3 roky na bicykli: Najkrajšie výhľady z cesty okolo sveta

Ak je niečo, kvôli čomu sa oplatí drieť v náročných stúpaniach, tak sú to práve tieto momenty.

Úzka rozbitá asfaltová cesta vedie pri pobreží. Občas odbočí do džungle. Kopce sú náročné a je extrémne vlhko. Od rána našliapaných už vyše 100 kilometrov. Stúpania dávajú zabrať a treba oddychovať v zjazdoch, dávať pozor na jamy. Premávka takmer nie je, ale občas vyletí kamión rovno zo zákruty. A zrazu, spoza ďalšej nekonečnej zákruty v horských serpentínach, sa vynoria strmé úpätia najvyšších hôr v Peru zaliate ranným slnkom.

Toto je len jedna z mnohých spomienok Karola Voltemára na momenty, keď si uvedomí, prečo sa vybral na takmer 60 000 kilometrov dlhú cestu okolo sveta na bicykli – World Bike Travel. O ceste, ktorá ešte zďaleka nie je na konci a pokračuje v Afrike a Európe, sa môžete viac dočítať v tomto článku.

Pozrite si tie najkrajšie výhľady, ktoré sa cestovateľovi Karlovi Voltemárovi  naskytli ako odmena za poctivo odkrútené kilometre na bicykli.

1. Anapurna Himaláje, základný tábor s výhľadom na údolie

2. Dračie hory v Číne počas východu slnka

3. Nekonečné serpentíny v čínskom stredozemí

4. Provincia Guangxi, Čína

5. Na dlhej ceste cez Vietnam

6. Západ slnka v horách, Peru

7. Strmý zjazd z 3600 m.n.m. späť do doliny, Peru

8. Nekonečné stúpania a serpentíny, Peru

9. Odbočka pri zjazde zo horského sedla vo výške 4 000 m.n.m, Peru

10. Dramatický kaňon pri jazde cez ľudoprázdne hory, Peru

11. Kordiléry a horské pleso vo výške 4 400 m.n.m

12. Západ slnka na pláži na okraji “nekonečnej” džungle, Sumatra

13. Daždivý trek pod Anapurnou, Himaláje

14. Stúpanie na bicykli Trail Ridge v Rocky Mountains a výhľad do doliny, Colorado

15. Výhľad na vrcholky hôr v Glacier National Park, Nový Zéland

16. Provincia Yunnan a výhľad z cesty do údolia, Čína

17. Staré pyramídy civilizácie Zapotec, Mexiko

18. Provincia Sichuan a hmlisté dni v horách, Čína

19. Kláštor v horách, Čína

20. Dvanásť apoštolov, Austrália

Viac fotografii z Karolovej cesty okolo sveta na bicykli nájdete na stránke projektu.

Karol Voltemár je cestovateľ a podnikateľ na ceste okolo sveta. Absolvuje ju na bicykli a bude na ceste viac ako tri roky. Cieľom cesty je spoznať svet a inšpirovať ľudí k originálnym nápadom a ich realizácii. Podniká v oblasti online marketingu a ecommerce. Rád fotí, cestuje, bicykluje, pracuje a užíva si život.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Najlepšie tablety pre vysokoškolákov

Načo so sebou vláčiť na prednášky notebook, keď vám v drvivej väčšine prípadov postačia funkcie tabletu? V tomto prehľade vám predstavíme zopár tabletov, ktoré sú ľahké, majú dlhú výdrž a zabavia vás, keď čakáte na profesora, ktorý si dal akademickú štvrťhodinku.

Huawei MediaPad T2 7.0 — Rýchly internet a dlhá výdrž

Nástupca obľúbeného modelu prináša všetky výhody svojho predchodcu celokovové vyhotovenie, nízku hmotnosť a kompaktné rozmery. Výhodou je aj veľká batéria, ktorá vás poteší dlhou výdržou na jedno nabitie, čo oceníte hlavne počas dní, keď trávite v škole niekoľko hodín vkuse. Tablet poháňa štvorjadrový procesor a 1 GB operačnej pamäte RAM. Oproti svojmu predchodcovi však prináša podporu 4G LTE internetu, vďaka ktorému si užijete rýchly internet, aj keď vám vypadne školská Wi-Fi.

Lenovo TAB 3 Business — Veľký a odolný

Novinku od firmy Lenovo poháňa štvorjadrový procesor taktovaný na 1,3 GHz a 2 GB operačnej pamäte, čo je výkon, ktorý zvládne aj náročnejšie úlohy. Dominuje mu veľký 10,1“ Full HD displej, ktorý je ako stvorený pre sledovanie multimédií, hranie hier, ale najmä na prácu. Predsa len, sme v škole. Displej je navyše vybavený sklom Gorilla Glass, ktoré zamedzí poškriabaniu. So stupňom krytia IP52 je odolný proti poliatiu (nie však vodotesný) a znesie aj hrubšie zaobchádzanie. Tiež je čiastočne ochránený proti vniknutiu prachu. V chemickom labáku by sme ale predsa dali o niečo väčší pozor.

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 — Vynikajúci zvuk a perfektná grafika

Vysoký výkon tabletu Galaxy Tab S3 zaisťuje kombinácia 4-jadrového procesoru Snapdragon 820, grafiky Adreno 530 a 4 GB RAM. Vzadu nájdete 13 MPx kameru s 2K videom a vďaka podpore HDR videa uvidíte aj tie najjemnejšie detaily v úžasne živých farbách. Ideálna kombinácia pre prípad, že sedíte príliš vzadu a chcete si natočiť časť prednášky. Štyri reproduktory dokážu rozoznať a rýchlo reagovať na orientáciu obrazovky a prehrávajú zvuk zo všetkých strán tabletu. Vez hodiny ale odporúčame tichý režim. Ešte väčšia výdrž batérie a rýchlejšie nabíjanie zabezpečia, že tablet bude už za 165 minút pripravený poskytnúť vám až 12 hodín práce či zábavy.

Huawei Matebook — Hybrid s veľkou batériou

Ak ste predsa tak trochu notebookový klasik, Huawei MateBook je kombináciou plnohodnotného notebooku a tabletu. Základom je tablet vyrobený z kovu, pričom exceluje nielen pevnosťou, ale aj nízkou váhou. Druhou časťou zariadenia je klávesnica z kombinácie kože a plastu, doplnená touchpadom s funkciou multitouch. Vpredu nájdete 12″ displej s rozlíšením cez tri milióny bodov (216 PPI). Procesor Intel Core m3 je doplnený až 4 GB RAM a vaše dáta bude mať pod palcom disk s kapacitou až 128 GB. Tablet sa tiež môže pochváliť výdržou až 8,82 hodín prevádzky na batériu, za čo vďačí nielen úspornému hardvéru, ale predovšetkým veľkej batérii s kapacitou 4 430 mAh. Úsporný hardvér je tiež dôvodom, prečo v tele nenájdete ani jediný vetráčik jednoducho nebude treba.

Lenovo Tab 3 7 — Odolný dual SIM pre nenáročných

Tento cenovo dostupný tablet je poháňaný štvorjadrovým procesorom a 1 GB operačnej pamäte RAM. Oproti svojmu predchodcovi prináša nielen LTE sieť, ale aj úplne nový dizajn a odolnosť voči poliatiu vodou (certifikát IP52). Nezvyčajnou výhodou tohto tabletu je možnosť využívať 2 SIM karty. Tablet beží na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow a poháňaný je veľkou 3 450 mAh batériou, ktorá zabezpečí dostatočne dlhú výdrž na jedno nabitie.


5 cenovo dostupných smartfónov, s ktorými si užijete rýchle surfovanie

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové