Mám 30 a hypotéku, ale spím pokojne. Chcete vedieť, ako na to?

Užívať si život s hypotékou na krku znie ako mýtus, môže to však byť úplne reálne. Ak máte pred tridsiatkou a strach v očiach z toho, že kvôli úveru prídete o svoje pohodlie, nemusíte zúfať.

Mám takmer 30, doteraz bol život fajn, kino, lyžovačky, občas žúrka a trochu cestovania. Práca v pohode, kariéra nakopnutá, ale zasa sa nepotrhám. Viac ako čítať seriózne rady v novinách ma baví spoznávať partnerov v kaviarni či na párty. V podstate celkom slušný život! Až do momentu, kým do môjho života nevstúpila ona – HYPOTÉKA

Teraz by malo prísť niekoľko riadkov o tom, že riešenie bývania sa v súčasnosti bez dlhodobých pôžičiek nezaobíde, alebo že úvery sú všade naokolo dostupné. VÚB napríklad poskytuje úvery na bývanie bez vstupného poplatku a s perfektným ročným úrokom už od 1, 29% na päť rokov.

Tiež by mohlo prísť zopár rodičovských výstrah – že život s hypotékou je záťaž, čo ak mi vypadne príjem, pretože ochoriem, zmením prácu… Čo ak nebudem mať na mesačnú splátku?

Uf… Mám 30 a otázky typu „čo ak“ si kladiem len výnimočne… Napríklad, čo ak zaplatím výlet do Paríža, budem vedieť ísť ešte do Álp? Všetci však na otázky “čo ak”  očakávajú iné odpovede.

Neviem, ako im povedať, že nevyhnutnosť „zodpovedného budovania finančnej rezervy“ si dobre uvedomujem aj bez rodičovského či bankárskeho mudrovania. Akurát mi nikto nepovie ako to urobiť bez dopadov na môj súčasný spôsob života.

 Sporiaci účet rýchlo a bez poplatkov

Našťastie mám dobrú banku. VÚB našla za mňa spôsob, ako vniesť zodpovednosť do života celkom bezbolestne – SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Jeho zriadenie trvalo len pár sekúnd cez internet banking a neplatím zaň žiaden poplatok.

Popri sporiacom účte na moje Nové auto 2020 a vysnívanú Južnú Ameriku 2019 je to ďalší z piatich možných sporiacich účtov k môjmu bežnému účtu v banke.

Tento podúčet so špeciálnym názvom má však viac výhod – napríklad okrem základnej aj bonusovú úrokovú sadzbu. Spolu sa tak vložené peniaze zhodnocujú až o 0,6 % za rok. Bonusový úrok sa pripisuje mesačne vždy nasledujúci mesiac.

 Nasporené peniaze mám neustále k dispozícii

Vkladať stačí už od 10 EUR mesačne, čo zásadnejšie môj spôsob života nemení Je to nepostrehnuteľný odliv peňazí z bežného účtu či peňaženky.. Chce to len trochu disciplíny – včas a riadne platiť splátku hypotéky, mesačne vkladať zvolenú sumu a nevyberať peniaze, ktoré na SPORIACOM ÚČTE K HYPOTÉKE ležia.

A keby sa predsa len tie horšie scenáre naplnili? Peniaze mám jednoducho a rýchlo k dispozícii a môžem ich hneď využiť na krytie akýchkoľvek nečakaných výdavkov. O bonusový úrok prídem len na mesiac a v nasledujúcom období roka mám bonusový úrok späť.

PS: Ďakujem Ti VÚB za SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Okrem toho, že sa môžem mame pochváliť svojím už SKUTOČNE ZODPOVEDNÝM SPRÁVANÍM mám aj pokojnejší spánok. NAOZAJ!

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac