Fotoreportáž o nočnej Budapešti

Blogerka Lenka prostredníctvom smartfónu Huawei P20 Pro pripravila pre vás skvelú reportáž.

Stovky svetiel nočnej Budapešti sa odrážajú v Dunaji. Do vlasov fúka teplý letný vánok. Loď Rapszódia sa plaví so svojimi hosťami, ktorí si na palube vychutnávajú nielen nezabudnuteľný výhľad, ale aj skvelú maďarskú kuchyňu.

Plavba loďou je zážitok, ktorý si zapamätáte ešte veľmi dlho. Mesto žije, po uliciach sa prechádzajú ľudia. Vychutnávajú si večer, nikam sa neponáhľajú a nasávajú jedinečnú atmosféru mesta. Tú dopĺňajú krásne budovy a vysvietené mosty, pod ktorými sme sa na lodi plavili.

Ako prvý most cez Dunaj bol v Budapešti postavený Széchenyi Lánchíd. Dokončili ho v roku 1849 a spolu s Mostom slobody (Szabadság híd), ktorý bol postavený v roku 1899, si aj po rekonštrukcii zachovali pôvodný vzhľad so sochami, erbami a motívom sokola.

Historický Budínsky hrad, ktorý je od roku 1987 súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, pôsobil v noci ešte veľkolepejšie. Vysvietený teplým žltým svetlom dokonale ladil s tmavomodrou oblohou a náladou mesta.

Budapešť je očarujúca. Obdivujete hru svetiel, vody, čaro okamihu a zrazu sa pred vami na druhej strane brehu zjaví niečo ešte okázalejšie − budova maďarského parlamentu Országház. Honosná stavba zdobená plastikami maďarských kráľov, vojvodov, náčelníkov a iných významných osobností má v strede kupolu vysokú 96 metrov, symbolizujúcu príchod Maďarov do vlasti v roku 896. Je krásna! Nedá sa od nej odtrhnúť zrak.

Celá Budapešť je krásna a v noci priam neskutočná! Za romantikou nemusíte cestovať ďaleko, ako by ste si možno mysleli. Ak máte Slovensko precestované a ťahá vás to do zahraničia, Budapešť určite stojí za to.

Celá reportáž bola nafotené smartfónom Huawei P20 Pro, ktorý má jednu z najkvalitnejších fotovýbav na trhu.

Získalo si vás toto zariadenie? Huawei P20 Pro môže byť s akýmkoľvek O2 Paušálom váš na začiatok už za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové