť, že vaše zariadenie bude mať kvalitnú a plynulú obrazovku, skvelý nadčasový dizajn, expresne rýchle nabíjanie aj konektivitu na najrýchlejšiu sieť 5G a mnoho ďalších vymožeností. Motorola jednoducho zvládne všetko, čo môže očakávať aj náročnejší používateľ.


Smartfón Motorola Moto Edge 30 Neo 5G môžete mať so špeciálnym vianočným kupónom v O2 aplikácii len za 348 €. Kupóny na ďalšie zariadenia a darčeky nájdete už teraz v O2 appke v záložke kupóny.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako si vytvoriť produktívne pracovisko doma? Tieto vychytávky vám pomôžu so sústredením

Sústrediť sa počas práce z domu je náročné. Pozreli sme sa na to, ako pomocou technologických vychytávok udržať pozornosť a nakopnúť produktivitu.

Po lockdownových časoch, keď home office už nie je povinnosť, ale možnosť, ho mnohí z nás stále s obľubou využívajú. No v takomto pracovnom móde môže pozornosť aj motivácia pracovať klesať. Vyrušujú nás rôzne podnety z okolia, o to viac teraz pri prechode z voľnejšieho letného režimu do zimného, plného nasadenia. Svoju produktivitu môžete zefektívniť aj pomocou technologických zariadení, doplnkov a aplikácií, na ktoré ani neminiete celú výplatu. 

Z home officeu rovno za virtuálnym trénerom. Ukážeme vám 7 tipov pre smart športovanie

Ešte pred tým, ako si vyberiete technologické „fičúrky“, zanalyzujte najskôr svoje pracovné prostredie. Váš domáci pracovný kútik by mal vyzerať približne takto:

  • Potrebujete dostatočne priestranný stôl. Ideálne s nastaviteľnou výškou, uprataný a bez zbytočností.
  • Komfortné a ergonomické sedenie, teda správne kreslo či stolička, sa postará o zdravú chrbticu, a tak vás v práci nebude vyrušovať ani bolesť a koncentrácia na prácu bude lepšia.
  • Rovnako na efektívnu prácu potrebujete aj dostatok svetla.
  • Ak vám to vyhovuje, okolie pracovného stola vám môžu spríjemniť kvety. Zlepšia náladu a prispejú ku kvalitnejšiemu vzduchu. 
  • Obraz so zelenou plochou dokáže upokojiť oči po dlhom pozeraní do monitora. 

Monitor je základ

 Nezáleží na tom, či používate desktopový počítač alebo notebook, dobrý monitor je povinnou výbavou home officeu. Monitor nie je ani pri notebookoch žiaden luxus, ale, naopak, veľký komfort. Čím je zobrazovacia plocha väčšia, tým menej trápite svoje oči. Netreba to však preháňať – pripojiť notebook k televízoru a sedieť pri ňom ako pri bežnom monitore má presne opačný efekt. 

Výber monitora závisí od špecifík vašej práce, no v každom prípade sa zamerajte na to, aby mal čo najväčšiu obnovovaciu frekvenciu, teda aby vedel za sekundu zobraziť čo najviac obrázkov. Tento údaj sa udáva v hertzoch a má skratku Hz. 

Monitory s nízkym počtom hertzov blikajú – aj keď toto blikanie nevidíte, vnímate ho. Unavuje oči a ovplyvňuje vaše sústredenie. Dobrou voľbou je napríklad monitor od Samsungu so 114 Hz alebo od Huawei s obnovovacou frekvenciou až 165 Hz. Blikanie eliminuje aj technológia DC Dimming (stmievanie), keď sa jas monitora upravuje automaticky podľa svetla.  

Smartfón na veľkej obrazovke 

Neustále kontrolovanie smartfónu počas dňa môže veľmi výrazne ovplyvniť sústredenie. Pozriete si len správy od kolegov a netreba veľa, aby ste odbehli na nejaké sociálne siete. Riešením by mohlo byť prepojenie telefónu s počítačom, keď od počítača nebudete musieť odbiehať za smartfónom a prepínať medzi dvoma technológiami. 

Na smartfóne si môžete nastaviť pracovný režim a zároveň máte okamžitý prístup k dátam a môžete využívať aplikácie, ktoré vám merajú odpracovaný čas bez toho, aby ste sa rozptyľovali odomykaním smartfónu.

Veľká zobrazovacia plocha monitora je pri takomto nastavení plusom aj pre vaše oči. Dnes totiž nie je problém zrkadliť displej smartfónu na displeji počítača – pracujú tak napríklad aj smartfóny Samsung Galaxy – mobil môžete ovládať priamo cez počítač.

Ak máte Windows 10 a smartfón s operačným systémom Android, nemala by vám ujsť appka Phone Link, ktorá spojí váš počítač či notebook so smartfónom na úrovni plnohodnotného používania smartfónu cez počítač.

Zavrite sa do zvukotesnej bubliny

Prepojenie smartfónu s počítačom si priam pýta ďalšiu vychytávku na zlepšenie produktivity počas home officeu – slúchadlá. ANC, teda aktívne potlačenie okolitých ruchov, už dokáže skutočné zázraky aj v dostupných cenových kategóriách.

ANC je technológia, ktorá dokáže eliminovať okolitý hluk a v podstate vás „uzavrie do príjemnej zvukotesnej bublinky“. Vŕtanie u susedov, hrmotanie na stavbe či premávka na ulici už pre vás nemusia byť rozptyľujúcim faktorom.

Slúchadlá s ANC dnes už ponúkajú všetky značky. Xiaomi má tradične veľmi príjemné ceny, Huawei je stávka na istotu a Samsung kombinuje prvotriedne technológie s elegantným dizajnom. Navyše bezdrôtové slúchadlá dnes už bežne ponúkajú funkciu spárovania s viacerými zariadeniami naraz, môžete ich teda mať naraz pripojené k smartfónu aj počítaču a ďalším zariadeniam. 

Ak počúvate na notebooku hudbu a zazvoní vám telefón, hovor môžete prijať jediným dotykom na slúchadle bez toho, aby ste museli čokoľvek prepínať alebo vyťahovať slúchadlá z uší.

S tabletom si trénujeme mozog

Slúchadlá môžete prepojiť aj s tabletom. Táto technologická vychytávka sa najčastejšie spája s kreatívnymi zamestnaniami, no vašej produktivite na home office môže pomôcť, aj keď sa venujete účtovníctvu. Napríklad k tabletom TCL TAB 10SSamsung Galaxy Tab S8 máte rovno v balení aj stylus, teda pero.

Vpisovanie poznámok do existujúcich dokumentov, najmä do PDF súborov, je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie s tabletom. Okrem toho písanie rukou aj v takejto digitálnej podobe prináša hneď niekoľko benefitov:

  • Zlepšuje logické a kritické myslenie, pretože je náročnejšie ako písanie na klávesnici.
  • Keďže je náročnejšie ako písanie na klávesnici, vyžaduje viac sústredenia. Nielen na samotné písanie, ale aj na formuláciu myšlienok.
  • Písanie rukou je cvičenie pre mozog.
  • Ak potrebujete spomaliť alebo sa upokojiť, píšte perom, resp. stylom. Náročnosť takéhoto písania nás jednoducho núti ubrať, čo pomáha sústredeniu a produktivite.
  • Ak už tablet máte, pero stylus k tabletu si môžete dokúpiť aj samostatne.

Aj počas domáceho pracovného nasadenia by ste si mali robiť prestávky. Môžete sa na nich zabaviť s týmito appkami, s ktorými si precvičíte myseľ

Inteligentná domácnosť znamená dokonalé domáce pracovisko

Preferujete home office pred kancelárskou prácou práve preto, že vás nikto neruší a nespomaľuje otázkami? Pri práci z domu vás však môže spomaliť nestabilné pripojenie na internet. Ťažko sa dobre sústreďuje, keď váš pracovný flow každú chvíľu preruší počítač v dôsledku pomalého pripojenia na sieť.

Multifunkčným riešením môže byť smart box. Primárne slúži na zosilnenie a stabilizovanie signálu z wi-fi routera, no dokáže aj manažovať pripojenie jednotlivých zariadení do rôznych frekvencií a jeho výsledkom je stabilnejšie pripojenie na wi-fi.

Smart box je zároveň „mozgom“ inteligentnej domácnosti a prepojí napríklad teplomer s vlhkomerom a vaším smartfónom. Ak je teplota alebo vlhkosť v domácnosti nevyhovujúca, upozorní vás. Nezdá sa to, ale teplota je zásadný faktor, ktorý ovplyvňuje vaše sústredenie a výkon. Veď aj zo Zákonníka práce vyplýva zamestnávateľovi povinnosť zabezpečiť zamestnancom teplotne vhodné prostredie. 

Teplota v miestnosti vášho domáceho pracoviska by mala byť v priemere okolo 23 °C, závisí však od ročného obdobia aj osobných preferencií. Vlhkosť by mala byť v rozmedzí od 40 do 60 %. Nesprávna vlhkosť má vplyv na dýchacie cesty, pokožku a dokonca spôsobuje aj bolesť hlavy.

Ak si hovoríte, že je to milá informácia, no sledovanie teploty a vlhkosti vás môže opäť len rozptyľovať, nemusí to tak byť. Ak si domácnosť vybavíte smart ohrievačom alebo inteligentnou termohlavicou na radiátor, či zvlhčovačom a všetko nastavíte v aplikácii, o nič sa starať nemusíte. Napríklad po prepojení smart boxutermohlavice Danfoss Z-Wave+ si v aplikácii môžete nastaviť automatické upravovanie teploty.

Svetlo hrá hlavnú úlohu

Najlepšie svetlo v každom (home) office je to prirodzené, no umiestnenie stola pod oknom môže byť z rôznych dôvodov problém. Opäť vám môže pomôcť inteligentná domácnosť, resp. inteligentné osvetlenie. Základným pravidlom je, že modré svetlo ako jedna zo zložiek svetla (nie umelo sfarbené namodro) dáva telu signál, že je deň a vy ste bdelí.

Počas práce si tak doprajte dostatok modrého svetla – v skutočnosti čistobiele svietenie, aby ste neboli ospalí. Mimo pracovného času si zase nastavte teplé žlté svetlo, aby ste navodili atmosféru pohody po práci. Môžete skúsiť aj tip pre lepší spánok – hodinu a pol pred spaním vypnite všetky monitory a inteligentné osvetlenie „prefarbite“ načerveno. Podporíte tým tvorbu melatonínu a kvalitnejšie sa vyspíte.

Pracovný režim 

Žiadna z našich rád neprinesie žiadaný účinok, pokiaľ nespravíte jednu zásadnú vec: na svojom smartfóne si na požadovaný čas nastavte pracovný režim – teda režim, počas ktorého vás nebudú vyrušovať žiadne mimopracovné záležitosti. Ak sa potrebujete sústrediť ešte intenzívnejšie, skúste si na daný čas zapnúť letový režim, aby ste sa doslova odstrihli od všetkých.

Ak používate iPhone, preskúmajte nastavenie Môj čas, v ktorom je samostatná časť Práca. Môžete si v nej nastaviť, ktoré aplikácie môžu posielať notifikácie, kto vám môže volať alebo písať. Môj čas nájdete v nastaveniach telefónu.

Efektivita s Pomodorom 

Náš mozog potrebuje približne po 40 minútach oddych, inak je jeho výkon neefektívny. Preto je dobré dopriať mu krátku 10-minútovú prestávku. Tento spôsob sústredenej práce sa nazýva Pomodoro a pomôže vám s ním napríklad aplikácia PomoDone.


Aby bol home office čo najproduktívnejší, odporúčame využiť aj balík Microsoft 365 Personal. Okrem všetkých prémiových produktov od Microsoftu k nemu máte aj 1 TB ukladacieho priestoru. K O2 SMART Paušálu ho môžete dokonca získať v cene paušálu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako si vytvoriť produktívne pracovisko doma? Tieto vychytávky vám pomôžu so sústredením

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac