Neplytvajte dátami. Smartfóny sú bez nich ako zombíci

Smartfóny bez dát sú ako zombíci, až internetom im vdýchnete život.

Hoci internet v mobile bol už pred érou smartfónov, až veľké displeje a výkon týchto zariadení ukázali, kam siaha potenciál tohto spôsobu pripojenia. Dáta sa stali stredobodom pozornosti a výrazy ako 3G či 4G sa začali skloňovať čoraz častejšie. A práve na tom, koľko dát im doprajete a ako rýchlo ich vyčerpáte, závisí, na ako dlho smartfón „oživíte“.

Každý má svoje stratégie a finty, ako s nimi hospodáriť a zbytočne ich nepremárniť. Sú však minimálne tri oblasti, v ktorých môže byť využívanie mobilných dát doslova mrhaním.

Sú to aktualizácie aplikácií, „pažravé“ aplikácie bežiace v pozadí a koniec zúčtovacieho obdobia, keď vám nevyčerpané dáta prepadnú.

Máme pre vás tri jednoduché tipy, ako dátami nemrhať a užiť si ich naplno.

Každá aplikácia potrebuje z času na čas aktualizáciu. Niektoré častejšie ako iné, ale spoločným znakom je, že aplikácie sú čoraz zložitejšie, krajšie, a teda aj väčšie. Preto je najlepšie aktualizovať ich hlavne cez WiFi.

1. Aktualizujte len cez WiFi

V každom telefóne je možnosť zapnúť automatické sťahovanie aktualizácií len cez WiFi. V opačnom prípade sa vám dáta minú, ani sa nenazdáte. Pokojne tiež môžete automatické aktualizácie zakázať úplne, no buďte opatrní, môže sa stať, že niektoré aplikácie prestanú fungovať.

2. Vymažte alebo obmedzte nepotrebné aplikácie

Veľkými žrútmi dát sú však aj samotné aplikácie. Okrem potrebných ako email, organizéry či sociálne siete, je množstvo aplikácií, ktoré pravdepodobne vôbec nevyužívate a zbytočne bežia na pozadí.

Možno ste už aj zabudli, že ich vôbec máte. Preto si radšej pozrite ich zoznam v telefóne a vymažte všetky, ktoré nepotrebujete, alebo ich aspoň obmedzte. Koľko dát ktoré aplikácie míňajú, zistíte v nastaveniach zariadenia v časti Využitie dát.

3. Aktivujte si službu Datahit

Dátové balíčky ponúkajú mobilní operátori väčšinou na dobu jedeného mesiaca – čo nevyčerpáte, to vám prepadne. O2 práve spustilo novinku, vďaka ktorej sa vám neminuté dáta automaticky prenesú do ďalšieho mesiaca. Ak svoje dáta, naopak, vyčerpáte pred zúčtovacím obdobím, služba vám ich automaticky obnoví.

Nestane sa vám už to, že vám dáta prepadnú alebo ostanete bez nich a o svojej spotrebe máte prehľad. Táto služba sa volá Datahit a jej aktivácia je bezplatná.

Službu si môžete jednoducho aktivovať zaslaním SMS s textom DATAHIT A na číslo 99222 alebo cez Moje O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


9 zaujímavých faktov o Národnom behu Devín – Bratislava

Prečítajte si o tom, koľko bude bežcov, odkedy sa preteky bežia, či aká je dlžka trate.

Víkend plný skvelých bežeckých výkonov je za nami. Vďaka podujatiu Bratislava Marathon aj tento rok behala celá Bratislava. No už túto nedeľu, teda 10. apríla 2016, nás čakajú ďalšie veľké preteky, jedny z tých najtradičnejších, ktoré na Slovensku máme.

2

Tento rok môžu bežci využiť dve občerstvovacie stanice priamo na trati. Prvá bude na méte 3,5 km, druhá na Riviére, tesne pred koncom ôsmeho kilometra.

4

Organizátori pripravili kyvadlovú dopravu, ktorá bude voziť bežcov na štart. Na výber sú štyri miesta, z ktorých bude jazdiť – Hlavná stanica, Vajanského nábrežie, Riviéra v Karlovej Vsi a Devínska Nová Ves. Vjazd do Devína autom nie je povolený, takže odporúčame využiť autobus.

5

To je minimálny počet bežcov, ak chcete súťažiť aj v kategórii tímov. Môžete byť z klubu, školy či firmy, na tom nezáleží. Ak vás je viac, čas tímu bude súčtom najlepších piatich bežcov vášho tímu.

11

Počet kategórií, v ktorých môžu bežci tento rok súťažiť. V rámci každej kategórie oceňujú a vyhlasujú organizátori trojicu najlepších.

40

Toľko bežcov bežalo v roku 2015 na podporu projektu Biela vrana. Tento rok by ich malo byť byť ešte viac. Koľko, to uvidíme na štarte.

1921

Rok, v ktorom sa beh uskutočnil prvý krát. Ide o najstaršie atletické podujatie na Slovensku.

1971

Bolo niekoľko ročníkov, ktoré sa z rôznych dôvodov museli zrušiť. Avšak, od tohto roku sa podujatie koná nepretržite a každoročne láka viac a viac účastníkov.

6 151

Presne toľko bolo bežcov, ktorí vlani úspešne absolvovali tento beh. Tento rok organizátori opäť sľubujú prekonanie rekordu v počte účastníkov.

11 625

Presne toľko metrov meria trasa hlavných pretekov. Zaujímavosťou však je, že sa často mení, preto neexistujú traťové rekordy. Jedinou istotou je to, že sa beží z Devína do Bratislavy.

Prihlasovanie online cez stránku Behsity.sk už bolo ukončené. Ak by si ste sa však chceli zúčastniť Národného behu Devín – Bratislava, stále sa môžete zaregistrovať osobne vo štvrtok a piatok (7.4. a 8.4.2016) v čase 12:00 – 18:00 na plavárni Pasienky, kde zároveň vydávajú štartovné balíčky.

Registrácie a informácie o bežeckých podujatiach nájdete pod jednou strechou na portáli pre bežcov BehSity. Prihláste sa na najbližšie preteky rýchlo a jednoducho.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Napíšte nám, kedy vás internet v mobile zachránil a vyhrajte služby O2 za polovicu

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové