Takto pri Poprade vznikajú ručne vyrábané drevené postele

Stolár s prezývkou Kolač vyrába masívne drevené postele na mieru, aké v obchodoch nenájdete.

Spánkom strávi človek približne tretinu svojho života. Jeho kvalita sa odráža na zdraví, nálade, ale aj produktivite v práci či v škole. A kvalitný spánok môžete mať iba na kvalitnej posteli s dobrým matracom.

Slavomír Poláček je remeselník, ktorého zákazníci sa o čosi viac tešia na večer, keď si pôjdu ľahnúť. Stolár, priateľmi prezývaný Kolač, vyrába postele na mieru.

slavomir polacek

Svoju dielňu si otvoril pred desiatimi rokmi, no práca s drevom ho lákala už od malička. Sám o sebe hovorí, že je človek, ktorý miluje drevo. Výrobu postelí povýšil na umenie. Inšpiráciu hľadá v prírode a oblých tvaroch secesie a art deca.

Výroba jednej postele z dielne Kolač trvá 6 týždňov. Vzhľadom na to, že je vyrobená presne podľa predstáv zákazníka a každá je originál, to nie je dlhé čakanie.

Kolačovou špecialitou je ručne vyskladaná mozaika v priečelí postele, tzv. „intarzia“. Tá pridáva na jedinečnosti postele, pretože mozaika z malých kúskov dreva rôzneho druhu a veľkosti sa nikdy nedá vytvoriť rovnako.

Postele Kolač intarzia

Postele Kolač

Výroba sa začína výberom dreva - každé je jedinečné svojou štruktúrou, kresbou a farbou.

stolárstvo Kolač

Postele Kolač

Postele Kolač

Stolársky majster na svoje výrobky dáva doživotnú záruku. Takže môžete celý čas pokojne spávať.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Snowgirls inšpirujú mladých, ako prekonávať samých seba

Na festivaloch sa premieta už tretí krátky film o snežných dievčatách z Liptova.

Krátky film Snowgirls rozpráva príbeh troch liptovských dievčat žijúcich život profesionálnych freestylových športovkýň. SnowgirlsNatália Šlepecká na lyžiach, Klaudia Medlová na snowboarde a Zuzana Stromková na lyžiach.

Rodáčky z Liptovského Mikuláša prerazili v zimných športoch doma aj vo svete.

Natália a Zuzana sa v Slovenskej Reprezentácii dostali až na olympijské hry v Sochi 2014. Zuzana tam štartovala v disciplíne woman’s freeski slopestyle ako prvá prvá žena v olympijskej histórii tohto športu. Táto disciplína bola totiž zaradená na olympiádu po prvýkrát.

Klaudia posunula hranice ženského snowboardingu, keď v roku 2015 ako prvá žena v histórii skočila náročný trik, tzv. double backside rodeo, na prestížnom pohári Nine Queens.

Snowgirls

Ich program však nie je len tréning a reprezentovanie, venujú sa aj osvete medzi mladými ľuďmi.

Organizujú besedy na základných a stredných školách, kde deťom približujú, čo všetko prináša športová kariéra. Projekt sa snaží doviesť viac mladých k športu a aktívnemu tráveniu času v prírode. V zapojených mestách dievčatá spolupracujú s miestnymi športovými klubmi, ktoré vedú tréningy pre deti a organizujú výjazdy na hory.

Nekonečne pozitívna energia jazdkýň inšpirovala aj filmára Filipa Zbojeka zo štúdia Pome, ktorý o ich živote natočil projekt s názvom Snowgirls.

Čo začalo v roku 2010 ako mini seriál, sa rozrástlo na tri krátke filmy – prvý vyšiel v roku 2012, druhý v roku 2014 a v poradí už tretí film Snowgirls v produkcii štúdia RedPoint mal v kinách a filmových kluboch premiéru práve tento november.

Pozrite si galériu z natáčania:

Foto: Marek Hliničan

Foto: Nine Queens

Klaudia Medlová Snowgirls

Zuzana Stromková Snowgirls

Natália Šlepecká Snowgirls

Snowgirls

Agentúra Azylo sa venuje téme extrémnych športov. Vytvára platformu pre zdieľanie príbehov a videí od kreatívcov a atlétov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac