5 hier, pre ktoré sa oplatí zapojiť do našej súťaže o PlayStation 5

Herné konzoly mnohí poznáme, ale PlayStation 5 prináša z hrania úplne nový zážitok. Napíšte nám, čo by ste si na nej zahrali, a novú PS5 môžete vyhrať.

PlayStation 5 sa herným svetom prehnala ako tornádo, túžia po nej aj menej vášniví hráči, a preto je celosvetovo nedostatkovým tovarom. Nám sa podarilo pre vás čitateľov Sódy jeden kus zohnať, a tak si môžete o novú konzolu zasúťažiť. 

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa na novú konzolu tak tešili

Piata generácia obľúbenej konzoly od Sony je vybavená superrýchlymi SSD diskmi, vďaka ktorým sa otravné načítavanie hier stáva prežitkom. Tok dát je taký rýchly, že ani pri graficky najnáročnejších hrách nebudete musieť na nič čakať. 4K je pri PlayStation 5 štandardom, ak ste skutočný fajnšmeker, môžete si zapnúť aj rozlíšenie 4 320p, teda 8K, a zobrať týždeň voľna, aby vás pri hraní nič nerušilo.

Práve skvelý obraz a plynulosť hier robia z PlayStation 5 revolučnú konzolu. Náročným hráčom ponúka nový herný vesmír aj nový ovládač DualSense, ktorého adaptívne spúšte vytvoria pocit  ako pri napínaní tetivy luku či stláčaní pedála počas pretekov v uliciach mesta.

Aby ste si mohli všetky vymoženosti užiť naplno, v hernom katalógu PlayStation 5 nájdete exkluzívne tituly práve pre túto konzolu. My sme pre vás pripravili výber piatich hier ďalšej generácie, na konci ktorého nájdete návod, ako PlayStation 5 vyhrať a ako si niektorú z nich vyskúšať na vlastnej koži.

Demon’s souls − nový zážitok zo starej hry

Kultovú klasiku z roku 2009, ktorá má celý zástup verných fanúšikov, prepracovanú do 4K, hráči označujú za jednu z najlepšie pôsobiacich hier na novom PlayStation 5. Hra Demon’s souls sa teší obrovskej popularite a mnohí hráči zážitok z nej opisujú ako niečo nové, aj napriek tomu, že originál opakovane hrali.

Nadšenie je o to prekvapivejšie, že herné štúdio FromSoftware nespravilo žiadne zásadné zmeny. Hra sa až na pár drobností drží originálu. Drobné vylepšenia, zopár nových predmetov, brnení a zbraní alebo množstvo liečivých bylín sú pre mnohých len kozmetické úpravy. Napriek tomu hru pre prepracovanú grafiku vychvaľujú.

Sackboy: A big adventure − milá skákačka pre všetkých

Sackboyove dobrodružstvá sú roztomilá skákačka, ktorú si zamilujú všetky vekové kategórie. S hlavným hrdinom navštívite rôzne planéty, na ktorých sa budete snažiť prekaziť plány hrôzostrašného zloducha Vexa. Nemusíte sa však báť, že by ste od napätia nemohli zaspať. Táto hra je v prvom rade o zábave.

Celá hra vyzerá, akoby ju navrhoval majiteľ handmade obchodu, čo jej pridáva jedinečný šmrnc. Nechýbajú rôzne vychytávky, ako napríklad topánky, vďaka ktorým budete chodiť po stene, či dizajnové bumerangy. Ako bonus môžete zbierať zvončeky, ktoré viete vymeniť za oblečenie pre svojho Sackboya a spraviť z roztomilej postavičky punkového horolezca.

Spider-Man: Miles Morales − ideálny relax na konci náročného dňa

Najnovšia generácia obľúbeného Spidermana zrejme spôsobí jednu smutnú udalosť. Pri mene Peter Parker sa ľudia začnú pýtať: Kto je to? Miles Morales je totiž vďaka jemnému haptickému ohlasu nového ovládača DualSense taký zážitkový, že len málokto sa bude chcieť vrátiť k predošlým vydaniam populárneho marvelovského hrdinu.

Miles Morales nás v najnovšom Spidermanovi vezme do rodného Harlemu, kde nás zasype kopou tínedžerských problémov. Nechýbajú rôzne novinky, napríklad bioelektrický jed. Spider-Man: Miles Morales môže byť v niektorých momentoch napínavý, no zároveň je relaxom, ktorý potrebujete na konci náročného dňa.

Assassin’s Creed Valhalla − nový rozmer vikinských hier

Obľúbená séria dostala zásadné vikinské pokračovanie. Budete sa udomácňovať v starom Anglicku, zvrhnete miestnych kráľov, vytvoríte  strategické partnerstvá a, samozrejme, budete drancovať mestá a kláštory.

Prečo je Valhalla výnimočným kúskom obľúbenej série? Komplikovaná povaha hlavného hrdinu Eivora, až prekvapivá brutalita a možnosti úprav od tetovania na tvári až po štýl boja. Hry s Vikingmi majú svoje zvláštne čaro a vďaka Assassin’s Creed Valhalla získavajú zase trochu iný rozmer.

Astro’s Playroom

Po prvom pohľade na túto hru sa zrejme budete pýtať, prečo je v tipoch k PlayStation 5. Astro’s Playroom je totiž typ skákačky, ktorá pamätníkov nostalgicky vráti k začiatkom PlayStation.

Čo je na nej potom výnimočné? Mnohí označujú Astro’s Playroom skôr za technologické demo než za plnohodnotnú hru. Je to preto, lebo jej cieľom je popri roztomilej a relaxačnej zábave ukázať v plnej miere, čo dokáže DualSense ovládač. Ťažko sa ten zážitok opisuje. Jednoducho, ak chcete zažiť haptickú extázu, zapnite si Astro’s Playroom.

Ako vyhrať novú PlayStation 5

Na zapojenie do súťaže postačí, keď nám napíšete, ktorú hru by ste si ako prvú zahrali na novej PlayStation 5. Môžete sa inšpirovať priamo v tomto článku, ale akákoľvek hra dostupná na PlayStation 5 je platná. Odpoveď napíšte do pripraveného formulára a uveďte svoje kontaktné údaje.

Ak chcete zvýšiť svoju šancu na výhru, začnite sledovať Sódu aj na našom Instagrame a v losovaní budete dvakrát.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  • Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 16 rokov.
  • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem, súťaž sme ukončili.

Odpovede posielajte do nedele 13. júna 2021. V pondelok 14. júna 2021 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorého budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.


Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete získať zľavu na stabilný internet až do 100 % a užívať si nové hry na PS5 bez sekania a čakania aj online.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Prvotriedny smartfón aj pre náročných Huawei P60 Pro môžete získať s praktickým darčekom

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac