Mám 30 a hypotéku, ale spím pokojne. Chcete vedieť, ako na to?

Užívať si život s hypotékou na krku znie ako mýtus, môže to však byť úplne reálne. Ak máte pred tridsiatkou a strach v očiach z toho, že kvôli úveru prídete o svoje pohodlie, nemusíte zúfať.

Mám takmer 30, doteraz bol život fajn, kino, lyžovačky, občas žúrka a trochu cestovania. Práca v pohode, kariéra nakopnutá, ale zasa sa nepotrhám. Viac ako čítať seriózne rady v novinách ma baví spoznávať partnerov v kaviarni či na párty. V podstate celkom slušný život! Až do momentu, kým do môjho života nevstúpila ona – HYPOTÉKA

Teraz by malo prísť niekoľko riadkov o tom, že riešenie bývania sa v súčasnosti bez dlhodobých pôžičiek nezaobíde, alebo že úvery sú všade naokolo dostupné. VÚB napríklad poskytuje úvery na bývanie bez vstupného poplatku a s perfektným ročným úrokom už od 1, 29% na päť rokov.

Tiež by mohlo prísť zopár rodičovských výstrah – že život s hypotékou je záťaž, čo ak mi vypadne príjem, pretože ochoriem, zmením prácu… Čo ak nebudem mať na mesačnú splátku?

Uf… Mám 30 a otázky typu „čo ak“ si kladiem len výnimočne… Napríklad, čo ak zaplatím výlet do Paríža, budem vedieť ísť ešte do Álp? Všetci však na otázky “čo ak”  očakávajú iné odpovede.

Neviem, ako im povedať, že nevyhnutnosť „zodpovedného budovania finančnej rezervy“ si dobre uvedomujem aj bez rodičovského či bankárskeho mudrovania. Akurát mi nikto nepovie ako to urobiť bez dopadov na môj súčasný spôsob života.

 Sporiaci účet rýchlo a bez poplatkov

Našťastie mám dobrú banku. VÚB našla za mňa spôsob, ako vniesť zodpovednosť do života celkom bezbolestne – SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Jeho zriadenie trvalo len pár sekúnd cez internet banking a neplatím zaň žiaden poplatok.

Popri sporiacom účte na moje Nové auto 2020 a vysnívanú Južnú Ameriku 2019 je to ďalší z piatich možných sporiacich účtov k môjmu bežnému účtu v banke.

Tento podúčet so špeciálnym názvom má však viac výhod – napríklad okrem základnej aj bonusovú úrokovú sadzbu. Spolu sa tak vložené peniaze zhodnocujú až o 0,6 % za rok. Bonusový úrok sa pripisuje mesačne vždy nasledujúci mesiac.

 Nasporené peniaze mám neustále k dispozícii

Vkladať stačí už od 10 EUR mesačne, čo zásadnejšie môj spôsob života nemení Je to nepostrehnuteľný odliv peňazí z bežného účtu či peňaženky.. Chce to len trochu disciplíny – včas a riadne platiť splátku hypotéky, mesačne vkladať zvolenú sumu a nevyberať peniaze, ktoré na SPORIACOM ÚČTE K HYPOTÉKE ležia.

A keby sa predsa len tie horšie scenáre naplnili? Peniaze mám jednoducho a rýchlo k dispozícii a môžem ich hneď využiť na krytie akýchkoľvek nečakaných výdavkov. O bonusový úrok prídem len na mesiac a v nasledujúcom období roka mám bonusový úrok späť.

PS: Ďakujem Ti VÚB za SPORIACI ÚČET K HYPOTÉKE. Okrem toho, že sa môžem mame pochváliť svojím už SKUTOČNE ZODPOVEDNÝM SPRÁVANÍM mám aj pokojnejší spánok. NAOZAJ!

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové