Samsung Galaxy Note10: Skutočne sofistikovaný telefón

Predstavujeme novú vlajkovú loď od Samsungu.

Nechajte sa ohúriť elegantným tenkým dizajnom, ktorý poteší vaše oči a zároveň zaistí komfortné používanie. Vylepšený stylus S Pen používanie telefónu posunie ešte na vyššiu úroveň. Vžite sa do sledovaného obsahu vďaka pohlcujúcemu Infinity-O displeju s redukciou modrého svetla pre ochranu vášho zraku. Skrátka, spoznajte Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung, ktorý navyše chráni odolnosť certifikácie IP68.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €. Viac informácií

Inteligentný export textu

Popustite uzdu svojej kreativite. Kdekoľvek sa nachádzate. Stačí využiť pero S Pen a rukou si zapísať svoje nápady na obrazovku Galaxy Note10. Smartfón následne premení vaše písmo na čitateľný text, ktorý môžete okamžite exportovať a zdieľať.

Ovládnite smartfón pomocou gest

Pero S Pen prichádza so smartfónom Galaxy Note10 v ešte sofistikovanejšej podobe. Okrem ovládania pomocou vrchného tlačidla prináša aj funkciu kontroly smartfónu pomocou vašich gest. Zachováva si tiež Bluetooth konektivitu, vďaka ktorej môžete S Pen využiť na diaľkové ovládanie prezentácií, prehrávanie videí či tvorbu fotografií.

Udrží s vami krok

Galaxy Note10 je skutočne energický telefón, ktorý toho zvládne mnoho. Svojím dychberúcim výkonom vás ohúri vďaka vysokokapacitnej batérii, ktorá vás poteší dlhou výdržou a možnosťou superrýchleho nabíjania.

Fotografujte všade, kam prídete

S perfektnou fotografickou výbavou Galaxy Note10 sa z vás okamžite stane profesionálny fotograf. Zábery v šírke až 123° vám umožní vytvoriť ultraširokouhlý 16Mpx fotoaparát. Mierne užšie zábery zabezpečí širokouhlý 12Mpx fotoaparát a o dvojnásobný optický zoom sa postará 12Mpx fotoaparát s teleobjektívom. Autoportréty, ktoré môžete rovno zdieľať na sociálnych sieťach, zaručí 10Mpx predný fotoaparát.

A nemusíte sa už ani obmedzovať svetelnými podmienkami. Fotoaparát Galaxy Note10 je totiž vybavený variabilnou clonou so svetelnosťou f/1,5 pre tmavšie scény a f/2,4 pre fotografie v jasnom svetle. A pre nočné zábery je tu dokonca špeciálny fotografický režim.

Inovatívne video funkcie

Vytvárajte štýlové videá s elegantným rozmazaním bokeh efektu, ktorý ste doteraz poznali hlavne z fotografií. Ďalšou video inováciou smartfónu Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung je funkcia Zoom-In mikrofón. Tá vám umožňuje jednoduchým priblížením zamerať sa na zvukové objekty podľa vášho výberu. Ich vyznenie bude zosilnené, zatiaľ čo okolité ruchy a šumy budú potlačené.

Všetky vami zachytené videá sa pritom budú vyznačovať 4K UHD rozlíšením a skvelým kontrastom, ktorý zaistí technológia HDR10+.

Smartfón alebo PC? Oboje

Radi si doprajete komfort práce pri PC, ale s obsahom z vášho smartfónu? Žiaden problém. Galaxy Note10 disponuje hneď niekoľkými možnosťami prepojenia s počítačom. Pomocou Samsung DeX a jediného USB kábla môžete smartfón prepojiť s PC a užívať si jeho funkcie na veľkej obrazovke s myšou a klávesnicou.

K dispozícii máte tiež funkciu prepojenia s Windows, ktorá synchronizuje dáta zo smartfónu s vaším počítačom. Budete mať teda pri práci s PC prehľad o notifikáciách či správach prichádzajúcich na mobilné zariadenie.

Špičkové hráčske zážitky

Galaxy Note10 vo vás prebudí vášeň pre hru. Aj vďaka úžasnému Inifnity-O displeju, na ktorom dokonale vynikne každý herný detail. Špičkové vyznenie zvukového dizajnu hier zase zabezpečí technológia Dolby Atmos. A priebeh hier bude rýchly a ničím nerušený vďaka vysokej kapacite RAM a šikovnému procesoru s technológiou chladenia pomocou parnej komory. Spustenie aplikácií navyše urýchli ešte aj možnosť ich prednahratia do pamäte.

Fantastické priestorové audio

Okrem skvelého obrazu Infinity-O displeja ponúka smartfón Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung aj frekvenčne bohatý a dynamický zvuk. O jeho dokonalé priestorové vyznenie sa postará technológia Dolby Atmos. Môžete sa tešiť na prvotriedne zážitky z počúvania hudby i zvukovej zložky videí, a nezáleží na tom, či využijete slúchadlá alebo zabudované reproduktory.

Ochranná ruka nad vašimi dátami

Prioritou spoločnosti Samsung bola vždy vaša bezpečnosť. Výnimkou nie je ani smartfón Galaxy Note10, ktorý je platformou Samsung Knox chránený hneď na niekoľkých úrovniach. Pre vás samotných však bude prístup k telefónu jednoduchý, komfortný a rýchly.

Na jeho odomknutie môžete využiť technológiu rozpoznania tváre alebo čítačku odtlačkov prstov. Ak však preferujete tradičnejšie spôsoby odomknutia, k dispozícii je napríklad aj heslo alebo PIN.

Oslovilo vás toto zariadenie? Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €. Viac informácií aj predobjednávkový formulár nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac