Ak ešte stále váhate nad kúpou tabletu, inšpirujte sa týmto prehľadom

Vďaka väčším rozmerom a dotykovému ovládaniu sú tablety vhodné na prácu, ktorú musíme niekedy neustále nosiť so sebou, surfovanie po internete, hranie hier, pozeranie videí a filmov a aj na čítanie kníh. Z ponuky O2 sme vybrali päť najzaujímavejších kúskov.

Lenovo Tab 3 7 – Ako stvorený pre mladých

Vidieť tablet v rukách dieťaťa nie je už nič zvláštne a práve tento kúsok je vďaka svojej nízkej cene dostupný práve ako darček pre deti a mladých ľudí. No hanbiť sa zaň nemusia ani dospelí. Štvorjadrový procesor s taktom 1,0 GHz s pomocou operačnej pamäte RAM 1 GB zabezpečí plynulý chod aj modernejších hier. Tie môžete hrať pokojne aj celý deň vďaka batérii s kapacitou 3 450 mAh. Detský režim navyše zabráni sledovať deťom na internete nevhodný obsah, ktorý automaticky zablokuje.

Lenovo TAB3 10 Business – Ocenia ho profesionáli

Tento tablet ponúka Android for Work – program, vďaka ktorému vo vašom Androide rozdelíte súkromný obsah od toho firemného. Profil v programe umožňuje správu a podporu aplikácii a je zabezpečený šifrovaním softvéru, ktorý ochráni všetky cenné podnikové údaje. Tablet umožňuje aj správu mobilných zariadení a vzdialený prístup. Zariadenie ochráni certifikát IP52 pred prachom a náhodným poliatím vodou a sklo Gorilla Glass zase pred škrabancami a nechcenými pádmi. Ide teda o robustný tablet s krásnym elegantným dizajnom.

Huawei MediaPad T2 7.0 – Spoločník na každý výlet

Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je tablet vhodný okrem zábavy v domácnosti aj na výlety, či dlhé cesty. V batožine nezaberie veľa miesta a zmestí sa aj do kabelky. S veľkou batériou s kapacitou 4 100 mAh umožňuje na jedno nabitie 12 hodín neustáleho sledovania videí, či filmov alebo 8 hodinového surfovania na internete. To si s podporou najmodernejšej technológie LTE užijete vo vysokej rýchlosti kdekoľvek.

Lenovo TAB3 8 LTE – Na sledovanie filmov vo dvojici

Jeho IPS displej je charakteristický sýtymi farbami, ktoré pôsobia realisticky. S veľkosťou 8″ a rozlíšením 1 280 x 800 pixelov je tablet vynikajúci na hranie hier či sledovanie filmov. To si dokážete dobre vychutnať vďaka širokým pozorovacím uhlom aj vo dvojici. Reproduktory Dolby zabezpečia živý zvuk, ktorý vás vtiahne do deja. Ako úložisko dát slúži interná pamäť s veľkosťou 16 GB, ktorú je možné rozšíriť použitím SD karty do veľkosti maximálne 64 GB.

Samsung Galaxy Tab E 9.6 – Líder strednej kategórie

Tento tablet stojí jednoznačne na čele svojej kategórie. Napriek veľkému HD displeju (9,6″) je manipulácia s tabletom jednoduchá, čomu vďačíme nízkej hmotnosti 490 g a hrúbke iba 8,5 mm. Batéria s kapacitou až 5 000 mAh a možnosť rozšírenia pamäte tabletu na 128 GB spraví zo zariadenia centrum zábavy, ktoré môžete mať neustále pri sebe. Tablet má navyše funkciu Multitasking – rozdelenie obrazovky, čo umožňuje prácu s dvomi aplikáciami naraz. Svoj čas tak využijete na maximum.

Stále ste sa nerozhodli?

V ponuke máme stovky rôznych modelov a naši ochotní guruovia sú pripravení poradiť vám. Nechajte nám svoje telefónne číslo a my vám zavoláme.
V ponuke máme stovky rôznych modelov a naši ochotní guruovia sú pripravení poradiť vám. Stačí, ak nám zanecháte vaše telefónne číslo a budeme vás kontaktovať.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac