Nový iPhone XR je tu. Nájdete ho aj v ponuke O2

Spoločnosť Apple prišla na náš trh s ďalšou novinkou. Nový iPhone XR prináša živé farby a minimum kompromisov.

Ponuka modrého operátora sa koncom októbra rozšírila aj o nový iPhone XR. Novinka od spoločnosti Apple tak doplnila najširšiu ponuku zariadení spomedzi mobilných operátorov na Slovensku.

Čo prináša nový iPhone XR?

  • Veľký 6,1-palcový LCD displej s technológiou Liquid Retina
  • Výkonný procesor A12 Bionic, známy aj z modelov vyššieho radu XS
  • Širokouhlú kameru, ktorá poteší fanúšikov fotografovania
  • Bohatý výber farebných vyhotovení, vďaka čomu smartfón prispôsobíte svojej osobnosti
  • Dobrú výdrž batérie, ktorou prekonáva ostatné novinky od Apple
  • Príjemnejšiu cenovku ako ostatné nové modely

Získalo si vás toto zariadenie? Nový iPhone XR môže byť s akýmkoľvek O2 Paušálom váš na začiatok už za 2 €.

S vylepšeným Zlatým O2 Paušálom získate nielen neobmedzené volania a SMS, ale aj 10 GB dát mesačne a bonus na zariadenie vo výške 168 €. S vylepšeným Platinovým O2 Paušálom si zase môžete vychutnať neobmedzené hovory a SMS, až 25 GB dát a k tomu získate aj bonus vo výške 312 € na kúpu nového smartfónu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

7 falošných inovácií z crowdfundingu

Popri užitočných projektoch ľudia často získajú veľké peniaze aj na číre podvody. Pozrite si top faily, scamy a absurdity zo sveta crowdfundingu.

V spolupráci s digitálnou marketingovou konferenciou Digital RULEZZ 2018 sme sa pozreli na najväčšie faily a podvody z crowdfundingových kampaní. Nech sa páči, zoznámte sa s “úspešnými” kampaňami, ktoré síce vyzberali kopec peňazí, no nakoniec z nich nič nebolo – iba ak dobrý vtip či úplne jednoduché klamstvo.

SKARP Laser Razor

Tento laserový holiaci strojček je ideálnym príkladom falošnej inovácie. Tvorcovia klamali o tom, že majú funkčný prototyp, klamali o možnostiach technológie, ktorú chceli použiť, klamali veľkým investorom aj crowdfunderom.

Na Kickstarteri vyzbierali 4 milióny dolárov, no priveľa ľudí začalo podozrievať firmu z toho, že ide o scam, a tak Kickstarter kampaň zastavil a peniaze sa vrátili backerom. IndieGoGo, zdá sa, s tým nemalo problém, tam však projekt vyzbieral „iba“ 500 000. To bolo v roku 2015. Dodnes nepredstavili funkčný prototyp.

Triton gills

Ak ste boli v mladšom veku fanúšikovia Pokémonu, možno si spomeniete na high-tech dýchacie prístroje, ktoré používali Ash, Misty, Brock aj Rakeťáci. Vyzerali takto:

Zdroj: Imgur

Triton Gills je projekt, ktorý sľuboval, že dokáže z vody extrahovať kyslík v podobne malom zariadení. Nakoniec vysvitlo, že po bokoch sú bombičky s tekutým kyslíkom… Produkt síce funguje, ale úplne inak, ako sľuboval. Po tlaku verejnosti vrátili tvorcovia nahnevaným backerom takmer 900 000 dolárov a spustili novú kampaň s pravdivými informáciami.

Dragonfly

Tento Futurefön (áno, s „ö“) z roku 2014 získal viac ako 700 000 dolárov, čo bolo takmer 6500% želaného cieľa. V roku 2014 boli tablety ešte relevantné, no mať stále so sebou minimálne tri kusy techniky – smartfón, tablet a notebook – nebolo príliš praktické.

Dragonfly sľuboval, že všetky spojí do jedného zariadenia s dvomi displejmi, rozkladacou klávesnicou, dotykovým perom, multitaskingom a dvomi operačnými systémami – tvorcovia dokonca tvrdili, že medzi Windowsom a Androidom budete môcť jednoducho prepínať. Dnes sa v komentároch na IndieGoGo backeri dohadujú na spoločnej žalobe voči firme, ktorá projekt nakoniec nerealizovala.

Solar roadways

Solar Roadways vyzerá byť geniálnym nápadom, pri ktorom si poviete „prečo toto už dávno nevyužívame?“. Ide o cesty potiahnuté solárnymi panelmi. Tieto cesty sa sami osvetľujú, v zime sa zahrievajú a k tomu fungujú ako slnečné elektrárne. Teoreticky.

Crowdfundingom získali takmer 2 300 000 dolárov bez toho, aby ponúkali akúkoľvek odmenu okrem merchandisingu. Ľudia sa jednoducho zaľúbili do produktu, ktorý sa tvári, že spasí svet. Projekt navyše získal grant od americkej vlády. Kampaň skončila v roku 2014. My len dúfame, že raz naozaj ukážu hotový produkt, pretože je to naozaj skvelý nápad. Pozrite si ich vtipné video.

Cicret bracelet

„Cicret“ sa číta rovnako ako „secret“ a tajomstvom aj zrejme navždy ostane. Projekt sľuboval náramok, cez ktorý môžete nielen premietať obrazovku svojho smartfónu priamo na svoje predlaktie, ale telefón cez toto rozhranie aj plne ovládať. Takto vyzeral koncept v úvodnom videu:

Zdroj: YouTube Kanál Cicret Bracelet

Po neúspešnom pokuse spustiť kampaň na IndieGoGo v roku 2014 sa tvorcovia rozhodli získavať finančnú podporu na svojej vlastnej webstránke. Ešte do roku 2017 sa snažili komunikovať na svojom blogu. Posledné video s prototypom je z roku 2017:

Induratus

Induratus je jeden z najambicióznejších crowdfundingových projektov, aké sme kedy videli, ak nerátame Solar Roadways. Projekt sľuboval postaviť obrovský podzemný protiatómový, protipovodňový, protimagnetický, protichemický a protizemetrasiaci (existuje také slovo?) kryt.

Tento projekt si získal svoje miesto v našom článku tým, že “vyzbieral“ jeden jediný dolár. Presvedčte sa sami na jeho kampaňovej stránke.

Zemiakový šalát

Tento projekt vznikol ako jednoduché trolovanie. Autor napísal „Pripravujem zemiakový šalát. Ešte neviem, aký druh.“ A získal 55 000 dolárov! Keď si uvedomil, že ľudia naozaj chcú jeho zemiakový šalát, začal vyrábať merch, ktorý ľudom dával ako odmenu za ich príspevky.

Bolo od neho veľmi fér, že priznal, že ešte nikdy nerobil zemiakový šalát a práve sa učí, ako variť zemiaky. Myslíme, že v porovnaní s inými projektmi v tomto článku bol celkom transparentný. Pozrite si tvorcovu kampaňovú stránku,  je plná skvelého humoru.

Zdroj: Kickstarter projektu Potato Salad

Ak si chcete spraviť reality check, overiť si, ktoré inovácie dávajú v roku 2018 zmysel a nedopadnúť ako vyššie spomenutí tragédi, príďte na konferenciu Digital Rulezz 2018. Lístky nájdete tu.


Lifetech: Čo je nové