Apple doplnil na telefón tlačidlo, ktoré si nikto nepýtal. iPhone 15 Pro neponúka žiadnu revolučnú vychytávku, no aj tak ho nebudete chcieť pustiť z ruky

Posledný predstavený iPhone nie je na trhu novinkou, a predsa stále patrí k najžiadanejším smartfónom.

15-tkový rad iPhonov od spoločnosti Apple má USB-C, čo vzbudilo veľké vášne. Vo mne však po týždňoch testovania iPhonu 15 Pro najviac rezovalo obyčajné hardvérové tlačidlo. Vlajková loď značky je však úžasná na všetkých frontoch – exceluje vo výkone a nikto ju neprekoná vo fotografiách. Používateľská otázka iPhone verzus Android je však stále živá, a preto som iPhone 15 Pro skúmal zo všetkých strán. Oplatí sa investovať do telefónu s logom odhryznutého jabĺčka?

HONOR sa rozhodol iPhonu konkurovať. Dokáže sa mu HONOR Magic6 Pro vyrovnať?

Keď na Apple Keynote prezentácii odznela informácia, že novinkou iPhone 15 je akčné tlačidlo, zostal som mierne zaskočený. Mal som pocit, že Apple má skôr tendenciu zbaviť sa hardvérových tlačidiel na prenosných zariadeniach. Nové tlačidlo nahradilo ikonické zapínanie a vypínanie tichého režimu, ktoré bolo roky umiestnené nad ovládaním hlasitosti.

Ak poznáte možnosti, ktorými iPhone umožňuje rýchly prístup k vybraným funkciám, napríklad poklepanie po zadnej strane alebo opätovné stlačenie tlačidla odomykania vľavo, potom vám táto zmena môže dávať ešte menší zmysel. Preto bolo akčné tlačidlo jednou z prvých vecí, ktorú som počas testovania skúšal.

Začalo sa to zľahka

Tlačidlo môžete nastaviť na aktiváciu tichého režimu, režimu nerušiť, baterky, fotoaparátu a niekoľkých ďalších známych funkcií. Toto ma však nenadchlo, aj keď chápem, že to niekomu môže uľahčiť používanie telefónu. Pri možnosti nastaviť na akčné tlačidlo prístupnosť sa však už začína „lámať chlieb“.

Večer používam červený filter displeja na elimináciu modrého svetla. Zapnutie a vypnutie tohto filtra mám na svojom iPhone nastavené v tlačidle odomykania na tri stlačenia, na dve stlačenia mám Apple Pay. Správne tušíte, že pri platení sa stáva, že miesto aktivácie platby zapnem červený filter.

Ale rýchlo to nabralo na obrátkach

Neboli by to však inžinieri z Cupertina, keby akčné tlačidlo bolo skutočne takéto „hlúpe“. Gamechanger je možnosť nastaviť si naň svoje skratky, prípadne si vyrobiť skratku priamo pre tlačidlo.

V praxi to znamená, že si môžete napríklad vytvoriť vlastné menu na rýchly prístup k aplikáciám, ktoré často používate. Takéto menu je na viacerých Android smartfónoch k dispozícii ako „plávajúce“, ktoré sa zvykne vysúvať potiahnutím prsta po okraji displeja.

Ja som si vybral veľmi jednoducho: len aplikácie na prácu v teréne. Ak však používate skratky napríklad na ovládanie inteligentnej domácnosti, akčné tlačidlo viete premeniť na hlavný vypínač. Jednoducho ho stlačíte a spustí rad udalostí od vypnutia alarmu cez rozsvietenie svetla až po zapnutie radiátorov či klímy. A pri takejto akcii to hardvérové tlačidlo naozaj zmysel dáva – aj v roku 2024.

Luxusný materiál aj efektívna diéta

Popri hraní sa s nenápadným tlačidlom som si hneď od začiatku všímal aj ďalšie vylepšenia a novinky najnovšieho iPhone 15 Pro. Titánový rámik po obvode zariadenia je veľmi príjemný na dotyk, rovnako zaoblenejšie hrany. „Pročko“ medziročne „schudlo“ z 206 na 187 gramov.

Prekvapilo ma však porovnanie váhy s mojím súkromným iPhone 12. Rozdiel medzi nimi je len 23 gramov, pričom novinka má fotoaparát navyše a celá fotosústava je výrazne masívnejšia. V skratke: úžasné, aký je iPhone 15 Pro superľahučký a perfektne sedí v ruke.

Aby som neostal nič dlžný milovníkom technických špecifikácií, pripomínam, že 6,1-palcový displej má prívlastok Super Retina XDR, čo vo familiárnejšom označení znamená OLED. Odolnosť je certifikovaná na úrovni IP68, iPhone 15 Pro tak vydrží ponorenie do hĺbky 6 metrov maximálne na 30 minút. Majte však na pamäti, že certifikácia je robená v sladkej vode, pozor teda počas dovolenkovania na pláži.

Rámiky okolo displeja sa zúžlili až do takej miery, že pri použití hrubšieho puzdra ich takmer prekryjete – môže a nemusí to prekážať pri ovládaní. Displej má rýchlosť od 1 po 120 Hz, aby sa efektívnejšie míňala, resp. šetrila energia.

Všimol som si, že táto rýchlosť umožnila napríklad aj rýchlejšie listovanie medzi možnosťami. Napríklad, pri výbere možností pre akčné tlačidlo nemusíte listovať po jednom, ale viete možnosti preskočiť po viacerých, ak rýchlejšie posuniete prst po displeji.

Je USB-C skutočne kontroverzné?

Novinka v podobe USB-C konektora pre mňa osobne nehrá žiadnu rolu, a to aj napriek tomu, že som recenzent. Snažím sa totiž čo najviac eliminovať používanie káblov, teda nabíjam bezdrôtovo, dáta prenášam cez iCloud a som chytený v zlatej Apple klietke, napríklad prenos fotografií z telefónu do počítača neriešim, lebo mám zapnutú automatickú synchronizáciu.

Samozrejme, nechcem túto zmenu nijakým spôsobom zľahčovať. Určite ju veľa používateľov pocítilo, či už negatívne, alebo pozitívne, a „vypadlo“ z toho veľa otázok. Napríklad, či je pravda, že Apple skutočne vďaka upravenému čipu obmedzuje používanie USB-C konektora. Ja som si na túto kontroverznú zmenu spomenul až pri dopisovaní recenzie po niekoľkých týždňoch používania iPhone 15 Pro

Napriek tomu, čo si myslím, musím určite spomenúť, že zásadnou výhodou je, ak máte nabíjací kábel s USB-C koncovkou, a to na nabíjanie Apple Watch, AirPodov alebo aj iPadov, pretože potom môžete pomocou iPhone 15 nabíjať ďalšie Apple zariadenia a nemusíte ani nič nastavovať.

Výdrž nie je revolučná, ale výkon narástol

iPhone 15 Pro vám bez problémov vydrží celý deň celodenné používanie, aj keď si doprajete chvíľkový relax v podobe hrania hier, sledovania videí alebo budete smartfón používať na videohovory.

Musím priznať, že som počas testovania nerobil úlohy, ktoré by v novom iPhone 15 Pro mali minúť batériu čo najskôr. Určite ju môžete vybiť aj za pol dňa, no myslím, že to by bolo naozaj veľmi ojedinelé využívanie. A musím spomenúť aj to, že počas nabíjania môže byť smartfón horúci.

Ak vám záleží na tom, aby 3 274 mAh batéria na iPhone zostala v najlepšej kondícii čo najdlhšie, choďte v nastaveniach do kategórie batéria. V časti zdravie a nabíjanie batérie si môžete optimalizovať dobíjanie na limit 80 % – ak nabíjate a vybíjate batériu v rozpätí kapacity 20 – 80 %, vydrží naozaj dlho. Výdrž iPhonu 15 Pro aj vďaka tejto optimalizácii postačí na celý deň.

Novučičký čip A17 Pro zásobuje smartfón takým výkonom, že na iPhone 15 Pro môžete hrať konzolové hry. Úprava fotografií, strih videa a iné úlohy náročné na výkon bežia hladko a zrejme by ste sa museli poriadne snažiť, aby vám výkon nestačil. Jediný drobný problém, ktorý sa pri vysokom zaťažení objavuje, je zahriatie iPhone 15 Pro po cca 30 minútach vysokého zaťaženia. To je asi aj normálne, len keď sa to stane, nezľaknite sa.

Skutočné rozmaznávanie len prichádza

iPhone a fotka či video je vo všeobecnej recenzii ťažká téma. Apple si totiž dáva obzvlášť záležať na fotovýbave a miestami až prekvapivo dokáže posúvať hranice.

Denné fotky sú opäť bohatšie na detaily a fotoaparáty lepšie pracujú so silnými svetelnými kontrastmi. Posun je taký výrazný, že pri slabom osvetlení som na iPhone 12 zhotovoval fotografiu s časom uzávierky 2 sekundy, zatiaľ čo iPhone 15 Pro automaticky nastavil čas uzávierky na veľmi krátko.

Umelo vyzerajúce fotky sú už minulosť. Vybrali sme 5 smartfónov, s ktorými budete fotiť jedna radosť

Zároveň mám pocit, že  spoločnosť Apple začala farebný profil vo fotke a videu ladiť do teplejších tónov. Ak však chcete mať farby na fotografiách a vo videu viac pod kontrolou, v nastaveniach v kategórii kamera vyberte fotografické štýly. Vybrať si môžete z piatich prednastavených štýlov, ktoré bude iPhone automaticky používať pri fotení. A potom už nebudete musieť pri fotografovaní nastavovať nič ďalšie.

Fotovýbava funguje v zložení: hlavný 48 Mpx fotoaparát, 12 Mpx teleobjektív a 12 Mpx ultraširoká šošovka. V prípade značky Apple sú tieto čísla skutočne veľmi orientačné, lebo iPhone využíva svoj supersilný čip. Teda veľa z toho, čo sa deje s výslednou fotografiou, je digitálny postproces v reálnom čase.

Priblíženie do 3-násobku obrazu je takmer bezstratové, teda úplne čisté a bez šumu. Potom môžete približovať na 15-násobok, priblíženie  však už budete na fotografiách a videu vidieť výrazne viac, než by ste si priali. Aj napriek tomu hrá iPhone 15 Pro v téme približovania prvú ligu.

Jediné, čo ma mrzí, je, že sa „obyčajnému Pročku“ neušlo 5-násobné optické priblíženie, ktoré má verzia Max.

Nie všetko automatické musí vyhovovať

iPhone 15 Pro umožňuje v 2-násobnom priblížení používať akoby 3 objektívy – 24-, 28- a 35- milimetrový. Cieľom je lepšia práca s hĺbkou ostrosti, resp. s rozmazaným pozadím. Znie to ako super vychytávka, no pri automatickom prepínaní ohniskových vzdialeností je v niektorých prípadoch smartfón až priveľmi aktívny. Že sa niečo deje, si pri fotení všimnete nielen ako zmenu v rozmazaní, ale aj ako mierne zvlnenie obrazu.

Mne to prekážalo, preto som toto automatické prepínanie vypol v nastaveniach v kategórii fotoaparát v časti hlavná kamera.

Keď už ste v nastaveniach fotoaparátu, je dobrým tipom zapnúť si mriežku na ľahšie hľadanie správnej kompozície obrazu a moje veľmi obľúbené vodorovné zarovnanie. Vždy mi na fotkách aj vo videu padá horizont a táto funkcia ma na to upozorní pred stlačením spúšte.

Špeciality pre tých najnáročnejších

Tí z vás, ktorí sa o fotografiu a video zaujímajú, a postprodukcia je pre nich samozrejmosť, majú k dispozícii formáty ProRaw a Apple ProRes. Aktivujete si ich jednoducho v nastaveniach – fotoaparát, časť formáty.

Ak sa postprodukcii nevenujete a fotky či videá neupravujete, tieto formáty ani nezapínajte. Ako fotky, tak aj videá budú zbytočne veľké, čo pocítite napríklad pri zdieľaní. Navyše, bez dodatočných úprav môžete mať na fotkách aj vyblednuté farby.

Mojím tipom je zapnúť si pri fotení funkciu text naživo. Po jej zapnutí dokáže fotoaparát automaticky identifikovať text na zábere. Chvíľu to trvá, no potom sa objaví ikona vpravo od výberu priblíženia. Po kliknutí na ňu si vyberiete text a okrem iných možností ho môžete prekladať. Nahradíte si tak Google Translator.

Slovenčina zatiaľ nie je podporovaná, no napríklad pri návšteve Barcelony alebo Ríma môžete zo španielčiny alebo taliančiny prekladať do angličtiny priamo z fotoaparátu a nepotrebujete inštalovať ani otvárať žiadnu extra aplikáciu.

Bude to stačiť, Apple? 

Ak by sme chceli, aby inžinieri z Cupertina ponúkali medzigeneračne evolučné skoky alebo rovno revolučné novinky, museli by sme byť v sci-fi filme. iPhone 15 Pro sa evolučne posunul vpred, vylepšilo sa to, čo bolo k dispozícii, a pribudli aj väčšie novinky ako akčné tlačidlo

V porovnaní s predošlou generáciou iPhonu však nejde o žiadne dychberúce novinky, no ak ho porovnávam napríklad s mojím súkromným iPhone 12, je to zásadný pokrok a osobne by som ho vymenil okamžite.

iPhone 15 Pro je príjemný posun portfólia Apple a tak je to správne. Ak sa preň rozhodnete, určite budete nadmieru spokojní a môžete si byť istí, že najbližších 4 až 5 rokov kúpu nového telefónu riešiť nemusíte. Technologickí nadšenci môžu mať pripomienky či hľadať chybičky, ale tak ako vždy, telefón s logom odhryznutého jabĺčka sa nachádza v prvých priečkach medzi top smartfónmi.


Ak si kúpite iPhone 15 Pro v O2, získate špeciálnu zľavu 96 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fičí až 70 % rýchlosťou svetla a je mimoriadne spoľahlivý. Prečo je optický internet dobrým riešením pre domácnosti?

Prenos informácií optikou bol známy pred samotným internetom, no ešte aj dnes je jedným z najlepších riešení pripojenia do siete.

Časté zasekávanie filmov, hier či videohovorov môže byť otravné, aj preto je nadštandardne rýchle pripojenie na internet čoraz žiadanejšie, pre mnohých dokonca nevyhnutné. Pozreli sme sa na to, ako funguje optický internet, a porovnávali, komu sa bude hodiť a pre koho sú, naopak, vhodné iné možnosti.

S dobrým pripojením síce môžete pozerať filmy v kuchyni aj spálni, no ako si nastaviť režim, aby nám technológie nenarušovali zdravý spánok?

5G sieť je spoľahlivá, ale…

Prenos dát vzduchom, ako je aj 5G sieť, poskytuje spoľahlivé a vysokorýchlostné pripojenie s minimálnym až žiadnym oneskorením. A hoci si môžeme myslieť, že 5G je svojimi možnosťami výnimočná, dnes sa už testuje aj 6G pripojenie, pretože spoľahlivý a rýchly internet je dôležitý aj pre budúcnosť.

Bezchybnosť a vysoká rýchlosť pripojenia sa skloňovala najmä pri predstavovaní futuristických projektov inteligentných miest. Smart mesto je totiž kompletne riadené cez internetové pripojenie a aj mikrosekundové oneskorenie môže spôsobiť fatálne chyby.

V Číne sa pri testovaní 6G podarilo dosiahnuť rýchlosť až 100 Gbps – v praxi to znamená, že by ste mohli streamovať desaťtisíce filmov v HD kvalite súčasne bez jediného zaseknutia obrazu či zvuku. Je to naozaj šialená rýchlosť prenosu dát vzduchom.

… kábel so skleneným jadrom tiež dokáže zázraky

Technologický vývoj sa netýka len bezdrôtového pripojenia, stále sú v hre aj optické káble, ktoré majú oproti prenosu dát vzduchom hneď niekoľko výhod.

Tenké ako vlások, rýchle (skoro) ako svetlo

Optické káble sú najčastejšie vedené pod zemou, no nájdeme ich aj nad zemou, v rôznych šachtách či pod hladinou mora. Jadro optického kábla je z vlákien z kremičitého skla či plastu a má priemer približne 0,125 mm – len o málinko viac, ako je priemer ľudského vlasu. 

Vláknami sa šíria svetelné signály, ktoré umožňujú prenosovú rýchlosť dát na úrovni 70 % rýchlosti svetla.

Výhodou tohto typu prenosu dát je extrémne nízke oneskorenie, možnosť prenášať dáta v obrovských objemoch a lepšia odolnosť proti poveternostným vplyvom či elektrickému rušeniu, ako majú medené káble.

K akej rýchlosti optického internetu má prístup konečný používateľ, závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí najmä pokrytie lokality optickým internetom. Bežne sú však dostupné rýchlosti od 100 Mbps cez 1 Gbps až po 10 Gbps. Posledná menovaná rýchlosť je určená skôr na komerčné využitie a pre firmy.

Načo mi tá vysoká rýchlosť vlastne je?

Prenosovú rýchlosť si môžete lepšie predstaviť takto: už pri 100 Mbps budete video v HD kvalite streamovať bez jediného zaváhania na viacerých zariadeniach súčasne a 1 GB dát stiahne do dvoch minút. Pri online hraní by ste nemali mať žiadny zásadný problém s oneskorením prenosu dát.

Rýchlosť 1 Gbps sa zväčša uvádza ako pripojenie pre domácnosť. Streamovať môžete video v 4K kvalite na viacerých zariadeniach, 1 GB dát stiahnete za menej ako 10 sekúnd a hráči ani pri náročných online hrách nepocítia žiadne zaváhanie.

Veľké dátové prenosy, výskum a vývoj či profesionálne streamovanie sú situácie, v ktorých je potrebná prenosová rýchlosť 10 Gbps a optický internet ju umožňuje. Na súkromné použitie je táto rýchlosť zbytočná a aj finančne náročná.

Kódové značky vás nechcú zmiasť

Pri výbere optického internetu by ste sa mohli stretnúť s rôznymi typmi pripojenia, ktoré je bežne kódované ako FTTx, teda Fiber To The, pričom x je miesto, kam pripojenie vedie:

 • FTTH – Fiber To The Home – pripojenie domácnosti.
 • FTTB – Fiber To The Building/Business – pripojenie budovy alebo kancelárskej budovy.
 • FTTC – Fiber To The Curb/Cabinet – pripojenie k rozvádzaču, z ktorého ďalej šíri pripojenie iný typ káblov.
 • FTTN – Fiber To The Node/Neighborhood – optické vlákno je vedené k centrálnemu bodu, z ktorého je sieť ďalej vedená telefónnymi linkami alebo koaxiálnymi káblami – tieto uzly môžu byť desiatky kilometrov od konečného používateľa.

Porovnali sme optický internet, klasický káblový a 5G sieť

Optika bez pochýb ponúka veľké množstvo výhod, no v konečnom dôsledku výber vždy záleží na aktuálnych podmienkach. Veľmi zjednodušene sme porovnali pripojenie cez optiku, tradičné káblové pripojenie a 5G.

Výhody optického pripojenia:

 • vysoká rýchlosť,
 • stabilné pripojenie,
 • veľmi nízka latencia (oneskorenie) prenosu.

Nevýhody optického pripojenia:

 • vyššie náklady na inštaláciu,
 • obmedzená dostupnosť (najmä v regiónoch).

Výhody tradičného káblového pripojenia:

 • dostupné takmer všade,
 • pripojenie je v porovnaní s optikou lacnejšie.

Nevýhody tradičného káblového pripojenia:

 • rýchlosť je v porovnaní s optikou obmedzená,
 • zdieľaná kapacita (rýchlosť klesá množstvom pripojených používateľov).

Výhody 5G pripojenia:

 • neviazanosť na jedno miesto pripojenia,
 • sieť sa v oblasti rýchlo nasadí.

Nevýhody 5G pripojenia:

 • pokrytiu môže brániť hustá výstavba alebo kopcovitý terén,
 • vyššia latencia (oneskorenie),
 • hrozí preťaženie siete,
 • spoľahlivosť v porovnaní s káblom je nižšia.

Optika nie je žiadna novinka, ale istota

Už v 20. rokoch 20. storočia sa škótsky inžinier J. L. Baird, ktorý vynašiel televíziu, pokúsil preniesť obraz pomocou sklenených tyčí. Žiaľ, nenapadlo mu obaliť sklenené vlákna materiálom, ktorý by zabránil stratovosti šíreného obrazu.

Tento nedostatok bol o niekoľko desiatok rokov odhalený a optický kábel spravil zásadný krok k svojej funkčnej podobe. Stále však nebol možný prenos veľkého objemu dát.

To sa podarilo až fyzikovi Theodorovi Haroldovi Maimanovi, ktorý vynašiel prvý laser a práve ním poslal cez sklenené vlákna signál. K funkčnému optickému káblu chýbal posledný krok, a to odstrániť z vlákien ióny, ktoré tlmili značnú časť signálu.

V roku 1980 sa tak prvýkrát v histórii televízny prenos zo zimnej olympiády v Lake Placid vysielal cez optické káble. V roku 1988 bol dokončený transoceánsky projekt TAT-8, inými slovami, bol položený prvý optický kábel po dne oceánu, ktorý spojil Severnú Ameriku a Európu.

Na Slovensku sa používanie internetovej optiky rozširuje, pričom prvý optický kábel bol nainštalovaný už v 70. rokoch 20. storočia. Odvtedy technológia optického internetu prešla dlhú cestu a v súčasnosti je optické pripojenie dostupné v mnohých mestách a obciach.

Komu sa oplatí investovať do optiky?

Odpoveď je v podstate jednoduchá: v čase streamovania hudby, filmov a hier či rozširovania inteligentnej domácnosti si s optickým pripojením doprajete naozajstný komfort súčasnosti a môžete sa raz a navždy rozlúčiť s dlhým načítavaním videí či hier. Bez obmedzení si môžete užívať rôzne multimédiá v najvyššej kvalite.

Rýchly internet si užijete najmä na dobrom zariadení. Napríklad Xiaomi 14 s veľkým výkonom bude vaším spoľahlivým pomocníkom roky

Podnikatelia, firmy alebo komerčné prevádzky by s prechodom na optiku rozhodne nemali váhať. Stabilita pripojenia, možnosť prenosu naozaj veľkých dátových balíkov a mizivé oneskorenie sú benefity, ktoré váš biznis posunú vpred.

No ak internet používate len na čítanie, posielanie mailov či scrollovanie príspevkov na sociálnych sieťach, potom vám absolútne stačí pripojenie cez tradičný kábel alebo bezdrôtové pripojenie, lebo by ste optiku v jej rozsahu takmer vôbec nevyužili.

Domáce pripojenie až 1 Gbps ako štandard

Zatiaľ posledný zásadný prelom v histórii optického pripojenia prišiel v rokoch 2003 a 2004, no na svoj rozmach čakal približne desaťročie. Systém pripojenia a technológia GPON umožňuje „vytiahnuť“ rýchlosť pripojenia v domácnosti aj na viac aj ako 1 Gbps.

Jeden Gbps (alebo teda „jedno giga“) je rýchlosť pripojenia, ktorá vám umožní stiahnuť si film v štandardnej kvalite za menej ako 10 sekúnd, streamovať v rozlíšení 4K obľúbené filmy či seriály bez obmedzení alebo hrať graficky náročné hry online. Toto všetko aj na viacerých zariadeniach súčasne.

Ako sme už spomenuli, „optika“ sa síce šíri výraznou rýchlosťou, no aj napriek tomu, že je o ňu stále záujem a optické káble sú lacnejšie ako tie medené, nie je dostupná všade. Ak chcete zistiť, či je vo vašej domácnosti možné zaviesť optiku, stačí na stránke O2 zadať vašu adresu a hneď budete vedieť, či je optika v mieste vášho bydliska dostupná a aké máte možnosti pripojenia.

Rýchlosť presne podľa vašich potrieb

Rozhodovať sa môžete medzi troma programami internetu optikou, pričom ten najvyšší Bezstarostný program vám ponúka rýchlosť sťahovania 1 000 Mbps, rýchlosť odosielania 300 Mbps a neobmedzené mesačné dáta.

Pohodový program ponúka rýchlosť sťahovania 850 Mbps, rýchlosť odosielania 200 Mbps a tiež neobmedzené mesačné dáta. So základným programom môžete sťahovať rýchlosťou 500 Mbps a odosielať rýchlosťou 100 Mbps.


Optiku môžete mať naozaj v každom kúte v domácnosti. Ak máte byt či dom s rozlohou viac ako 70 m², stačí si so šikovným zariadením rozšíriť signál. Wifi extender si môžete zobrať ku každému programu len za 1,50 € mesačne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac