Doprajte si slovenské more, tieto naše kúpaliská so slanou vodou stoja za návštevu

Aj na Slovensku sa môžete vykúpať v slanej vode.

Za slanou vodou nemusíte cestovať výhradne do zahraničia. Pripravili sme prehľad umelo vytvorených bazénov s morskou soľou a termálnych slaných prameňov.

Novolandia pri Lučenci

Bazény so slanou a liečivou vodou nájdete v Rapovciach, malej dedinke neďaleko Lučenca. Prameň s teplotou vody 38,1 stupňov Celzia tu objavili pred deviatimi rokmi v hĺbke vrtu 1 501 metrov.

Vysokou mineralizáciou a chemickým zložením pripomína morskú vodu, čím sa zaraďuje medzi naše najvzácnejšie pramene. Okrem štyroch bazénov so slanou vodou poteší aj sauna a wellness.

Mestské kúpalisko v Kežmarku

Kúpalisko v Kežmarku prešlo na jar veľkou rekonštrukciou. Chlorovanú vodu v bazénoch nahradí od letnej sezóny morská. Areál by sa mal dostať do prevádzky toto leto, momentálne prebiehajú posledné úpravy. Podľa informácií, ktoré mesto zverejnilo, sa môžeme tešiť na malé kežmarské more s tobogánmi a športoviskom.

Podhájska

Podhájska je obľúbená nielen medzi Slovákmi, ale aj turistami z okolitých krajín. V letnej sezóne je k dispozícii až 10 bazénov so slanou vodou, športoviská a prírodné oddychové miesta. Najmenší návštevníci ocenia najmä novovybudovaný tobogánový svet, dospelí si oddýchnu pri masážach či liečivých procedúrach.

Aqua relax Lívia pri Brezne

V mestskej často Zadné Halny v Brezne nájdete menšie rekreačné zariadenie Lívia. Od minulého roka sa tu nachádza bazén so slanou vodou aj zábavné atrakcie pre deti. Kapacita je tu obmedzená, takže ani v letných mesiacoch sa nemusíte obávať preplneného areálu.

Plaza Beach v Prešove

Detský vodný svet, slaná voda, palmy aj dvojlagúnový bazén. Plaza Beach predstavuje obrovský rezort, kde si okrem slanej vody užije aj tenisové kurty a volejbalové ihriská. Toto exotické kúpalisko pripomínajúce prímorské strediská sa nachádza v Prešove.

Miraj Resort pri Lučenci

Morské kúpalisko Miraj Resort nájdete pri Lučenci, v mestskej časti Opatová. Atmosféru dovolenkového strediska tu umocňuje okrem slanej vody aj pláž s morským pieskom, palmová záhrada a bar s terasou.

Vlnka pri Piešťanoch

Vlnka je 13 metrov dlhý bazén so slanou vodou s teplotou 28-32 °C, ktorý sa nachádza v rodinnom hoteli len pár metrov od jazera Sĺňava a Piešťaňoch. Je ideálnou voľbou pre rodiny s najmenšími deťmi, keďže sa tu pravidelne organizujú kurzy plávania pre bábätká od šiestich mesiacov.

Rýchly internet v Lučenci, Brezne či Prešove

Aj v lokalitách Prešov, Lučenec, Brezno, Kežmarok či Piešťany môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové