Slováci zostrojili Cyklomlynček, kávičkársky vynález teraz baví internet

Dvaja kávoví nadšenci prišli na trh s vtipným vynálezom. Inšpiráciou im bola láska k bicyklom a slovenskej káve.

Dvaja kávoví nadšenci prišli na trh s vtipným vynálezom. Inšpiráciou im bola láska k bicyklom a slovenskej káve.

“Nemali sme peniaze na sofistikovaný kávovar, ale mali sme bicykel,” začínajú popisovať svoje začiatky podnikavci zo Slovenska, ktorých každodenná jazda na bicykloch a láska ku káve nakopla k novému a trocha netradičnému biznis nápadu. Mladíci si zostrojili svoj vlastný Cyklomlynček – prvý bicykel na svete, ktorý za jazdy pomelie čerstvú, voňavú kávu.

Ak ste si v tejto chvíli začali vyberať peniaze z peňaženky na kúpu tohto super vynálezu, musíme vás sklamať. Samozrejme, ide o fikciu z reklamy na Popradskú kávu. V nej dvojica cyklistov predstavuje kávológovi svoj bizarný stroj. Ako dopadne celý príbeh tohto revolučného nápadu vám prezrádzať nebudeme, radšej si to pozrite vo videu:

Článok vznikol v spolupráci s Popradskou kávou, najväčším domácim dodávateľom kávy a čaju na Slovensku. Od svojho vzniku v roku 1955 si získala priazeň aj tých najnáročnejších kávičkárov. Viac o produktových novinkách a lákavej súťaži nájdete na webovej stránke www.cyklomlyncek.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

10 folklórnych súborov, vďaka ktorým ožíva krása ľudovej hudby

Na Slovensku máme desiatky folklórnych súborov, vďaka ktorým je ľudová hudba stále na výslní.

Slovensko je jednou z mála krajín, ktoré sa môžu pochváliť pestrosťou ľudových tradícií. Vďaka mladým hudobníkom a tanečníkom je folklór aj dnes atraktívny a vyhľadávaný nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

novými dátovými paušálmi od O2 môžete počúvať ľudovú hudbu či sledovať celé folklórne vystúpenia kdekoľvek bez obmedzovania. Pozrite si tanečné choreografie folklórnych súborov z rôznych kútov Slovenska.

Urpín

Folklórny súbor Urpín z Banskej Bystrice pôsobí na umeleckej scéne už 59 rokov. Kedysi bolo jeho hlavným poslaním reprezentovať najmä regióny Horehronia a Podpoľania, aktuálne funguje ako občianske združenie.

SĽUK

V Slovenskom ľudovom umeleckom kolektíve sa vystriedali od roku 1949 najvýznamnejšie tvorivé osobnosti Slovenska. Dnes sa SĽUK skladá z troch organizačných zložiek, a to tanečného súboru, speváckeho zboru a ľudovej hudby. Každoročne ho môžeme vidieť aj na Pohode – najväčšom hudobnom festivale na Slovensku.

Marína

Zakladatelia folklórneho súboru Marína sa pri vzniku inšpirovali najznámejšou básňou Andreja Sládkoviča. Tento, takmer sedemdesiatročný folklórny súbor, tvoria hlavne mladí študenti stredných a vysokých škôl zo Zvolena a blízkeho okolia.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a počúvajte viac hudby ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Železiar

Súbor Železiar prezentuje vo svojej tvorbe ľudové umenie z regiónov Abov, Zemplín, Šariš a Spiš.

Očovan

Vznik folklórnej skupiny Očovan siaha až do roku 1936. Medzi prvých členov patrili aj zakladatelia SĽUK-u, ktorí sú roky obrovskou inšpiráciou pre súčasných folkloristov.

Lúčnica

Lúčnica sa prezentuje najmä svojou večnou mladosťou a profesionálnym javiskovým spracovaním pod krídlami hlavného choreografa súboru prof. Štefana Nosáľa. V súbore sa za roky aktívnej činnosti vystriedalo vyše 2000 študentov bratislavských stredných a vysokých škôl.

Mladosť

Folklórny súbor z Dubnice nad Váhom sa špecializuje na choreografie z oblastí ako je Ilavská kotlina, Terchová, Trenčín, Horehronie, Čičmany, Detva, Goral či  Zemplín.

Topľan

Súbor Topľan od svojho vzniku čerpá a uchováva najmä tance a spevy z oblasti Šariša a Zemplína.

Liptov

Folklórny súbor Liptov vznikol v povojnovom období a údajne je najstarším súborom na Slovensku, dokonca vznikol skôr ako profesionálne súbory SĽUK či Lúčnica.

PUĽS

Cieľom Poddukelského Umeleckého Ľudového Súboru je zachovávať a rozvíjať hudobné a tanečné bohatstvo Rusínov. Vo svojom repertoári má PUĽS okrem tancov z východného Slovenska aj tance z okolitých krajín.

Sledujte slovenský folklór kdekoľvek

Odteraz už aj sledovanie slovenských folklórnych súborov cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne sledujte celé tanečné vystúpenia kdekoľvek a kedykoľvek. Poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové