HTC Desire 628: Telefón strednej triedy pre tých, ktorí milujú hudbu

[lnk url=“http://estore.htc.com/in/buy/en/htc/htc-desire-628”] Zdroj: htc.com [/lnk]

16. 3. 2017; Autor: Michal Kmeť, Foto: HTC.com

Spoločnosť HTC má tradíciu v kvalitných smartfónoch vybavených stereo reproduktorm vo vyššej triede. S HTC Desire 628 prichádza táto vymoženosť aj do strednej.

Svieži navonok

Tento model vyzerá už na prvý pohľad sviežo a mlado. Vďačí za to kombinácii farieb (modrá s bielou, prípadne čierna s červenou) a mierne lesklým plastom. Dá sa povedať, že smartfón pôsobí možno až vyzývavo. Na druhý pohľad zistíte, na čo je tento smartfón predovšetkým zameraný. Zvýraznené stereo reproduktory umiestnené vpredu je ťažké prehliadnuť.

Samotné zariadenie sa vďaka použitým materiálom príjemne drží. Je tenké a hmotnosť sa podarilo stiahnuť na príjemných 142 gramov. Medzi reproduktormi je 5-palcový HD displej s rozlíšením 1280×720 bodov, po stranách nájdete vstupy pre dve SIM karty a samostatný vstup pre microSD kartu.

Zdroj: htc.com

Dostatočne výkonný vo vnútri

Samostatný vstup pre microSD určite poteší, ale toto zariadenie sa zaobíde aj bez neho. Disponuje totiž až 32 GB internej pamäte a je sympatické. Dáva to zmysel, keďže je smartfón zameraný na hudbu a často sa hodí mať obľúbené pesničky aj priamo v zariadení.

O chod zariadenia sa stará  čip od spoločnosti MediaTek s osemjadrovým procesor s taktom 1,3 GHz. K tomu je k dispozícii 3 GB RAM čo je v tejto cenovej kategórii nadpriemer.

Pôžitok z médií

HTC Desire 628 sa hrdí spomínanými stereo reproduktormi a v tomto smere mu nie je čo vytknúť. Sú výkonné, dokážu slušne ozvučiť aj menšiu miestnosť a kvalita prehrávania netrpí ani so slúchadlami. Samozrejmosťou je aj 3,5-milimetrový jack.

Fajnšmekrov možno zamrzí absencia podpory formátu flac, ale s bežne dostupnými formátmi hudby si smartfón hravo poradí a poskytuje vo svojej kategórii kvalitu, ktorá si ťažko nájde konkurenciu.

Smartfón nezaostáva ani v iných ohľadoch. Zadný 13-megapixelový fotoaparát s automatickým zaostrením a HDR je schopný robiť veľmi slušné zábery. Rovnako, predná kamera s 5 megapixelmi splní bežné nároky bez problémov.

Zdroj: htc.com

S nabíjaním každý deň treba počítať

Napriek pomerne nenáročnému procesoru a displeju bežnej veľkosti, pri tomto smartfóne treba počítať s dobíjaním batérie každú noc. Kapacita 2200 mAh síce pohodlne vystačí na deň, ale viac od nej netreba očakávať.

Je tu ale možnosť optimalizácie batérie či rovno šetriaci režim. Všetky tieto možnosti ponúka tradičná nadstavba Androidu 5. 1 – HTC UI Sense 7.

Spĺňa dnešné štandardy s prehľadom

Ako pri každom modernom smartfóne, môžete rátať s podporou LTE, navigáciou cez GPS, či moderným Bluetooth štandardom 4.1. Ak radšej počúvate rádio ako vlastnú hudbu, stojí za zmienku aj podpora FM rádií.

HTC Desire 628 je všestranným zariadením, ktoré najviac oceníte ak radi počúvate hudbu. Nezaostáva ale ani v iných ohľadoch a je príjemným spestrením ponuky zariadení v strednej triede.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

5 aplikácií na chvíle, keď sa vám jednoducho nič nechce

Nie je otázka či, ale kedy prídu upršané sychravé jesenné dni, kedy sa vám nebude chcieť pohnúť z domu, v televízii nič dobré nepôjde a postaviť sa z gauča bude nadľudským úsilím. Presne v takýchto chvíľach vám pomôže týchto 5 aplikácii, s ktorými sa dá čas zabíjať veľmi elegantne.

čítaj viac