Zákazníci O2 môžu vďaka cestovnej kancelárii Pelikán lietať a dovolenkovať lacnejšie

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie umožní Pelikán zákazníkom O2 cestovať so zľavou.

Plánujete vycestovať do zahraničia a spoznať ďalší kus sveta? Zákazníci O2 si môžu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie kúpiť letenky a letecké zájazdy od cestovnej kancelárie Pelikán so zľavou 17 až 50 €.

Cestujte so zľavou 17 € na letenky

Počas víkendu od 15. do 17. novembra 2019 si môžu zákazníci O2 zakúpiť cez portál Pelikan.sk akúkoľvek letenku so zľavou 17 €. Zľavu získate vygenerovaním zľavového kódu na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER1 na číslo 99333.

Každý zákazník si môže vygenerovať maximálne dva zľavové kódy. Zľavový kód platí na celú objednávku. Ak si chcete kúpiť dve letenky, odporúčame vám urobiť dve objednávky a každú letenku kúpiť samostatne.

Zľavové kódy si môžete vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk od 5. novembra 2019, pričom samotný nákup leteniek treba uskutočniť v termíne od 15. do 17. novembra 2019.

Cestujte so zľavou 50 € na letecké zájazdy

Ak neradi cestujete na vlastnú päsť, môžete výročie Nežnej revolúcie osláviť aj zľavou 50 € na akýkoľvek letecký zájazd od cestovnej kancelárie Pelikán. Ponuka platí na všetky zájazdy, pobyty a dovolenky na portáli Pelikan.sk, ktoré obsahujú leteckú dopravu. 

Zľavu získate vygenerovaním zľavového kódu na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER2 na číslo 99333.

Zľavové kódy si môžete na stránke www.extravyhody.o2.sk vygenerovať od 5. novembra 2019, pričom samotný nákup leteckého zájazdu treba uskutočniť v čase od 15. do 17. novembra 2019.

Plánujete výlet do Viedne alebo cestujete z tamojšieho letiska? Využite špeciálnu ponuku Slovak Lines a cestujte z Bratislavy do Viedne a späť za zvýhodnenú cenu.

Neviete sa rozhodnúť, kam vycestovať? Inšpirujte sa zamestnancami cestovnej kancelárie Pelikán

Užívate si slobodné cestovanie naplno a láka vás akciová ponuka, no neviete, kam by ste vycestovali? Máme pre vás tipy z prvej ruky. Zamestnancov spoločnosti Pelikan sme sa opýtali, prečo by sa nechceli vrátiť na Slovensko pred Novembrom 89 a kam by v blízkom čase vycestovali so zľavnenou letenkou či so zľavneným zájazdom.

Opýtali sme sa

 1. Prečo by ste sa nechceli vrátiť na Slovensko spred 30 rokov?
 2. Kam by ste sa v blízkom čase vybrali so zľavnenou letenkou alebo na zľavnenú dovolenku?

Lucia Vosátková, produktová manažérka

1. Kto by už chcel dobrovoľne prísť o slobodu? Slobodu prejavu, pohybu či združovania sa? Nemôcť vycestovať kedykoľvek a kamkoľvek alebo len tak zájsť na koncert obľúbenej kapely, napríklad do susednej Viedne či rovno do Londýna, by pre mňa bolo väzením. Doslovne.

2. Ťažká otázka, pretože chcem ísť vždy a všade. Dovolenky plánujem veľmi impulzívne. Keď som napríklad naposledy sedela v zubárskom kresle, napadlo mi, že by som tento rok mala ísť na Lofoty a do týždňa som mala letenku. So zľavami od Pelikána by som určite niečo vymyslela. Láka ma najmä Južná a Stredná Amerika..

Martin Paľko, manažér pre multicity letenky a poistenie

1. Nedokážem si predstaviť život bez možnosti slobodne cestovať. Práve cestovanie zo mňa spravilo rozhľadenejšieho a tolerantnejšieho človeka. Veľmi pozitívne ovplyvnilo nielen moju kariéru, ale aj súkromný život každá nová kultúra vaše zmýšľanie posúva vpred.

2. Momentálne snívam o zážitkoch na západnej strane Grónska, konkrétne v okolí mestečka Ilulissat a o túrach v pakistanskom pohorí Karakoram, kde sa dá letecky dopraviť do mestečiek Gilgit či Skardu.

Jozef Rybár, manažér pre vzťahy s verejnosťou

1. Nič pre mňa nie je viac než pocit slobody, ktorý je pevne spojený s uvedomením si zodpovednosti. Československý svet pred Novembrom 89 som síce na vlastnej koži nezažil, poznám ho však z rozprávania svojich rodičov a priateľov. Tiež som navštívil množstvo krajín, v ktorých ľudia poznajú slobodu iba z rozprávania, ak vôbec. 

Osobne si neviem predstaviť, že by ma režim prenasledoval, diskriminoval či dokonca uväznil alebo zabil pre moje názory a to, kto som. Aj dianie v našej krajine v posledných rokoch ukazuje, aká je sloboda dôležitá a krehká zároveň. Nikdy by sme na to nemali zabúdať.

2. Zľavy od nášho Pelikána na letenky a dovolenky by som určite využil na nejaký road trip. Milujem spoznávanie ľudí, ich príbehov, kultúr a tradícií. Kam by som išiel, neviem, u mňa to veľmi závisí od momentálneho pocitu. Naposledy to boli Spojené štáty americké či západná Európa a už dlhšie mám v hlave Balkán

Tereza Nižňanská, projektová manažérka

1. November 89 bol a je dôležitým míľnikom v našich dejinách, ktorý nám pripomína, aká krehká je naša sloboda a aké potrebné je angažovať sa v občianskej spoločnosti. Všetky tie obmedzenia slobody slova, pohybu a represívne spôsoby komunistického režimu voči vlastným občanom sú dôvody, pre ktoré by som určite nechcela žiť pred Novembrom 89.

2. Keďže milujem slobodu, uchvátila ma najmä divočina, ktorá je s ňou spätá. Napríklad prírodné krásy Aljašky, ktorá je mojou ďalšou vysnívanou destináciou.

Miroslava Grajciarová, produktová špecialistka

1. Lebo počas Novembra 89 som mala iba päť mesiacov a ešte so mnou nebola zábava. No najmä preto, lebo milujem slobodu, či už v cestovaní, v umení, v hudbe, alebo v literatúre. Naozaj oceňujem, že na to, aby som si išla nakúpiť drogériu, napríklad do rakúskeho Kittsee, nepotrebujem devízový prísľub, písomný súhlas zamestnávateľa a podanú žiadosť na pasovom oddelení Verejnej bezpečnosti.

Neviem si celkom predstaviť, že by mi niekto slobodu cestovať či akúkoľvek inú slobodu zobral. Beriem to ako samozrejmosť, za ktorú však ďakujem všetkým, ktorí sa počas Novembra 89 za moju slobodu postavili.

2. Aktuálne snívam o Havaji. Ak by sa teda naskytla zľavnená letenka, určite by som neváhala.

Michal Škrha, programátor

1. Pretože by mi veľmi chýbali všetky možnosti, vďaka ktorým môžem realizovať svoje nápady, spolupracovať na nich s ľuďmi z celého sveta a niekomu nimi zjednodušiť život. No a keď chcem naozaj vypnúť, tak si s priateľkou zaletíme napríklad niekam do Ázie ochutnať iný svet. Toto by pred Novembrom 89 bolo možné len ťažko.

2. Pravdepodobne niekam do Ázie, do Južnej Ameriky či do južnej časti Afriky. Snažím sa dodržiavať iba jedno pravidlo neopakovať cieľové destinácie. Svet je veľký a už teraz viem, že nestihnem vidieť všetko, čo by som chcel.

Spoznávajte svet vďaka ponuke od Pelikána

Inšpirovali vás zamestnanci cestovnej kancelárie Pelikán na nejaký zaujímavý výlet? Využite novembrovú ponuku a pripomeňte si Nežnú revolúciu aj na cestách.

Ako získať zľavu 17 € na letenky od Pelikána:

 • Na zľavu majú nárok všetci zákazníci O2.
 • Zľavový kód si môžete od 5. novembra vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER1 na číslo 99333.
 • Jeden zákazník si môže vygenerovať maximálne dva zľavové kódy. 
 • Zľavový kód platí na celú objednávku. Ak si chcete kúpiť dve letenky, urobte dve objednávky a každú letenku si kúpte samostatne.
 • Kúpu letenky cez portál Pelikan.sk treba uskutočniť v termíne 15. až 17. novembra 2019.

Ako získať zľavu 50 € na letecký zájazd od Pelikána:

 • Na zľavu majú nárok všetci zákazníci O2.
 • Zľava platí iba na zájazdy, pobyty a dovolenky, ktoré obsahujú leteckú dopravu. 
 • Zľavový kód si môžete od 5. novembra 2019 vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER2 na číslo 99333.
 • Kúpu leteckého zájazdu cez portál Pelikan.sk treba uskutočniť v termíne 15. až 17. novembra 2019.

Viac informácií o ponuke od cestovnej kancelárie Pelikán aj ďalšie O2 Extra výhody nájdete na stránke www.extravyhody.o2.sk.

Pelikán nie je jediná spoločnosť, ktorá podporuje myšlienku voľného pohybu a pripomína si 30. výročie Nežnej revolúcie špeciálnou ponukou. Vyberte sa so Slovak Lines autobusom od 15. do 17. novembra 2019 z Bratislavy do Viedne a späť. Jedna jazda vyjde zákazníka O2 na 1,70 €. Viac informácií nájdete na tomto mieste

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Cestovateľovi Šimonovi Trnkovi sme požičali Honor 20 Pro a poslali ho na túru

Štvoritý fotoaparát vlajkovej lode Honoru je ideálny na fotky výhľadov aj detailov prírody. Ako obstál v teste fotografa, ktorý miluje prírodu?

Honor 20 Pro v sebe skrýva špičkový fotoaparát so širokouhlým objektívom aj makro objektívom. Smartfón sme preto požičali cestovateľovi a fotografovi Šimonovi Trnkovi, ktorý ho zobral na výlet do prírody. Prečítajte si fotoreportáž z jeho túry na hrebeň Malej Fatry.

Keď sa mi do rúk dostal nový Honor P20 Pro, potešil ma hlavne širokouhlý fotoaparát. Priznám sa, že na mobile mi širokouhlý objektív chýba, a často ho nahrádzam akčnou kamerou so širokým záberom. Mať takúto možnosť priamo v mobile je skvelé.

5 dôvodov, prečo si vybrať nový Honor 20 alebo Honor 20 Pro

Neváhal som a hneď som sa vybral na turistiku do neďalekých Turčianskych Kľačian pri Martine, odkiaľ vedie príjemne náročná turistická trasa na vrch Suchý a hrebeň Malej Fatry.

Skutočne krásne výhľady

Moja trasa sa začala pozvoľne, z dedinky som sa dostal do lesa, kde som vyskúšal makro objektív na kvetinkách a hubách. Po približne hodine a pol sa predo mnou vynorila Chata pod Kľačianskou Magurou, no ja som rezko pokračoval ďalej lesom do sedla pod Suchým.

Kochám sa vysokými listnatými stromami a vyberiem sa po žltej značke do sedla Priehyb, kde sa začínajú tie pravé výhľady do Turčianskej kotliny a na hrebeň Malej Fatry s Malým Kriváňom v diaľke. Pomaly sa k nemu blížim a vychádzam v sedle Priehyb.

Kto sa cíti vo forme, pokojne môže pokračovať ďalej na Malý Kriváň alebo až do Vrátnej, ja som sa tešil na turistiku po hrebeni naspäť na vrch Suchý. Vietor bol miestami veľmi silný, ale výhľady navôkol stáli za všetku námahu.

Kvalitné fotky aj na automatiku

Telefón som nepustil z ruky. Na fotenie som využíval automatický režim s využitím inteligentnej funkcie rozpoznania scenérie s vyladením farieb samotným telefónom. Výsledné fotky musím pochváliť.

Predpokladám, že väčšina používateľov bude tiež využívať automatický režim, ktorý je podľa môjho názoru precízne nastavený. Taktiež sa mi páčia detaily fotky. Pri menej kontrastných záberoch telefón niekedy sníma záber dlhšie práve kvôli nim, no nevidím to ako problém, ale ako veľké plus.

Najkrajšia časť hrebeňa Malej Fatry

Trasa zo sedla na vrch Suchý po červenej je v mnohých miestach členitá, strmá, bez možnosti istenia sa reťazou, ako to býva zvykom pri takto exponovaných miestach, preto treba byť veľmi opatrný.

To však nemení nič na tom, že je to jedna z najkrajších častí hlavného hrebeňa Malej Fatry, budete prechádzať cez skalné vežičky a pomedzi kosodrevinu, budete mať výhľady na všetky svetové strany, v diaľke sa vynorí Veľký Kriváň, Chleb, Stoh, oba Rozsutce, na druhej strane Martinské hole, Veľká Fatra, Žilinská kotlina.

Sám som nevedel, čo skôr fotiť, najmä keď sa počasie podarí a dohľadnosť je až do Tatier. Západ slnka sa blížil a ja som dorazil do cieľa na vrch Suchý, ešte ma však čakala dlhá cesta naspäť k autu. V lese pri chate ma zastihli posledné lúče slnka a ďalej som pokračoval s čelovkou.

Celková trasa má približne 18 km s prevýšením 1 300 m a zaberie približne 6 až 7 hodín bežným „fotografickým“ tempom.

Kvalitný fotoaparát si nájde svojich priaznivcov

Honor 20 Pro som zobral na ešte jednu, oveľa náročnejšiu túru po turisticky neznačenom hrebeni vo Vysokých Tatrách, cieľ bol Slavkovský štít. Túra je orientačne náročná, začína sa aj končí v Starom Smokovci, odporúča sa výhradne v sprievode oprávnenej osoby.

Tu som si užil výhľady ešte oveľa viac a maximálne som sa zžil s telefónom. Moje hodnotenie je veľmi pozitívne, telefón je cenovo dostupný a aj vďaka kvalitným fotoaparátom si určite nájde priaznivcov. U mňa vyhráva širokouhlý režim, keďže preferujem fotky s panoramatickým záberom.

Chcete svojím smartfónom robiť rovnako krásne a kvalitné fotky? Honor 20 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 € mesačne.

Šimon Trnka

Šimon Trnka je turista, skialpinista a horolezec. Najradšej prespáva na vrcholkoch hôr, kde si užíva a fotí východy a západy slnka. Šimonove dobrodužstvá môžete sledovať na jeho instagrame @simontrnkaadventures.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac