Aké základné šperky by nemali chýbať v šperkovnici žiadnej ženy?

Chcete vedieť, ako a čím si vybaviť šperkovnicu, aby bola čo najviac nositeľná? Prečítajte si nasledujúce tipy.

Väčšina žien ladí výber oblečenia s doplnkami. Univerzálne kúsky odevu, ktoré viete rôzne kombinovať, sú častejšie nosené, a to isté platí aj pri šperkoch. Tieto doplnky by mali rovnako ladiť s oblečením ako kabelky alebo topánky.

Ak budete vlastniť napríklad šperky zo zlata, ktoré budú ľahko kombinovateľné, budete ich nielen nosiť častejšie, ale ušetríte si aj stres pri vyberaní tých správnych doplnkov pre svoj outfit.

Chcete vedieť, ako a čím si vybaviť šperkovnicu, aby bola čo najviac nositeľná? Prečítajte si nasledujúce tipy.

Jednoduché šperky

„V jednoduchosti je krása.“ Tento citát je obzvlášť pravdivý pri výbere šperkov. Ak hľadámt nositeľnosť a univerzalitu, treba doplnky vyberať s rozumom. Len tak ich budete vedieť použiť na rôzne príležitosti a s akýmkoľvek oblečením.

V tomto prípade vám vaše poklady urobia najväčšiu službu a budú vedieť krásne doplniť váš slávnostný alebo každodenný look.

Predstavte si situáciu, že idete na pracovný pohovor alebo na inú spoločenskú udalosť, kde máte predpísaný dress code a očakáva sa určitá úroveň oblečenia. V tom zmätku a zhone, kedy začnete vymýšľať, čo si obliecť, vám jednoduché šperky uľahčia situáciu a vy sa môžete sústrediť už iba na výber vhodného outfitu.

Odporúčame vám siahnuť po jednoduchých dizajnoch, neutrálnych farbách, ako je napríklad biela, čierna alebo tmavomodrá, tiež dbajte aj na tvar vášho klenotu, ktorý by mal byť skôr univerzálny, ako napríklad ovál, štvorec alebo kruh.

Kvalitné šperky

Častokrát nájdete krásne a dych berúce šperky aj v obchodoch s bižutériou. Ich životnosť je však veľmi krátka v porovnaní s kvalitnými šperkami. Stačí náhodné namočenie alebo neopatrná manipulácia a krásny šperk hneď stratí krásu. Znehodnotená bižutéria už nespĺňa účel zdobenia, a preto investícia do kvalitných kúskov platí aj v tomto prípade.

Kvalitné klenoty sú možno o niečo drahšie ako bižutéria, ale ich cena sa vráti v dlhšej životnosti. Pri správnej starostlivosti vydržia aj niekoľko generácií.

Aké sú overené šperky, ktoré by nemali vo vašej klenotnici chýbať?

Napichovacie náušnice

Náušnice na napichovanie sú v móde od nepamäti a tešia sa veľkej obľube. Ich jednoduché nosenie a ľahká kombinovateľnosť ich predurčuje na najviac nosený doplnok.

Majú nenáročný tvar, ktorý viete vynosiť s akýmkoľvek kusom oblečenia a určite s nimi nič nepokazíte pri bežnom dennom outfite, alebo naopak pri romantickej večeri s priateľom. Na trhu máte možnosť si vybrať náušnice z rôznych kovov ako striebro či zlato.

Pri zlatých šperkoch môžete siahnuť aj po ružovom alebo bielom zlate, ktoré je stále obľúbené. Ak máte radi farebné drahokamy alebo diamanty, nebojte sa nosiť aj tie, keďže variantám sa medze nekladú.

Retiazka s príveskom

Retiazky s príveskom už dávno nepatria iba zamilovaným tínedžerkám, ale ich rôzne variácie nájdete aj v dnešnej móde. Vyberajte jemné retiazky s malými príveskami, ktoré môžu byť aj vo forme symbolov.

Nebojte sa pohrať aj s dĺžkami retiazok. Ak máte top s výstrihom, môžete ho doladiť retiazkami v rôznych dĺžkach.

Perlové náušnice

Perly sú symbolom elegantnosti a decentnosti. Sú nielen nadčasové a skvelo ich viete doladiť k pracovnému oblečeniu alebo večernej róbe, ale tiež sú nenápadné a zároveň vedia vyzdvihnúť váš outfit. Práve toto potrebujete, ak chcete šperkovnicu obohatiť o nový, jednoduchý šperk.

Perlový náhrdelník

Tak ako u perlových náušníc, tiež pri perlových náhrdelníkoch platí ich široké využitie a ľahká kombinovateľnosť. Pri výbere šperku na krk môžete kombinovať rôzne dĺžky. Pokiaľ ide o denné nosenie, sú vhodnejšie kratšie náhrdelníky.

Pri večernom alebo slávnostnejšom outfite zvoľte dlhšie dĺžky, ktoré si tiež môžete napríklad obmotať viackrát okolo krku a vytvoriť tým výraznejší náhrdelník.

Jednoduchý náramok

Aj ten najjemnejší náramok vám vie zvýrazniť pestované ruky a dokonalú manikúru. Ak patríte k tým ľuďom, ktorý neradi „hrkajú“ so šperkami, zvoľte minimalistické náramky, ktoré môžu byť vyrobené z pevného kovu a tvaru alebo vyskúšajte jemné kamienkové retiazky, ktoré pri správnom výbere budú pekne ladiť aj s hodinkami.

Koktejlový prsteň

Čaká vás večierok a vy neviete, aký doplnok zvoliť? Možno tzv. koktejlový prsteň bude presne pre vás. Tento výrazný doplnok už nebudete musieť dopĺňať inými šperkami a určite pekne vyzdvihne váš večerný outfit. Hľadajte veľké perly a drahokamy rôznych farieb, ktoré vynosíte nielen na firemný večierok.

Kolekcia šperkov

Prsteň, náramok alebo náušnice. Ak chcete mať tieto klenoty v rovnakom štýle, ktorý sa vám osvedčil, poobzerajte sa po kolekcii šperkov. Dnes nájdete jemné a jednoduché kolekcie, ktoré ľahko zapadnú do vášho štýlu obliekania a už nikdy nebudete riešiť problém, že vám prsteň neladí s náušnicami.

Šperky patria medzi obľúbené doplnky a mali by v prvom rade jemne zvýrazniť vašu vizáž a outfit. Netreba ich výber podceňovať a venujte im dostatočnú pozornosť.

Klenotníctvo Eppi  ponúka šperky z drahých kovov s diamantmi a drahokamami. V ponuke má prstene, náušnice, náramky, prívesky a pre pánov tiež manžetové gombíky. Na stránkach nájdete aj veľké množstvo vzdelávacích a informačných materiálov, návodov a tipov s tématikou (nielen) šperkov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Ako rozhýbať deti? Odpoveď znie: Pokémon Go

Pikachu je po rokoch späť. Prinúti vás vstať z gauča a ísť sa hýbať.

Pokémon Go. Mobilná hra, ktorá v posledných dňoch zaplavila ulice a rozvírila internetové diskusie. Hrajú ju mladí, aj starí, v Amerike aj na Slovensku. Žije ňou celý Facebook a možno aj vy sami.

Ak ste o nej náhodou ešte nepočuli, tak ide o návrat Pokémonov, ktorí sú rozmiestnení po svete a vďaka technológii virtuálnej reality ich môžete hľadať a chytať počas toho, ako sa premiestňujete.

Oveľa dôležitejšie však je, že na rozdiel od klasických mobilných či počítačových hier, ktoré vás pripútali k stoličke a obrazovke, vás táto hra núti hýbať sa. Bez toho nefunguje. Aby ste mohli zbierať Pokémonov a zlepšovať sa, musíte kráčať či dokonca behať.

Pokémon Go a beh

Sú bežci, ktorým občas chýba motivácia, prečo sa obliecť, obuť a vybehnúť. Hľadajú ju preto inde, nachádzajú odmeny, ktoré im chuť ísť bežať zvýšia. Práve pre nich môže byť táto hra impulzom, ktorý ich vytiahne z domu, aj keď sa im úplne nechce.

Na druhej strane sú nebežci, ľudia, ktorí prepadli tejto hre naplno. Pre tých sa môže stať beh malou skratkou, ako v hre postupovať do ďalších levelov rýchlejšie a jednoduchšie. Beh je predsalen rýchlejší než chôdza, dokážete tak za rovnaký čas nazbierať väčší počet skúseností.

Súčasťou hry sú aj vajíčka. Z každého vajíčka sa vyliahne charakter, ale podmienkou je prejsť dva, päť alebo desať kilometrov.

Zároveň je hra limitovaná na rozpoznanie rýchlosti pohybu, takže napríklad z auta ju hrať nemôžete. Z tohto pohľadu je teda ideálnym prostriedkom k pohybu.

Nezabudnite, že beháte

Nič nie je čiernobiele, aj chytanie Pokémonov ako prostriedok k rozhýbaniu mládeže môže so sebou niesť riziká. Ak chcete počas behu hrať, aplikácia musí byť zapnutá, vy držíte telefón neustále v rukách a láka vás to kontrolovať displej. Nezabudnite však, že ste na chodníku a musíte pozerať aj pred seba.

Samotná hra má v sebe vibračné upozornenie, ktoré sa aktivuje, ak bežíte okolo zaujímavého objektu. Takže sa môžete pozerať pokojne pred seba a telefón držať v ruke.

Jeden príklad za všetky je Ginger Runner, jeden z najznámejších bežeckých blogerov na svete. Spojeniu behu a hľadania Pokémonov sa venuje aj vo svojej show:

Pozitívna revolúcia v hrách?

Na internete už kolujú vtipné komentáre, že hra rozhýbala v USA viac detí za 24 hodín, než sa to podarilo Michelle Obamovej za 8 rokov. Kus pravdy v tom naozaj je…


Lifetech: Čo je nové