Vyskúšali sme, či sa dá za deň vybiť Huawei P40 Pro. Podarilo sa nám to?

Na novej vlajkovej lodi Huawei sme s lokačným manažérom Peťom Bezákom testovali, či má tento špičkový smartfón dosť energie na všetky svoje funkcie.

Nové modely Huawei P40 Pro a P40 lite v sebe skrývajú najmodernejšie technológie a zároveň prekvapivú výdrž batérie. Poňali sme to ako výzvu a na deň požičali Huawei P40 Pro Peťovi „Odroňovi” Bezákovi, lokačnému manažérovi a produkčnému, ktorý používa smartfón ako svoj pracovný nástroj. A keďže #stálepracuje a nonstop žeraví telefón, spoľahlivá batéria je preňho základom. Zvládla novinka od Huawei jeden intenzívny deň s Odroňom?

Novinky z radu Huawei P40 nesklamali. Pripravte sa na špičkový výkon a skvelé fotky. Chcem vedieť viac

7.45 h Výnimočne ma zobudil prvý budík

Každý máme svoje dôvody, prečo si ráno nastavujeme dva budíky s 15-minútovým rozostupom. Celkom rád prvý budík vypnem, ale dnes ráno ma hneď zlákal neuveriteľne veľký displej a namiesto spánku som sa ponoril do pozerania dokumentov a náhodných videí na YouTube. 

A zrazu bolo 8.30 h a najvyšší čas urobiť si raňajky. Hups. Aspoň vám môžem dať tip na rannú rutinu: umyť si tvár, navštíviť záchod, napiť sa vody s citrónom a naštartovať sa 10 klikmi. 

9.00 h Práca a socializácia 

Pracovný deň začínam kontrolovaním e-mailov, aj keď teraz chodia sporadicky a cítim sa ako pri otváraní chladničky, či sa tam náhodou niečo neobjavilo. Dnes som pokračoval krátkou online poradou s kolegami z Location Bros o povinnostiach, ktoré treba riešiť. Nasledoval telefonát s producentkou, prvý z množstva každodenných vybavovačiek.

Plánovaná obhliadka natáčacieho pľacu sa dnes nakoniec nekonala, tak som mal doobeda čas si chvíľu poťukať do telefónu a poscrollovať sociálne siete. Skúsil som si pozrieť aj live stream tlačovky k aktuálnemu dianiu, baterka to zvládla, ja nie, tak som sa pustil do objavovania funkcií smartfónu.

Zaujala ma hra Game of Thrones, ktorá v ňom už bola nainštalovaná, a mal som vďaka nej ideálnu zámienku zahrať sa. Veď predsa hry najviac zaťažujú batériu, tak to musím otestovať.

14.30 h Bolesť s výhľadom

Z kolobehu telefonátov, odpisovačiek a vybavovačiek ma vytrhla nemilá povinnosť a druhý deň po sebe som pohodlie domáceho gauča vymenil za zubárske kreslo. Poviem vám, osmičky by sa mali premenovať na zuby bolesti. Našťastie mám u mojej úžasnej zubárky výhľad na jednu z mojich najobľúbenejších budov v Bratislave, ktorý mi všetko vynahradil.

15.00 h Pracovné stretnutie s papričkami

Pamätám si, ako som v stredu 9. marca vyhlásil, že si po dvoch mesiacoch beriem aspoň štyri dni voľna. Trošku sa to pretiahlo, ale už sme opäť v hre. Budúci týždeň spúšťame prípravu nakrúcania druhej série seriálu Profesor s Tomášom Maštalírom v hlavnej úlohe.

Na dnešnom stretnutí s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios sme debatovali o produkčných nastaveniach a začali sme plánovať prípravu. Držme si palce, bude to náročné a vyzerá to tak, že aj keby sa konali, tak by som veľa letných festivalov nestihol.

19.00 h Štvrndelok 

Postprodukčné práce na novom slovenskom filme Na prach sú v poslednej fáze, a to sa, samozrejme, nemohlo zaobísť bez „dotočnej”. Takže deň zakončujem milou pracovno-zábavnou povinnosťou a zároveň vás týmto pozývam do kina. Samozrejme, ak to bude v čase, keď toto čítate, už možné. 

Záverečné hodnotenie

Fotky výhľadu, ktoré som spravil na „dotočnej“, mi ukázali, že sa postupne dostávame do levelu, keď fotoaparáty smartfónov plnohodnotne nahradia základné zrkadlovky. Pre mňa to znamená, že budem môcť na obhliadky nosiť o jedno zariadenie menej. 

Už len aby mali všetky smartfóny výdrž ako Huawei P40 Pro. Keď som na konci dňa videl, že mi ešte zostáva 39 %, mal som pocit, že batéria musí mať solárny pohon. Bez problémov si viem predstaviť zvládnuť aj náročnejší deň bez toho, aby som so sebou musel nosiť nabíjačku. 


Huawei P40 Pro aj cenovo dostupnejší model Huawei P40 lite s rovnako vynikajúcou výdržou batérie môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Peter „Odroň“ Bezák

Začínal ako kultúrny referent v Nu Spirite, odkiaľ ho zavialo k filmovému priemyslu. S kamošmi založili firmu Location Bros, ktorá sa venuje hľadaniu a manažovaniu lokácií na nakrúcanie reklám, seriálov a filmov. Okrem domácich projektov stihli spolupracovať aj s Netflixom, Warner Bros. či inými zahraničnými produkciami. Sledovať jeho prácu a zákulisie z natáčania môžete na jeho Instagrame @odronbezak. 

 

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac