Vďaka tomuto jedinému triku ušetríte 1 378 eur za rok

Aj šetrenie v malom dokáže mať pozoruhodné výsledky.

Možno už máte v hlave konkrétnu vec, na ktorú by ste túto sumu ihneď použili. Alebo by ste chceli mať rezervu pre prípad nepredvídateľnej udalosti a tých skoro 1 400 eur by na istý čas dokázalo pokryť vaše životné náklady.

Nech už uvažujete akokoľvek, my vám ukážeme, ako sa dá za rok bez väčšej námahy našetriť 1378 eur, nech je váš príjem akýkoľvek.

Pozrite si viac o vynovenej mobilnej aplikácii VÚB, s funkciou denného sporenia

Tajomné číslo

1378 je na pohľad nič nehovoriace číslo. Ide vlastne o súčet našetrených peňazí, ak si každý týždeň odložíte o euro viac ako v tom predchádzajúcom. Prinášame vám teda 52-týždňovú výzvu, ktorej výsledkom nebudú vyrysované kocky na bruchu, ale ušetrené peniaze.

Zvoliť si môžete z dvoch spôsobov: začnete od jedného eura týždenne a postupne budete čiastku navyšovať alebo si odložíte 52 eur a odkladanú sumu budete týždenne o euro znižovať. Aby sme vám ukázali, že ušetriť týždenne zopár eur nepredstavuje až taký problém, ponúkame vám zopár tipov, ako na to, spolu s mobilnou appkou VÚB.

Vytýčte si cieľ

Hneď ako vám na účet príde výplata, uhraďte všetky povinné platby – účty, faktúry, poistenia, úvery, atď. Následne by ste sa mali rozhodnúť, ktorým spôsobom budete šetriť. Či si to najťažšie necháte na koniec, alebo začnete zostra a postupne budete tlak na „úsporný režim“ znižovať.

Ak ste si istí, že na konci mesiaca vám 52 eur nebude chýbať, začnite touto čiastkou. Pokiaľ máte v pláne naučiť sa efektívne šetriť, rozhodnite sa pre štart s jediným eurom.

Zbytočné maličkosti

Drobné sumy peňazí sa dajú ušetriť už len tým, že svoje peniaze nebudete míňať na úplne zbytočné veci. Kávičky či posedenia v podnikoch môžete obmedziť, rovnako ako nákupy zákuskov a iných sladkostí. Tiež sa nemusíte za každých okolností presúvať všade taxíkom.

Každý z nás žije inak, takže určite nájdete množstvo ďalších spôsobov ako svoje zbytočné výdavky aspoň čiastočne obmedziť. Malé sumy ušetríte takmer bez námahy a rýchlo si pri nich uvedomíte, koľko peňazí na takéto nepodstatné maličkosti týždenne rozhádžete.

Cappuccino

Správna investícia = vyššia úspora

Ak chcete ušetriť väčšie čiastky, povedzme nad 10 eur, zamerajte sa na rozloženie svojich výdavkov. Jazdíte autom na dlhé trasy? Skúste jazdiť pomalšie. Ísť po diaľnici 140 km/h je síce pekné, no časovo nezískate až tak veľa času, pričom spotrebu budete mať zbytočne vysokú. Pri nižšej priemernej rýchlosti dokážete ušetriť na palive až 1 euro na 100 km.

Naučte sa tiež vo väčšej miere využívať nákupy na internete. Tovar býva v e-shopoch lacnejší a ponuku si môžete na viacerých stránkach jednoducho porovnať. Ak nepozeráte televízor, ale skôr sledujete seriály cez rôzne streamovacie služby, zrušte si káblovku – väčšina ľudí ju platí úplne zbytočne.

Kupovať si denne noviny, časopisy alebo TV program nemá opodstatnenie – väčšinu informácií máte na internete zdarma. Navyše, ak si kúpite online predplatné novinových denníkov, dokážete oproti tlačeným verziám opäť ušetriť.

Káblová televízia

Princíp väčšej „vstupnej investície“ a následnej úspory platí aj pri električenke. Namiesto kupovania predražených jednorazových lístkov radšej zvoľte 3-mesačný predplatný cestovný lístok a výrazne ušetrite aj na cestovnom. Vyššie spomenuté malé úspory vám môžu pomôcť zaplatiť práve tento typ výdavkov.

Šetrenie je komplexný proces, ktorý od vás bude vyžadovať úpravu životného štýlu a najmä viac premýšľania nad tým, ako svoje peniaze využívate. Okrem toho, že sa naučíte šetriť, vám táto 52-týždňová výzva prinesie aj sladkú odmenu v podobe 1378 ušetrených eur počas jediného roka. A to už za trochu snahy predsa stojí či nie?

 

Začnite sporiť – stiahnite si mobilnú appku VÚB

a) Stiahnite si appku cez tento link (AppStore aj Android)

b) Zadajte váš email a link vám pošleme:

VÚB banka na Slovensku pôsobí od roku 1990, od roku 2001 patrí do skupiny Intesa Sanpaolo. Je u nás druhou najväčšou bankou a zároveň jedinouuniverzálnou bankou s licenciou na poskytovanie plného rozsahu bankových služieb obyvateľstvu, firemným a inštitucionálnym klientom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vyskúšajte si 6 užitočných drobností, ktoré môžete robiť s vynovenou appkou VÚB

VÚB banka má novú mobilnú aplikáciu. Toto je jej 6 najväčších vychytávok, ktoré vám uľahčia život.

Mobilný banking sa pomaly u zákazníkov stáva štandardom. Pozrite sa, čo všetko viete spraviť s novou mobilnou appkou VÚB.

1. Platby na telefónne číslo

Niekedy sa potrebujte s rodinou alebo kamarátmi vyrovnať za väčší spoločný nákup, alebo ste len nemali pri sebe hotovosť a kolega zatiahol obed za vás. Ak sa im chcete okamžite revanšovať, namiesto zdĺhavého vypisovania údajov vám postačí jeho telefónne číslo.

Stačí, ak si v appke zadaním svojho e-mailu jednoducho aktivujete službu VIAMO, zadáte telefónne číslo a sumu, ktorú chcete poslať a po zadaní Mobilného PINu sú peniaze na ceste.

Vyskúšať appku (link na AppStore/Google Play)

 

2. Zdieľajte svoje údaje rýchlo jednoducho

Ak ste sa ocitli v opačnej situácii a potrebujete, aby sa viacej ľudí vyrovnalo s vami, dokážete svoje číslo účtu poslať v SMSke jedným klikom. Ak chcete poslať všetky detaily platby, priamo v Mobil bankingu si vygenerujete QR kód, ktorý už len vaši priatelia nasnímajú a vykonajú prevod.

 

3. Otvorte si sporiaci účet cez mobil

Kedysi ste na zriadenie Sporiaceho účtu museli ísť do pobočky a počkať si v rade. Vďaka aplikácii VÚB Mobil Banking to teraz dokážete kdekoľvek. Ak máte záujem sporiť si na viacero vecí oddelene, otvoriť si dokážete až 5 samostatných sporiacich účtov.

Vyskúšajte si appku (link na AppStore/Google Play)

 

4. Majte okamžitý prehľad v účtoch a kartách

V prehľade transakcií ľahko nájdete alebo vyfiltrujete požadovanú platbu. Sumu príjmov a výdavkov na vašich kartách a účtoch uvidíte na jednoduchých grafoch. Navyše si môžete priamo v aplikácii zmeniť internetový limit, deaktivovať, aktivovať alebo zablokovať platobnú kartu.

 

5. Scan & Pay

Konečne sa môžete vyhnúť otravnému prepisovaniu údajov pri platbe faktúr. S funkciou Scan & Pay vám stačí nasnímať QR kód, IBAN alebo čiarový kód a všetky potrebné údaje sa automaticky vyplnia.

Na vás je už len kontrola, potvrdenie Mobilným PINom a úhrada je hotová.

 

6. Platobní partneri zjednodušia život

Pri pravidelných opakujúcich sa platbách nemusíte každý raz pracne prepisovať všetky údaje. Vytvorte si platobných partnerov a všetky detaily úhrady sa vyplnia automaticky.

Ak ešte nemáte platobných partnerov, ľahko si ich vytvoríte priamo v mobilnej aplikácii.

 

Ako si stiahnuť VÚB appku

a) Stiahnite si appku cez tento link (AppStore aj Android)

b) Zadajte váš email a link vám pošleme:

VÚB banka na Slovensku pôsobí od roku 1990, od roku 2001 patrí do skupiny Intesa Sanpaolo. Je u nás druhou najväčšou bankou a zároveň jedinou univerzálnou bankou s licenciou na poskytovanie plného rozsahu bankových služieb obyvateľstvu, firemným a inštitucionálnym klientom.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové