iPhone X je už v O2

Existuje X dôvodov, prečo mu neodolať.

iPhone X ide ako teplé rožky, preto ak máte záujem, nájdite O2 predajňu vo svojom okolí a kúpte si novinku od Apple medzi prvými.

Kto prv príde, ten prv melie.

Ak náhodou ešte nie ste rozhodnutí, prinášame niekoľko dôvodov, prečo by ste sa naňho mali tešiť aj vy.

Revolučný dizajn

Predná aj zadná časť sú vyrobené z najodolnejšieho skla, aké bolo kedy použité na smartfóne. Obklopuje ju elegantná nehrdzavejúca oceľ a celý dizajn je navrhnutý tak, aby chránil pred ošpliechaním, obliatím či zaprášením.

Super Retina displej

Nenapodobiteľný 5,8-palcový HDR displej so špeciálnou OLED technológiou pokrýva celú obrazovku, ponúka funkcie True Tone, 3D Touch a široký rozsah farieb.

Foto: www.apple.com

Face ID

Technológia rozoznávania tváre bezpečne odomkne váš iPhone X jediným pohľadom.

Foto: www.apple.com

A11 Bionic

Najsilnejší a najinteligentnejší čip, aký kto použil v smartfóne. Poskytuje rýchlejší výkon pri udržaní dlhej životnosti batérie.

12 MPx dual kamery so 4K videom

Portrétový mód s funkciou Portrait Lighting, duálnym optickým stabilizátorom a novým senzorom – to všetko ponáňané čipom A11 Bionic – pre neuveriteľné fotky a videá.

Foto: www.apple.com

Predná kamera TrueDepth

7 MPx fotoaparát dostal inovatívny systém na rozoznanie hĺbky fotky pre portrétový mód a funkciu Portrait Lighting a predstavuje tiež nové animované smajlíky Animoji.

Foto: www.apple.com

Foto: www.apple.com

Foto: www.apple.com

Foto: www.apple.com

Foto: www.apple.com

Elegantné bezdrôtové nabíjanie

iPhone X nabijete aj bezdrôtovo s nabíjačkou Qi.

Foto: www.apple.com

iOS 11

Veľký skok pre iPhone. iOS 11 nastavuje nový štandard pre svetovo najprepracovanejší operačný systém.

Na začiatok môžete mať nový iPhone X už za 2 € s akýmkoľvek paušálom od O2.

Nový iPhone X prichádza v dvoch verziách: 64 GB a 256 GB.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac