LG Urbane Watch W150: Tradičný dizajn, smart funkcie

Smart hodinky nie sú len výstrednosťou. Presvedčilisme sa o tom s LG Urbane watch.

Nositeľné zariadenia sú na našom trhu nejaký ten piatok, no ich najväčší „boom“ zažívame až v dnešnej dobe. Keď som dostal svoje prvé Sony Smartwatch 2, očakával som, že v balení nájdem okuliare s hrubým rámom, tričko s logom komiksového hrdinu a nejaký ten komiks.

Skrátka išlo o doplnok pre istú úzku skupinu ľudí, pracovne ich nazvime „nerdi“. Keďže si už svoju službu spoľahlivo odslúžili, rozhodol som sa ich vymeniť za model, o ktorom dnes budem písať – LG Watch Urbane (W150).

LG Urbane watch

Elegancia na zápästí

Priznám sa, kým som ich nevidel naživo, neuvažoval som o výmene starého kusu za nový. LG stavilo na klasický okrúhly tvar hodiniek, ktoré sú skoro na nerozoznanie od tých tradičných. Telo je tvorené brúsenou nehrdzavejúcou oceľou. Na pravej stene nájdete korunku, ktorá slúži na zapnutie hodiniek, a tiež ako home button.

Kožený náramok bol z počiatku až pritvrdý, no časom sa dokonale prispôsobil zápästiu. Tento remienok má klasický rozmer, teda ak by užívateľovi z nejakého dôvodu nevyhovoval, vo väčšine hodinárstiev ho môže vymeniť za iný. Rozmery hodiniek (45,5 × 52,2 × 10,9 milimetra) a ich 67 gramová hmotnosť môže byť pre niektorých záujemcov odradzujúca. Hodinky môžem pokojne označiť za robustnejší kúsok.

O zobrazovanie sa postará 1,3 palcový P – OLED displej s rozlíšením 320 x 320 bodov (245 ppi), ktorý chráni Gorilla Glass 3. Plastovej zadnej časti dominuje snímač pulzu a konektor pre dobíjanie. Hodinky majú ochranu IP 67 voči prachu a vode. To v ľudskej reči znamená, že zvládnu ponorenie v sladkej vode do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. Nemusíte sa teda báť s nimi zmoknúť.

LG Urbane spodok

O chod hodiniek sa stará štvorjadrový procesor Snapdragon 400 od Qualcomu s 512 MB RAM a úložným priestorom 4 gigabajty. Konektivitu hodiniek zabezpečuje Bluetooth vo verzií 4. 1 a WiFi 802.11. Vďaka prítomnosti WiFi môžu hodinky fungovať a zobrazovať notifikácie aj v prípade, že sa vzdialite od vášho smartfónu. Toto všetko napája 410 mAh batéria s výdržou 1 až 2 dni.

Čitateľnosť displeja je bezproblémová aj na priamom slnečnom svetle, stačí zapnúť funkciu „Brightness boost“. Ani pri rôznych pozorovacích uhloch nedochádza k deformácii farieb. Trochu zamrzí absencia senzoru svetelnosti, a teda aj absencia možnosti automatického jasu.

Hodinky obsahujú funkciu úsporného displeja, teda monochromatické zobrazenie s poslednou notifikáciou. Vďaka OLED displeju sa teda rozsvieti len ten pixel, ktorý je v danú chvíľu potrebný.

Úsporný režim displeja síce šetrí batériu, no ja osobne som sa ho rozhodol vypnúť. Hodinky totiž obsahujú aj inteligentné rozsvecovanie displeja podľa pohybu ruky. S týmto nastavením som sa s výdržou batérie dostal na 2,5 až 3 dni.

O dobíjanie sa stará plastová kolíska. Vkladanie hodiniek do kolísky uľahčuje prítomnosť magnetov. Bez Micro USB konektoru na tele hodiniek sa musíte spoľahnúť na to, že sa domov dostanete včas pred vybitím.

nabíjacia kolíska

Notifikačné centrum vždy poruke

Systém Android Wear, ktorý tieto hodinky obsahujú, je v vo veľkej miere v réžií Google, teda výrobcovia ho nemôžu až tak prispôsobovať ich predstavám. Po rýchlom spárovaní smartfónu s hodinkami si hodinky zosynchronizujú aplikácie, ktoré máte nainštalované v smartfóne a sprístupnia prípadne rozšírenie pre hodinky.

Hodinky vás upozornia na prichádzajúci hovor, SMS/MMS správy, hangouts chat, facebook Messenger, emaily atď. Zobrazia takmer každú notifikáciu, ktorá sa zobrazuje v notifikačnej lište telefónu.

notifikácie

Pri vymazaní notifikácie z hodiniek však notifikáciu vymažete rovnako aj z notifikačnej lišty telefónu. Užívateľ môže ovplyvniť zobrazované notifikácie ich zablokovaním priamo v hodinkách.

Osobne oceňujem prítomnosť ovládaní hudobných prehrávačov, ako Google hudba, Spotify, alebo základného prehrávača mobilného telefónu. Ťuknutie do hodiniek je vždy rýchlejšie ako vyberať telefón z vrecka.

Základná sada ciferníkov je pestrá, no komu by nestačila, v Google Play nájde množstvo rôznych Watch Face (ciferníkov), ktorými si môže hodinky prispôsobiť. Pre fajnšmekrov existujú aj nástroje pre tvorbu vlastných ciferníkov. Osobne som vyskúšal aplikáciu Intellicom Watch Faces. Príjemná zábavka na dlhý večer.

Žiadny Knight rider sa nekoná … alebo?

Aj keď v spodnej časti hodiniek nájdeme dva mikrofóny, hovor nimi nevybavíte. Túto otázku som dostával pomerne často, no osobne vidím význam maximálne pri šoférovaní. Neviem si predstaviť situáciu, v ktorej kráčam po ulici, či sedím v kancelárií a rozprávam sa s hodinkami.

Mikrofóny však majú svoj význam. Tým je Google now a hlasové príkazy. Na lokalizáciu tejto funkcie do slovenčiny si zrejme ešte počkáme, ale ak viete po anglicky a máte chuť sa s hodinkami porozprávať, začnite vetou „Ok Google“. Príkazy ako „what’s the weather around here (aké je počasie), „remind me“ (pripomeň mi)  či „set my timer/alarm“ (nastav časovač / budík) môžu urýchliť prácu s hodinkami.

Voľnočasové aktivity a šport

Už z výzoru, rozmerov a váhy hodiniek je zjavné, že nebudú celkom zamerané na šport. Hodinky obsahujú merač pulzu, no o jeho presnosti by sme mohli polemizovať. Krokomer a informácie o vzdialenosti, ktorú ste prešli sú ale zaujímavé.

Behanie, bicyklovanie s týmito hodinkami nie je vylúčené, no mohlo by mať dopad na kožený remienok. Hodinky LG Urbane Watch sú najmä dizajnovým, oku lahodiacim, doplnkom. Ak ste vášnivým športovcom, obzriete sa asi po inom kúsku.

Čo dodať?

Smart hodinky si postupne získavajú svojich priaznivcov. Ide o zariadenie, ktoré uľahčí váš deň v drobnostiach, ako je počúvanie hudby, triedenie notifikácií na podstatné a tie menej akútne. Kto z nás nezmeškal hovor, aj keď mal telefón vo vrecku, no skrátka necítil či nepočul?

Vďaka vibrujúcim hodinkám je tomu koniec. Elegantný doplnok, ako sú tieto hodinky, si istotne nájde priestor na zápästiach mnohých užívateľov, a nie len z radu nás, „nerdov“.

Výhody:

 • Vzhľad a dizajn
 • Kvalita spracovania
 • Odolnosť voči vode a prachu
 • Android wear
 • Úsporný režim displeja
 • Inteligenté rozsvecovanie displeju pohybom
 • Samostatná Wifi
 • Skvelé zobrazovacie vlastnosti
 • Vymeniteľný kožený remienok

Nevýhody:

 • Chýbajúci MicroUSB na tele hodiniek
 • Rozmery

Hodinky LG smart Watch odporúčame so Zlatým O2 Paušálom teraz len za 5 €.

Sme špecialisti v oblasti mobilných technológií. Naši O2 Guru ochotne všetkým – našim zákazníkom aj zákazníkom iných operátorov – bezplatne poradia v O2 Predajniach, na Zákazníckej linke 949 alebo cez online chat.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

 • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
 • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
 • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac