Atmosféra zákutí Bratislavy telefónom mladého fotografa

Každé mesto je niečím výnimočné a pre každého z nás sa to pekné ukrýva niekde inde. Často je to iba o uhle pohľadu. Fotograf Boris Reichel nám ukázal svoje obľúbené miesta v Bratislave zachytené mobilom LG G6.

Každé mesto je niečím výnimočné a pre každého z nás sa čaro ukrýva niekde inde. V tomto seriáli vám budeme predstavovať slovenské mestá z pohľadu jedného človeka počas 24 hodín. Bratislavou vás dnes prevedie mladý fotograf Boris Reichel.

Trhy na Miletičovej

Pripomína mi detstvo, keď som s mamou chodil nakupovať na trhy. Počas každej návštevy sa zastavím v stánku s kvetmi. Odtiaľ moje kroky väčšinou smerujú k s čerstvému ovociu. Nachádza sa tu tiež legendárne vietnamské bistro Phong Nam, ktoré je známe svojou výbornou polievkou Phở alebo špecialitou Bún bò Nam Bộ. Počas obeda tu bývajú dlhé rady, oplatí sa sem prísť skôr v neskorších hodinách.

Obchodná ulica

Mnoho mojich známych nerozumie, prečo práve táto ulica patrí medzi moje obľúbené. Baví ma tým, že tu neustále pulzuje život a je plná kontrastov. Na prvý pohľad zanedbaná a svojská ulica, no v zašitých dvoroch sa dajú objaviť poklady.

Medická záhrada

Milujem tu ležať celé dni na deke pod mojim obľúbeným stromom. Len tak s knihou a kávou z neďalekej kaviarne a nič neriešiť, len pozorovať okolie – piknikujúcich, pobehujúce deti či jogínov.

Dom na Panskej ulici

Obytný dom s bývalou lekárňou Salvator na prízemí ma už dlhé roky fascinuje a rozmýšľal som, či je ešte vôbec obývaný. Nedávno som však zahliadol na jednom balkóne staršiu paniu, ktorá sa usmievala na celú ulicu čo mi okamžite zlepšilo deň.

Slovenská národná galéria

Tento rok je program SNG nabitý skvelými výstavami, či už o identite slovenského štátu Sen x skutočnosť alebo histórii módy u nás s názvom Nech šije! Vstup do galérie je voľný po celý rok. Po návšteve výstav sa vždy rád zastavím v kaviarni Berlinka, ktorá je súčasťou galérie.

Letná čitáreň u Červeného raka

Tu sa dá veľmi dobre schovať pred zhonom a povinnosťami. Je to malá záhrada ukrytá pod mostom pri Michalskej bráne s nenápadným vchodom z tejto ulice. Rád si sem zoberiem knihu, prípadne je tu k dispozícii množstvo magazínov na prelistovanie. Oplatí sa sem prísť aj na rôzne čítačky kníh spojené s koncertmi.

Námestie Slobody

Na záver prechádzky trošku anarchie. Námestie Slobody alebo “Gottko” je veľmi fotogenické miesto Bratislavy so zvláštnym čarom. Rád sem chodím venčiť psa s kamarátkou, prechádzať sa po námestí alebo si posedieť na fontáne. Toto mesto veľmi potrebuje rekonštrukciu, ktorá mu pomôže znovuzrodiť sa.

Boris Reichel

Bratislavou vás sprevádzal mladý fotograf Boris Reichel, ktorý sa sem presťahoval pred pár rokmi. Popri štúdiu na Fakulte masmédií v Trnave, sa venuje módnej fotografii a prispieva do rôznych časopisov, jeho tvorbu môžete sledovať tu. Svoje obľúbené miesta nafotil na telefón LG G6.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac