S iPhonom 12 môžete svoje cestovateľské zážitky fotiť vo dne aj v noci

Návrat k staršiemu dizajnu v kombinácii s kvalitným foťákom prináša spoľahlivú vstupnú bránu do Apple ekosystému.

Zariadenia Apple sú dlhodobo synonymom spoľahlivosti a kvality. Sú preslávené svojím dizajnom, odladeným systémom a intuitívnym ovládaním. Kompaktný iPhone 12 má potenciál byť kvalitnou vstupnou bránou do sveta Apple. 

Ak si práve vyberáte nový mobil, tu je náš výber 6 smartfónov, ktoré výborne odzrkadľujú najnovšie trendy

Čo sa vydarilo?

Po šiestich rokoch zaobleného dizajnu prišla zmena. Osobne som bol vždy fanúšikom hranatejších zariadení, ako boli iPhone 4 alebo iPhone 5, preto ma nový iPhone 12 nadchol vydarenou kombináciou dizajnu, najnovšieho hardvéru aj kompaktných rozmerov.

Zariadenie sa vynikajúco drží v rukách a jeho hliníková kostra pôsobí robustne. Prednej časti dominuje novy OLED displej s minimálnymi rámčekmi. Apple prišlo s novou technológiou Ceramic Shield, prednú časť smartfónu tak tvorí hybridná zmes skla a kremíka, vďaka čomu je displej odolnejší ako u jeho predchodcov. 

Aj keď má iPhone 12 o jeden snímač fotoaparátu menej ako verzia Pro, stále sa môžete tešiť na ostré a verné fotografie. Širokouhlý mód bol môj najobľúbenejší, pretože dokázal zo scenérie zachytiť oveľa viac. 

S iPhone 12 som nemusel prestať fotiť ani po západe slnka. Jeho automatický nočný mód vyhotoví ostré fotografie aj pri slabom osvetlení. Kým nefotíte profesionálne, na zachytávania zážitkov vám fotovýbava tohto smartfónu bohato postačí. 

Čo mohlo byť lepšie?

Balenie poslednej generácie zariadení iPhone je o niečo chudobnejšie. V krabičke nájdete samotný smartfón, dokumenty a nabíjací kábel. Nabíjací adaptér v ňom nenájdete. Ak prechádzate na nový iPhone 12 z inej platformy, budete si musieť adaptér zadovážiť samostatne, čo nie je veľmi pohodlné. 

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Zariadenie podporuje technológiu bezdrôtového nabíjania MagSafe. Zaujímavý je spôsob, akým nabíjanie Apple uchopilo. MagSafe totiž presahuje nabíjanie vášho smartfónu. 

Integrácia magnetu do konštrukcie zariadenia otvára cestu pre širokú paletu príslušenstva, ktoré môžete na svoj iPhone 12 uchytiť, od praktickej peňaženky až po jednoduchšie uchytenie vo vozidle.

Hodnotenie O2 Guru: Vynikajúca vstupenka do sveta Apple

Nový iPhone 12 je výbornou voľbou pre užívateľov, ktorí hľadajú spoľahlivý smartfón s odladeným operačným systémom. Skvelý foťák a pekný dizajn zo smartfónu zároveň robia skvelý vstupný model do Apple ekosystému. 


iPhone 12 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tri dni bez nabíjačky robia z Realme 8 perfektného parťáka na prácu aj cestovanie

Vyladené fotoaparáty, extrémna výdrž batérie a prémiový dizajn v dostupnej cene, taká je v skrakte novinka od Realme.

Značka Realme sa postupne etabluje na našom trhu a prináša telefóny s výbornými parametrami za dostupnú cenu. Stále sa snaží niečím zaujať a podarilo sa jej to aj pri modeli Realme 8.

Ak si práve vyberáte nový mobil, tu je náš výber 6 smartfónov, ktoré výborne odzrkadľujú najnovšie trendy

Čo sa vydarilo? 

Od prvých sekúnd testovania ma zaujal kvalitný displej. Technológia AMOLED nie je v tejto cenovej kategórii štandardom, preto ma prekvapili sýte zobrazované farby, ktoré som si užil hlavne pri sledovaní videí a hraní hier. 

S Realme 8 sa výborne pracuje aj na priamom slnku, čomu pomáha funkcia automatickej regulácie jasu. Najviac však musím vyzdvihnúť výdrž batériu. Tento model má batériu s kapacitou až 5 000 mAh, ktorá zvládne tri dni aktívneho používania. Ak častejšie cestujete alebo používate smartfón ako pracovný nástroj, určite vás to poteší. Oceňujem aj pevné vyhotovenie s nádychom prémiovosti.

Čo mohlo byť lepšie?

Realme 8 nemá veľa slabín. Občas som postrehol pomalšie reakcie systému, ktoré sú daňou za menej výkonný procesor. Citeľné je to hlavne pri používaní fotoaparátu, prepínanie medzi jednotlivými režimami fotenia bolo občas pomalšie.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Určite oceňujem široké možnosti fotografovania a bohatý výber scén. Fotky vytvorené širokouhlým objektívom sú očarujúce a potešil ma aj makro objektív. Úžasné fotografie vytvoríte už od pár centimetrov, čo viete využiť napríklad pri fotení kvetov. 

Poteší aj vyladený režim portrétu. Predná selfie kamera fotí výborné a poteší hlavne selfie maniakov. 

Hodnotenie na záver: Nesklame milovníkov fotenia a dlhej výdrže

Táto novinka od Realme v žiadnom smere nesklame ani náročnejšieho používateľa. Výborne fotí aj natáča videá a milovníci fotenia si ho rýchlo obľúbia. Vďaka extra veľkej kapacite batérie ho budete nabíjať tak raz za tri dni, čo je výborná hodnota. Aj pomer ceny a výkonu je výborný. V danej cenovej hladine ponúka Realme 8 slušný hardvér a prémiové vyhotovenie. Poteší tiež bohaté balenie s rýchlonabíjačkou, dátovým káblom a obalom.


Realme 8 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Roman Škopík, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Roman Škopík, asistent kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac