Jedna predná kamera je mu málo. Smartfón Vivo V23 5G by sa mohol premenovať aj na selfiefón

Stačí si urobiť jednu selfie s Vivo V23 5G a už sa nebudete chcieť fotiť iným smartfónom.

Minimalistický, ale dostatočne výrazný, výkonný, až s piatimi foťákmi a k tomu zaručený používateľský zážitok. Ak je pre vás prvý dojem pri výbere telefónu dôležitý, zoznámte sa s Vivo V23 5G, novinkou od čínskeho výrobcu. Tento smartfón musíte vidieť zblízka, no potom ho už len ťažko pustíte z rúk.  

Chystáte sa na dovolenku? Máme niekoľko tipov, ako zo svojho smartfónu urobíte aj spoľahlivého turistického sprievodcu 

Posledné mesiace doplnili trh smartfónov naozaj zberateľské kúsky. Zatiaľ čo pri OPPO Reno 7 Lite 5G som musel dizajnu venovať niekoľko odsekov, v prípade VIVO V23 5G by som dokázal ospevovať vzhľad smartfónu v samostatnom článku. Vivo V23 5G je pre mňa dokonalá kombinácia tvarov, materiálov a farebného vyhotovenia.

Ladný a ľahký

Zadná sklenená stena je na dotyk veľmi príjemná a pocitovo trochu pripomína pieskované sklo. Dobrá správa pre používateľov, lebo nezostávajú žiadne odtlačky prstov – a to dokonca ani počas horúcich dní, keď sa vám môžu viac potiť ruky. Oceľový rámik je na ľavej strane bez ovládania, na pravej nájdete tlačidlá hlasitosti a napájania. V spodnej časti jeden reproduktor, USB-C a slot na dve SIM karty. Krásny minimalizmus uprataný tak, aby sa smartfón pohodlne ovládal.

Kombinácia 181 gramov, hrúbky 7,6 milimetra a AMOLED displeja s uhlopriečkou 6,44 palca robí zo smartfónu ultraľahké zariadenie. V niektorých iných recenziách sa spomína, že pri prvom kontakte vzhľadom na nízku váhu pôsobí ako maketa v tom najlepšom zmysle slova. 

Displej zobrazí 90 obrázkov za sekundu a potvrdzujem, že je príjemne plynulý. Technológia HDR10+ sa zasa stará o jasné a sýte farby.

Pochvalu dávam za tenučké rámiky okolo displeja, rozšírené sú len v okolí dvojice selfie kamier. Nie, nepomýlil som sa. Vivo V23 5G má naozaj 2 selfie kamery. Hlavná predná kamera má 50 Mpx, široká predná kamera má 8 Mpx a zorný uhol 103 stupňov. Výrobca sa zameral najmä na túto prednosť, aj preto som smartfónu Vivo V23 5G dal prívlastok selfiefón.

Selfie ostrí na oko? WOW! 

V selfie režime máte k dispozícii takmer všetky foto režimy: základný, portrétový, nočný či duálne zobrazenie. Trošku ma prekvapilo, že režim Pro so selfie kamerou použiť nemôžete napriek tomu, že parametre prednej a zadnej kamery sú veľmi podobné. Hlavný fotoaparát má totiž 64 Mpx, širokouhlý 8 Mpx a zorný uhol 120 stupňov a makrofotoaparát má 2 Mpx. 

Farebné filtre, automatická retuš či možnosť spraviť si selfie do prednastavenej grafiky (dvojitá expozícia) je pre selfíčka s Vivo basic level. Smartfón ponúka veľa iných, nových a skutočne užitočných vychytávok. 

Prvou je automatické ostrenie na oko. Nebudeme sa zbytočne zdržiavať teóriou fotografie – v skratke, existuje pravidlo, že fotograf by mal pri portréte ostriť na oko. Priznám sa, že mi nenapadol iný smartfón, ktorý by takúto funkciu mal – samozrejme, pri smartfóne na vás ostrí umelá inteligencia.

V nastaveniach fotoaparátu si v časti automatické zaostrovanie funkcie AI Eye môžete vybrať, či má byť ostrenie automatické alebo na pravé či ľavé oko. Výber animácie po zaostrení je len čerešničkou na torte. Okrem toho môžete pridať aj ostrenie na postavu alebo predmet. Vďaka tejto funkcii si rýchlo zvyknete na naozaj presne vykreslené zábery.

Vivo V23 5G dokonca dokáže zaostriť na oko, aj keď nosíte okuliare a odráža sa vám v nich displej smartfónu. V tomto prípade musíte smartfón držať od tváre v strednej vzdialenosti alebo ďalej, inak si oko nevšimne. Druhú pochvalu dávam Vivo V23 5G za rýchlosť ostrenia.

Pomôže s kompozíciou

Ďalšou zaujímavou možnosťou je zapnutie vodiacich čiar a vodováhy počas fotenia selfie. Pomôžu vám so správnou kompozíciou a upozornia vás na zlé naklonenie smartfónu, tzv. padanie do strán. Aktivujete si ich v menu a nájdete tam aj možnosť nastavenia samospúšte na selfie. Super využiteľné, keď chcete skupinovú selfie fotku bez toho, aby mal niekto vpredu veľkú hlavu.  

Populárne rozmazanie pozadia, teda bokeh efekt, máte pod kontrolou v režime portrét. V pôvodných nastaveniach je tento efekt vypnutý, no stačí v ľavom dolnom rohu kliknúť na symbol písmena „f“ a môžete mieru rozmazania nastaviť – od jemného až po naozaj silné.

Keďže patrím do skupiny ľudí, ktorí majú „bezproblémové vlasy na fotky“ (nie sú neposedné ani kučeravé), môžem prechod medzi rozmazaným pozadím a detailmi okolo hlavy zhodnotiť veľmi pozitívne – smartfón ma od pozadia vždy „odpichol“ precízne. 

Vymakaný selfie blesk

Fanúšikovia retuše v reálnom čase budú zrejme často prepínať na nočný režim. Po odkliknutí na ikonu skrášľovanie v ľavom dolnom rohu môžete nastaviť vyhladenie pokožky, vybielenie zubov, vytvarovanie tváre a ďalšie vylepšovacie možnosti. Ak chcete vidieť, ako by ste vyzerali po investícii niekoľkých tisícov do plastických operácií, stačí si spraviť selfie s Vivo V23 5G a poriadne to prehnať s retušovaním.

Ak chcete peknú a prirodzenú selfie, vráťte sa do režimu fotografia a otvorte nastavenia blesku. Výrobca do tenkého rámika okolo displeja skryl dvojicu svetiel, ktoré vám pomôžu s dobrou selfie (aj so selfie videom) za naozaj zlých svetelných podmienok. Mimochodom, selfie kamera Vivo V23 5G zvláda bez problémov aj 4K video, ale svetielka v tomto rozlíšení použiť nemôžete.

Zmena farebnej teploty pomocou selfie svetiel

Esom selfie svetiel je možnosť nastaviť im farebnú teplotu – môžu svietiť domodra a fotky tak budú mať studený odtieň, alebo do bielej, ak chcete mať neutrálne svetlo, či dožlta, čím bude selfie v teplých farebných tónoch. Podľa mňa sa Vivo so svetlami skutočne vyhral – portréty po dosvietení nie sú vôbec umelé, ale stále veľmi prirodzené.

Nezabudnime na hlavný fotoaparát

Nemusíte sa obávať, napriek tomu, že 2 predné kamery sú prepracované, sústava hlavných fotoaparátov za selfie výkonom nezaostáva. Hlavný fotoaparát príjemne ladí fotografie do nesileného HDR efektu. Pri slabom svetle si môžete občas všimnúť, že fotografie majú o niečo viac „vytiahnuté“ zelené tóny. Vtedy stačí prejsť na nočný režim.

Ten fotografie prekvapivo dobre presvetlí, navyše s minimom šumu a ako bonus aj so solídnou porciou detailov. Len pripomínam, že telefón patrí do strednej kategórie, čo pri nočných fotkách cítiť, no aj napriek tomu si myslím, že väčšina používateľov bude pri prezeraní fotiek spokojná. 

Máte bystré oči? Tak ich vyskúšajte v tomto kvíze a uhádnite, či sme fotky fotili smartfónom alebo zrkadlovkou

Dobrá výdrž aj výkon

Ako som už spomenul, na konštrukcii je viditeľný jeden reproduktor. Ak sa vám nechce trápiť s mono zvukom, pripojte slúchadlá. Bezdrôtovo alebo pribalenou redukciou USB-C na 3,5 mm jack, za čo dávam ďalší plusový bod. 

Batéria 4 200 mAh je podporená 44 W rýchlonabíjaním, vďaka ktorému budete mať takmer 70 % po 30 minútach. Ja som telefón na jedno nabitie mohol využívať dva plné dni (dokonca aj s malou rezervou), no bolo to ovplyvnené dovolenkou a menej frekventovaným používaním. Pri kapacite batérie smartfónu Vivo V23 5G a bežnom dennom používaní by som výdrž reálnejšie videl na jeden deň.

Vivo má čip, ktorý utiahne výkon vlajkových lodí približne spred dvoch rokov – a to je naozaj veľa. Inými slovami: všetko perfektne fičí, fotí spoľahlivo, prechody medzi obrazovkami či listovanie vo fotkách aj scrollovanie na webe sú plynulé. 

Na operačnom systéme Android 12 je nadstavba Funtouch OS12, ktorá je síce vyladená, ale sklamalo ma, že ponúka len obmedzenú možnosť personalizovania prostredia. K dispozícii máte rôzne motívy, možnosť zmeniť písmo, nastaviť animácie pre čítačku odtlačkov prstov. 

Chýba mi napríklad možnosť meniť farebný tón ikoniek aplikácií aj ich tvar, i keď sú to skôr detaily. No ešte jedno rande s grafickým dizajnérom by si Funtouch OS12 zaslúžil. Menu v nastaveniach je na bielom pozadí s pomerne konzervatívnym fontom, ovládacie centrum je vizuálne celkom surové. Ak by nekontrastovalo s nádherným hardvérom a úchvatnou úvodnou tapetou, možno by som sa nesťažoval.

Zazdieľaj mi svoj smartfón 

Poďme ešte na malú exkurziu do nastavení. V časti systém vás zaujme možnosť viacerí používatelia. Ako vyplýva z názvu, vďaka tejto možnosti môžete smartfón zdieľať s viacerými používateľmi tak, že každý si personalizuje vlastné používateľské prostredie. Zámerom tejto funkcie je zdieľanie smartfónu, nie detská ochrana.

V praxi – nech ste v ktoromkoľvek používateľskom profile, môžete sťahovať a aktualizovať aplikácie a máte prístup do celého smartfónu. Prepínanie používateľov je možné aj zo zamknutej obrazovky. Smartfón tak môže byť aj perfektným služobným telefónom.

Selfiefón so slušným výkonom

Vivo V23 5G je smartfón, ktorý ponúka v prvom rade veľký používateľský zážitok. Je to pomocník, ktorého budete brať stále do rúk a obdivovať jeho dizajn, ale zároveň ponúka aj vychytávky na produktívnu prácu a uľahčenie života. Dovolím si tvrdiť, že selfie je jeho najsilnejšia stránka – ak by chcel niekto v tomto smere dostať viac, musí už prejsť do triedy vlajkových lodí, čím zásadne narastie cena.  


Vivo V23 5G si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kde zaznela veta „Mal ši branic!“? Zahviezdite v kvíze skutočných pamätníkov reality šou

Osviežte si televízne znalosti zo slovenského zábavného priemyslu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že hláškami legiend domácich reality šou žijeme ešte dlho po ich premiére. Máme pre vás 10 nostalgických otázok, ktoré preveria aj tých najväčších fanúšikov slovenskej TV zábavy.

Nielen reality šou, ale aj svetové a slovenské filmy či seriály nájdete na Voyo. Ak sa rozhodnete pre O2 SMART Paušál, Voyo máte v jeho cene

Od prvej slovenskej reality šou prešlo približne 17 rokov. Odvtedy sa stali súčasťou večernej gaučovej kultúry, vďaka ktorej sa nám vyplavuje serotonín už len pri úvodných zvučkách. 

Ak máte dlhoročné nutkanie stiahnúť obrus z pod tanierov, alebo aspoň pár dní bývať v dome na Pereši, či prenechať všetky svoje životné problémy Gizke Oňovej môžete ísť rovno na Voyo. Nájdete tam celú hitparádu našich reality šou pekne pokope. 

No a kým si overíte, ako dobre poznáte zábavnú televíznu produkciu, podržíme vám televízne ovládače (alebo len pauznite to Voyo): 

 • 1. Pamätáte si, kto vyhral hlavnú výhru 2 milióny slovenských korún v jednej z prvých a zároveň v tom čase najsledovanejších reality šou na Slovensku Mojsejovci?
 •   Model
 •   Versače
 •   Guru
 •   Tiroláčka
 • 2. Skúste doplniť text legendárnej úvodnej zvučky VILOmenín: „Rodina je základ, v jednote je sila…“
 •    Každý, kto hrá s nami, zaručene vyhrá.
 •    Poď to s nami skúsiť, porazíš aj Vila!
 •   Tak mi, mamka, naklaď, ponúknem aj Vila.
 •   Stačí trochu cvičiť, schudneš aj dve kilá.
 • 3. Sliepka alebo vajce? VILOmeniny alebo Cestoviny? Čo sa vysielalo na obrazovkách skôr?
 •   VILOmeniny
 •   Cestoviny
 • 4. „Mačkáš mi hada“ je dnes už legendárna hláška svojskej Jany zo Zámeny manželiek. Pamätáte si, koľko plazov mala táto rodinka zo Zámeny manželiek vo svojom byte?
 •   3
 •   5
 •   11
 •   14
 • 5. Pri hláškach zo Zámeny manželiek ešte zostaneme. Azda najlegendárnejšou sa stala veta „Mal ši branic!“ Poďme hlbšie do kontextu – viete, ktorá veta jej predchádzala?
 •   „Chcem jesť, daj mi jesť.“
 •   „Tu máš banán a šicko v poradku.“
 •   „Daky zlobor to budze.“
 •   „Výborne, gol!“
 • 6. Ktorý zo sloganov nebol súčasťou žiadnej série Farmy?
 •   Bude to drsné!
 •   Bude to divočina!
 •   Bude to husté!
 •   Bude to silné!
 • 7. Našej televíznej svokre Gizke Oňovej prischla legendárna hláška, ktorá stihla zľudovieť. Aké je jej znenie?
 •   Idem, robím.
 •   Idem, riešim!
 •   Idem, idem!
 •   Idem, makám.
 • 8. Gizka stihla okrem svojej vlastnej relácie Svokra rozdať múdrosti aj v inej šou. Ktorá to bola?
 •   Love Island
 •   Zámena manželiek
 •   Farma 11: Západ vs. Východ
 •   Superstar
 • 9. Ostrovná šou Love Island lákala predovšetkým luxusnou vilou, v ktorej súťažiaci hrali o 75 000 eur. Viete, kde sa vila nachádzala?
 •   Sardínia
 •   Ibiza
 •   Kanárske ostrovy
 •   Malta
 • 10. Reláciu Život po Farme, ktorá nadväzovala na reality šou Farma 13, moderoval/a:
 •   Martin Šmahel
 •   Jakub „Zitron“ Ťapák
 •   Eva „Evelyn“ Kramerová
 •   Fero Joke

   

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Ak nemáte špeciálne požiadavky na štupľové slúchadlá, nemusíte sa obávať, že by ste za extra funkcie museli zbytočne priplácať. V ponuke je veľa modelov, ktoré svojou výbavou rozumne balansujú na pomedzí všetkých kategórií a zároveň majú lákavú cenu.

Napríklad SBS Music Hero za veľmi rozumnú cenu ponúkajú výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny počúvania. Vďaka nabíjaciemu puzdru sa výdrž predĺži až na 13 hodín. Navyše majú spoľahlivý bluetooth 5.0, efektívne multifunkčné ovládacie tlačidlo a ergonomický dizajn.

Aj keď sa rozhodnete pre univerzálnu kategóriu, nemusíte sa báť, že by boli slúchadlá hlúpe a len prehrávali hudbu. Telefonovanie, automatické zapnutie a vypnutie či veľmi rýchle automatické párovanie so smartfónom je k dispozícii aj v tejto kategórii. 

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac