8 smartfónov s veľkou kapacitou batérie

Pre všetkých, čo očakávajú od mobilného telefónu viac ako pár hodín efektívneho používania.

Hľadáte smartfón, ktorý netreba neustále dobíjať? K O2 paušálu môžete mať ktorýkoľvek z týchto 8 modelov s veľkou kapacitou batérie na začiatok už za 2 €.

Huawei Mate 10 Pro

Novinka od Huawei, ktorá ľahko zatieni ostatné vlajkové lode. Na jedno nabitie pohodlne vydrží aj pri veľkej záťaži bez problémov dva dni. To všetko vďaka 4000 mAh batérií. Nemusíte sa báť ani dlhého nabíjania. Vďaka Super Charge nabíjačke, ktorú nájdete v balení, trvá nabitie z 0% na 100% necelú hodinu a pol.

LG V30

Vynikajúci fotomobil s displejom na takmer celej prednej strane. V tenkom tele zariadenia sa skrýva 3300 mAh batéria, ktorá vydrží na jedno nabitie 1,5 dňa. Aj pri maximálnom zaťažení telefónu počas dňa ho nebudete musieť cez deň dobíjať. Dostatočná kapacita výdrž batérie sa o postarajú. Bonusom je tiež podpora moderného, bezdrôtového nabíjania.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung nám ukázal, že výdrž batérie nie je len o jej veľkosti. Pri Note 8 stavil na 3300 mAh batériu, no veľmi úsporný procesor a vyladenú nadstavbu systému. Vďaka tejto kombinácií vydrží telefón pri plnej záťaži celý deň. Pri bežnom používaní ho budete nabíjať až na druhý deň poobede. Okrem toho zaujme aj výnimočným príslušenstvom v podobe pera S pen.

Motorola Moto E4 Plus

Ak hľadáte smartfón s dlhou výdržou na jedno nabitie a rozumnou cenou, už nemusíte hľadať ďalej. Moto E4 je skutočným maratóncom vo výdrži na jedno nabitie. Jeho gigantická 5000 mAh batéria vydrží neuveriteľných 44-47 hodín pri bežnom použití. Navyše sa jedná o Dual SIM zariadenie iba za 170€.

iPhone X

Novinka od Apple sa nenechá zahanbiť ani výdržou batérie. Výrobca použil batériu z iPhone 8 Plus s kapacitou 2716 mAh. V kombinácií s vyladeným iOS a novým procesorom tak používateľovi poskytne výdrž jeden a pol dňa. Toto všetko v dizajnovo zaujímavom tele s displejom na celej prednej strane zariadenia.

Blackberry Motion

Manažérsky smartfón musí svojmu majiteľovi vydržať aj počas náročných dní, kedy nie je čas na nabíjanie. Blackberry Motion sa týmto mottom riadi do bodky. Výrobca v tomto zariadení použil 4000 mAh akumulátor, ktorý podporil vynikajúcou softvérovou optimalizáciou spotreby batérie. Vďaka tomu vydrží dva dni bez pripojenia k nabíjačke.

Moto Z2 Play + Moto Mod Turbopower

Moto Z2 Play je po dizajnovej stránke veľmi vydarené zariadenie. Výrobca v ňom použil 3000 mAh batériu. Aj keď to nie je najväčšia kapacita, na akú sme zvyknutí, Z2 Play má eso v rukáve v podobe Moto Mods. Práve ony robia tento model zaujímavým. Najdôležitejším je v tomto prípade Moto Mod Turbopower. Turbo Power pridá vášmu smartfónu ďalších 3490 mAh kapacity. Na 50% ho nabijete za neuveriteľných 20 minút.

Sony XZ Premium

Sony prináša v konzervatívnom obale Dual SIM smartfón s 3230 mAh batériou. Na prvý pohľad sa môže zdať jehokapacita menšia, avšak výdržou vás prekvapí a pohodlne zvládne aj náročnejší deň. Dôležitá je prítomnosť už legendárneho Stamina módu, ktorý maximálne optimalizuje využitie batérie.

Prečítajte si aj:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Veľký záväzok

Obľúbený motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely hovorí o záväzku, ktorý si dal s ďalšími známymi tvárami.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša nielen množstvo dobrých rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom prvom blogu vysvetľuje, prečo má kampaň, upozorňujúca na nebezpečenstvo používania mobilu za volantom, zmysel a prečo sú ohrození najmä dobrí šoféri.   

Pravidelne mi v hlave ožíva spomienka na rozhovor s dopravným psychológom a expertom na vplyv omamných látok a alkoholu na správanie vodiča. Je to už dávno, možno aj 15 rokov.

V rámci prípravy na veľký redakčný test správania opitého vodiča za volantom som zašiel po radu k odborníkovi. Podobne ako väčšina reportérov som vtedy za ním prišiel s predstavou, čo chcem počuť. V mysli som mal krivolaké jazdy a šoférovanie auta po čiare.

Prečítajte si: Sajfa nebol za volantom prichytený náhodou, stojí za kampaňou O2

Zrazu mi expert vyvrátil moje predstavy a očakávania výsledkov testu, ktorý sa ešte neuskutočnil. „Pán redaktor, nečakajte, že šofér pod vplyvom alkoholu pôjde zo strany na stranu,“ povedal. Vzápätí mi vysvetlil, že zdatní alkoholici za volantom sa vedia „vo svojej „hladinke“ doviezť domov bez toho, aby zišli z cesty.

„Problém nastane v chybnom rozhodnutí. Ak vznikne neštandardná situácia, akou je chodec na ceste, nečakaná prekážka alebo čokoľvek, čo vyžaduje spoľahlivú reakciu a nezapadá do štandardu,“ priblížil.

„Dobrý a zručný šofér znamená riziko, keďže je náchylný počas šoférovania častejšie siahnuť po telefóne.“

Tak sa aj stalo. Do testu na vytýčenej trati na letiskovej ploche sme zaradili úlohy, vyžadujúce pohotovú myseľ. Už po dvoch pohárikoch nedokázali vodiči rozlišovať požadovaný počet objazdov alebo smer, z ktorého treba obchádzať kužele. K rúcaniu kužeľov alebo k zídeniu z dráhy dochádzalo až vo veľkolepom finále, keď boli figuranti na mol.

Odvtedy som pri reportážach a testoch hľadal výsledky namiesto utvrdzovania sa v predstavách. Presné meracie zariadenia mi často vyvrátili vžité očakávania. Podobne to bolo aj teraz, keď som pre populárne osobnosti internetovej scény staval testovaciu trať. Po predchádzajúcom verejnom vyhlásení mali Sajfa, Pil C, Zrebný a Fero Joke predviesť, aké riziko so sebou prináša používanie telefónu za volantom.

V O2 chceli najskôr jazdu po vytýčenej, pre nich neznámej trati najprv s použitím telefónu a potom bez neho. To mi prišlo príliš prvoplánové, pretože vo výsledku by viac hrala úlohu neznáma trať než telefón. Chalani však súhlasili, že pripravenú dráhu najskôr pešo preskúmajú, Sajfa ju dokonca dvakrát absolvoval s autom bez telefónu v ruke.

Každý z nich predviedol, že svoje auto dokáže šoférovať a zároveň za volantom aj písať. Nezíde pritom z cesty ani nerúca kužele, pretože má auto aj telefón manuálne zvládnuté.

Dobrý a zručný šofér v tomto prípade znamená riziko, keďže je náchylný počas šoférovania častejšie siahnuť po telefóne. Všetci dobrí šoféri však v našom teste s telefónom v ruke a očami na displeji prehliadli značku STOP, nečakane menili rýchlosť, teda prehliadali dôležité veci a vytvárali nečakané nebezpečenstvo pre ostatných.

„Kto by mal byť lepším vzorom pre začínajúcich šoférov, ak nie my hriešnici, ktorí nastupujeme na cestu obrátenia.“

Odpútanie pohľadu od cesty je asi to najhoršie, najmä ak sa situácia na ceste mení každú sekundu.

Možno si teraz položíte otázku, čo sme projektom O2 Nebuď pirát i celým zinscenovaným pokusom na cvičnej dráhe dokázali. Predsa každému bolo jasné, ako to dopadne a prehliadnutá „stopka“ tiež neprekvapila.

Podstatou projektu ostáva priznanie si chyby a snaha o nápravu v najrizikovejšej skupine skúsených a zručných vodičov.

Čítajte aj: Matej „Sajfa“ Cifra: Viem, že telefón za volantom nie je správna vec

Sám viem, ako ťažko sa sústredím na bežnú jazdu, keďže štandardné šoférovanie už takmer nevnímam. Pri rýchlej jazde na čas, šmýkaní sa na snehu alebo driftovaní mi nejaký telefón ani nezíde na um.

Bežne si však pripadám ako jeden nepoučiteľný vodič zo školy bezpečnej jazdy, kde sme porovnávali absolventov autoškoly a spomenutého šoféra s osemročnou praxou. Mladí doslova hltali všetko a každou jazdou rástli k lepšiemu, kým „skúsený“ vodič si išiel stále svoje bez známok nápravy.

Kto by mal byť lepším vzorom pre začínajúcich šoférov, ak nie my hriešnici, ktorí nastupujeme na cestu obrátenia. Každý vo svojom košiari. Ak spočítam iba odberateľov na YouTube a fanúšikov, máme veľkú šancu osloviť takmer miliónové publikum.

Zároveň však máme milión kontrolórov a to nebude „sranda“, lebo už viac netreba rozprávať, aký je mobil za volantom zlý, teraz treba ukázať, ako jazdiť bez neho.

Rasťo Chvála

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.   


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové