10 skutočných príbehov, ktoré sa dostali na filmové plátno

V našom zozname nájdete životné drámy, filmové rekonštrukcie slávnych udalostí aj nezabudnuteľné príbehy.

Od počiatku civilizácie sme svedkami množstva nezabudnuteľných udalostí a výkonov inšpiratívnych ľudí. Géniovia, vedci, vynálezcovia, športovci, bojovníci, hrdinovia a osobnosti z dejín, ktoré zmenili svet, sú často predlohou aj pre filmových scenáristov a režisérov.

Filmy z domova aj zo sveta si môžete kedykoľvek pozrieť priamo vo svojom mobile prostredníctvom aplikácie O2 TV v mobile.

Prinášame vám výber najlepších filmov, ktoré boli nakrútené podľa skutočných udalostí a určite stoja za pozretie.

Hačikó: Príbeh psa (2009)

Hačikó: Príbeh psa je film nakrútený podľa skutočnej udalosti. Zobrazuje lásku, vernosť a oddanosť psíka, ktorý je stelesnením hesla Pes je najlepší priateľ človeka.

Hačikó každé ráno vyprevádza svojho pána (Richard Gere) na vlakovú stanicu a poobede sa tam vracia, aby ho privítal. Jedného dňa sa však jeho pán nevráti, no on ho verne čaká ešte neuveriteľných deväť rokov. Hačikó si svojím príbehom a svojou oddanosťou vyslúžil vlastnú sochu, ktorá dodnes stojí na vlakovej stanici Šibuja v Tokiu.

Schindlerov zoznam (1993)

Silná životopisná dráma pod taktovkou Stevena Spielberga rozpráva strhujúci príbeh z obdobia holokaustu.

Do Krakova prichádza v roku 1939 Oskar Schindler (Liam Neeson), člen nemeckej nacistickej strany. Jeho jediným cieľom je zbohatnúť, čo sa mu rýchlo podarí kúpou továrne na smaltovaný riad a zamestnávaním Židov z geta, ktorých práca veľa nestojí. Správcom geta sa neskôr stane Amon Goeth, ktorý má voči Židom silný odpor. Koncom vojny navyše z Nemecka prichádza správa, že všetci krakovskí Židia majú byť prevezení do Osvienčimu. Schindler sa tomu rozhodne zabrániť. Spisuje menný zoznam viac ako 1 000 Židov a postupne sa ich snaží od Goetha vykúpiť, aby im tak zachránil život. Na túto záchranu nakoniec obetuje celý svoj majetok.

Apollo 13 (1995)

Apollo 13 je film o jednej z najznámejších vesmírnych misií – a to aj napriek tomu, že nebola úspešná.

Skupina troch astronautov v zložení Jim Lovell (Tom Hanks), Fred Haise (Bill Paxton) a Jack Swinger (Kevin Bacon) sníva, že pristane na povrchu Mesiaca. Ich sen sa však rozplynie, keď sa z ich raketoplánu odtrhne nádrž s kyslíkom. V riadiacom stredisku na Zemi vtedy dostanú zamestnanci legendárnu správu: „Houston, máme problém.“  Ich úlohou je rýchlo vymyslieť, ako všetkých troch členov posádky doviesť v poriadku domov.

Kód Enigmy (2014)

Príbeh opisuje neľahký život geniálneho matematika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch).

Jedného dňa nahlási Alanov sused vlámanie do matematikovho domu. Namiesto hľadania páchateľa však na políciu odvedú Alana. Zistia totiž, že je homosexuál a je podozrivý zo sexuálnych priestupkov. Na polícii sa podrobí výsluchu a práve tam rozpovie policajtovi svoj životný príbeh. Na povrch vyjde, že Alan je v skutočnosti vojnový hrdina, ktorý počas 2. sv. vojny pracoval na rozlúštení kódu nemeckého šifrovacieho stroja Enigma. Vďaka jeho stroju a výpočtom sa podarilo vojnu skrátiť a zachrániť tak tisíce životov ľudí, ktorí by inak padli v boji.

Nedotknuteľní (2011)

Dej filmu je inšpirovaný skutočným príbehom Philippa Pozza di Borga a vzťahom s jeho ošetrovateľom Abdelom Sellounom.

Francúzsky film v hlavnej úlohe s Omarom Sy, ktorý sa v roli Drissa stará o ochrnutého milionára Phillippa. Driss je problémový chlapec, ktorého práve prepustili z väzenia a jediné, čo chce, je svätý pokoj. Na to však musí úradom posielať podpísané tlačivá z rôznych pracovných pohovorov a dokazovať tak, že sa pokúša nájsť si prácu. Jedného dňa preto zavíta aj do Phillippovej rezidencie, netušiac, že tento pohovor mu zmení život. Kontrast milionárskeho života a života na ulici prináša mnoho vtipných situácií. Nikto však nečaká, že spojením týchto dvoch svetov vznikne pevné priateľstvo na celý život.

Moneyball (2011)

Moneyball je natočený podľa životného príbehu Billyho Beana.

Billy (Brad Pitt) bol kedysi nádejný hráč baseballu, ktorý však nedokázal naplniť očakávania, a preto sa namiesto ihriska rozhodne pre pozíciu v zákulisí. Ako manažér zle financovaného tímu Oakland Athletics má po odchode hviezdnych hráčov za úlohu zostaviť, takmer bez rozpočtu, silný a konkurencieschopný tím. Spojí sa preto s ekonómom Peterom Brandom (Jonah Hill), ktorý sa na baseball pozerá iba ako na štatistiku a súbor čísel. Na základe jeho algoritmu začnú skupovať hráčov, o ktorých nikto nemá záujem. A hoci ich má celý baseballový svet za bláznov, podarí sa im zázrak.

Hacksaw Ridge (2016)

Hacksaw Ridge zobrazuje bitku o Okinawu počas 2. sv. vojny. Hlavným hrdinom príbehu je 23-ročný Desmond Doss (Andrew Garfield).

Ako väčšina jeho rovesníkov narukuje, pretože chce pomôcť vlasti. Jeho vnútorné presvedčenie mu však nedovoľuje nosiť zbraň, čo sa u jeho kolegov nestretne s veľkým pochopením. Kvôli tomuto rozhodnutiu si musí vytrpieť mnoho šikanovania, no napokon sa stane zdravotníkom. Počas bitky o Okinawu sa jeho jednotka dostane pod ostrú paľbu a musí sa dať na okamžitý ústup. Doss však odmietne odísť a počas 12 hodín zachráni život 75 mužom.

Teoria všetkého (2014)

Film je vyobrazením života Stephena Hawkinga, jedného z najväčších géniov sveta, ktorý nás opustil len nedávno.

Jeho postavu dokonale stvárnil herec Eddie Redmayne. Dej sa začína v roku 1963, Stephen Hawking má 21 rokov, študuje kozmológiu na Cambridge, je veľmi obľúbený medzi profesormi aj študentmi a má šťastný vzťah so svojou priateľkou Jane (Felicity Jones). Ich život sa otočí naruby, keď sa Stephen dozvie, že jeho nervový systém prestáva fungovať a čakajú ho nanajvýš dva roky života. Spoločne s Jane sa rozhodnú postaviť osudu čelom a zabojovať o spoločné šťastie.

Skryté čísla (2016)

60. roky 20. storočia, Amerika a Rusko zápasia o to, kto prvý poletí do vesmíru.

Tri afroamerické matematičky Katherin, Dorothy a Mary si plnia sen a pracujú pre NASA. Ich vysnívaná práca je zároveň aj peklom, pretože sa denne stretávajú s predsudkami, podceňovaním a rasovými urážkami. Napriek všetkému sa nakoniec stanú mozgami jednej z najväčších vesmírnych operácií v histórii a práve vďaka ich geniálnym výpočtom sa prvý americký kozmonaut John Glenn dostane na obežnú dráhu a späť.

Joy (2015)

Film Joy je inšpiratívny príbeh ženy, ktorá si ide tvrdo za svojím cieľom. Jej túžbou je zabezpečiť rodinu a dostať sa do veľkého sveta obchodu.

Podarí sa jej to prostredníctvom revolučného vynálezu – zázračného mopu. Mop sa stane hitom a Joy  (Jennifer Lawrence) vďaka nemu vytvorí silné obchodné impérium. S veľkým úspechom však prichádza aj niekoľko nástrah, ktoré musí prekonať. Zrada priateľov aj rodiny, závisť a krutý svet obchodu jej pod nohy hodia poriadne polená. Joy však už nie je naivné dievča, a preto dokáže zobrať život aj biznis do vlastných rúk a zariadiť si ho podľa vlastných predstáv.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Návod na O2 TV v mobile: Aktivujte si prístup k filmom, dokumentom a športovým prenosom

Chcete si večer pozrieť športový záznam, ktorý išiel počas dňa, dokument zo včera alebo dobrý film? Tu je návod, ako si aktivovať službu O2 TV v mobile.

O2 TV je nová služba od O2, vďaka ktorej máte každý večer k dispozícii čerstvý výber dokumentov, športových prenosov, filmov a televíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete vo svojom mobile pozrieť program viac ako 30 televíznych kanálov až 7 dní po jeho odvysielaní. Denne tak máte na výber niekoľko stoviek programov, dokumentov a filmov.

Televízne stanice môžete sledovať aj naživo, prípadne si nahrať až 100 hodín programu a pozrieť si ho kedykoľvek počas nasledujúcich 30 dní.

Ako si aktivujem O2 TV v mobile?

Existujú dve možnosti, ako si vo svojom mobile či tablete môžete užiť obľúbené filmy a relácie.

Možnosť 1. je pre tých, ktorí majú od O2 fakturovaný program.

Ak patríte k zákazníkom O2, jednoducho navštívte aplikáciu Moje O2 a po prihlásení si aktivujte službu O2 TV v mobile.

 

Možnosť 2. je pre tých, ktorí od O2 fakturovaný program nemajú.

V tomto prípade navštívte stránku O2 TV a kliknite na tlačidlo „Chcem mať O2 TV v mobile“. Následne si k službe vyberte program, odporúčame vám Strieborný O2 Paušál s O2 TV v mobile.

 

V oboch prípadoch dostanete aktivačnú SMS a e-mail s prihlasovacím PIN-om. Potom si stiahnite appku O2 TV z Google Play, App Store alebo www.o2tv.sk.

Takto vyzerá O2 TV po prihlásení

Vďaka tejto službe máte denne na výber desiatky dokumentov, množstvo športových prenosov, filmovtelevíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete každý deň vo svojom mobile vychutnať 7-dňové spätné prehrávanie viac ako 30 televíznych kanálov.

Všetky kanály môžete, samozrejme, sledovať aj naživo a 10 z nich v HD kvalite.

Často kladené otázky

Može si službu aktivovať ktokoľvek?

Stačí, ak ste zákazníkom O2. Služba je bez viazanosti a cena programu je len 5 €. Aktivujte si ju na tejto stránke.

Potrebujete pomoc s nastavením O2 TV vo vašom mobile?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Čo v prípade, ak nie som v O2?

Žiadny problém. Jednoducho si preneste svoje číslo do O2 a v prípade zmluvnej pokuty vám O2 pošle na účet peniaze až do výšky 150 € na jej pokrytie. Podrobné informácie o prenose čísla nájdete na tejto stránke.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové