Honor 9: Elegancia bez kompromisov

Značka Honor si rýchlo vybudovala svoje meno medzi fanúšikmi cenovo dostupných smartfónov. Jej posledná vlajková loď Honor 9 zaujme svojím zhotovením a aj výbavou.

Výrobca zvolil pri zariadení kombináciu skla a kovu. Zadná stena smartfónu je až z pätnástich vrstiev skla, čo mu dodáva žiarivý kovový efekt. Sklo plynule prechádza do kovového rámu. Nevýhodou je azda len väčšia náchylnosť na odtlačky alebo riziko poškriabania pri používaní. Určite nebude na škodu investovať do ochranného krytu či do fólie. Na zadnej strane smartfónu nájdete fotoaparát s dvoma snímačmi, LED blesk a laserové zaostrovanie.

Prednú stranu tvorí 5,15-palcový displej, pod ním je umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý slúži aj ako tlačidlo Domov. Na bokoch telefónu sú umiestnené kapacitné tlačidlá, ktorých funkcie si môžete nastaviť podľa seba. Nad displejom nájdete klasickú zostavu reproduktora s notifikačnou LED diódou a s prednou 8 Mpx kamerou. V hornej hrane zariadenia je umiestnený InfraPort na ovládanie domácich spotrebičov.

Aj napriek trendu u niektorých výrobcov ponechal Honor v najnovšej vlajkovej lodi aj 3,5 mm audio jack, ktorý je umiestnený v spodnej hrane zariadenia, hneď vedľa USB-C konektora.

Precízne zostrojenie a výbava

Konštrukcia zariadenia je kvalitná a prechod medzi sklom a kovom bez zaváhaní. Displej zariadenia je ošetrený oleofóbnou vrstvou, vďaka ktorej sa prsty po povrchu displeja kĺžu skutočne jednoducho.

Honor 9

V Honore 9 nájdete Android vo verzii 7 s nadstavbou EMUI 5.1 od Huawei. Nadstavba je odladená a používateľsky príjemná. Vďaka 4 GB RAM a osemjadrovému procesoru je chod OS plynulý a bez sekania, takže aj tie náročné aplikácie alebo graficky náročné hry zvládne bez problémov.

Zariadenie obsahuje hybridný slot na SIM/MicroSD. Ak chcete využívate dve SIM karty, musíte sa uspokojiť s vnútornou 64 GB pamäťou.

Duálny fotoaparát s hybridným zoomom

Zdokonalený fotoaparát prináša to, na čo už sme zvyknutí, plus ešte lepšie a čistejšie fotky pri slabšom osvetlení. Novinkou je hybridný zoom, vďaka ktorému môžete zhotoviť fotografie s 2-násobným zoomom bez badateľnej straty kvality. Nechýba automatické rozpoznávanie tváre, HDR mód alebo čisto čiernobiely záber.

Za nekompromisnú cenu je Honor 9 elegantné a skutočne kvalitne vyrobené zariadenie, ktoré zaujme aj vizuálnou stránkou a kovovou žiarivosťou. Ak k tomu pripočítame vynikajúci fotoaparát s hybridným zoomom a s čistými snímkami aj pri nízkej svetelnosti, výkon a stabilný systém s vynikajúcou nadstavbou EMUI, máme jasnú voľbu medzi vlajkovými loďami.

Honor 9 môžete mať k Striebornému O2 Paušálu na začiatok len za 2€.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac