Viete, ktoré start-upy sa tento rok prebojovali do finále Startup Awards?

Na Slovensku vzniká každý rok množstvo inovatívnych start-upov, ktoré aj tento rok ocení súťaž Startup Awards. V poradí 7. ročník sa bude konať už v piatok 1. decembra 2017 a prináša so sebou viacero zmien. O víťazstvo zabojuje 8 zaujímavých projektov.

Osmička finalistov, ktorá vzišla z výberového procesu, bude na podujatí súťažiť o finančnú podporu svojho projektu, ale aj o pozornosť potenciálnych investorov. O konečnom víťazovi rozhodne aj na základe finálnych prezentácií medzinárodná porota.

V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom sa organizátori podujatia Startup Awards, ktorého partnerom je aj Férová Nadácia O2, rozhodli zúžiť počet kategórií zo štyroch na jednu hlavnú a venovať viac priestoru rečníkom, čo znamenalo znížiť počet finalistov. Tých bolo minulý rok až 12.

Organizátori podujatia sa tento rok zároveň rozhodli rozšíriť program o konferenciu FutureNow, ktorá sa bude konať v ten istý deň pred prezentáciami jednotlivých finalistov. Konferencia sa bude venovať 3 tematickým okruhom – internet, mobilita a vládnutie, pričom medzi prednášajúcimi nebude chýbať ani prezident Andrej Kiska.

Poďte sa spolu s nami bližšie pozrieť na najzaujímavšie slovenské start-upy.

Kontentino

Tento start-up vznikol ako spin-off, teda „odvodenina” digitálnej reklamnej agentúry Triad. Kontentino je webová aplikácia, ktorá pomáha s tvorbou a spravovaním príspevkov na sociálnych sieťach.

Je ideálna pre firmy, akými sú práve reklamné agentúry, ktoré sa starajú o sociálnu komunikáciu svojich klientov.

Matsuko

Kreatívne technologické štúdio Matsuko sa od 2010 venuje vývoju tzv. smart spoločníkov. Tieto 3D postavy nemajú robotické telo, sú to len hologramy, ktoré však reagujú na svoje okolie a vďaka umelej inteligencii dokážu komunikovať s ľuďmi.

V budúcnosti by sa takéto hologramy mohli využívať napríklad ako sprievodcovia v múzeách, recepční či predavači. Animované dinosaury z dielne štúdia už napríklad oživujú jednu zoologickú záhradu.

Minty

Online platforma Minty vznikla ako reakcia na potreby ilustrátorov, ktorí túžili po profesionálnych službách. Dnes pomáha desiatkam ilustrátorom dostať ich portfólio k potenciálnym klientom.

Prostredníctvom komunikačného nástroja priamo na stránke si môžete objednať dielo na zákazku alebo kúpiť licenciu na už existujúce diela.

Neseda

Start-up Neseda prichádza na trh s ergonomickou stoličkou, ktorá prepája funkčný dizajn a kvalitné spracovanie. Vďaka plnej nastaviteľnosti sa prispôsobí každému užívateľovi bez ohľadu na jeho výšku, váhu či preferenciu v dynamike stoličky.

Môžete na nej sedieť až šiestimi rôznymi spôsobmi, fantázii sa však medze nekladú. Predpredaj bol spustený počas tohto leta, na trhu sa objaví na prelome rokov 2017 a 2018.

Netcore (Unimus)

Takmer každá väčšia firma má v súčasnosti internú sieť nakonfigurovanú presne podľa svojich potrieb. Unimus od spoločnosti Netcore predstavuje riešenie na manažment sieťových zariadení.

Systém poskytuje správcom sietí možnosť odzálohovania nastavenia priebežne a automaticky. Ak sa teda v systéme vyskytne slabina, stačí použiť jednu zo starších, ale funkčných záloh. Netreba tak okamžite začať s novou konfiguráciou, čo by mohlo dočasne oslabiť vnútornú sieť firmy.

Poetic Studio (Sacred Fire)

Herné Poetic Studio pracuje na RPG hre Sacred Fire s prepracovanou psychológiou, prostredníctvom ktorej sa hráč vie vcítiť do jednotlivých postáv. Touto hrou chce štúdio predstaviť nový herný formát, na ktorom pracuje už 2 roky.

Pridanou hodnotu hry je optická prehľadnosť, vďaka ktorej sa presne dozviete, čo sa okolo vašej postavy deje a získate rady, čo robiť ďalej.

SaftraPhotonics

Spoločnosť SaftraPhotonics vznikla v roku 2014 na košickej Univerzite Pavla Jozefa Šafárika. Cieľom tímu je rozvoj fotoniky, biomedicíny a technologického transferu.

Projekty SaftraPhotonics sú rôznorodé. V minulosti sa táto firma podieľala aj na výrobe lieku proti autoimúnnym chorobám či analýze pamiatok kultúrneho dedičstva.

Virtual Medicine

Start-up Virtual Medicine využíva virtuálnu a rozšírenú realitu na priblíženie anatómie.

Pomocou scanov, ktoré majú vývojári k dispozícii, vytvárajú unikátne anatomické modely. Tie si vďaka aplikácii Human Anatomy VR môžete prostredníctvom špeciálnych okuliarov prezrieť v 3D.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nenašli ste pod stromčekom, čo ste chceli? Urobte si radosť na začiatok už za 2€

Vďaka vynoveným O2 paušálom môžete na začiatok už od 2€ potešiť seba alebo iných skvelými darčekmi. Napríklad prvotriednym Xbox One S 500, ktorý vás naučí, že hranie hier už dávno nie je len pre deti. A je toho ešte oveľa viac.

 

Xbox One S 500 GB Biely + 2 hry

Nová generácia hernej konzole prináša posun ku komplexnému multimediálnemu systému. Vychutnať si tak z pohodlia domova môžete najnovšie prepracované herné tituly, hudbu, filmy, seriály, prístup k sociálnym sieťam aj s možnosťou komunikácie.

Prepracované hry dokážu vtiahnuť do deja prepracovanou grafikou a úžasným fyzikálnym modelom. Výkon dodáva špeciálne vyvinutý osemjadrový procesor v kombinácii s výkonnou grafickou kartou a 8 GB RAM. Pre ukladanie hier, obsahu a aplikácií je k dispozícii 500 GB disk. Nechýba možnosť pripojenia externého disku. Váš Xbox ONE tak môže plniť aj funkciu domáceho kina. Ak uprednostňujete hranie, tak si doprajte súťaženie s priateľmi prostredníctvom Xbox LIVE konta.

Star Wars BB-8

Autá na diaľkové ovládanie už nie sú tak populárne. Naopak taký robot môže do domácnosti priniesť novú formu interakcie a zábavy.

Robota z hviezdnej série Star Wars možno ovládať cez mobilnú aplikáciu zo zariadení s operačným systémom Android a iOS. Spárovanie zariadenia s droidom funguje cez technológiu Bluetooth s dosahom do 30 metrov. Má svoje autentické pohyby, nálady a správanie. S droidom možno nahrávať a následne prehrávať holografické nahrávky. Zabudovaná batéria umožní na plné dobitie 60 minút zábavy s vašim novým spoločníkom.

PS4 500 GB

Špičková herná konzola, ktorá je snom nejedného hráča. Vďaka svojmu elegantnému a futuristickému dizajnu sa hodí do každej modernej domácnosti. Plynulý chod hier zaručí výkonný 8-jadrový procesor spolu s operačnou pamäťou RAM 8 GB.

Hranie hier v režime HDR vás zasýti farbami a úplne pohltí do deja hry. Na hernej konzole PS4 si vychutnáte aj také herné tituly, ktoré nie sú dostupné pre žiadnu inú platformu. Okrem toho môžte svoje herné dobrodružstvá nahrávať v reálnom čase a zdieľať ich s priateľmi.

Karta PS Plus – 90 dní

Byť členom PlayStation Plus prináša vlastníkom hernej konzoly PlayStation 4 nové funkcie a možnosti. Hranie hier online s celým svetom alebo proti nemu v rôznych bitkách a rozličných herných tituloch.

Dve bezplatné hry na stiahnutie každý mesiac, ktoré si môžete užívať počas celej platnosti členstva v PlayStation Plus. Exkluzívne zľavy na hry, doplnky a herné rozšírenia v PlayStation Store. Poteší aj 10 GB cloudové úložisko, na ktoré je možné uložiť hru, prípadne postavy z hier. Vo svojej hre teda môžete pokračovať aj po prihlásení sa do iného systému PlayStation 4.

Ovládač PS4 Dualshock

Moderný a praktický ovládač, ktorý vás vďaka svojim funkciám ešte viac vtiahne do deja hry.

Postará sa o to napr. vstavaný reproduktor, dotykový panel, ktorý prináša nové ovládacie prvky, vylepšené analógové páčky pre presnejšie ovládanie, duálne vibrácie a zlepšené vibračné odozvy. Vďaka zabudovanému jacku pre slúchadlá s mikrofónom navyše môžete komfortne komunikovať so svojimi spoluhráčmi.

 

Gamepad Moto MoDS + Moto Z Play

Premeniť svoj mobilný telefón na prenosnú hernú konzolu nie je nič ťažké vďaka modulárnemu príslušenstvu Moto MoDS Gamepad. Ide o rozšírenie určené každému hráčovi.

Hranie hier tak nadobudne úplne nový rozmer. O pôžitok z hry sa postarajú klasické analógové páčky alebo dve LED červené svetlá, ktoré reagujú na ovládanie. Vlastná batéria modulu s kapacitou 1035 mAh vydrží až 8 hodín. Modulárne príslušenstvo je kompatibilné s mobilnými telefónmi z rodiny Z. Modul Gamepad si môžete dopriať s mobilným telefónom Moto Z Play. Kvalitný smartfón s elegantným dizajnom, ktorého samotný názov našepkáva, že je stvorený pre zábavu.

Samsung Galaxy Tab E 9.6

Tablet je okrem iného veľmi vhodný aj na hranie hier. Vďaka svojmu veľkému HD displeju (9,6″) a sýtym farbám si vychutnáte každý detail. Štvorjadrový procesor s taktom 1,3 GHz s pomocou operačnej pamäte RAM 1,5 GB zaručí plynulý chod aj najnovších hier.

Batéria má kapacitu 5000 mAh, pri plnom zaťažení poslúži dva dni. Toto všetko v spojení s možnosťou rozšíriť pamäť tabletu SD kartou až do 128 GB z neho spraví prenosné centrum vašej zábavy.

Stále ste sa nerozhodli?

V ponuke máme stovky rôznych modelov a naši ochotní guruovia sú pripravení poradiť vám. Nechajte nám svoje telefónne číslo a my vám zavoláme.
V ponuke máme stovky rôznych modelov a naši ochotní guruovia sú pripravení poradiť vám. Stačí, ak nám zanecháte vaše telefónne číslo a budeme vás kontaktovať.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac