5 najčastejších situácií, pri ktorých vás internet v mobile zaručene zachráni

Čitatelia Sódy nám pomohli zistiť, v akých situáciách mobilné dáta najviac pomáhajú.

Na rozhraní februára a marca sme si pre vás v spolupráci s novou sieťou od O2 pripravili súťaž, v rámci ktorej sme sa vás pýtali na momenty, pri ktorých vám internet v mobile zachránil život, resp. pomohol vyriešiť určitý problém.

Užite si rýchly mobilný internet 4G LTE naplno vďaka novej sieti od O2. Viac informácií

Všetky odpovede sme si poriadne prečítali a zhrnuli do 5 situácií, s ktorými ste si vďaka mobilným dátam poradili rýchlo a bez množstva ďalších peripetií.

1. Keď sa stratíte alebo hľadáte konkrétne miesto

Čitatelia Sódy internet v mobile využívajú najmä v momentoch, keď sa stratia na neznámom mieste, resp. nejaké miesto hľadajú. V takýchto situáciách využívajú mobilné navigácie alebo mapy, ktoré im poradia správny smer a privedú ich priamo do cieľa.

Viacerí čitatelia napríklad uviedli, že internet v mobile ich zachránil, keď sa stratili v našom hlavnom meste, v horách, ale aj pri cestách po svete. Jánovi napríklad pravidelne pomáha pri jeho cyklotúrach. „Internet v mobile použijem vždy, keď hľadám cesty, ktoré som ešte neprešiel a bikovanie je o to krajšie a zaujímavejšie,“ vyjadril sa v našej ankete. Mirovi zase pomohla, keď sa spolu so ženou stratili v Ríme a nevedeli nájsť najbližšiu stanicu metra.

2. Keď zlyhá navigácia

Viacerí vodiči v našej ankete uviedli, že internet v mobile ich zachránil, keď im zlyhala navigácia, ktorú v aute bežne využívajú. V takýchto situáciách im postačilo pripojiť sa na tie dostupné online a situácia bola zachránená. Čitateľka Katarína vďaka tomu stihla odviesť sestru na letisko v Krakowe a Ján sa šťastne vrátil domov z Nemecka bez zbytočného blúdenia.

3. Keď treba rýchlo niečo zistiť

Internet v mobile skvelo poslúži ako záchrana, keď rýchlo potrebujete niečo zistiť, napríklad keď vám pred nosom utečie autobus, na ktorý ste plánovali ísť, a cestovný poriadok na zastávke práve chýba, keď chcete zistiť ordinačné hodiny u lekára alebo číslo na taxislužbu.

Vhod padne aj v prípade, ak hľadáte dobrý podnik, kde by ste sa mohli najesť alebo ste podobne ako náš čitateľ Maxim zabudli, v ktorej učebni máte prednášku.

4. V nepredvídateľných situáciách

Mobilný internet zachraňuje čitateľov Sódy aj v prípadoch, ktoré sa len ťažko dajú predvídať. Čitateľka Kata ho napríklad využila, keď si v autobuse zabudla tašku. „Rýchlo som vyhľadala číslo na dopravný podnik a moja taška bola zachránená,“ uviedla v súťažnom formulári.

Petrovi zase pomohol, keď počas jeho dovolenky na Malorke skrachovala cestovná kancelária, cez ktorú si pobyt zakúpil. „Bez internetu v mobile by sme boli stratení,“ objasnil v našej ankete. Čitateľ Dan, ktorý po ceste domov našiel zatúlaného psíka, si zase vďaka mobilným dátam vyhľadal kontakt na miestny útulok, za pomoci ktorého sa štvornohý miláčik dostal k svojim majiteľom.

5. Keď bojujete s jazykovou bariérou

Napriek tomu, že cudzie jazyky už dnes mnohým nie sú cudzie, neraz nastanú momenty, keď internet v mobile dokáže situáciu naozaj zachrániť a vy si môžete rýchlo vyhľadať potrebné slovíčka či vety alebo podobne ako naša čitateľka Paulína ukázať obrázok miesta, kam sa chcete dostať alebo mapu miesta.

Pri svojej návšteve Bangkoku taxikárovi spočiatku nevedela vysvetliť, kam sa chce prepraviť. „Keď sme mu vďaka internetu v mobile ukázali mapu v thajčine, nedorozumenie sa vyriešilo,“ opísala svoju skúsenosť.

Hľadáte mobilný internet, na ktorý sa môžete naozaj spoľahnúť? Vďaka novej sieti od O2 si môže rýchly 4G LTE internet vychutnať už viac ako 93 % obyvateľov Slovenska. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Mobilný internet nemusí byť pomalý. Už viac ako 93 % z vás má prístup k rýchlej 4G LTE sieti

Vďaka 4G LTE môže byť vaše pripojenie až 7 300-krát rýchlejšie, ako bolo v sieti 2G. Neprichádzajte o túto možnosť zbytočne.

Technici O2 dva roky pracovali na tom, aby vybudovali po celej krajine novú sieť. Vďaka ich usilovnosti môže 93,56 % Slovákov využívať rýchly mobilný internet 4G LTE od O2. Pritom nemusíte platiť k akémukoľvek programu nič navyše. Stačí mať SIM kartu a smartfón s podporou 4G LTE.


Overte si, či máte SIM kartutelefón, ktoré podporujú 4G LTE.

Čo je 4G LTE sieť?

Technológia 4G vznikla, aby ešte viac urýchlila prácu s mobilnými dátami a internetom. V súčasnosti je to jeden z najrýchlejších možných spôsobov, ako pripojiť váš telefón na mobilný internet a užiť si rýchle surfovanie.

O2 ponúka najširšiu 4G sieť na Slovensku

Rýchly 4G LTE internet už môže využívať 5 miliónov obyvateľov vo viac ako 2 000 obciach po celom Slovensku.

Porovnanie rýchlostí internetu v 2G, 3G a 4G

Tak ako všetky technológie, aj mobilná komunikácia sa vyvíja. Digitálny prenos hlasu a dát odštartovala technológia 2G v 90. rokoch. Novšie a novšie generácie sietí – 3G a 4G LTE prinášali stále kvalitnejšie telekomunikačné služby a vyššie rýchlosti mobilného internetu.

Vďaka 4G LTE môže byť vaše pripojenie až 7 300-krát rýchlejšie, ako bolo pred 20 rokmi v sieti 2G. Pre lepšiu predstavu: rozdiel medzi rýchlosťami sietí približne zodpovedá pomerom veľkostí perly (2G), delfína (3G) a vráskavca ozrutného (4G).

Odozva internetu v 2G, 3G a 4G

Nová sieť so sebou prináša rýchlu a stabilnú odozvu – nízky počet milisekúnd potrebných na spojenie so serverom sa postará o väčší pôžitok zo surfovania. Sieť 4G LTE sa svojou kvalitou, odozvou a rýchlosťou vyrovnáva pevným pripojeniam.

Chcete získať rýchly mobilný internet, ktorý si dnes naplno môže užívať až 93,56 % obyvateľov Slovenska alebo si overiť, či ho už využíváte? Viac informácií, ako na to, nájdete na tomto mieste.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac