Samsung Galaxy Note10: Skutočne sofistikovaný telefón

Predstavujeme novú vlajkovú loď od Samsungu.

Nechajte sa ohúriť elegantným tenkým dizajnom, ktorý poteší vaše oči a zároveň zaistí komfortné používanie. Vylepšený stylus S Pen používanie telefónu posunie ešte na vyššiu úroveň. Vžite sa do sledovaného obsahu vďaka pohlcujúcemu Infinity-O displeju s redukciou modrého svetla pre ochranu vášho zraku. Skrátka, spoznajte Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung, ktorý navyše chráni odolnosť certifikácie IP68.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €. Viac informácií

Inteligentný export textu

Popustite uzdu svojej kreativite. Kdekoľvek sa nachádzate. Stačí využiť pero S Pen a rukou si zapísať svoje nápady na obrazovku Galaxy Note10. Smartfón následne premení vaše písmo na čitateľný text, ktorý môžete okamžite exportovať a zdieľať.

Ovládnite smartfón pomocou gest

Pero S Pen prichádza so smartfónom Galaxy Note10 v ešte sofistikovanejšej podobe. Okrem ovládania pomocou vrchného tlačidla prináša aj funkciu kontroly smartfónu pomocou vašich gest. Zachováva si tiež Bluetooth konektivitu, vďaka ktorej môžete S Pen využiť na diaľkové ovládanie prezentácií, prehrávanie videí či tvorbu fotografií.

Udrží s vami krok

Galaxy Note10 je skutočne energický telefón, ktorý toho zvládne mnoho. Svojím dychberúcim výkonom vás ohúri vďaka vysokokapacitnej batérii, ktorá vás poteší dlhou výdržou a možnosťou superrýchleho nabíjania.

Fotografujte všade, kam prídete

S perfektnou fotografickou výbavou Galaxy Note10 sa z vás okamžite stane profesionálny fotograf. Zábery v šírke až 123° vám umožní vytvoriť ultraširokouhlý 16Mpx fotoaparát. Mierne užšie zábery zabezpečí širokouhlý 12Mpx fotoaparát a o dvojnásobný optický zoom sa postará 12Mpx fotoaparát s teleobjektívom. Autoportréty, ktoré môžete rovno zdieľať na sociálnych sieťach, zaručí 10Mpx predný fotoaparát.

A nemusíte sa už ani obmedzovať svetelnými podmienkami. Fotoaparát Galaxy Note10 je totiž vybavený variabilnou clonou so svetelnosťou f/1,5 pre tmavšie scény a f/2,4 pre fotografie v jasnom svetle. A pre nočné zábery je tu dokonca špeciálny fotografický režim.

Inovatívne video funkcie

Vytvárajte štýlové videá s elegantným rozmazaním bokeh efektu, ktorý ste doteraz poznali hlavne z fotografií. Ďalšou video inováciou smartfónu Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung je funkcia Zoom-In mikrofón. Tá vám umožňuje jednoduchým priblížením zamerať sa na zvukové objekty podľa vášho výberu. Ich vyznenie bude zosilnené, zatiaľ čo okolité ruchy a šumy budú potlačené.

Všetky vami zachytené videá sa pritom budú vyznačovať 4K UHD rozlíšením a skvelým kontrastom, ktorý zaistí technológia HDR10+.

Smartfón alebo PC? Oboje

Radi si doprajete komfort práce pri PC, ale s obsahom z vášho smartfónu? Žiaden problém. Galaxy Note10 disponuje hneď niekoľkými možnosťami prepojenia s počítačom. Pomocou Samsung DeX a jediného USB kábla môžete smartfón prepojiť s PC a užívať si jeho funkcie na veľkej obrazovke s myšou a klávesnicou.

K dispozícii máte tiež funkciu prepojenia s Windows, ktorá synchronizuje dáta zo smartfónu s vaším počítačom. Budete mať teda pri práci s PC prehľad o notifikáciách či správach prichádzajúcich na mobilné zariadenie.

Špičkové hráčske zážitky

Galaxy Note10 vo vás prebudí vášeň pre hru. Aj vďaka úžasnému Inifnity-O displeju, na ktorom dokonale vynikne každý herný detail. Špičkové vyznenie zvukového dizajnu hier zase zabezpečí technológia Dolby Atmos. A priebeh hier bude rýchly a ničím nerušený vďaka vysokej kapacite RAM a šikovnému procesoru s technológiou chladenia pomocou parnej komory. Spustenie aplikácií navyše urýchli ešte aj možnosť ich prednahratia do pamäte.

Fantastické priestorové audio

Okrem skvelého obrazu Infinity-O displeja ponúka smartfón Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung aj frekvenčne bohatý a dynamický zvuk. O jeho dokonalé priestorové vyznenie sa postará technológia Dolby Atmos. Môžete sa tešiť na prvotriedne zážitky z počúvania hudby i zvukovej zložky videí, a nezáleží na tom, či využijete slúchadlá alebo zabudované reproduktory.

Ochranná ruka nad vašimi dátami

Prioritou spoločnosti Samsung bola vždy vaša bezpečnosť. Výnimkou nie je ani smartfón Galaxy Note10, ktorý je platformou Samsung Knox chránený hneď na niekoľkých úrovniach. Pre vás samotných však bude prístup k telefónu jednoduchý, komfortný a rýchly.

Na jeho odomknutie môžete využiť technológiu rozpoznania tváre alebo čítačku odtlačkov prstov. Ak však preferujete tradičnejšie spôsoby odomknutia, k dispozícii je napríklad aj heslo alebo PIN.

Oslovilo vás toto zariadenie? Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €. Viac informácií aj predobjednávkový formulár nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Na západnom Slovensku máme unikáty európskych rozmerov, hovorí cestovateľ

„Západné Slovensko je v porovnaní so zvyškom krajiny úžasne rozmanité,“ hovorí Dávid Slovák, ktorý navštívil všetky slovenské mestá.

David Slovák precestoval všetkých 140 slovenských miest a o svojich cestách robí prednášky v podnikoch po celej krajine. Jeho cieľom je ukázať ľuďom, že každé mesto má obrovský potenciál. Porozprávali sme sa s ním o cestovaní aj o výnimočnosti západného Slovenska, z ktorého pochádza.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po západnom Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Navštívil si všetky slovenské mestá. Ako vôbec vznikol tento nápad?

Vznikol veľmi jednoducho. Celé sa to začalo mapou, ktorú som si vypýtal pred tromi rokmi na narodeniny od priateľky. Podmienkou bolo, že musí byť papierová, aby som si do nej mohol zaznačovať trasy.

Pracujem ako obchodný manažér a aj vďaka práci veľa cestujem po Slovensku. Na cestách ma vša vždy zaujalo, koľko vecí môže človek vidieť mimo zaužívaných trás, keď zlezie z diaľnice. Aj vďaka mape som začal tieto trasy rozširovať. Ako prvú trasu som si na mape zaznačil cestu z Budmeríc, odkiaľ pochádzam, do Bratislavy, kde žijem.

Na začiatku som si vytvoril vlastný zoznam všetkých 140 slovenských miest a postupne som si zaznačoval, kde všade som bol. Nechcel som však byť typický turista, ktorý príde do mesta, spraví si na námestí selfie a ide ďalej. Základným cieľom bolo mestá naozaj navštíviť a preskúmať, čo všetko ponúkajú.

Veľmi sa mi osvedčilo oslovovať domácich a pýtať sa ich, ktoré miesta by návštevníkom odporučili. To je dôvod, prečo som aj v neveľmi známych mestách videl veľmi zaujímavé veci.

Mal si pri spoznávaní miest vopred jasný plán alebo to bolo skôr náhodné túlanie po krajine?

Z veľkej časti to bolo náhodné túlanie. Mal som pocit, že mi chýba vlastiveda štvrtého ročníka, kde sa preberá Slovensko. Všetkým by malo byť známe mesto Spišská Nová Ves. No vôbec som netušil, že existuje aj Spišská Stará Ves. Mnohé mestá ma prekvapili už tým, že sú mestami.

Keby niekto povedal, že na západe nič nie je, rozhodne by to nebola pravda.

O každom meste som si vždy prečítal čo najviac článkov a na Google Maps som si približoval okolie, aby som zistil, či je tam niečo zaujímavé. A na základe toho som sa potom vydal na cestu.

Zmenilo sa tvoje zmýšľanie o Slovensku po tom, čo si ho precestoval?

Jednoznačne. Veľa Slovákov bez ohľadu na to, či sú z dediny, alebo z mesta, tvrdí, že bývajú v zapadákove. Ja pochádzam z Budmeríc a musím povedať, že som to vnímal veľmi podobne.

Podobný výrok som počul dokonca od človeka z Bardejova a pritom celý Bardejov patrí do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO a je to jedno z najkrajších miest u nás.

Zmenilo sa vo mne najmä to, že si už nemyslím, že u nás nič nie je. Často si neuvedomujeme, aký potenciál v sebe ukrývajú naše mestá.

Pochádzaš zo západného Slovenska. Ako vnímaš túto časť krajiny?

Začiatky môjho spoznávania spočívali v cestách do okolia domovských Budmeríc. Vďaka tomu som zistil, že aj v ich okolí je množstvo celoslovensky známych miest.

Západné Slovensko je v porovnaní so zvyškom krajiny úžasne rozmanité. Je rozdiel, či sa človek nachádza v okolí Bratislavy, na Záhorí, v Ponitrí, v okolí Piešťan alebo dole na Podunajsku. Každý región má niečo a nie je toho málo. Keby niekto povedal, že na západe nič nie je, rozhodne by to nebola pravda.

Čím sa podľa teba západné Slovensko odlišuje od zvyšku krajiny?

Hlavné špecifikum je v tom, že táto časť krajiny má najviac obyvateľov. Západné Slovensko zároveň ponúka takmer všetky druhy zaujímavostí, ktoré na Slovensku sú.

Na to, aby človek videl jaskyňu či prekrásnu baziliku, nemusí ísť krížom cez celé Slovensko. Ľudia, ktorí žijú na západe, by si to mali uvedomiť a viac využívať.

Zoberme si kostoly a chrámy. Mesto Šaštín-Stráže je jedno z najnavštevovanejších pútnických miest u nás. Taktiež prírodné krásy. Nachádza sa tu napríklad jaskyňa Driny. Na to, aby človek videl jaskyňu či prekrásnu baziliku, nemusí ísť krížom cez celé Slovensko. Ľudia, ktorí žijú na západe, by si to mali uvedomiť a viac využívať.

Ku ktorým miestam tejto časti krajiny máš najbližší vzťah a rád sa tam vraciaš?

Veľa pracovného, ale aj osobného času som strávil na Záhorí, ktoré si ma najviac získalo svojou prírodou. Môžete si tu užiť turistiku, prejsť Karpaty alebo navštíviť krásne mestá. Záhoráci si to však neuvedomujú a nesnažia sa svoje mestá vyzdvihnúť.

Veterný mlyn a slovenský Stonehenge v Holíči

Pred niekoľkými rokmi som sa stretol s názormi obyvateľov Holíča, že mesto je podľa nich hrozné. V priebehu desiatich rokov sa však z neho stalo zrekonštruované mesto s prekrásnym hradom, s pamiatkami ako slovenský Stonehenge či jediný zachovaný veterný mlyn u nás. Myslím si, že toto mesto málo zviditeľňujú, čo je problém viacerých miest na Záhorí.

Ďalším príkladom je nádherné historické mesto Skalica, ktoré možno prirovnať k Bardejovu. Z médií sa však „nevalia“ články, ktoré by ľudí lákali navštíviť ho, čo je škoda. Práve na západnom Slovensku je veľa pekných lokalít a objektov, o ktorých sa až tak nehovorí.

Ktoré mesto ťa prekvapilo? Či už v dobrom, alebo v zlom.

Nitra je pre mňa mesto, kde stále objavujem niečo nové. Zakaždým tam nájdem novú pamiatku. Ako jedno z najstarších miest na Slovensku má stále čo ponúkať.

Kolárovo  najdlhší drevený riečny most v Európe

Prekvapilo ma aj veľa miest v podunajskom regióne. Do Kolárova som sa pôvodne vybral len kvôli bývalej výrobnej hale na babety. V rámci výletu som však zistil, že v meste sa nachádza najdlhší riečny drevený most v Európe. Moment, keď si človek ide pozrieť v meste jednu vec, a nečakane objaví kopu ďalších, ma vždy prekvapí najviac.

Veľa ľudí vníma západné Slovensko hlavne prostredníctvom Bratislavy. Čo by si im okrem hlavného mesta odporučil navštíviť?

S kamarátmi často robíme tzv. výlety za hnedými tabuľami (informačné tabule, ktoré označujú kultúrne a turistické ciele, pozn. red.), čo odporúčam každému. Doteraz som neľutoval ani jeden.

Slovenským mestám stačí málo, aby sa z nich stala obrovská turistická atrakcia.

Z miest sú to hlavne Trnava, Nitra a Trenčín, ktoré patria k najväčším mestám západného Slovenska. V tomto prípade platí, že čím väčšie mesto, tým viac možností. Môžete tam ísť na celý víkend a stále máte čo robiť.

Aby sme nehovorili len o mestách, tak na Záhorí vo vojenskom obvode medzi Lakšárskou Novou Vsou a Borským Mikulášom nájdeme slovenskú Saharu. Je zvláštne, koľko fotografií a záberov z drona odtiaľ nájdete na internete a pritom je to chránená vojenská oblasť, kde je zakázané fotografovať.

Taktiež som postrehol, že odkedy natočili film Trhlina, pohorie Tribeč sa stalo mimoriadne populárnym miestom. Ľudia, ktorí žijú v okolí, potvrdili, že sa tu odvtedy badateľne rozšíril turistický ruch a robia sa sem dokonca zájazdy, v rámci ktorých idú ľudia hľadať dobrodružstvo. Slovenským mestám stačí málo, aby sa z nich stala obrovská turistická atrakcia. Jednoduchý nápad a pritom taký účinný.

Keby si mal vybrať tri zaujímavé miesta, ktoré by to boli?

Prvé, čo musí človek na západnom Slovensku vidieť, sú jednoznačne hrady. Či už berieme do úvahy Trenčiansky hrad, Branč, Tematín, alebo dve najkrajšie zrúcaniny, ktoré sa nachádzajú blízko seba – Čachtice a Beckov. Výhodou je, že väčšina z nich sa nachádza neďaleko diaľnice.

Ďalej treba podľa mňa navštíviť trojuholník Senica – Myjava – Trnava. Inými slovami oblasť, kde sa rodila slovenčina. Nájdete tu napríklad pamätné domy veľkých slovenských národovcov. Keby chcel človek ponavštevovať jednotlivé expozície, zvládol by to za jeden víkend.

Zrúcanina hradu Beckov
Zrúcanina Čachtického hradu
Kostol svätej Margity Antiochijskej v Kopčanoch

Do tretice by to bola cesta po stopách slovenskej histórie, ktorá sa začína práve na západe krajiny. Neďaleko Holíča sú Kopčany a v nich je Kostol svätej Margity Antiochijskej, čo je najstarší zachovaný kostol v strednej Európe. Jeho história siaha až do 9. storočia. Na západnom Slovensku máme veľa unikátov priam európskych rozmerov.

Na Instagrame si si vytvoril hashtag #SlovakBehaPoSlovensku. Skrýva sa za tým hlbší plán?

Asi to bude sklamanie, ale hlbší plán za tým netreba hľadať. Veľa cestovateľov si hneď po prvej ceste zakladá blogy, ja som však tieto ambície nikdy nemal. Instagram sa mi pozdával ako ideálna platforma, kde sa dá ľahko odlíšiť. Vďaka hashtagu si človek nemusí vyhľadávať priamo mňa, ale zobrazia sa mu miesta, na ktoré sa snažím upriamovať pozornosť.

Hashtag by som však časom chcel spájať so svojimi prednáškami, v rámci ktorých sa snažím inšpirovať ľudí, aby sa vydali na cesty. Oslovil som viacero prevádzok po celom Slovensku, kde som predtým zaregistroval prednášky iných cestovateľov, a tak spoznávam aj nové podniky.

Ak by prišli aspoň dvaja ľudia, som ochotný ísť na opačný koniec Slovenska, pretože keď sa mi podarí presvedčiť ich, že Slovensko má čo ponúknuť, tak to má pre mňa zmysel.


Čítajte aj:

David Slovák

Pochádza z Budmeríc, precestoval celé Slovensko a pri každej ceste do zahraničia má nutkanie vrátiť sa domov. Už niekoľko rokov pôsobí ako obchodný manažér v spoločnosti Towercom. Vo voľnom čase rád objavuje, čo ponúkajú slovenské mestá a o krásach prednáša po celom Slovensku. Davida môžete sledovať na jeho Instagrame alebo prostredníctvom hashtagu #SlovakBehaPoSlovensku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac