Získala si vás značka Huawei? Pozrite si, ako v našom teste obstál Huawei P Smart

Huawei prišiel na trh s telefónom Huawei P Smart, s ktorým nešliapnete vedľa.

Do rúk sa mi dostal telefón strednej triedy s uhladeným dizajnom od známeho výrobcu Huawei P Smart.

Príjemné krivky, funkčnosť a slušná výbava – to sú prvky, ktoré vyhľadávam pri výbere nového mobilu, a tento model ich dokonale spĺňa.

Konštrukcia

Na prvý pohľad ma zaujal natiahnutý displej s pomerom strán 18 : 9, ktorý sa v súčas­nosti často používa, a s veľkosťou 5,65“. Rámik displeja je pomerne malý. Aj preto sa na spodnú časť prednej strany zariadenia zmestilo iba logo výrobcu. V hornej časti nájdeme selfie fotoaparát, slúchadlo a niekoľko senzorov.

Tlačidlá na ovládanie hlasitosti a na vypnu­tie, resp. zapnutie sú umiestnené pod sebou na pravej strane, čo mne osobne vyhovuje najviac. Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov, ktorá v sebe ukrýva aj dodatočné funkcie. Oceňujem zhotovenie z kovu, vďaka čomu na zariadení nevidno nečistoty či odtlačky a telefón sa v ruke až tak veľmi nešmýka.

Výrobca nezabudol ani na 3,5 mm jack na slúchadlá. Telefón sa nabíja prostredníctvom tradičného micro USB konektora.

Fotoaparát

Hlavný fotoaparát kombinuje dve šošovky, vďaka ktorým si môžete spraviť fotky s po­pulárnym rozmazaným pozadím. Stačí túto funkciu zapnúť pri fotení.

Huawei P Smart ponúka rôzne režimy fote­nia, treba si len v danom momente vybrať ten správny. Pri robení selfie som napríklad rád používal funkciu tzv. skrášlenia, vďaka ktorej človeku nevidno na výslednej fotogra­fii vrásky na čele.

Nechýba ani LED blesk, ktorý oceníte hlavne v horších svetelných podmienkach.

Výbava

Telefón je vybavený pomerne úsporným 8-jadrovým procesorom, dostatočnou 32 GB pamäťou a RAM s kapacitou 3 GB.

Tieto parametre dokážu zabezpečiť plynulú prevádzku zariadenia, ktoré vďaka batérii s kapacitou 3 000 mAh vydrží nenáročnému používateľovi aj dva dni.

Hodnotenie O2 Guru: Dobrý pomer ceny a výkonu

Vďaka dobrému pomeru ceny a výkonu si výberom modelu Huawei P Smart spravíte radosť a vaša peňaženka pritom nezaplače.

Ak si telefón kúpite v hotovosti a využijete pritom jednu z O2 Extra výhod, môžete navyše ušetriť 25 €. Ponuka platí do konca septembra alebo do vypredania zásob.

Michal Bista, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac