LG Urbane Watch W150: Tradičný dizajn, smart funkcie

Smart hodinky nie sú len výstrednosťou. Presvedčilisme sa o tom s LG Urbane watch.

Nositeľné zariadenia sú na našom trhu nejaký ten piatok, no ich najväčší „boom“ zažívame až v dnešnej dobe. Keď som dostal svoje prvé Sony Smartwatch 2, očakával som, že v balení nájdem okuliare s hrubým rámom, tričko s logom komiksového hrdinu a nejaký ten komiks.

Skrátka išlo o doplnok pre istú úzku skupinu ľudí, pracovne ich nazvime „nerdi“. Keďže si už svoju službu spoľahlivo odslúžili, rozhodol som sa ich vymeniť za model, o ktorom dnes budem písať – LG Watch Urbane (W150).

LG Urbane watch

Elegancia na zápästí

Priznám sa, kým som ich nevidel naživo, neuvažoval som o výmene starého kusu za nový. LG stavilo na klasický okrúhly tvar hodiniek, ktoré sú skoro na nerozoznanie od tých tradičných. Telo je tvorené brúsenou nehrdzavejúcou oceľou. Na pravej stene nájdete korunku, ktorá slúži na zapnutie hodiniek, a tiež ako home button.

Kožený náramok bol z počiatku až pritvrdý, no časom sa dokonale prispôsobil zápästiu. Tento remienok má klasický rozmer, teda ak by užívateľovi z nejakého dôvodu nevyhovoval, vo väčšine hodinárstiev ho môže vymeniť za iný. Rozmery hodiniek (45,5 × 52,2 × 10,9 milimetra) a ich 67 gramová hmotnosť môže byť pre niektorých záujemcov odradzujúca. Hodinky môžem pokojne označiť za robustnejší kúsok.

O zobrazovanie sa postará 1,3 palcový P – OLED displej s rozlíšením 320 x 320 bodov (245 ppi), ktorý chráni Gorilla Glass 3. Plastovej zadnej časti dominuje snímač pulzu a konektor pre dobíjanie. Hodinky majú ochranu IP 67 voči prachu a vode. To v ľudskej reči znamená, že zvládnu ponorenie v sladkej vode do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. Nemusíte sa teda báť s nimi zmoknúť.

LG Urbane spodok

O chod hodiniek sa stará štvorjadrový procesor Snapdragon 400 od Qualcomu s 512 MB RAM a úložným priestorom 4 gigabajty. Konektivitu hodiniek zabezpečuje Bluetooth vo verzií 4. 1 a WiFi 802.11. Vďaka prítomnosti WiFi môžu hodinky fungovať a zobrazovať notifikácie aj v prípade, že sa vzdialite od vášho smartfónu. Toto všetko napája 410 mAh batéria s výdržou 1 až 2 dni.

Čitateľnosť displeja je bezproblémová aj na priamom slnečnom svetle, stačí zapnúť funkciu „Brightness boost“. Ani pri rôznych pozorovacích uhloch nedochádza k deformácii farieb. Trochu zamrzí absencia senzoru svetelnosti, a teda aj absencia možnosti automatického jasu.

Hodinky obsahujú funkciu úsporného displeja, teda monochromatické zobrazenie s poslednou notifikáciou. Vďaka OLED displeju sa teda rozsvieti len ten pixel, ktorý je v danú chvíľu potrebný.

Úsporný režim displeja síce šetrí batériu, no ja osobne som sa ho rozhodol vypnúť. Hodinky totiž obsahujú aj inteligentné rozsvecovanie displeja podľa pohybu ruky. S týmto nastavením som sa s výdržou batérie dostal na 2,5 až 3 dni.

O dobíjanie sa stará plastová kolíska. Vkladanie hodiniek do kolísky uľahčuje prítomnosť magnetov. Bez Micro USB konektoru na tele hodiniek sa musíte spoľahnúť na to, že sa domov dostanete včas pred vybitím.

nabíjacia kolíska

Notifikačné centrum vždy poruke

Systém Android Wear, ktorý tieto hodinky obsahujú, je v vo veľkej miere v réžií Google, teda výrobcovia ho nemôžu až tak prispôsobovať ich predstavám. Po rýchlom spárovaní smartfónu s hodinkami si hodinky zosynchronizujú aplikácie, ktoré máte nainštalované v smartfóne a sprístupnia prípadne rozšírenie pre hodinky.

Hodinky vás upozornia na prichádzajúci hovor, SMS/MMS správy, hangouts chat, facebook Messenger, emaily atď. Zobrazia takmer každú notifikáciu, ktorá sa zobrazuje v notifikačnej lište telefónu.

notifikácie

Pri vymazaní notifikácie z hodiniek však notifikáciu vymažete rovnako aj z notifikačnej lišty telefónu. Užívateľ môže ovplyvniť zobrazované notifikácie ich zablokovaním priamo v hodinkách.

Osobne oceňujem prítomnosť ovládaní hudobných prehrávačov, ako Google hudba, Spotify, alebo základného prehrávača mobilného telefónu. Ťuknutie do hodiniek je vždy rýchlejšie ako vyberať telefón z vrecka.

Základná sada ciferníkov je pestrá, no komu by nestačila, v Google Play nájde množstvo rôznych Watch Face (ciferníkov), ktorými si môže hodinky prispôsobiť. Pre fajnšmekrov existujú aj nástroje pre tvorbu vlastných ciferníkov. Osobne som vyskúšal aplikáciu Intellicom Watch Faces. Príjemná zábavka na dlhý večer.

Žiadny Knight rider sa nekoná … alebo?

Aj keď v spodnej časti hodiniek nájdeme dva mikrofóny, hovor nimi nevybavíte. Túto otázku som dostával pomerne často, no osobne vidím význam maximálne pri šoférovaní. Neviem si predstaviť situáciu, v ktorej kráčam po ulici, či sedím v kancelárií a rozprávam sa s hodinkami.

Mikrofóny však majú svoj význam. Tým je Google now a hlasové príkazy. Na lokalizáciu tejto funkcie do slovenčiny si zrejme ešte počkáme, ale ak viete po anglicky a máte chuť sa s hodinkami porozprávať, začnite vetou „Ok Google“. Príkazy ako „what’s the weather around here (aké je počasie), „remind me“ (pripomeň mi)  či „set my timer/alarm“ (nastav časovač / budík) môžu urýchliť prácu s hodinkami.

Voľnočasové aktivity a šport

Už z výzoru, rozmerov a váhy hodiniek je zjavné, že nebudú celkom zamerané na šport. Hodinky obsahujú merač pulzu, no o jeho presnosti by sme mohli polemizovať. Krokomer a informácie o vzdialenosti, ktorú ste prešli sú ale zaujímavé.

Behanie, bicyklovanie s týmito hodinkami nie je vylúčené, no mohlo by mať dopad na kožený remienok. Hodinky LG Urbane Watch sú najmä dizajnovým, oku lahodiacim, doplnkom. Ak ste vášnivým športovcom, obzriete sa asi po inom kúsku.

Čo dodať?

Smart hodinky si postupne získavajú svojich priaznivcov. Ide o zariadenie, ktoré uľahčí váš deň v drobnostiach, ako je počúvanie hudby, triedenie notifikácií na podstatné a tie menej akútne. Kto z nás nezmeškal hovor, aj keď mal telefón vo vrecku, no skrátka necítil či nepočul?

Vďaka vibrujúcim hodinkám je tomu koniec. Elegantný doplnok, ako sú tieto hodinky, si istotne nájde priestor na zápästiach mnohých užívateľov, a nie len z radu nás, „nerdov“.

Výhody:

 • Vzhľad a dizajn
 • Kvalita spracovania
 • Odolnosť voči vode a prachu
 • Android wear
 • Úsporný režim displeja
 • Inteligenté rozsvecovanie displeju pohybom
 • Samostatná Wifi
 • Skvelé zobrazovacie vlastnosti
 • Vymeniteľný kožený remienok

Nevýhody:

 • Chýbajúci MicroUSB na tele hodiniek
 • Rozmery

Hodinky LG smart Watch odporúčame so Zlatým O2 Paušálom teraz len za 5 €.

Sme špecialisti v oblasti mobilných technológií. Naši O2 Guru ochotne všetkým – našim zákazníkom aj zákazníkom iných operátorov – bezplatne poradia v O2 Predajniach, na Zákazníckej linke 949 alebo cez online chat.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac