Objavte slovenské miesta, kde sa vybláznite na vodných športoch

Aj keď na Slovensku nemáme more, úspech vodných športov stále stúpa. Ak si netrúfate na adrenalínový windsurfing, no láka vás víkend pri vode, pokojný splav s krásnym výhľadom vás určite poteší.

Aj keď na Slovensku nemáme more, úspech vodných športov stále stúpa. Ak si netrúfate na adrenalínový windsurfing, no láka vás víkend pri vode, pokojný splav s krásnym výhľadom vás určite poteší.

Na Slovensku máme mnoho riek, vodných plôch či rybníkov, ktoré ponúkajú zážitky v podobe vodných športov. Do vodnej turistiky môžeme zaradiť výletné plavby,  člnkovanie na jazerách, splavy riek na kajakoch, kánoe alebo rafte. Splav na plti, windsurfing či adrenalínový rafting s priateľmi? Vyberie si naozaj každý.

Člnkovanie na Liptovskej Mare

Liptovskú Maru vyhľadávajú počas leta turisti z celého Slovenska. Rodiny s deťmi si to namieria na pokojnú plavbu loďou alebo člnkovanie, adrenalínoví nadšenci si tu prídu na svoje pri windsurfingu či vodných skútroch.

Windsurfing pri Hamuliakove

Windsurfing je najmladším v rodine vodných športov. Oficiálne vznikol až v roku 1965, dnes je najrýchlejším jachtárskym športom. Slovenskú komunitu surfistov hľadajte v letných mesiacoch pri Hamuliakove. Práve tu vzniklo centrum, kde si môžete windsurfing vyskúšať aj ako začiatočníci, pod dohľadom profesionálov.

Splav Dunajca

Jednou z obľúbených turistických atrakcií severného Slovenska sú splavy po riekach na drevených pltiach. Najmä splav Dunajca v nádhernej prírodnej scenérii Pieninského národného parku je zážitkom pre celú rodinu. Trasa dlhá 10 kilometrov vedie z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica.

Zdroj: Wikimedia CC 3.0, Autor: Karelj

Vodné lyžovanie v Košiciach na Jazere

Za poriadnou dávkou vodného adrenalínu zamierte na východ. Na Jazere v Košiciach si môžete okrem vodného lyžovania vyskúšať aj wakeboard alebo wakeskate. Lyže, dosky aj vesty si požičiate priamo v areáli.

Splav Laborca

Splavy na východnom slovensku sú veľmi obľúbené a navyše vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Medzi najkrajšie trasy patrí približne 70 kilometrov dlhý úsek, ktorý sa začína v Strážskom v Michalovskom okrese a končí v Strede nad Bodrogom v Trebišovskom okrese. Vybrať si môžete buď  viacdňový splav alebo jednodňový výlet.

Rafting pri Liptovskom Mikuláši

Areál vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši je veľmi dobre známy, pretože tu trénujú aj naši olympijskí víťazi. Napriek tomu nie je určený iba profesionálnym športovcom, pod dohľadom inštruktorov si môže rafting na umelo vystavanom kanáli na rieke Váh vyskúšať naozaj každý.

Zdroj: Wikimedia CC 3.0, Autor: Stanislav Hoferek

Plte na Orave

V súčasnosti predstavuje pltníctvo romantickú plavbu, no kedysi sa práve týmto spôsobom prevážal na Oravu nielen tovar a potraviny, ale aj meď a olovo. Na severnom Slovensku môžete aktuálne absolvovať vyhliadková plavbu tzv. starootcovskou plťou, ktorej trasa vedie riekou Orava popod skalné bralo Oravského hradu.

Rýchly internet v Liptovskom Mikuláši či Košiciach

Aj v lokalitách Košice, Michalovce či Liptovský Mikuláš môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac