Atmosféra zákutí Bratislavy telefónom mladého fotografa

Každé mesto je niečím výnimočné a pre každého z nás sa to pekné ukrýva niekde inde. Často je to iba o uhle pohľadu. Fotograf Boris Reichel nám ukázal svoje obľúbené miesta v Bratislave zachytené mobilom LG G6.

Každé mesto je niečím výnimočné a pre každého z nás sa čaro ukrýva niekde inde. V tomto seriáli vám budeme predstavovať slovenské mestá z pohľadu jedného človeka počas 24 hodín. Bratislavou vás dnes prevedie mladý fotograf Boris Reichel.

Trhy na Miletičovej

Pripomína mi detstvo, keď som s mamou chodil nakupovať na trhy. Počas každej návštevy sa zastavím v stánku s kvetmi. Odtiaľ moje kroky väčšinou smerujú k s čerstvému ovociu. Nachádza sa tu tiež legendárne vietnamské bistro Phong Nam, ktoré je známe svojou výbornou polievkou Phở alebo špecialitou Bún bò Nam Bộ. Počas obeda tu bývajú dlhé rady, oplatí sa sem prísť skôr v neskorších hodinách.

Obchodná ulica

Mnoho mojich známych nerozumie, prečo práve táto ulica patrí medzi moje obľúbené. Baví ma tým, že tu neustále pulzuje život a je plná kontrastov. Na prvý pohľad zanedbaná a svojská ulica, no v zašitých dvoroch sa dajú objaviť poklady.

Medická záhrada

Milujem tu ležať celé dni na deke pod mojim obľúbeným stromom. Len tak s knihou a kávou z neďalekej kaviarne a nič neriešiť, len pozorovať okolie – piknikujúcich, pobehujúce deti či jogínov.

Dom na Panskej ulici

Obytný dom s bývalou lekárňou Salvator na prízemí ma už dlhé roky fascinuje a rozmýšľal som, či je ešte vôbec obývaný. Nedávno som však zahliadol na jednom balkóne staršiu paniu, ktorá sa usmievala na celú ulicu čo mi okamžite zlepšilo deň.

Slovenská národná galéria

Tento rok je program SNG nabitý skvelými výstavami, či už o identite slovenského štátu Sen x skutočnosť alebo histórii módy u nás s názvom Nech šije! Vstup do galérie je voľný po celý rok. Po návšteve výstav sa vždy rád zastavím v kaviarni Berlinka, ktorá je súčasťou galérie.

Letná čitáreň u Červeného raka

Tu sa dá veľmi dobre schovať pred zhonom a povinnosťami. Je to malá záhrada ukrytá pod mostom pri Michalskej bráne s nenápadným vchodom z tejto ulice. Rád si sem zoberiem knihu, prípadne je tu k dispozícii množstvo magazínov na prelistovanie. Oplatí sa sem prísť aj na rôzne čítačky kníh spojené s koncertmi.

Námestie Slobody

Na záver prechádzky trošku anarchie. Námestie Slobody alebo “Gottko” je veľmi fotogenické miesto Bratislavy so zvláštnym čarom. Rád sem chodím venčiť psa s kamarátkou, prechádzať sa po námestí alebo si posedieť na fontáne. Toto mesto veľmi potrebuje rekonštrukciu, ktorá mu pomôže znovuzrodiť sa.

Boris Reichel

Bratislavou vás sprevádzal mladý fotograf Boris Reichel, ktorý sa sem presťahoval pred pár rokmi. Popri štúdiu na Fakulte masmédií v Trnave, sa venuje módnej fotografii a prispieva do rôznych časopisov, jeho tvorbu môžete sledovať tu. Svoje obľúbené miesta nafotil na telefón LG G6.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Horský vodca Miroslav Peťo odporúča najťažšie tatranské túry, ktoré stoja za námahu

Ak patríte medzi milovníkov Tatier, ktorým v zozname chýba už len Gerlachovský štít, nechajte sa inšpirovať tipmi od horského vodcu a horolezca Miroslava Peťa.

Vysoké Tatry sú vhodné pre všetkých, od nenáročných prechádzok s malými deťmi až po fyzické prekonávanie tých, ktorí chcú zdolať tie najvyššie vrcholy. Ak patríte do druhej skupiny, a v zozname vám chýba už len výhľad z Gerlachovského štítu, nechajte sa inšpirovať tipmi od horského vodcu a horolezca Miroslava Peťa.

Ľadové štíty

Traverz ľadových štítov patrí k najkrajším a najnáročnejším vysokohorským túram v Tatrách. Výstup na Ľadový štít je dlhý, no výhľady z vrcholu patria k najlepším v Tatrách, a určite stoja za všetku tú fyzickú námahu.

Trasa: Téryho chata – Ľadový štít
Čas: 5 – 6 hodín

Gerlachovský štít

Výstup na najvyšší tatranský štít patrí k najpopulárnejším túram v Tatrách. Trasa cez Velickú próbu sa počas slnečných letných dní mení na pestrofarebného hada rôznych skupiniek ľudí. Horský vodca odporúča pre zdatnejších turistov výstup cez tzv. Martinovku – pekný hrebeň spájajúci Litvorový štít cez Zadný Gerlach s hlavným vrcholom Gerlachu. Výstup vyžaduje ľahšie lezenie, no krásne výhľady a menej frekventovanú trasu určite ocení väčšina milovníkov hôr.

Trasa: Sliezsky dom – Gerlachovský štít
Čas: 8 – 10 hodín

Bradavica

Bradavica je netypická bašta zo štyrmi vrcholmi. Vypína sa nad Velickou dolinou a na rozdiel od Gerlachovského štítu je aj v letnej sezóne oázou horského ticha a pokoja. Miroslav Peťo odporúča milovníkom hôr spojiť túru na Bradavicu s pekným hrebeňom z Východnej Vysokej a následne ostrou hranou vyliezť aj na susednú Rohatú vežu.

Trasa: Sliezsky dom – Bradavica
Čas: 6 hodín

Prostredný hrot

S výškou 2440 m. n. m. nepatrí medzi najvyššie končiare, no svojím zašpicateným tvarom určite patrí k najkrajším štítom Tatier. Túra na Prostredný hrot je dlhá a rozmanitá – od žľabov, hrebeňu a rámp, až po ľahké lezenie vo vrcholovej stene.
Trasa: Hrebienok – Prostredný hrot
Čas: 9 – 10 hodín

Vysoká

Kráľovná Tatier, ktorá sa so svojím nádherným dvojvrcholom hrdo vypína nad Zlomiskovou dolinou. Jej korunu dopĺňa Dračí a Ťažký štít. Traverz celej koruny Vysokej patrí k tomu najkrajšiemu a najnáročnejšiemu, čo naše Tatry z hľadiska vysokohorskej turistiky ponúkajú. Na zostupe cez Kohútik vás poteší občerstvenie na chate pod Rysmi, najvyššie položenej chate v Tatrách.

Trasa: Popradské pleso – Vysoká
Čas: 7 – 8 hodín

Miroslav Peťo

Miroslav Peťo je horský človek telom aj dušou. Keď nesprevádza turistov na horách, venuje sa skialpinizmu, extrémnemu lyžovaniu, skalolezectvu či horskej cyklistike. Jeho výstupy na najkrajšie hory sveta môžete sledovať aj na jeho webovej stránke.


Lifetech: Čo je nové