Kovový smartfón nemusí byť drahý. Xiaomi Redmi 3S je toho dôkazom

Mobilné telefóny sú masovo rozšírené už pomaly 20 rokov. Menil sa ich vzhľad, pribúdali funkcie, zdokonaľoval sa hardvér. Čo sa však veľmi nemenilo, bolo použitie materiálov.

Mobilné telefóny sú masovo rozšírené už pomaly 20 rokov. Menil sa ich vzhľad, pribúdali funkcie, zdokonaľoval sa hardvér. Čo sa však veľmi nemenilo, bolo použitie materiálov. Plast bol takmer všade. Kovové prevedenie telefónu bolo luxusom, za ktorý si bolo treba priplatiť. Punc exkluzivity pretrvával aj vďaka tomu, že z kovu boli iba tie najvyššie a najdrahšie rady telefónov.

Kov má však akési zvláštne, čisto subjektívne čaro, na ktoré niektorí nedajú dopustiť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo si myslíme, že je to tak:

Dizajn

Ani ten najprémiovejší telefón nebude v plaste vyzerať tak dobre, ako s kovovým telom. Kov necháva dizajn vyniknúť, zároveň zariadeniu dodáva akúsi nedefinovateľnú “schopnosť” padnúť do ruky.

Obrázok: Xiaomi Redmi 3S

Škrabance

Nevyzerajú dobre na žiadnom povrchu. Na kove síce zabolia, no stále až tak neuberajú na kráse, ako zanesené škrabance v plaste a poodlupovaný povrch. Aj keď, koľko ľudí, toľko chutí.

Odolnosť

Kov síce pridáva na váhe, zároveň však oveľa lepšie chráni vnútorné časti telefónu pri pádoch.

Distribúcia tepla

Kov sa síce rýchlejšie ohreje, no zároveň lepšie odvádza teplo procesora do okolitého prostredia, čo má pozitívny vplyv na výkon.

V súčasnosti už ale nemusíte za kovový telefón utratiť celú výplatu. Výkonné zariadenie s v takomto prevedení sa dá nájsť už aj v cenovej hladine 200 €. Jedným z nich je aj Xiaomi RedMi 3S.

Obrázok: Xiaomi Redmi 3S

5-palcový smartfón s kovovým telom, čo váži len 144 gramov. HD rozlíšenie displeja a kvalitný IPS displej pri tejto cenovej bombe postačí aj náročnému užívateľovi.

Vysoká výdrž batérie až 4100 mAh znamená, že pri bežnom používaní ho nemusíte nabíjať zhruba 3 dni. Osem jadrový procesor a 3 GB RAM umožňujú plynulý chod softvéru. K tomu  pridajte 13-megapixelový zadný fotoaparát. A stále sme pri cenovke 200 €.

Tento smartfón si môžete zakúpiť výhodnejšie aj u operátora O2 len za doplatok 2 € s programom O2 Paušál.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Hľadáme supersalesáka

Ak máš nepriestreľnú charizmu, oko na príležitosti a ovládaš umenie počúvať, budeme ťa potrebovať.

Ak si ostrieľaný obchodník alebo obchodníčka, máš oko na príležitosti a ovládaš umenie počúvať, budeme ťa potrebovať.

Magazín Sóda je tu už viac ako rok a stále rastie. Mesačne si naše články prečítate 300 000 až 500 000-krát. Pri takom veľkom počte čitateľov náš tím potrebuje posilu. Hrdinu s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý dokáže obstáť v tvrdom konkurenčnom boji.

Čo robí supersalesák, ak práve nezachraňuje svet?

 • roentgenovým zrakom vyhľadáva firmy
 • strieľa nepriestreľné argumenty
 • šije ponuky klientom na mieru
 • s ľahkosťou sa pohybuje v marketingovom a mediálnom svete
 • kávičkuje
 • doklepáva dohody do úplneho konca
 • spíkuje engliš very gut

Čo za to?

 • základňa v Starom Meste v Bratislave, ak základňu bude požadovať
 • možnosť práce odkiaľkoľvek, hoci aj z jaskyne, ak tam má signál
 • výbava argumentami ťažkého kalibru
 • fix plus odmeny za superhrdinské činy

Superhrdinské životopisy posielajte na emailovú adresu .


Lifetech: Čo je nové