Navštívte týchto 11 tradičných tatranských miest a vyhrajte skvelé ceny

Spoznajte aj ďalšie miesta, ktoré v Tatrách treba vidieť, a navyše môžete s O2 Extra výhodami súťažiť o atraktívne ceny.

Hory máme na dosah, no napriek tomu poznáme niektoré tatranské miesta iba z pohľadníc. Vyberte sa s rodinou objavovať krásy Tatier a hrajte o zaujímavé ceny v súťaži s Extra výhodamiInšpirujte sa tipmi od O2 a naplánujte si letný víkend v slovenských veľhorách.

Chata pri Zelenom plese

chata pri zelenom plese

Je známa aj ako „Brnčalka“ a leží na konci Doliny Zeleného plesa na severnom brehu Zeleného plesa. Ponúka bohatý výber jedál a nápojov a ubytovanie turistickej kategórie.

Vodopád Skok

vodopad skok

Jeden z najkrajších tatranských vodopádov padá zo skalného prahu vo výške 1 789 m n. m. Spravte si nenáročnú túru zo Štrbského plesa po žltej značke a osviežte sa v jeho tieni.

Hrebienok

hrebienok

Východiskový bod do Malej Studenej doliny a Veľkej Studenej doliny, ako aj na Slavkovský štít. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m n.m. a zažite pocit, aký mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier.

Chata pod Rysmi

chata pod rysmi

Najvyššie položená (2 250 m n. m.) a zároveň najmladšia tatranská chata situovaná pod sedlom Váha v rovnomennej dolinke v uzávere Mengusovskej doliny. Pri výstupe na Rysy ju nemôžete minúť.

Slavkovský štít

slavkovsky vrch

Neprehliadnuteľný končiar s výškou 2 452 metrov nad morom vás po približne päťhodinovom výstupe odmení fantastickým výhľadom – jedným z najkrajších v celých Tatrách.

Demänovská jaskyňa slobody

demanovska jaskyna slobody

Spoznajte najnavštevovanejšiu jaskyňu na Slovensku, ktorá je súčasťou obrovského podzemného krasového systému v Demänovskej doline. Má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe.

Srdiečko (Chopok Juh)

srdiecko

Trojhviezdičkový hotel v nadmorskej výške 1 213 m n. m. víta svojich hostí už od roku 1958 a v lete je obľúbeným východiskom mnohých turistických trás.

Chopok, 2 004 m n. m.

chopok

Chopok, druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier, ponúka veľký počet trás na pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami náročnosti, od náročných, kde sa vyžaduje určitý stupeň prípravy, až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne pre začiatočníkov. Na vrchol vás moderné lanovky pohodlne odvezú z oboch svetových strán – zo severnej z Liptova i z južnej z Horehronia.

Bešeňová

Miesto príjemného oddychu, kde načerpáte pozitívnu energiu. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Vrbické pleso

vrbicke pleso

Najväčšie prírodné jazero v Nízkych Tatrách vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Oddýchnite si v tichu lesa a pokochajte sa výhľadom na okolité hrebene.

Skalnaté pleso, 1 751 m n. m.

skalnate pleso

Skalnaté pleso je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Náučno-zábavný chodník Tatranskej divočiny so Svišťou krajinkou si vaše deti určite obľúbia. Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a zažite neopakovateľný výhľad na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Skalnaté pleso je jedným z uzlov Tatranskej magistrály, po ktorej je už len na skok Huncovským úbočím do Doliny Zeleného plesa.

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách je leto najkrajšie. Vydajte sa s O2 na túry, navštívte vybrané miesta a každý týždeň hrajte o parádne ceny. 

Ako sa zapojím? 

Stiahnite si aplikáciu O2 Extra výhody (iOS, Android), navštívte jedno alebo viac miest v Nízkych alebo Vysokých Tatrách z mapy a označte sa na tomto mieste prostredníctvom aplikácie.

Čo môžem vyhrať?

Medzi hlavné ceny patrí pobyt pre dve osoby v Hoteli Pošta, rodinný pobyt v hoteli Galeria Thermal so vstupom do aquaparku Bešenová, ale aj výlet lanovkami na Skalnaté pleso a Lomnický štít. V rámci týždenných cien môžete vyhrať celodenné vstupy do aquaparkov či výlet lanovkou na Chopok.

Hlavné ceny do súťaže venoval Tatry Mountain Resorts a.s., top prevádzkovateľ horských stredísk a turistickýcvh služieb v regióne strednej a východnej Európy.

Podrobnosti o súťaži nájdete na našej stránke Extra výhody.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac