Kovový smartfón nemusí byť drahý. Xiaomi Redmi 3S je toho dôkazom

Mobilné telefóny sú masovo rozšírené už pomaly 20 rokov. Menil sa ich vzhľad, pribúdali funkcie, zdokonaľoval sa hardvér. Čo sa však veľmi nemenilo, bolo použitie materiálov.

Mobilné telefóny sú masovo rozšírené už pomaly 20 rokov. Menil sa ich vzhľad, pribúdali funkcie, zdokonaľoval sa hardvér. Čo sa však veľmi nemenilo, bolo použitie materiálov. Plast bol takmer všade. Kovové prevedenie telefónu bolo luxusom, za ktorý si bolo treba priplatiť. Punc exkluzivity pretrvával aj vďaka tomu, že z kovu boli iba tie najvyššie a najdrahšie rady telefónov.

Kov má však akési zvláštne, čisto subjektívne čaro, na ktoré niektorí nedajú dopustiť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo si myslíme, že je to tak:

Dizajn

Ani ten najprémiovejší telefón nebude v plaste vyzerať tak dobre, ako s kovovým telom. Kov necháva dizajn vyniknúť, zároveň zariadeniu dodáva akúsi nedefinovateľnú “schopnosť” padnúť do ruky.

Obrázok: Xiaomi Redmi 3S

Škrabance

Nevyzerajú dobre na žiadnom povrchu. Na kove síce zabolia, no stále až tak neuberajú na kráse, ako zanesené škrabance v plaste a poodlupovaný povrch. Aj keď, koľko ľudí, toľko chutí.

Odolnosť

Kov síce pridáva na váhe, zároveň však oveľa lepšie chráni vnútorné časti telefónu pri pádoch.

Distribúcia tepla

Kov sa síce rýchlejšie ohreje, no zároveň lepšie odvádza teplo procesora do okolitého prostredia, čo má pozitívny vplyv na výkon.

V súčasnosti už ale nemusíte za kovový telefón utratiť celú výplatu. Výkonné zariadenie s v takomto prevedení sa dá nájsť už aj v cenovej hladine 200 €. Jedným z nich je aj Xiaomi RedMi 3S.

Obrázok: Xiaomi Redmi 3S

5-palcový smartfón s kovovým telom, čo váži len 144 gramov. HD rozlíšenie displeja a kvalitný IPS displej pri tejto cenovej bombe postačí aj náročnému užívateľovi.

Vysoká výdrž batérie až 4100 mAh znamená, že pri bežnom používaní ho nemusíte nabíjať zhruba 3 dni. Osem jadrový procesor a 3 GB RAM umožňujú plynulý chod softvéru. K tomu  pridajte 13-megapixelový zadný fotoaparát. A stále sme pri cenovke 200 €.

Tento smartfón si môžete zakúpiť výhodnejšie aj u operátora O2 len za doplatok 2 € s programom O2 Paušál.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac