Nokia 3310: Legenda hlási návrat

Slávne výrobky sa zvyknú po rokoch vrátiť. Pozrite sa, s čím po 17 rokoch prichádza nová Nokia 3310.

Nezničiteľná klasika dostala po 17 rokoch novú tvár. Na svedomí to má fínska spoločnosť HDM Global, ktorá vlastní značku Nokia. V časoch, keď bol tento mobil na výslní sa predalo vyše 126 miliónov kusov.

V čom je iná?

S rozmermi 115.6 × 51 × 12.8 milimetrov je Nokia 3310 priam identická so starou verziou, no je takmer o polovicu užšia a ľahšia, až o 53 gramov. Novinka ponúka väčší a farebný displej, a to o veľkosti 2,4 palca s rozlíšením 240 × 320 pixelov. Vďaka sklu s polarizačnou vrstvou je displej dobre viditeľný aj na priamom slnku. Výrobca myslel aj na technologický pokrok a v telefóne je slot na SD kartu s kapacitou do 32 GB.

Pribudol 3,5-milimetrový jack, mikro USB 2.0, FM rádio, bluetooth a nesmieme zabudnúť ani na zadný 2-megapixelový fotoaparát s LED bleskom, vďaka ktorému síce nepridáte na Instagram každý deň selfie alebo inú umeleckú fotografiu, no v stave núdze môžete použiť aspoň blesk ako praktické svietidlo.

Stará verzia bola dostupná v tmavomodrej farbe, no skrášliť ho bolo možné vďaka zadným krytom od výmyslu sveta a rôznemu príslušenstvu ako LED nálepky alebo prívesky. Teraz bude mobilný telefón dostupný hneď v niekoľkých farebných vyhotoveniach.

Batéria, ktorá má výdrž

Idete na týždeň preč a zabudnete si doma nabíjačku? Žiadny problém. Výrobca tvrdí, že batéria vydrží v pohotovostnom režime až 744 hodín (31 dní), 22 hodín pri nepretržitom hovore alebo 51 hodín pri počúvaní hudby. Starej Nokii vydržala batéria bez nabitia maximálne 2 týždne, ak ste jej nedali veľmi zabrať.

V novom modeli nájdete vyberateľnú Li-lon batériu s kapacitou 1200 mAh, čo je približne polovica toho, čo máme štandardne v dnešných smartfónoch. Pre novú 3310ku je to však až až.

Nokia 3310

Internet len na to najnutnejšie

Keďže na novej Nokii nebeží Android ani iOS a na internet sa dostanete iba cez 2.5 G pripojenie, batéria príliš netrpí. No nečakajte ani žiadne závratné rýchlosti pri surfovaní. Tento telefón je určený primárne na telefonovanie a SMSkovanie. Síce s ňou nebudete môcť hodiny „visieť“ na internete, no jej nenáročnosť určite oceníte na dlhých výletoch, lyžovačkách či hudobných festivaloch.

Mimochodom, ak ste boli zvedaví na hru Hadík, nebojte sa. Je tam, dokonca v značne vylepšenej verzii, ktorá si však zachovala svoju jednoduchosť a návykovosť.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.


Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové