Atmosféra zákutí Bratislavy telefónom mladého fotografa

Každé mesto je niečím výnimočné a pre každého z nás sa to pekné ukrýva niekde inde. Často je to iba o uhle pohľadu. Fotograf Boris Reichel nám ukázal svoje obľúbené miesta v Bratislave zachytené mobilom LG G6.

Každé mesto je niečím výnimočné a pre každého z nás sa čaro ukrýva niekde inde. V tomto seriáli vám budeme predstavovať slovenské mestá z pohľadu jedného človeka počas 24 hodín. Bratislavou vás dnes prevedie mladý fotograf Boris Reichel.

Trhy na Miletičovej

Pripomína mi detstvo, keď som s mamou chodil nakupovať na trhy. Počas každej návštevy sa zastavím v stánku s kvetmi. Odtiaľ moje kroky väčšinou smerujú k s čerstvému ovociu. Nachádza sa tu tiež legendárne vietnamské bistro Phong Nam, ktoré je známe svojou výbornou polievkou Phở alebo špecialitou Bún bò Nam Bộ. Počas obeda tu bývajú dlhé rady, oplatí sa sem prísť skôr v neskorších hodinách.

Obchodná ulica

Mnoho mojich známych nerozumie, prečo práve táto ulica patrí medzi moje obľúbené. Baví ma tým, že tu neustále pulzuje život a je plná kontrastov. Na prvý pohľad zanedbaná a svojská ulica, no v zašitých dvoroch sa dajú objaviť poklady.

Medická záhrada

Milujem tu ležať celé dni na deke pod mojim obľúbeným stromom. Len tak s knihou a kávou z neďalekej kaviarne a nič neriešiť, len pozorovať okolie – piknikujúcich, pobehujúce deti či jogínov.

Dom na Panskej ulici

Obytný dom s bývalou lekárňou Salvator na prízemí ma už dlhé roky fascinuje a rozmýšľal som, či je ešte vôbec obývaný. Nedávno som však zahliadol na jednom balkóne staršiu paniu, ktorá sa usmievala na celú ulicu čo mi okamžite zlepšilo deň.

Slovenská národná galéria

Tento rok je program SNG nabitý skvelými výstavami, či už o identite slovenského štátu Sen x skutočnosť alebo histórii módy u nás s názvom Nech šije! Vstup do galérie je voľný po celý rok. Po návšteve výstav sa vždy rád zastavím v kaviarni Berlinka, ktorá je súčasťou galérie.

Letná čitáreň u Červeného raka

Tu sa dá veľmi dobre schovať pred zhonom a povinnosťami. Je to malá záhrada ukrytá pod mostom pri Michalskej bráne s nenápadným vchodom z tejto ulice. Rád si sem zoberiem knihu, prípadne je tu k dispozícii množstvo magazínov na prelistovanie. Oplatí sa sem prísť aj na rôzne čítačky kníh spojené s koncertmi.

Námestie Slobody

Na záver prechádzky trošku anarchie. Námestie Slobody alebo “Gottko” je veľmi fotogenické miesto Bratislavy so zvláštnym čarom. Rád sem chodím venčiť psa s kamarátkou, prechádzať sa po námestí alebo si posedieť na fontáne. Toto mesto veľmi potrebuje rekonštrukciu, ktorá mu pomôže znovuzrodiť sa.

Boris Reichel

Bratislavou vás sprevádzal mladý fotograf Boris Reichel, ktorý sa sem presťahoval pred pár rokmi. Popri štúdiu na Fakulte masmédií v Trnave, sa venuje módnej fotografii a prispieva do rôznych časopisov, jeho tvorbu môžete sledovať tu. Svoje obľúbené miesta nafotil na telefón LG G6.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac