Testovali sme Huawei P40 lite, ktorý posúva fotenie smartfónom o krok ďalej

Vylepšenia fotoaparátov sú dnes pre výrobcov smartfónov prioritou a Huawei opäť dokazuje, že vie, ako na to. Nesklame ani výdrž batérie, ktorá je pri výbere zariadenia často rozhodujúca.

Zariadenia Huawei s označením lite patria dlhé roky medzi najvyhľadávanejšie telefóny a model P40 lite v žiadnom smere nezaostáva. Získa si vás moderným dizajnom a zaujímavými možnosťami fotografovania.

Huawei vymení Google aplikácie za vlastné. Zmení sa niečo aj vo vašom smartfóne? Kliknite sem pre bližšie info

Dizajn nadchne na prvý pohľad

V prvých momentoch testovania ma nadchol prémiový vzhľad. Zadná strana je plastová, bočné hrany sú z kovu a celkové spracovanie pôsobí štýlovo. Hoci sa telefón radí do strednej triedy, výrazne sa približuje tej najvyššej.

Napriek väčším rozmerom sa výborne ovláda jednou rukou a reakcie systému sú znamenité. Chýbajú Google služby, Google obchod nahrádza Huawei App Gallery. Nájdete v nej veľa užitočných appiek, pričom ich počet sa stále zvyšuje.

Displej, vďaka ktorému je práca zážitkom

Veľký 6,4-palcový displej sa výborne používa pri prehliadaní webu aj sledovaní videí. Vďaka vysokému rozlíšeniu je práca so zariadením zážitkom.

Vyskúšali sme, či sa dá za deň vybiť Huawei P40 Pro. Podarilo sa nám to? Dozviete sa kliknutím sem

Výkon, ktorý nesklame, výborná výdrž

Huawei P40 lite poskytuje dostatočný výkon na prácu aj zábavu. Nesklamal ma ani pri práci s viacerými appkami naraz a hravo zvládol aj náročnejšie hry. Procesor je z dielne Huawei a patrí medzi najlepšie na trhu.

Kapacita batérie je 4 200 mAh, čo je viac ako pri starších modeloch. Výdrž na jedno nabitie je vďaka tomu výborná – po dni aktívneho používania bola batéria na úrovni 40 %.

Novinkou je veľmi rýchle nabíjanie, čo je v strednej triede nadštandard. Stačí 30 minút a telefón je pripravený na hodiny ďalšej práce.

Bezproblémové odblokovanie

Na odblokovanie slúži rýchle skenovanie tváre. Oceňujem aj prakticky umiestnený senzor na odtlačok prsta, ktorý sa nachádza na bočnej hrane. Oba snímače fungujú bezproblémovo.

Očarujúce výsledky s vylepšeným fotoaparátom

Štyri objektívy zariadenia Huawei P40 lite si poradia v každej situácii, či už chcete fotiť večernú snímku, alebo kvalitný portrét.

Ak radi fotíte krajinky, budete milo prekvapení tým, čo dokáže širokouhlý objektív. Pribudol makro objektív, s ktorým sa dá fotiť už od pár centimetrov. Prepracovaná je aj predná kamera, ktorá ponúka špeciálny portrétový režim.

Hodnotenie O 2 Guru:Dobrá voľba pre milovníkov pekných záberov

Ak hľadáte telefón s veľkým výkonom, veľkou výdržou batérie a so špičkovým fotoaparátom za dostupnú cenu, Huawei P40 lite je pre vás správna voľba.


Huwaei P40 Lite môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Roman Škopík, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Roman Škopík, asistent kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac