Ak máte chuť na niečo neopozerané, vyberte si niektorú z týchto 9 noviniek v ponuke HBO GO

Prišla jeseň a s ňou aj ideálny čas na sledovanie kinohitov a seriálov z pohodlia domova. Tu je náš výber októbrových noviniek, ktoré stoja zato.

Vonku je čoraz chladnejšie a my by sme najradšej celé dni trávili v objatí kvalitných celovečerných filmov a seriálov. Či už máte chuť na drámu, horor, alebo skôr na poriadnu romantiku, v ponuke streamovacej služby HBO GO si každý nájde to svoje. Aj tento mesiac si môžete vybrať z množstva výbornej kinematografie. 

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Mala si to vedieť/The Undoing

Čo ak sa v jedno ráno všetko obráti hore nohami a idylický rodinný život sa razom premení na nočnú moru? Šesťdielna miniséria od scenáristu seriálu Veľké malé klamstvá (Big Little Lies) Davida E. Kelleyho a režisérky filmu Nočný recepčný (The Night Manager) Susanne Bier má nábeh stať sa jedným z najlepších seriálov tohto roku. Bude to nápadité, nesmierne dramatické, záhadné a my sa už jednoducho nemôžeme dočkať.

Foto: © HBO

Seriál mal mať premiéru ešte v máji, pre pandémiu sa však termín posunul o pár mesiacov. Hlavné postavy stvárnili špičkoví herci Nicole Kidman a Hugh Grant.

Obe mená sa v rovnakej snímke neobjavia prvýkrát. Kým Nicole Kidman hrala zloducha v obľúbenom filme Paddington, Hugh Grant mal zákernú úlohu v jeho pokračovaní Paddington 2. Tentoraz sa na obrazovkách ukážu spolu ako manželský pár. Ako im to v úlohách psychoterapeutky a lekára pôjde, môžete zistiť už v pondelok 26. októbra na HBO GO.

Medveďovce/Beartown

Už 18. októbra sa v premiére predstaví nový švédsky seriál Medveďovce, ktorý je natočený na základe rovnomenného knižného bestselleru od autora Fredrika Backmana (v slovenskom preklade vyšiel v roku 2018).

Foto: © HBO Nordic

Rozpráva príbeh bývalej hokejovej hviezdy Petra, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta, aby tu založil juniorský tím a zaistil tak budúcnosť mesta. Obyvatelia mesta vkladajú do víťazstva v juniorských majstrovstvách veľké nádeje, stačí však jeden ohavný čin a celé Medveďovce prepadne chaos a panika.

Aký dosah má znásilnenie 15-ročného dievčaťa obľúbeným mladým hokejistom na obeť, jej rodinu, priateľov aj celé mesto? Seriál skúma nádej, ktorá malú komunitu spája a tajomstvá, ktoré ju rozdeľujú. Vyzdvihuje odhodlanie ísť proti prúdu a polemizuje nad dôsledkami výchovy našich detí.

Španielska princezná II/The Spanish Princess II

Druhá séria obľúbenej historickej drámy je konečne tu! Tešiť sa môžete na ďalších „nadupaných“ osem dielov o Kataríne Aragónskej, pôvabnej, mladej a temperamentnej španielskej princeznej, ktorej už od detstva patrí anglický trón.

Foto: © Starz!

Katarína pôsobí zdanlivo spokojne, má všetko, po čom kedy túžila – kráľovstvo, korunu aj priazeň muža, ktorého miluje. V skutočnosti je však všetko inak a život v anglickom kráľovstve nie je ani zďaleka taký jednoduchý, ako by sa mohlo zdať.

Seriál je založený na skutočných historických udalostiach a opisuje život princeznej, ktorá sa začiatkom 16. storočia vydala do tudorovskej dynastie a prepísala históriu západného sveta. Ak sa vám páčil britský seriál o kráľovnej Viktórii (Victorie), nenechajte si ujsť ani príbeh španielskej princeznej. Zaručene si ju zamilujete.

Čítajte aj: 8 komediánych seriálov, pre ktoré vás susedia budú nenávidieť

Pod vodou/Underwater

Ak by ste si radi pozreli niečo svižné a dramatické, tento film bude tou správnou voľbou. Akčný sci-fi horor sa odohráva 11 kilometrov pod hladinou oceánu – na úplnom dne Mariánskej priekopy, kde sa v laboratóriu vykonávajú sondážne vrty.

Foto: © 20th Century Fox Film Corporation

Po nečakanom a devastujúcom zemetrasení sa bezpečné priestory laboratória stávajú smrtonosnou pascou. Jednotlivé časti vedeckého komplexu sa pre extrémne tlaky slanej vody rúcajú a preživší členovia posádky zisťujú, že v oceáne nie sú sami.

Herci museli mať počas natáčania podvodných scén oblečené vzduchotesné obleky, pre ktoré takmer vôbec nepočuli režisérove pokyny. Každý oblek vážil okolo 63 kg. Už 18. októbra sa na HBO GO začne boj o život, kde zistíte, ako sa v takýchto oblekoch darilo hercom fungovať.

Malé ženy/Little Women

Romantický kinohit od autorky a režisérky Grety Gerwig, ktorá stojí aj za filmom Lady Bird, skláňa poklonu pôvodným Malým ženám. Filmovú adaptáciu literárnej klasiky Louisy May Alcott si už zamilovali mnohí a vy prostredníctvom HBO GO môžete zistiť prečo.

Foto: © Columbia Pictures

Famózne kostýmy, skvelá hudba, silné herecké obsadenie a príbeh, ktorý vie aj po toľkých desaťročiach chytiť za srdce.

V hlavných úlohách sa predstavili hviezdne mená ako Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Elize Scanlen a Meryl Streep. V snímke sa objaví aj Timothée Chalamet, ktorého museli filmári točiť z neprirodzených perspektív a za pomoci mnohých trikov a špeciálnych objektívov. Timothée má totiž iba 178 cm a postava, ktorú v snímke stvárnil, bola výrazne vyššia.

To Kapitola 2/It Chapter 2

Knihy Stephena Kinga sú v poslednom čase vďačnou predlohou filmov mnohých filmárov. Okrem seriálov Castle Rock a Outsider tak vznikol napríklad aj jeden z najúspešnejších hororov všetkých čias To. A teraz prišiel čas na jeho pokračovanie.

Foto: © Warner Bros.

Klauna Pennywisa vo filme stvárnil Bill Skarsgård. V jednom rozhovore sa vyjadril, že aj napriek tomu, že natáčanie sa už dávno skončilo, má nočné mory práve o svojej zákernej postave. V týchto snoch musel s klaunom bojovať rovnako, ako to robia postavy vo filme. V ponuke HBO GO nájdete túto snímku už 25. októbra.

Sme, akí sme/We Are Who We Are

Ak sa vám páčil film Daj mi svoje meno (Call Me by Your Name), seriál Sme, akí sme od rovnakého tvorcu si nemôžete nechať ujsť. Držiteľ nominácie na Oscara Luca Guadagnino si to tentoraz namieril na pole televíznej tvorby. Svoj jedinečný kinematografický štýl divákom sprostredkúva formou tohto osemdielneho seriálu.

Foto: © HBO

Dej sa rovnako ako v kinohite Daj mi svoje meno odohráva v Taliansku a postavy tu rovnako hľadajú svoju sexuálnu identitu, zaoberajú sa priateľstvom, prvými láskami a všetkými ostatnými (ne)šťastnými vecami, ktoré k dospievaniu patria.

Prečítajte si : 7 krimiseriálov, ktoré vás udržia v napätí do konca

Čierny pondelok II/Black Monday II

Druhá séria tohto geniálneho komediálneho seriálu pokračuje v rozprávaní o najhoršom krachu akcií v dejinách Wall Street. Ten sa udial 19. októbra 1987 a je známy ako Čierny pondelok. Nikto sa však nikdy nedozvedel, čo presne sa stalo a kto to spôsobil. Až doteraz.

Foto: © Showtime Networks

Šokujúci sitkom predstavuje skupinu outsiderov, ktorá sa stretla s klubom zaslúžilých titanov z Wall Street a spôsobila nielen zrútenie najväčšieho finančného systému na svete, ale aj prerazenie skleneného stropu či haváriu limuzíny Lamborghini. Ak chcete poznať všetky súvislosti, novú sériu si budete môcť pozrieť už 26. októbra.

Výnimoční priatelia/A Beautiful Day In The Neighborhood

Máte chuť na kvalitnú biografickú drámu, natočenú podľa skutočných udalostí? Práve ste ju našli. Tom Hanks bol za úlohu v tomto filme nominovaný na svojho tretieho Oscara a zároveň to bola deviata snímka, kde stvárnil osobu, ktorá naozaj žila.

Foto: © Sony Pictures

Film Výnimoční priatelia rozpráva príbeh novinára Lloyda Vogela (Matthew Rhys), ktorý dostane za úlohu napísať článok o obľúbenom tvorcovi a moderátorovi detskej televíznej šou Fredovi Rogersovi (Tom Hanks).

Respondent si však s novinárom neplánovane vymení úlohy a začne mu klásť otázky. Fredovi pomôže prekonať traumu z minulosti a opäť objaviť vieru v lásku. Herci sa spolu na pľaci nestretli prvýkrát, v roku 2017 si obaja zahrali v snímke The Post.


Radi by ste si pozreli dobrý film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac