Fotoreportáž o nočnej Budapešti

Blogerka Lenka prostredníctvom smartfónu Huawei P20 Pro pripravila pre vás skvelú reportáž.

Stovky svetiel nočnej Budapešti sa odrážajú v Dunaji. Do vlasov fúka teplý letný vánok. Loď Rapszódia sa plaví so svojimi hosťami, ktorí si na palube vychutnávajú nielen nezabudnuteľný výhľad, ale aj skvelú maďarskú kuchyňu.

Plavba loďou je zážitok, ktorý si zapamätáte ešte veľmi dlho. Mesto žije, po uliciach sa prechádzajú ľudia. Vychutnávajú si večer, nikam sa neponáhľajú a nasávajú jedinečnú atmosféru mesta. Tú dopĺňajú krásne budovy a vysvietené mosty, pod ktorými sme sa na lodi plavili.

Ako prvý most cez Dunaj bol v Budapešti postavený Széchenyi Lánchíd. Dokončili ho v roku 1849 a spolu s Mostom slobody (Szabadság híd), ktorý bol postavený v roku 1899, si aj po rekonštrukcii zachovali pôvodný vzhľad so sochami, erbami a motívom sokola.

Historický Budínsky hrad, ktorý je od roku 1987 súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, pôsobil v noci ešte veľkolepejšie. Vysvietený teplým žltým svetlom dokonale ladil s tmavomodrou oblohou a náladou mesta.

Budapešť je očarujúca. Obdivujete hru svetiel, vody, čaro okamihu a zrazu sa pred vami na druhej strane brehu zjaví niečo ešte okázalejšie − budova maďarského parlamentu Országház. Honosná stavba zdobená plastikami maďarských kráľov, vojvodov, náčelníkov a iných významných osobností má v strede kupolu vysokú 96 metrov, symbolizujúcu príchod Maďarov do vlasti v roku 896. Je krásna! Nedá sa od nej odtrhnúť zrak.

Celá Budapešť je krásna a v noci priam neskutočná! Za romantikou nemusíte cestovať ďaleko, ako by ste si možno mysleli. Ak máte Slovensko precestované a ťahá vás to do zahraničia, Budapešť určite stojí za to.

Celá reportáž bola nafotené smartfónom Huawei P20 Pro, ktorý má jednu z najkvalitnejších fotovýbav na trhu.

Získalo si vás toto zariadenie? Huawei P20 Pro môže byť s akýmkoľvek O2 Paušálom váš na začiatok už za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Blogerka Lenka si užila adrenalínový zážitok. Aká bola jazda vo formule?

Uchovajte si svoje nezabudnuteľné zážitky navždy

Blogerka Lenka prostredníctvom smartfónu Huawei P20 Pro zdokumentovala pre čitateľov Sódy výnimočný zážitok − posadila sa ako spolujazdkyňa do kokpitu formuly.

Dostal sa mi do rúk nový smartfón Huawei P20 Pro. Tak sme si s ním urobili výlet na Euroring, aby sme vyskúšali jeho super funkcie:

  • trojitú kameru Leica, ktorá zachytáva detailné zážitkové snímky,
  • nahrávanie podporované umelou inteligenciou, konkrétne funkciou dynamic focus, pri ktorej vám smartfón ponúkne nastavenie kompozície aj svetla,
  • režim super spomaleného videa s neuveriteľnou rýchlosťou snímania až 960 snímok za sekundu.

Možnosť zajazdiť si vo formule ako spolujazdec s profesionálnym šoférom sa človeku nenaskytne každý deň. O to viac, ak to celé môžete poriadne zdokumentovať. Pretekársky okruh blízko Budapešti sľuboval úžasný adrenalínový zážitok a ja som si tak na vlastnej koži vyskúšala preťaženie 3,5G. A to napriek tomu, že vôbec nie som kolotočový nadšenec. Na veľkej reťazovke už chytám farbu. Na horskú dráhu by ma nikto nedostal. Lenže toto sa jednoducho nedalo odmietnuť.

Začalo sa to výborne. Keď som sa pýtala na dojmy ľudí, ktorí túto jazdu vo formule absolvovali predo mnou, celí zelení mi odpovedali, že teraz to už je lepšie. Chytila ma panika. Snaha utešovať sa, že to predsa nemôže byť až také zlé, akosi nezaberala. Napadlo mi, že by bolo zrejme lepšie, dať si tú jazdu pred nedávnym sýtym obedom − nie po ňom. Už som však nemala na výber.

Obliekla som si overal, kuklu, nasadila prilbu a vkĺzla na miesto spolujazdca. Vysmiaty šofér mi veselo oznámil, že ak mi bude zle, mám iba zamávať rukou a on spomalí. Vtipný človek. Vedela som, že v tej rýchlosti sa mi ruku nepodarí ani zdvihnúť, nie ešte zamávať. Tak som sa len nervózne zasmiala. Napadlo mi, ako autenticky a zábavne by v tomto momente vyzneli zábery nasnímané kamerou v spomalenom režime. Pripraviť sa. Pozor. Štart! Zrazu mi vypučilo oči. Uvedomila som si, že je to fantastické!

Celú jazdu som si nesmierne užila a bolo mi nakoniec ľúto, že trvala tak krátko. Pocit rýchlosti, zvuk formule, pískajúci vietor a ostré zákruty sa nedajú opísať slovami. Doslova som splynula s okruhom. Cítila som voľnosť a slobodu, žiadny strach. Ešte niekoľko hodín som sa nadšene usmievala a cítila v tele nával adrenalínu. Bol to nezabudnuteľný zážitok, ktorý si vďaka skvelým fotografiám a videám môžem kedykoľvek pripomenúť.

Ďakujem Huawei za skvelý deň!

Získalo si vás toto zariadenie? Nový Huawei P20 Pro môže byť s akýmkoľvek O2 Paušálom váš na začiatok už za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.


Lifetech: Čo je nové