Vyhrajte s vaším domácim miláčikom nový Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Máte doma talentované zviera? Vyhrajte vďaka nemu špičkový smartfón.

Edit: Súťaž je ukončená.

Milované domáce zvieratá. Zdroj parádnych zážitkov aj nečakaných situácií, parťáci aj pokušitelia. Teraz vám však prinášajú niečo, čo sa vám asi ešte nestalo: môžu vám vyhrať skvelý nový smartfón. Poďme rovno na to:

O čo ide?

Jednoducho nám ukážte, čo váš domáci miláčik dokáže. Či už to je pes, ktorý vám nosí jedlo z chladničky, aportujúci chameleón alebo havran recitujúci Edgara Allana Poea – podeľte sa o to s nami.

Možno práve vy si vďaka tomu budete môcť zvečniť všetky výnimočné okamihy s novým Xiaomi Redmi Note 5A Prime.

Tento skvelý smartfón so sebou prináša skutočne výborný pomer cena a výkon. Samozrejme, vás sa cena až tak netýka, keďže ho môžete získať úplne zadarmo. Určite vás však poteší výkonný 8-jadrový procesor a 3 GB RAM s výbornou 3080 mAh batériou, vďaka ktorej tento smartfón vydrží výborne dlho na jedno nabitie.

Ako na to?

Stačí, ak si spomeniete na psí kúsok, ktorý vaše zviera dokázalo. Až 5 z vás vyhrá nový Xiaomi Redmi Note 5A Prime.

  1. Napíšte nám potom túto príhodu do pripraveného formulára, ktorý nájdete nižšie.
  2. Pridajte aj vaše meno a e-mail.
  3. A aby ste sa mohli zapojiť do súťaže, je potrebné okrem príbehu a kontaktných údajov splniť aj nasledujúce podmienky:
    • Súťaže sa môže zúčastniť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
    • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním vašich osobných údajov.

Pošlite nám svoje príbehy do 5. augusta 2018. Hneď na druhý deň spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme 5 výhercov. O výhre vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu. Veľa šťastia!

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stĺpček Zuzany Turekovej: Čo je doma, to sa počíta. Aspoň by sa malo

Nemáme more, nekonečné pláže s kokosovými palmami ani Rodeo Drive. A to je vlastne dobre.

Turista. Slovo, ktoré má často pejoratívny význam. Napríklad v Benátkach tieto novodobé monštrá s fotoaparátmi na krkoch svojím počtom ďaleko prevyšujú počet domácich.

Okupujú námestia, úzke uličky, miestnym kradnú genius loci aj miesta v kaviarňach. Samospráva sa snaží ich množstvo regulovať, hoci do mestskej pokladnice prinášajú peniaze. Na jar napríklad umiestnili na dva mosty špeciálne brány, ktoré mali zabezpečiť, aby ulice zostali priechodné aj pod náporom návštevníkov z výletných lodí. Benátčania zúria, mesto im pred očami pomaly vymiera. Podobne, hoci menej dramaticky, je na tom aj Barcelona či Amsterdam.

Cestovanie rozširuje obzory, dá viac, ako vezme, naučí žiť prítomnosťou a spoliehať sa hlavne na seba. Dnes je dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Stačí do Googlu naťukať zaklínadlo „lacné letenky“ a za 20 € ste v Miláne. Pri väčšom šťastí za rovnakú cenu aj späť. Na Instagrame nájdete tisíce selfies s thajskými opičkami na ramenách, za pár stoviek sa môžeme ísť povoziť na slonoch na iný kontinent alebo sa potápať s korytnačkami. Môžeme to, čo naši rodičia nemohli.

A občas mám pocit, že vďaka týmto nekonečným možnostiam zabúdame na to, čo máme doma. A vlastne úplne pochopiteľne. Ako školáci sme chodili na výlety do múzeí a galérií, splavovali sme rieky, fárali do bane a s prilbami na desaťročných hlavách spoznávali jaskyne. Tieto povinné jazdy vo mne zanechali rovnaký pocit ako povinné čítanie. Až keď som si Kto chytá v žite prečítala dobrovoľne a o 10 rokov neskôr, pochopila som, o čom tá kniha naozaj je.

Viac ako rok som živila vzťah na diaľku. Nie zaoceánsku ani cezhraničnú, len takú 200-kilometrovú. Môj súčasný manžel za mnou chodil na víkendy do Bratislavy, na striedačku som chodila ja za ním do Žiliny. Občas sme sa stretli na polceste v mojich rodných Piešťanoch. Ten rok ma naučil zatiaľ najviac z celého dospeláckeho života. Napríklad aj pozerať sa na dôverne známe miesta cudzími očami – jeho očami, očami turistu. Až pri ňom som si uvedomila, že piešťanský Dom umenia je vlastne dychvyrážajúci architektonický kúsok, že z Mosta SNP by som bola na výlete v inej krajine unesená a prechádzka po bratislavskej Klariskej ulici je romantickejšia ako celý Paríž.

Vyskúšajte si to. Pred sebou máme ešte polovicu dovolenkovej sezóny a nemusíte ani chodiť ďaleko. Prejdite sa „svojím“ mestom, kúpte si zmrzlinu, choďte na večeru do reštaurácie, urobte si piknik v parku. Robte všetky tie veci, ktoré by ste robili na výlete či dovolenke, pokojne aj s fotoaparátom na krku. Alebo sa prevezte autobusom do dedinky Muráň na tie najlepšie buchty.
Navštívte trnavské Nádvorie, ružomberskú Galériu Ľudovíta Fullu či prekrásny kostol v Abramovej obkolesený ľanovými poliami. Zrátajte si to, čo máme doma.

Tento článok je súčasťou víkendového vydania Sódy o mestskej turistike na Slovensku. Myslíme si, že je dôležité tráviť leto doma a spoznávať našu krajinu. S pokrytím od O2, 4G internetom a s O2 extra výhodami vám počas dovolenky nebude chýbať vôbec nič a svoje zážitky môžete zdieľať so svojimi blízkymi.

Zuzana Tureková

Ruch hlavného mesta vymenila pred dvomi rokmi za žilinské výhľady a stabilnú pozíciu vo vydavateľstve za prácu na voľnej nohe. Spoločne s manželom – fotografom pomáha menším či väčším firmám s obsahovým marketingom. Po práci napĺňa cestovateľskými zážitkami blog Travelissimo.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac