5 hier, pre ktoré sa oplatí zapojiť do našej súťaže o PlayStation 5

Herné konzoly mnohí poznáme, ale PlayStation 5 prináša z hrania úplne nový zážitok. Napíšte nám, čo by ste si na nej zahrali, a novú PS5 môžete vyhrať.

PlayStation 5 sa herným svetom prehnala ako tornádo, túžia po nej aj menej vášniví hráči, a preto je celosvetovo nedostatkovým tovarom. Nám sa podarilo pre vás čitateľov Sódy jeden kus zohnať, a tak si môžete o novú konzolu zasúťažiť. 

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa na novú konzolu tak tešili

Piata generácia obľúbenej konzoly od Sony je vybavená superrýchlymi SSD diskmi, vďaka ktorým sa otravné načítavanie hier stáva prežitkom. Tok dát je taký rýchly, že ani pri graficky najnáročnejších hrách nebudete musieť na nič čakať. 4K je pri PlayStation 5 štandardom, ak ste skutočný fajnšmeker, môžete si zapnúť aj rozlíšenie 4 320p, teda 8K, a zobrať týždeň voľna, aby vás pri hraní nič nerušilo.

Práve skvelý obraz a plynulosť hier robia z PlayStation 5 revolučnú konzolu. Náročným hráčom ponúka nový herný vesmír aj nový ovládač DualSense, ktorého adaptívne spúšte vytvoria pocit  ako pri napínaní tetivy luku či stláčaní pedála počas pretekov v uliciach mesta.

Aby ste si mohli všetky vymoženosti užiť naplno, v hernom katalógu PlayStation 5 nájdete exkluzívne tituly práve pre túto konzolu. My sme pre vás pripravili výber piatich hier ďalšej generácie, na konci ktorého nájdete návod, ako PlayStation 5 vyhrať a ako si niektorú z nich vyskúšať na vlastnej koži.

Demon’s souls − nový zážitok zo starej hry

Kultovú klasiku z roku 2009, ktorá má celý zástup verných fanúšikov, prepracovanú do 4K, hráči označujú za jednu z najlepšie pôsobiacich hier na novom PlayStation 5. Hra Demon’s souls sa teší obrovskej popularite a mnohí hráči zážitok z nej opisujú ako niečo nové, aj napriek tomu, že originál opakovane hrali.

Nadšenie je o to prekvapivejšie, že herné štúdio FromSoftware nespravilo žiadne zásadné zmeny. Hra sa až na pár drobností drží originálu. Drobné vylepšenia, zopár nových predmetov, brnení a zbraní alebo množstvo liečivých bylín sú pre mnohých len kozmetické úpravy. Napriek tomu hru pre prepracovanú grafiku vychvaľujú.

Sackboy: A big adventure − milá skákačka pre všetkých

Sackboyove dobrodružstvá sú roztomilá skákačka, ktorú si zamilujú všetky vekové kategórie. S hlavným hrdinom navštívite rôzne planéty, na ktorých sa budete snažiť prekaziť plány hrôzostrašného zloducha Vexa. Nemusíte sa však báť, že by ste od napätia nemohli zaspať. Táto hra je v prvom rade o zábave.

Celá hra vyzerá, akoby ju navrhoval majiteľ handmade obchodu, čo jej pridáva jedinečný šmrnc. Nechýbajú rôzne vychytávky, ako napríklad topánky, vďaka ktorým budete chodiť po stene, či dizajnové bumerangy. Ako bonus môžete zbierať zvončeky, ktoré viete vymeniť za oblečenie pre svojho Sackboya a spraviť z roztomilej postavičky punkového horolezca.

Spider-Man: Miles Morales − ideálny relax na konci náročného dňa

Najnovšia generácia obľúbeného Spidermana zrejme spôsobí jednu smutnú udalosť. Pri mene Peter Parker sa ľudia začnú pýtať: Kto je to? Miles Morales je totiž vďaka jemnému haptickému ohlasu nového ovládača DualSense taký zážitkový, že len málokto sa bude chcieť vrátiť k predošlým vydaniam populárneho marvelovského hrdinu.

Miles Morales nás v najnovšom Spidermanovi vezme do rodného Harlemu, kde nás zasype kopou tínedžerských problémov. Nechýbajú rôzne novinky, napríklad bioelektrický jed. Spider-Man: Miles Morales môže byť v niektorých momentoch napínavý, no zároveň je relaxom, ktorý potrebujete na konci náročného dňa.

Assassin’s Creed Valhalla − nový rozmer vikinských hier

Obľúbená séria dostala zásadné vikinské pokračovanie. Budete sa udomácňovať v starom Anglicku, zvrhnete miestnych kráľov, vytvoríte  strategické partnerstvá a, samozrejme, budete drancovať mestá a kláštory.

Prečo je Valhalla výnimočným kúskom obľúbenej série? Komplikovaná povaha hlavného hrdinu Eivora, až prekvapivá brutalita a možnosti úprav od tetovania na tvári až po štýl boja. Hry s Vikingmi majú svoje zvláštne čaro a vďaka Assassin’s Creed Valhalla získavajú zase trochu iný rozmer.

Astro’s Playroom

Po prvom pohľade na túto hru sa zrejme budete pýtať, prečo je v tipoch k PlayStation 5. Astro’s Playroom je totiž typ skákačky, ktorá pamätníkov nostalgicky vráti k začiatkom PlayStation.

Čo je na nej potom výnimočné? Mnohí označujú Astro’s Playroom skôr za technologické demo než za plnohodnotnú hru. Je to preto, lebo jej cieľom je popri roztomilej a relaxačnej zábave ukázať v plnej miere, čo dokáže DualSense ovládač. Ťažko sa ten zážitok opisuje. Jednoducho, ak chcete zažiť haptickú extázu, zapnite si Astro’s Playroom.

Ako vyhrať novú PlayStation 5

Na zapojenie do súťaže postačí, keď nám napíšete, ktorú hru by ste si ako prvú zahrali na novej PlayStation 5. Môžete sa inšpirovať priamo v tomto článku, ale akákoľvek hra dostupná na PlayStation 5 je platná. Odpoveď napíšte do pripraveného formulára a uveďte svoje kontaktné údaje.

Ak chcete zvýšiť svoju šancu na výhru, začnite sledovať Sódu aj na našom Instagrame a v losovaní budete dvakrát.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

 • Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 16 rokov.
 • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem, súťaž sme ukončili.

Odpovede posielajte do nedele 13. júna 2021. V pondelok 14. júna 2021 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorého budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.


Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete získať zľavu na stabilný internet až do 100 % a užívať si nové hry na PS5 bez sekania a čakania aj online.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Viete, aké je skutočné meno Bona Voxa? Potom máte šancu získať v tomto kvíze 8 z 8

U2, Led Zeppelin, Team aj Lucie? Ak sú vám tieto kapely známe, tento hudobný kvíz si určite musíte urobiť.

V Sóde sme si tentoraz zobrali na pretras populárne kapely a ich frontmanov. Pripravili sme 8 otázok, ktoré preveria, ako dobre poznáte ich hudbu aj detaily z ich života. Na záver nechýba playlist skladieb v aplikácii TIDAL, aby ste sa správne naladili na ďalšie hudobné objavovanie. Tak poďme na to! 

Počúvajte TIDAL cez O2 a každý mesiac ušetrite na predplatnom 5,99 €. Službu máte totiž v cene O2 SMART Paušálu aj s 10 GB dát navyše. Chcem vedieť viac

 • 1. To, že frontman kapely U2 si hovorí Bono Vox, zrejme viete, aké je však jeho skutočné meno?
 •   Dick Evans
 •   Paul David Hewson
 •   John Person
 • 2. Jedna z najznámejších rockových kapiel Bon Jovi nesie názov po svojom spevákovi Jon Bon Jovim. Ten v roku 1990 vydal aj úspešný sólový album Blaze of Glory. Rovnomenná pesnička bola aj soundtrackom k známemu filmu. Viete ku ktorému?
 •    Mladé pušky II
 •   Tanec s vlkmi
 •   Nezmieriteľní
 • 3. Spevák českej rockovej kapely Lucie David Koller nielen spieva, ale aj hrá na hudobnom nástroji, ktorý je pre frontmana trochu nezvyčajný. Viete na ktorom?
 •   na ukulele
 •   na fúkacej harmonike
 •   na bicích
 • 4. Kurt Cobain bol zakladateľom a frontmanom kultovej kapely Nirvana, ktorá propagovala špecifický hudobný štýl. Ako sa volá?
 •   grunge
 •   reggae
 •   džez
 • 5. Kapelu Queen a jej frontmana Freddieho Mercuryho v posledných rokoch zviditeľnil životopisný film Bohemian Rhapsody. Viete však, v ktorom roku kapela vznikla?
 •   1970
 •   1968
 •   1980
 • 6. Hoci je v posledných rokoch známejší ako porotca talentovej súťaže, slávu získal ako frontman kapely Team. Z ktorého mesta Pavol Habera pochádza?
 •   Bratislava
 •   Brezno
 •   Banská Bystrica
 • 7. Aj keď Ozzy Osbourne už roky vystupuje ako sólista, jeho domovskou kapelou bol Black Sabbath. Čo inšpirovalo členov kapely na vznik tohto názvu?
 •   film
 •   kniha
 •   obraz
 • 8. Spevák kapely Led Zeppelin Robert Plant sa považuje za jedného z najlepších rockových spevákov všetkých čias. Viete, ktorý spisovateľ ho inšpiroval pri písaní textov piesní?
 •   Lewis Carroll
 •   George Orwell
 •   J. R. R. Tolkien

Navnadil vás náš kvíz na objavovanie novej hudby? Výber skladieb od interpretov, ktorí sa v ňom objavili, si môžete pustiť tu:


Chcete mať prístup ku všetkým hudobným hitom vždy, keď dostanete chuť? Stavte na Zlatý O2 SMART Paušál, ktorý ocení každý streamer. Každý mesiac v ňom nájdete predplatné vybranej prémiovej appky, napríklad hudobnej streamovacej služby TIDAL, a k nej extra dáta na jej počúvanie vždy, keď dostanete chuť. Viac o tom, ako si vyskladať O2 SMART Paušál, sa dozviete na www.o2.sk.

banner, O2 SMART Pausal, Zlaty O2 Smart Pausal, modry, Luddo

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac