K novým smartfónom Huawei P40 dostanete bezdrôtové slúchadlá ako darček

Ponuka platí na smartfóny Huawei P40 a Huawei P40 Pro do 23. júna 2020 alebo do vypredania zásob.

Vlajkové lode Huawei pravidelne patria k tomu najlepšiemu, čo ponúka smartfónový trh. Povesť nekompromisne kvalitných zariadení potvrdzujú aj nové modely Huawei P40 a P40 Pro, ku ktorým teraz dostanete ako darček bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3.

Novinky z radu Huawei P40 nesklamali. Pripravte sa na špičkový výkon a skvelé fotky. Chcem vedieť viac

Špičkové smartfóny, špičkové fotoaparáty

Huawei P40 Pro je prvotriedny smartfón s najnovšími technológiami, ktorý ocenia nároční používatelia a každý, kto si potrpí na špičkový výkon a fotoaparát.

O výkon sa stará aktuálne najvýkonnejší procesor z dielne Huawei Kirin 990 s podporou 5G, operačná pamäť 8 GB RAM a poteší aj batéria s celodennou výdržou a možnosťou super rýchleho nabíjania.

Tešiť sa môžete aj na vylepšený fotoaparát s novinkou −  objekty možno fotiť vo väčšej vzdialenosti aj bez straty kvality. Predná 32 Mpx kamera je zasa vďaka automatickému zaostrovaniu a elektronickej stabilizácii obrazu ideálna na videohovory

Huawei P40 je už tradične štandardný model celého nového radu, čomu zodpovedá aj o niečo nižšia cenovka ako pri verzii Pro. Hlavný rozdiel je v rozlíšení displeja a v menšom počte Mpx fotoaparátu, stále sa však môžete spoľahnúť na očarujúce výsledky.

Telefón je svižný, problém mu nerobia náročnejšie hry ani appky a aj po celodennom používaní mu zostane dosť šťavy na ďalší deň.

Huawei FreeBuds 3 ako darček

V časoch, keď sa oplatí mať spoľahlivý smartfón, určite oceníte aj kvalitné slúchadlá, aby vás nič neobmedzovalo v každodennej komunikácii alebo pri sledovaní obľúbených seriálov a videí bez toho, aby ste doma rušili ostatných.

Preto pri kúpe jednej z noviniek Huawei P40 Pro alebo Huawei P40 lite dostanete ako darček aj bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 v hodnote 180 €.

Slúchadlá stačí spárovať cez Bluetooth a potom už automaticky rozpoznajú, či ich máte v ušiach. Keď slúchadlá z uší vyberiete, prehrávanie hudby sa zastaví. Okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj aktívne potláčajú hluk z okolia a vďaka aerodynamickému tvaru mikrofónu vedia znížiť aj šum vetra. Môžete tak s nimi telefonovať aj počas športovania či v horšom počasí.

Ponuka na kúpu Huawei P40 alebo Huawei P40 Pro s darčekom platí do 23. júna 2020 alebo do vypredania zásob.


Huawei P40 aj Huawei P40 Pro s Huawei FreeBuds 3 ako darčekom môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Častejšie videohovory aj posielanie vtipov. Ako vyzerá komunikácia v karanténe?

Sociálna izolácia sa výrazným spôsobom dotkla najmä starších ľudí. Tri ženy nám porozprávali, ako so svojimi blízkymi komunikujú počas pandémie online.

Aktuálna situácia zasiahla do života mnohých z nás. Obmedzili sme stretávanie s priateľmi a s blízkymi, najmä so staršími členmi našich rodín, aby sme ich ochránili. Namiesto návštev sme tak v kontakte cez telefón a svoje zážitky, radosti aj obavy zdieľame cez videohovor. Ako vyzerá komunikácia s našimi rodičmi a starými rodičmi v čase pandémie? 

Zapojte sa do výzvy od O2, zavolajte svojim rodičom alebo starým rodičom a získajte 10 GB dát. Chcem sa zapojiť

Spoločnosť O2 sa rozhodla darovať svojim zákazníkom, ktorí sa v týchto mimoriadnych časoch správajú zodpovedne, 10 GB balíky dát. V rámci O2 Dobrých dát sú pripravené 4 výzvy, dokopy tak viete získať až 40 GB dát. Pri výzve Myslíme na starších O2 odmeňuje zákazníkov za komunikáciu s blízkymi – stačí, ak zazdieľate printscreen obrazovky alebo selfie z videocallu.

Martina: So svokrovcami si voláme častejšie

Pre Martinu Thomas a jej rodinu bola online komunikácia s blízkymi na dennom poriadku aj v čase pred vypuknutím pandémie. Jej manžel Raphael totiž pochádza z Francúzska, kde žijú jeho rodičia aj ďalšia rodina.

Martina s mužom majú tri deti v predškolskom veku, dnes sú všetci doma. Zatiaľ čo sa ona stará o deti a domácnosť, Raphael pracuje z domu.

„Keďže naše deti ešte nie sú školopovinné a ja som na materskej dovolenke, karanténa v mojom prípade spôsobila najmä to, že je nás doma viac. Neustále varím, starám sa aj o predškolskú prípravu dcéry a snažím sa držať deti ďalej od izby, kde manžel pracuje,“ opisuje.

Hoci nová situácia vytvára občas rôzne napätia, prináša rodine aj nové možnosti, prostredníctvom ktorých si spríjemňujú čas.

Patria k nim spoločné obedy aj s Raphaelom, na ktoré rodina nebola zvyknutá, ale aj pravidelné besiedky, počas ktorých deti odprezentujú, čo nové sa počas týždňa naučili. „Pomaly si všetci zvykáme na nový normál,“ hovorí Martina.

K životu rodiny patria aj telefonáty so svokrovcami, s ktorými sú v týchto dňoch v intenzívnejšom kontakte.

„Voláme si tri – až štyrikrát do týždňa, čo je častejšie ako predtým, najmä preto, lebo svokrovci sú tiež doma a nemajú žiadne spoločenské aktivity. Sú to veľmi aktívni dôchodcovia a spoločenský život im naozaj chýba,“ vysvetľuje.

„Voláme si tri- až štyrikrát do týždňa, čo je častejšie ako predtým, najmä preto, lebo svokrovci sú tiež doma a nemajú žiadne spoločenské aktivity. Sú to veľmi aktívni dôchodcovia a spoločenský život im naozaj chýba.“

Ich telefonáty sú väčšinou veľmi spontánne a odohrávajú sa skôr podvečer, aby sa na nich po práci mohol zúčastniť aj Martinin manžel. „Vždy trvajú okolo 20 minút, na kamere sa postupne vystriedajú všetky deti, často pri tom večeriame,“ približuje Martina. V rámci rozhovoru preberú všetky novinky a nevynechajú ani informácie o aktuálnom vývoji situácie.

Na komunikáciu využívajú aplikáciu WhatsApp, ktorá im vyhovuje. „Chceli sme spraviť aj hovor s viacerými osobami súčasne cez Zoom, no svokrovcom sa to nepodarilo rozchodiť,“ hovorí Martina.

Matej Tóth vybavil pre všetky deti Telesnú na doma. Pustite sa do spoločného cvičenia

Aktuálna situácia narušila mladej rodine aj cestovateľské plány – Veľkú noc totiž mali stráviť u svokrovcov, kde chceli najmladšieho potomka predstaviť širšiemu príbuzenstvu. „Určite sme sklamaní, že sme sa nemohli stretnúť, staršie deti sa tešili hlavne na hľadanie vajíčok so svojimi bratrancami, no veríme, že čoskoro sa stretneme,“ uzatvára Martina.

Mária: S rodinou som paradoxne viac v kontakte ako predtým

Projektová manažérka Mária pochádza zo Záhoria, no spolu s priateľom žije v hlavnom meste. Aktuálna situácia ovplyvnila aj ich život. Jej priateľ denne dochádzal za prácou do Viedne, čo teraz nie je možné, ona tiež vymenila kanceláriu za dočasný podnájom vo Viedni.

„Mám paradoxne pocit, že som teraz s rodinou viac v kontakte, aj keď nemôžeme byť fyzicky spolu. Človek má starosť,“ približuje. V čase karantény začala prostredníctvom internetu viac komunikovať aj so svojimi starými rodičmi, ktorí žijú v Trenčianskych Tepliciach.

„Pred karanténou sme si s výnimkou sviatkov či blahoželaní k narodeninám veľmi nevolali, vždy som sa radšej rozprávala osobne počas návštevy,“ opisuje. Mária je viac v kontakte so svojím starým otcom, ktorý má k technológiám vzťah.

„Aj keď má 83 rokov, vždy si všetko rýchlo osvojí. Aj na Facebooku sa registroval zhruba v tom čase ako ja, teda v roku 2009. Podarilo sa mu tam nájsť starých známych, čo žijú po celom svete, tak bol rád. Pred asi dvoma rokmi sa dokonca objavil aj na Instagrame,“ vysvetľuje s úsmevom Mária.

Pri komunikácii používajú Facebook Messenger a Skype, no v poslednom čase sa Márii osvedčila služba Whereby, ktorá má lepšiu kvalitu hovoru a do ktorej sa netreba prihlasovať. Na telefonát nemajú vyhradené dni ani konkrétny čas, Mária volá vtedy, keď jej to dovolia pracovné povinnosti, najmä cez víkend.

„Pred karanténou sme si s výnimkou sviatkov a blahoželaní k narodeninám veľmi nevolali, vždy som sa radšej rozprávala osobne počas návštevy.“

„Náš posledný hovor trval asi 30 minút. Vždy začínam s dedom, potom sa pridá aj babička, ktorá neskôr odíde alebo volám do konca s oboma. Viac aj dlhšie však s nimi voláva moja mama,“ približuje.

Hoci Mária priznáva, že pri pracovných hovoroch často aj varí, pri starých rodičoch sa plne venuje len telefonátu. „Mám pocit, že by som mala zachovať ‚dekórum‘ a venujem plnú pozornosť hovoru,“ opisuje.

Ako zvládnuť aktuálnu situáciu? Pomôcť môže aj spoločné varenie cez videohovor. Chcem vedieť viac

Pred karanténou zvykla svojich starých rodičov navštevovať asi raz za mesiac a vždy počas sviatkov, no v minulosti sa už stalo, že zo zdravotných dôvodov sa nevideli aj dlhšie. „Keď mal niekto zdravotné problémy, návštevu sme radšej odložili. Rodinné návštevy organizuje moja mama, ktorá k tomu vždy pristupovala zodpovedne – keď je niekto chorý, na návštevu sa nechodí,“ dodáva na záver.

Lucia: Humor a láska mojej rodiny mi v týchto dňoch veľmi pomáhajú

Lucia pracuje v banke ako manažérka spoločenskej zodpovednosti a svoju prácu a spoločnosť kolegov naozaj zbožňuje. Aj ona je už niekoľko týždňov doma na home office a priznáva, že začiatky boli pre ňu ťažké. Postupne však pochopila, že v karanténe má priestor učiť sa nové a našla si „barličky“, ako túto situáciu zvládať.

„Lepšie si uvedomujem, že v živote je dôležité dbať na rovnováhu medzi prácou a voľným časom. Opäť sa mi podarilo vrátiť k aktivitám, ktoré som už dlho nevykonávala, ako sú šitie, výroba šperkov či čas strávený v prírode,“ približuje.

Dôležitú úlohu zohráva aj komunikácia a kontakt s priateľmi a rodinou. „Veľmi mi pomáha humor, pokora a láska rodiny a priateľov. Pocit, že vám na druhých záleží, je v tejto dobe kľúčový. Myslím to s najväčšou úprimnosťou, pretože aj pri telefonáte môžete mať úsmev na tvári a cítiť šťastie v srdci,“ hovorí Lucia.

Luckini rodičia sú šesťdesiatnici a na spoločnú komunikáciu využívajú najmä aplikáciu FaceTime. Kým pred karanténou zvykli spolu telefonovať vždy cez víkend doobeda, teraz si volajú každý deň, často aj dvakrát denne.

„Pocit, že vám na druhých záleží, je v tejto dobe kľúčový. Myslím to s najväčšou úprimnosťou, pretože aj pri telefonáte môžete mať úsmev na tvári a cítiť šťastie v srdci.“

„Voláme si vždy, keď máme chuť a potrebu. Často sa rozprávame a ja popritom robím nejakú inú aktivitu, vymieňame si recepty. Pomedzi to si permanentne posielame vtipy a smiešne videá – je to skvelé, pretože smiech je liek pre telo aj myseľ,“ približuje Lucia, ktorej rodina aj takýmto spôsobom pomáha udržať sa v psychickej pohode.

K telefónu jej rodičia občas dávajú aj babičku, ktorá nedávno oslávila 90. narodeniny, aby sa porozprávali o novinkách a vývoji situácie. „Vždy sa čuduje, ako je možné, že sa vidíme,“ hovorí s úsmevom Lucia.

Radi tvoríte rukami? Vybrali sme 7 YouTube kanálov pre všetky kreatívne duše

Karanténa prerušila rodine aj zopár plánov. S mamou a ďalšími priateľmi mala Lucia absolvovať pravidelný niekoľkodenný výlet do prírody, no nakoniec sa ho rozhodli zrušiť. „Keď bolo mame smutno, povedala som jej, aby si pozrela fotky z jesene, a keď sa situácia zlepší, určite si spoločný výlet v zdraví užijeme,“ uzatvára.


Zostaňte doma a získajte až 40 GB dát. Všetkým svojim zákazníkom, ktorí sa v súčasnej mimoriadnej situácii správajú zodpovedne, daruje O2 balíky 10 GB dát za splnenie výziev. Pripravené sú 4 výzvy, vďaka ktorým si spríjemníte čas aj potešíte ľudí okolo seba. Viac informácií nájdete na dobredata.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac