Motorola Razr 40 Ultra má také plynulé displeje, že vás okamžite vtiahne do obrazu

Ak vás od kúpy vyklápacieho smartfónu doteraz niečo odrádzalo, je veľká šanca, že to novinka z dielne Motorola zmení.

Nadupaná vyklápačka s vynikajúcim fotoaparátom, vo vegánskej koži a s veľkým externým displejom – to je Motorola Razr 40 Ultra. Značka Motorola predstavila novinku, ktorá predbieha svoju konkurenciu spracovaním aj vychytávkami vnútri.

Tieto smartfóny vás nesklamú ani pri graficky náročných hrách

Čo sa na smartfóne Motorola Razr 40 Ultra vydarilo?

Už dizajn novej Razr 40 Ultra hneď prezrádza, že ide o unikátny kúsok. Smartfón je v zatvorenom stave kompaktný a tenký, hrany do seba zapadajú perfektne, dokonca aj pri kĺbe ohybu. 

Po otvorení Motoroly vás prekvapí neuveriteľná plynulosť a rýchlosť veľkého 6,9-palcového displeja – má totiž obnovovaciu frekvenciu až 165 Hz. Otvárací mechanizmus je plynulý, ale zároveň pevný. Jeho opotrebovania sa báť nemusíte, keďže výrobca udáva výdrž vyklápania až 400 000 otvorení. Dosiahnuť takúto métu by priemernému používateľovi trvalo približne 5 rokov.

Motorola Razr 40 Ultra je vlajková loď, čomu zodpovedajú aj parametre výkonu: osemjadrový procesor v tandeme s 8 a 12 GB RAM zvládne bezproblémovo všetko, čo mu zadáte. Ani raz som sa nestretol so zaseknutím, prehrievaním alebo spomalením. 

„Čistý“ Android 13 je vynikajúco doladený, no výrobca mu pridal ešte pár užitočných funkcií, ktoré uľahčujú prácu s Motorolou Razr 40 Ultra. Napríklad, potrasením zariadenia sa automaticky otvorí fotoaparát, čo si počas používania rýchlo obľúbite. 

Fotovýbavu tvorí dvojica hlavných fotoaparátov a k dokonalému záberu dopomôže umelá inteligencia. Výhodou skladacieho zariadenia oproti bežným smartfónom je možnosť využiť jeho flexibilitu ako statív, ktorý sa vám zíde nielen pri fotení, ale aj pri videohovoroch či online poradách. Navyše môžete Motorolu Razr 40 Ultra prepojiť s počítačom a využiť ju ako samostatnú webkameru na videohovory, takže si tento smartfón obľúbite aj pri práci. 

Dnes využívame smartfóny na zvýšenie pohodlia, pár rokov dozadu sme si za 30 korún kupovali tapety, aby sme ich poslali cez MMS.

V čom mohol byť smartfón Motorola Razr 40 Ultra lepší?

Len máločo môžem tomuto smartfónu vytknúť, lebo skoro vo všetkom vyniká. Za negatívum sa dá považovať hádam len absencia 3,5 mm audio jacku či slotu na pamäťovú kartu. V dnešnej dobe bezdrôtových slúchadiel a online úložísk to však nie je nič, čo by vás od Motoroly Razr 40 Ultra malo odradiť.

Batéria s kapacitou 3800 mAh mi vydržala jeden deň pri intenzívnom používaní, čo nemôžeme považovať za nadpriemerný výkon, no výrobca jej kapacitu kompenzuje prítomnosťou bezdrôtového nabíjania a 33 W adaptérom, ktorý nájdete priamo v balení, takže smartfón rýchlo nabijete. 

V balení navyše nájdete aj ochranný obal na zariadenie, čo je tiež veľmi príjemné prekvapenie.

Čím smartfón Motorola Razr 40 Ultra príjemne prekvapuje?

Nespornou výhodou skladacieho zariadenia je menší externý displej. Pri Motorole Razr 40 Ultra je práve táto obrazovka rozhodujúcim prvkom, ktorým prekonáva konkurenciu.

Vďaka veľkosti vonkajšieho displeja sa jeho využitie neobmedzuje len na kontrolu notifikácií. Je to plnohodnotná obrazovka, na ktorej môžete komfortne čítať maily, pozerať si sociálne siete alebo odpisovať na správy, a to bez nutnosti telefón otvoriť. 

Rovnako skvelé je aj jeho využitie pri fotení – vďaka živému náhľadu na tomto displeji spravíte vždy dokonalú fotku aj selfie. 

Hodnotenie O2 Guru: Vyklápačka pre všetkých

Ak sa obzeráte po novom skladacom smartfóne, nehľadajte ďalej. Motorola Razr 40 Ultra má všetko, čo od vyklápacieho smartfónu môžete očakávať, ba dokonca viac. 

Nesmierne som si testovanie užil, či už pri fotení, práci, alebo pri sledovaní video obsahu. Motorola Razr 40 Ultra má nezameniteľný štýl, ktorý pretavuje do praktického využitia. 


Na smartfón Motorola Razr 40 Ultra môžete teraz získať extra výkupnú zľavu 204 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Najlepšie aplikácie na úpravu fotiek aj videí. Čo majú v telefónoch profesionálni fotografi a fotografky?

Opýtali sme sa talentovaných ľudí zo sveta fotografie, aké apky radi používajú na úpravu fotiek v smartfóne.

Aplikácií na úpravu fotiek je na trhu veľmi veľa, no najčastejšie aj tak hľadáme základné, ale spoľahlivé funkcie – orezanie, jas či pekné filtre. Aby sme sa v presýtenom výbere nestratili, spýtali sme sa tých najpovolanejších – fotografov a fotografiek, aké apky im pomáhajú pri fotení telefónom najčastejšie.

Ak si chcete uľahčiť aj cestovanie, inšpirujte sa tipmi na aplikácie od chalanov z Travelistanu

Výber aplikácií od Tomáša Thurza, Magdalény Tomalovej, Jakuba Kovalíka, Diany Čermákovej a Tiny Szabo nie je len pre profíkov – ide o používateľsky príjemné apky, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov.

Jakub Kovalík

Jakub dokáže autenticky zachytiť vzácne momenty z eventov a fotkami prezrádza aj veci zo zákulisia, okrem iného aj zo známych televíznych spotov. V portfóliu má aj produktové fotky, portréty či rôzne scenérie. Ak chceš vidieť Jakubovu tvorbu, pozri si jeho profil na Instagrame.

Darkroom

Aplikácia Darkroom sa na svojich webstránkach hrdí tvrdením, že ide o najjednoduchší a najvýkonnejší nástroj na úpravu fotografií a videí. Aj keď každému sedí niečo iné, aj Jakub priznáva, že aplikácia má dobrú výbavu na základné úpravy fotografie a zároveň má základné farebné presety. On ju však používa z iného dôvodu: „Využívam ju najmä na vytváranie rámikov na instagramové príbehy. Rámiky môžu mať rôzne farby, pomery strán a podobne, vysvetľuje.

Aplikácia Darkroom je zatiaľ dostupná len v App Store

RNI Films

Staré dobré časy je fráza, ktorú počuť naprieč všetkými odvetviami, a inak to nie je ani vo fotografii. V posledných rokoch sa vraciame k analógovým fotkám, ak však chcete tento efekt iba napodobniť, pomôže vám Jakubova obľúbená aplikácia.

„RNI films ponúka rôzne filtre, ktoré simulujú farby analógových filmov, je rýchla, intuitívna a výsledok je super pre fotky z mobilu, ale aj z digitálneho fotoaparátu,“ hovorí Jakub.

RNI Films nájdete len v App Store.

Výber Jakubovej tvorby si môžete pozrieť v našej minigalérii:

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom je často skloňovaný softvér medzi fotografmi a fotografkami. Mnohých na ňom láka dostupnosť či intuitívnosť, ktorú si pochvaľuje aj Jakub: „Lightroom je asi najkomplexnejšia apka na úpravu fotografií, skvelou výhodou je cloudové úložisko a možnosť synchronizácie projektov s verziou pre počítače. Celý workflow je vďaka tomu plynulý a môžete skákať medzi rôznymi zariadeniami,“ vysvetľuje fotograf.

Adobe Lightroom je dostupné pre iPhony aj pre Androidy.

Snapseed

Bezplatná aplikácia od Googlu ponúka 29 nástrojov a filtrov, od klasického orezávania fotiek až po rôzne prednastavené úpravy fotiek a vkladanie textov do obrázkov. „Snapseed používam najmä pri dopĺňaní textu do fotografie a zároveň v tejto apke môžem celkom efektívne rozšíriť či doplniť fotografie, ak potrebujem zmeniť pomer strán. Rovnako môžem odstraňovať nežiaduce objekty na fotke a podobne,“ hovorí Jakub.

Aplikácia je dostupná na App Store aj Google Play.

Diana Hlatká Čermáková

Fotografka Diana precestovala viac ako 50 krajín a zážitky z ciest často zachytáva cez svoje fotky. V profesionálnej tvorbe sa venuje najmä ľuďom, rodinám či párom. Najradšej má „nedokonalé chvíle“, keď zachytí skutočnú emóciu bez neprirodzeného pózovania. Viac o fotografke a jej tvorbe nájdete na jej webstránke alebo Instagrame.

CameraConnect

„Aj napriek kvalitnému fotoaparátu v mobile stále preferujem fotenie  Canonom R6. Prvou aplikáciou, ktorú používam, je teda jednoznačne CameraConnect, vďaka ktorej dostanem fotky z fotoaparátu do mobilu alebo tabletu,“ vysvetľuje svoju voľbu. Okrem premiestnenia fotiek ponúka aplikácia aj ďalšie možnosti – ak máte foťák napojený na wi-fi, môžete snímať na diaľku, pričom náhľad z fotoaparátu sa zobrazí na smartfóne.

CameraConnect nájdete v Google Play aj v App Store

Kúsok z Dianinej tvorby si môžete pozrieť tu:

Lightroom

Aplikáciu Lightroom má vo výbave aj fotografka Diana Čermáková. Podľa svojich slov tam nájde „všetko, čo potrebuje“. Jednou z kľúčových výhod je, že ide o aplikáciu, ktorá poslúži profesionálom a profesionálkam, no jej bezplatná verzia postačí aj laikom. K benefitom treba dodať aj to, že apka drží „všetko pod jednou strechou“ – v Lightroome si totiž môžete upravovať aj videá.

SCRL

Poslednou z Dianinho výberu je aplikácia, s ktorou si môžete jednoducho štýlovo nadizajnovať instragramové stories či karuselové príspevky do feedu. Svoje série fotiek si pekne zjednotíte a so šablónami im dodáte šmrnc. „Ak chcem dať fotky zo svojej tvorby na Instagram, tak si storky a posty pripravujem v SCRL. Najviac mi vyhovujú ich šablóny, ale mám rada aj možnosť vyskladať si vlastné vizuály,“ hovorí fotografka.

Aplikácia SCRL je dostupná len v App Store. Ak používate Android, vhodnou alternatívou môžu byť aplikácie Storyart či Unfold.

Tina Szabo

Tina sa venuje portrétnym, rodinným a svadobným fotkám, pretože ich považuje za najdôležitejšie – zachytávajú totiž významné momenty v ľudskom živote. Na svojom Instagrame ukazuje talentovaná fotografka aj snímky zo svojich cestovateľských objavov.

VSCO

VSCO nie je pojmom iba v brandži fotografov a fotografiek, túto aplikáciu si obľúbili aj bežní používatelia. Jednou z populárnych vlastností tejto apky je uloženie úprav a jednoduché použitie rovnakej úpravy na iné obrázky. Vďaka tejto funkcii môžu vaše instagramové príspevky vyzerať ucelenejšie – budú mať jednotné farby. „Ak fotím mobilom, táto apka spĺňa všetko, čo potrebujem na rýchle a jednoduché editovanie fotiek a videí,“ hovorí Tina.

VSCO si môžete stiahnuť pre iPhone aj Android.

Aj výber Tininej tvorby si môžete pozrieť v našej malej galérii:

InShot

Niektorých fotografov a fotografky zaveje aj do sveta videí – Tina používa pri upravovaní videa aplikáciu InShot, v ktorej sa dá klip strihať, ale môžete sa pohrať aj s rýchlosťou videa či efektmi. Vďaka funkciám na pridanie textu, hudby a animovaných nálepiek tu nájdete všetko potrebné, ak chcete upravovať videá na sociálne siete. „Najviac sa mi na nej páčia dostupné efekty a to, že sa používa veľmi jednoducho až intuitívne,“ dodáva fotografka.

Aplikácia je v App Store aj v Google Play.

Tomáš Thurzo

Tomáš je slovenský fotograf a videograf, ktorý 4 roky pôsobil v Amsterdame a momentálne fotí najmä v Bratislave a v Prahe. Venuje sa módnej fotografii a jeho veľkou vášňou je aj analóg. Vo svojej tvorbe často pracuje s rôznymi druhmi svietenia, ktoré prináša do fotky emóciu. Časť jeho tvorby nájdete napríklad na Instagrame.

Lightroom

Do tretice všetko dobré: Lightroom si pochvaľuje aj Tomáš, ide o jeho najobľúbenejšiu aplikáciu na úpravu fotiek. Najväčšie plus vidí v širokej škále nástrojov a funkcií na úpravu, ktoré mu vždy umožnia vylepšiť fotky odfotené mobilom:

„Lightroom poskytuje ovládacie prvky na úpravu expozície, vyváženia farieb, kontrastu, ostrosti a mnohých ďalších aspektov fotografie.

Kombinácia týchto výkonných nástrojov robí z aplikácie obľúbenú voľbu pre všetkých fotografov, ktorí chcú svoje snímky efektívne a kreatívne vylepšiť,“ hovorí Tomáš.

Kúsok z Tomášovej tvorby si môžete pozrieť v našej malej galérii:

CapCut

Ak chcete mať nielen pekné fotky, ale aj efektné videá na sociálnych sieťach, Tomáš má super tip: „CapCut je populárna aplikácia na úpravu videa, ktorá ponúka množstvo funkcií, napríklad orezávanie, rozdeľovanie, spájanie videa. Často využívam úpravu rýchlosti videa, pridávanie filtrov, prechodov a efektov. Všetky tieto nástroje mi umožňujú kreatívne vylepšovať moje videá a upravovať ich podľa mojich predstáv,“ vysvetľuje fotograf.

Aplikácia CapCut je dostupná na Google Play aj App Store.

Instagram

Prekvapení? Instagram by ste možno vo výbere obľúbených aplikácií fotografa Tomáša Thurza netipli, no pri svojej práci ho využíva bežne. Nielen keď zdieľa svoju prácu, hľadá tam najmä inšpiráciu. „Mnoho používateľov na Instagrame vytvára a zdieľa moodboardy, ktoré predstavujú konkrétnu tému, štýl alebo estetiku. Nachádzam v tom inšpiráciu,“ dodáva fotograf.

Ak Instagram ešte nemáte, môžete si ho stiahnúť na iPhone aj Android.

Magdaléna Tomalová

Možno o tom ani neviete, ale s fotkami od Magdy sa stretávate často – je totiž dvornou fotografkou magazínu Sóda a jej snímky sprevádzajú naše rozhovory. Okrem portrétov má skúsenosti aj s fotkami eventov či svadieb. Jej veľmi ľudskú tvorbu s príbehom môžete sledovať na Instagrame.

Camrote

Magdaléna hneď v úvode menovania aplikácií prizná, že foteniu na telefón veľmi neholduje, aj preto sa vo výbere sústreďuje najmä na apky, ktoré slúžia na prenos fotiek: „Ak chcem niekomu rýchlo poslať fotky z produkcie, teda z fotenia k článkom, a fotím na Sony Alpha, tak využívam aplikáciu Camrote,“ vysvetľuje fotografka.

Aplikácia je určená pre foťáky značky Sony, zaujímavosťou je, že sa cez Camrote celosvetovo premlelo už viac než 9 miliónov fotiek. Je dostupná len v App Store.

Cam Remote

Táto aplikácia taktiež patrí do kategórie apiek, ktoré pomôžu s virtuálnym premiestňovaním snímok. „Na import fotiek z Fujifilmu, ktorý používam ako svoj druhý ‚špacírsky‘ fotoaparát, používam Cam Remote.

Je to rýchla aplikácia bez zbytočností. Stačí si raz spárovať fotoaparát so smartfónom pomocou wi-fi a je to vybavené. Potom si už môžem rovno vo fotoaparáte voliť fotky, ktoré si chcem preposlať. Aplikácia funguje aj ako liveview displej a tiež ako samospúšť, no niektoré funkcie nevyužívam,“ hovorí fotografka.

Cam Remote je v Google Play aj v App Store.

Aj výber Magdinej tvorby si môžete pozrieť v našej minigalérii:

Snapseed

Túto aplikáciu na úpravu fotiek sme už vo výbere spomínali, v top trojici ju má aj Magdaléna. V tejto apke robí na fotkách len základné zmeny: upraví jas, kontrast a vyrovnáva línie.

„Apka ponúka aj uloženie vykonaných zmien vo forme presetu, ktorý môžem následne aplikovať na ostatné fotky z rovnakej série na udržanie rovnakého vizuálneho tónu,“ dodáva.


S týmito aplikáciami si upravíte fotky či videá ľavou zadnou, no tieto smartfóny vám nafotia pekné zábery (skoro) samy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac