Neplytvajte dátami. Smartfóny sú bez nich ako zombíci

Smartfóny bez dát sú ako zombíci, až internetom im vdýchnete život.

Hoci internet v mobile bol už pred érou smartfónov, až veľké displeje a výkon týchto zariadení ukázali, kam siaha potenciál tohto spôsobu pripojenia. Dáta sa stali stredobodom pozornosti a výrazy ako 3G či 4G sa začali skloňovať čoraz častejšie. A práve na tom, koľko dát im doprajete a ako rýchlo ich vyčerpáte, závisí, na ako dlho smartfón „oživíte“.

Každý má svoje stratégie a finty, ako s nimi hospodáriť a zbytočne ich nepremárniť. Sú však minimálne tri oblasti, v ktorých môže byť využívanie mobilných dát doslova mrhaním.

Sú to aktualizácie aplikácií, „pažravé“ aplikácie bežiace v pozadí a koniec zúčtovacieho obdobia, keď vám nevyčerpané dáta prepadnú.

Máme pre vás tri jednoduché tipy, ako dátami nemrhať a užiť si ich naplno.

Každá aplikácia potrebuje z času na čas aktualizáciu. Niektoré častejšie ako iné, ale spoločným znakom je, že aplikácie sú čoraz zložitejšie, krajšie, a teda aj väčšie. Preto je najlepšie aktualizovať ich hlavne cez WiFi.

1. Aktualizujte len cez WiFi

V každom telefóne je možnosť zapnúť automatické sťahovanie aktualizácií len cez WiFi. V opačnom prípade sa vám dáta minú, ani sa nenazdáte. Pokojne tiež môžete automatické aktualizácie zakázať úplne, no buďte opatrní, môže sa stať, že niektoré aplikácie prestanú fungovať.

[the_ad_placement id=“injektaz-datahit“]

2. Vymažte alebo obmedzte nepotrebné aplikácie

Veľkými žrútmi dát sú však aj samotné aplikácie. Okrem potrebných ako email, organizéry či sociálne siete, je množstvo aplikácií, ktoré pravdepodobne vôbec nevyužívate a zbytočne bežia na pozadí.

Možno ste už aj zabudli, že ich vôbec máte. Preto si radšej pozrite ich zoznam v telefóne a vymažte všetky, ktoré nepotrebujete, alebo ich aspoň obmedzte. Koľko dát ktoré aplikácie míňajú, zistíte v nastaveniach zariadenia v časti Využitie dát.

3. Aktivujte si službu Datahit

Dátové balíčky ponúkajú mobilní operátori väčšinou na dobu jedeného mesiaca – čo nevyčerpáte, to vám prepadne. O2 práve spustilo novinku, vďaka ktorej sa vám neminuté dáta automaticky prenesú do ďalšieho mesiaca. Ak svoje dáta, naopak, vyčerpáte pred zúčtovacím obdobím, služba vám ich automaticky obnoví.

Nestane sa vám už to, že vám dáta prepadnú alebo ostanete bez nich a o svojej spotrebe máte prehľad. Táto služba sa volá Datahit a jej aktivácia je bezplatná.

Službu si môžete jednoducho aktivovať zaslaním SMS s textom DATAHIT A na číslo 99222 alebo cez Moje O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac