realme 8 5G ukazuje, ako zabaliť moderné technológie do prémiového dizajnu

Značka Realme už nie je nováčikom na trhu. Prináša zaujímavé inovácie a atraktívny vzhľad.

Obľúbený model od Realme vo vylepšenej verzii 5G nesklame v žiadnom smere. Ponúka naozaj veľa pri stále dostupnej cene.

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čo sa vydarilo?

Po rozbalení telefónu ma milo prekvapil dizajn. Použité prémiové materiály v podobe kovu a skla pôsobia veľmi vkusne. Celkovo je vyhotovenie pevné a navyše poteší pribalený obal. V rámci výkonu nezaváhal ani raz. Testoval som aj náročnejšie hry a všetko bežalo pekne plynulo.

Plusom je veľká výdrž batérie a zároveň rýchle nabíjanie. Stačí pár minút nabíjania a telefón je pripravený na ďalšie hodiny používania. Použitý displej ponúka verné a živé farby. Ani práca na priamom slnku nebola problémom. Vysoká obnovovacia frekvencia displeja zabezpečuje nádherne plynulý obraz, čo je v strednej triede smartfónov veľmi nevídané.

Čo mohlo byť lepšie?

Pri prvom pohľade na fotovýbavu ma zarazil chýbajúci širokouhlý objektív. Musím však uznať, že aj napriek tomu ponúka Realme 8 5G široké možnosti fotenia a tento malý nedostatok sa mu dá veľmi rýchlo odpustiť. V danej cenovej kategórii sa ťažko hľadajú slabiny. Fotoaparát stále ponúka bohaté možnosti a rozhodne nesklame aj náročnejšieho používateľa.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Prekvapila ma výsledná kvalita nasnímaných fotografií. Pozoruhodným pomocníkom je umelá inteligencia, ktorá pomáha v rozpoznávaní scén, ktoré fotíte.

Hlavný 48 Mpx snímač zvládne rôzne situácie, či už chcete kvalitnú nočnú fotografiu, alebo štýlový portrét. Výsledky vás očaria. Zaujímavosťou je možnosť fotenia vzdialených objektov v slušnej kvalite. Kvalita videí je na dobrej úrovni.

Hodnotenie O2 Guru: Veľa muziky v peknom obale

Hľadáte telefón nabitý modernými technológiami stále v dostupnej cene? Značka Realme je pre vás tá pravá. V prémiovom dizajne sa toho ukrýva veľa. Ponúka bohatú foto výbavu. Vďaka nadštandardnej batérii je výdrž na jedno nabitie skvelá. Keď k tomu pridáme rýchle nabíjanie, je to skutočne ideálna kombinácia.

Čerešničkou na torte je podpora najrýchlejšej mobilnej siete 5G. Svoje obľúbené videá si vychutnáte v najvyššej kvalite a načítajú sa vám za pár sekúnd.


Realme 8 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Roman Škopík, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Roman Škopík, asistent kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kráľovský Xiaomi Mi 11 Lite 5G je perfektný dôvod vymeniť váš starý smartfón

Lite verzia vlakovej lode nás očarila prémiovým spracovaním a výbavou, pri ktorej nemusíte robiť kompromisy.

Rozmýšľate o novom telefóne a hľadáte zlatú strednú cestu? So Xiaomi Mi 11 Lite 5G nemusíte robiť kompromisy. Odľahčená verzia vlajkovej lode totiž ponúka všetko, čo by ste čakali aj od drahších zariadení.

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čo sa vydarilo?

Ide o naozaj tenký a ľahký smartfón, čo je na dnešné pomery dosť nezvyčajné. Zadná stena je vyrobená zo skla a matné vyhotovenie je dobrým odpudzovačom šmúh a odtlačkov prstov. Okrem toho sa tu vyníma aj trojitý, mierne vystúpený fotoaparát, s ktorým zhotovíte veľmi kvalitné a dynamické fotografie, a to aj za horších svetelných podmienok vďaka dobre spracovanému nočnému režimu.

Kvitujem aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na bočnom vypínacom tlačidle. Reaguje okamžite, bez akejkoľvek reakcie, a počas testovania sa mi ani raz nestalo, že by nedokázal rozpoznať môj palec, na rozdiel od snímačov integrovaných priamo v displeji. Celý smartfón funguje svižne, bez zasekávania či prehrievania aj pri hraní náročnejších hier, vďaka špičkovému procesoru.

Čo mohlo byť lepšie?

Skeptický som bol z batérie, ktorá má na dnešné pomery „len“ 4 250 mAh, no pri takej konštrukcii to bolo asi maximum, ktoré tam výrobca dokázal vtesnať.

No napriek tomu je výdrž telefónu slušná a potiahne celý deň nepretržitého používania aj vďaka úspornému procesoru a AMOLED displeju.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Ako prvé ma prekvapilo balenie, ktoré pozostáva z 33 W adaptéra, kábla, priehľadného krytu a redukcie na 3,5 mm jack. Mám rád, keď nemusím na dobitie batérie čakať dlho, a tento smartfón dobijete na 100 % za necelú hodinu.

Audio si užijete vďaka stereo reproduktorom s kvalitným a čistým zvukom. Nakoniec prémiový pôžitok pri akejkoľvek činnosti umocní aj veľký, krásny AMOLED displej.

Hodnotenie O2 Guru: Okamžitý dôvod na výmenu starého smartfónu

Ak som doteraz nemal potrebu vymeniť môj starý smartfón, už ju mám. Xiaomi Mi 11 Lite 5G je mobilný telefón, ktorý toho vo svojej kategórii ponúka naozaj veľa, a preto ho môžeme s čistým svedomím nazvať kráľom strednej cenovej kategórie. Na svoje si prídu aj tí náročnejší uživatelia.


Xiaomi Mi 11 Lite 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac