Už žiadne prepálené basy. Nenápadné slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 ponúkajú kvalitný zvuk aj pre najnáročnejšie uši

Nezáleží na tom, či počúvate rockovú alebo elektronickú hudbu, druhá generácia bezdrôtových slúchadiel od Samsungu očarí každého.

Slúchadlá sa stali súčasťou bežnej smart výbavy, ktorá nám nielen uľahčuje, ale najmä spríjemňuje život – cestou do práce, pri práci aj pri športovaní – a tak je prirodzené, že od nich máme väčšie očakávania. Samsung Galaxy Buds2 majú vynovený matný dizajn a vylepšené funkcie, vďaka čomu pôsobia modernejšie a ponúkajú väčšie pohodlie.

Na pláži, letisku či na pohovke, s týmito zariadeniami budete mať nadštandardný komfort, kdekoľvek budete

Čo sa na slúchadlách Samsung Galaxy Buds2 vydarilo?

Už pri rozbaľovaní slúchadiel som mal pocit, že ide o prémiový produkt. Balenie je bohaté, obsahuje slúchadlá, dobíjací USB-C kábel aj náhradné štuple, teda nadstavce na slúchadlá. Aj obal slúchadiel je do detailu prepracovaný. 

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 majú nízku hmotnosť a výborne držia v ušiach, pričom sa stále pohodlne nosia. Tvar slúchadiel musím pochváliť špeciálne, lebo ani pri dlhšom počúvaní alebo len nosení Samsung Galaxy Buds2 nebudete cítiť, že ich máte v ušiach. 

Kvalita zvuku je vyladená tak, že aj hudobní nadšenci si prídu na svoje. Jednoducho v tejto dostupnej cenovej kategórii sa bude konkurent hľadať len ťažko.

V čom mohli byť slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 lepšie?

Výdrž slúchadiel pri plnom nabití je viac ako päť hodín, čo je síce dostačujúce pre väčšinu činností, no ja by som privítal aj vyššiu výdrž. 

Aby ste si na slúchadlách Samsung Galaxy Buds2 mohli hneď niečo pustiť, pripravili sme sprievodcu podcastmi

Ak si však vypnete funkciu potlačenia okolitého šumu, slúchadlá vydržia prehrávať audio obsah vyše sedem hodín. Spolu s plne dobitým obalom sú pripravené na aktívne počúvanie až viac ako 20 hodín.

Čo nás na slúchadlách Samsung Galaxy Buds2 príjemne prekvapilo?

Novinkou Samsung Galaxy Buds2 je funkcia potlačenia okolitého hluku, ktorá funguje naozaj precízne. Či už cestujete vlakom, alebo potrebujete odhlučniť v kancelárii, pri aktivovaní potlačenia šumu vás okolité zvuky nebudú rušiť a vy si naplno vychutnáte svoju obľúbenú hudbu alebo sa budete môcť lepšie sústrediť. 

Ďalším príjemným prekvapením je automatické zvýšenie priepustnosti slúchadiel – ak máte zapnutú funkciu potlačenia zvuku a začnete sa s niekým rozprávať, rozpoznajú to a zvýšia priepustnosť zvuku. 

Samsung Galaxy Buds2 majú aj kvalitný mikrofón, dokonca až tri, a tak dobre poslúžia aj na telefonovanie. 

Hodnotenie O2 Guru: Dokonale vyladený zvuk a prémiové funkcie

Samsung Galaxy Buds2 sú naozaj zaujímavé bezdrôtové slúchadlá. Ponúkajú moderný dizajn, kvalitný zvuk a pokročilé funkcie. 

Plusom je nízka hmotnosť a aerodynamický tvar. Ja som si ich po pár dňoch testovania nesmierne obľúbil a zvažujem ich kúpu.


K spoľahlivým slúchadlám si zaslúžite aj spoľahlivý komfort so smartfónom. S týmito smartfónmi a so slúchadlami Samsung Galaxy Buds2 si užijete filmy aj hry bez kompromisov kdekoľvek.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Najlepšie aplikácie na úpravu fotiek aj videí. Čo majú v telefónoch profesionálni fotografi a fotografky?

Opýtali sme sa talentovaných ľudí zo sveta fotografie, aké apky radi používajú na úpravu fotiek v smartfóne.

Aplikácií na úpravu fotiek je na trhu veľmi veľa, no najčastejšie aj tak hľadáme základné, ale spoľahlivé funkcie – orezanie, jas či pekné filtre. Aby sme sa v presýtenom výbere nestratili, spýtali sme sa tých najpovolanejších – fotografov a fotografiek, aké apky im pomáhajú pri fotení telefónom najčastejšie.

Ak si chcete uľahčiť aj cestovanie, inšpirujte sa tipmi na aplikácie od chalanov z Travelistanu

Výber aplikácií od Tomáša Thurza, Magdalény Tomalovej, Jakuba Kovalíka, Diany Čermákovej a Tiny Szabo nie je len pre profíkov – ide o používateľsky príjemné apky, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov.

Jakub Kovalík

Jakub dokáže autenticky zachytiť vzácne momenty z eventov a fotkami prezrádza aj veci zo zákulisia, okrem iného aj zo známych televíznych spotov. V portfóliu má aj produktové fotky, portréty či rôzne scenérie. Ak chceš vidieť Jakubovu tvorbu, pozri si jeho profil na Instagrame.

Darkroom

Aplikácia Darkroom sa na svojich webstránkach hrdí tvrdením, že ide o najjednoduchší a najvýkonnejší nástroj na úpravu fotografií a videí. Aj keď každému sedí niečo iné, aj Jakub priznáva, že aplikácia má dobrú výbavu na základné úpravy fotografie a zároveň má základné farebné presety. On ju však používa z iného dôvodu: „Využívam ju najmä na vytváranie rámikov na instagramové príbehy. Rámiky môžu mať rôzne farby, pomery strán a podobne, vysvetľuje.

Aplikácia Darkroom je zatiaľ dostupná len v App Store

RNI Films

Staré dobré časy je fráza, ktorú počuť naprieč všetkými odvetviami, a inak to nie je ani vo fotografii. V posledných rokoch sa vraciame k analógovým fotkám, ak však chcete tento efekt iba napodobniť, pomôže vám Jakubova obľúbená aplikácia.

„RNI films ponúka rôzne filtre, ktoré simulujú farby analógových filmov, je rýchla, intuitívna a výsledok je super pre fotky z mobilu, ale aj z digitálneho fotoaparátu,“ hovorí Jakub.

RNI Films nájdete len v App Store.

Výber Jakubovej tvorby si môžete pozrieť v našej minigalérii:

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom je často skloňovaný softvér medzi fotografmi a fotografkami. Mnohých na ňom láka dostupnosť či intuitívnosť, ktorú si pochvaľuje aj Jakub: „Lightroom je asi najkomplexnejšia apka na úpravu fotografií, skvelou výhodou je cloudové úložisko a možnosť synchronizácie projektov s verziou pre počítače. Celý workflow je vďaka tomu plynulý a môžete skákať medzi rôznymi zariadeniami,“ vysvetľuje fotograf.

Adobe Lightroom je dostupné pre iPhony aj pre Androidy.

Snapseed

Bezplatná aplikácia od Googlu ponúka 29 nástrojov a filtrov, od klasického orezávania fotiek až po rôzne prednastavené úpravy fotiek a vkladanie textov do obrázkov. „Snapseed používam najmä pri dopĺňaní textu do fotografie a zároveň v tejto apke môžem celkom efektívne rozšíriť či doplniť fotografie, ak potrebujem zmeniť pomer strán. Rovnako môžem odstraňovať nežiaduce objekty na fotke a podobne,“ hovorí Jakub.

Aplikácia je dostupná na App Store aj Google Play.

Diana Hlatká Čermáková

Fotografka Diana precestovala viac ako 50 krajín a zážitky z ciest často zachytáva cez svoje fotky. V profesionálnej tvorbe sa venuje najmä ľuďom, rodinám či párom. Najradšej má „nedokonalé chvíle“, keď zachytí skutočnú emóciu bez neprirodzeného pózovania. Viac o fotografke a jej tvorbe nájdete na jej webstránke alebo Instagrame.

CameraConnect

„Aj napriek kvalitnému fotoaparátu v mobile stále preferujem fotenie  Canonom R6. Prvou aplikáciou, ktorú používam, je teda jednoznačne CameraConnect, vďaka ktorej dostanem fotky z fotoaparátu do mobilu alebo tabletu,“ vysvetľuje svoju voľbu. Okrem premiestnenia fotiek ponúka aplikácia aj ďalšie možnosti – ak máte foťák napojený na wi-fi, môžete snímať na diaľku, pričom náhľad z fotoaparátu sa zobrazí na smartfóne.

CameraConnect nájdete v Google Play aj v App Store

Kúsok z Dianinej tvorby si môžete pozrieť tu:

Lightroom

Aplikáciu Lightroom má vo výbave aj fotografka Diana Čermáková. Podľa svojich slov tam nájde „všetko, čo potrebuje“. Jednou z kľúčových výhod je, že ide o aplikáciu, ktorá poslúži profesionálom a profesionálkam, no jej bezplatná verzia postačí aj laikom. K benefitom treba dodať aj to, že apka drží „všetko pod jednou strechou“ – v Lightroome si totiž môžete upravovať aj videá.

SCRL

Poslednou z Dianinho výberu je aplikácia, s ktorou si môžete jednoducho štýlovo nadizajnovať instragramové stories či karuselové príspevky do feedu. Svoje série fotiek si pekne zjednotíte a so šablónami im dodáte šmrnc. „Ak chcem dať fotky zo svojej tvorby na Instagram, tak si storky a posty pripravujem v SCRL. Najviac mi vyhovujú ich šablóny, ale mám rada aj možnosť vyskladať si vlastné vizuály,“ hovorí fotografka.

Aplikácia SCRL je dostupná len v App Store. Ak používate Android, vhodnou alternatívou môžu byť aplikácie Storyart či Unfold.

Tina Szabo

Tina sa venuje portrétnym, rodinným a svadobným fotkám, pretože ich považuje za najdôležitejšie – zachytávajú totiž významné momenty v ľudskom živote. Na svojom Instagrame ukazuje talentovaná fotografka aj snímky zo svojich cestovateľských objavov.

VSCO

VSCO nie je pojmom iba v brandži fotografov a fotografiek, túto aplikáciu si obľúbili aj bežní používatelia. Jednou z populárnych vlastností tejto apky je uloženie úprav a jednoduché použitie rovnakej úpravy na iné obrázky. Vďaka tejto funkcii môžu vaše instagramové príspevky vyzerať ucelenejšie – budú mať jednotné farby. „Ak fotím mobilom, táto apka spĺňa všetko, čo potrebujem na rýchle a jednoduché editovanie fotiek a videí,“ hovorí Tina.

VSCO si môžete stiahnuť pre iPhone aj Android.

Aj výber Tininej tvorby si môžete pozrieť v našej malej galérii:

InShot

Niektorých fotografov a fotografky zaveje aj do sveta videí – Tina používa pri upravovaní videa aplikáciu InShot, v ktorej sa dá klip strihať, ale môžete sa pohrať aj s rýchlosťou videa či efektmi. Vďaka funkciám na pridanie textu, hudby a animovaných nálepiek tu nájdete všetko potrebné, ak chcete upravovať videá na sociálne siete. „Najviac sa mi na nej páčia dostupné efekty a to, že sa používa veľmi jednoducho až intuitívne,“ dodáva fotografka.

Aplikácia je v App Store aj v Google Play.

Tomáš Thurzo

Tomáš je slovenský fotograf a videograf, ktorý 4 roky pôsobil v Amsterdame a momentálne fotí najmä v Bratislave a v Prahe. Venuje sa módnej fotografii a jeho veľkou vášňou je aj analóg. Vo svojej tvorbe často pracuje s rôznymi druhmi svietenia, ktoré prináša do fotky emóciu. Časť jeho tvorby nájdete napríklad na Instagrame.

Lightroom

Do tretice všetko dobré: Lightroom si pochvaľuje aj Tomáš, ide o jeho najobľúbenejšiu aplikáciu na úpravu fotiek. Najväčšie plus vidí v širokej škále nástrojov a funkcií na úpravu, ktoré mu vždy umožnia vylepšiť fotky odfotené mobilom:

„Lightroom poskytuje ovládacie prvky na úpravu expozície, vyváženia farieb, kontrastu, ostrosti a mnohých ďalších aspektov fotografie.

Kombinácia týchto výkonných nástrojov robí z aplikácie obľúbenú voľbu pre všetkých fotografov, ktorí chcú svoje snímky efektívne a kreatívne vylepšiť,“ hovorí Tomáš.

Kúsok z Tomášovej tvorby si môžete pozrieť v našej malej galérii:

CapCut

Ak chcete mať nielen pekné fotky, ale aj efektné videá na sociálnych sieťach, Tomáš má super tip: „CapCut je populárna aplikácia na úpravu videa, ktorá ponúka množstvo funkcií, napríklad orezávanie, rozdeľovanie, spájanie videa. Často využívam úpravu rýchlosti videa, pridávanie filtrov, prechodov a efektov. Všetky tieto nástroje mi umožňujú kreatívne vylepšovať moje videá a upravovať ich podľa mojich predstáv,“ vysvetľuje fotograf.

Aplikácia CapCut je dostupná na Google Play aj App Store.

Instagram

Prekvapení? Instagram by ste možno vo výbere obľúbených aplikácií fotografa Tomáša Thurza netipli, no pri svojej práci ho využíva bežne. Nielen keď zdieľa svoju prácu, hľadá tam najmä inšpiráciu. „Mnoho používateľov na Instagrame vytvára a zdieľa moodboardy, ktoré predstavujú konkrétnu tému, štýl alebo estetiku. Nachádzam v tom inšpiráciu,“ dodáva fotograf.

Ak Instagram ešte nemáte, môžete si ho stiahnúť na iPhone aj Android.

Magdaléna Tomalová

Možno o tom ani neviete, ale s fotkami od Magdy sa stretávate často – je totiž dvornou fotografkou magazínu Sóda a jej snímky sprevádzajú naše rozhovory. Okrem portrétov má skúsenosti aj s fotkami eventov či svadieb. Jej veľmi ľudskú tvorbu s príbehom môžete sledovať na Instagrame.

Camrote

Magdaléna hneď v úvode menovania aplikácií prizná, že foteniu na telefón veľmi neholduje, aj preto sa vo výbere sústreďuje najmä na apky, ktoré slúžia na prenos fotiek: „Ak chcem niekomu rýchlo poslať fotky z produkcie, teda z fotenia k článkom, a fotím na Sony Alpha, tak využívam aplikáciu Camrote,“ vysvetľuje fotografka.

Aplikácia je určená pre foťáky značky Sony, zaujímavosťou je, že sa cez Camrote celosvetovo premlelo už viac než 9 miliónov fotiek. Je dostupná len v App Store.

Cam Remote

Táto aplikácia taktiež patrí do kategórie apiek, ktoré pomôžu s virtuálnym premiestňovaním snímok. „Na import fotiek z Fujifilmu, ktorý používam ako svoj druhý ‚špacírsky‘ fotoaparát, používam Cam Remote.

Je to rýchla aplikácia bez zbytočností. Stačí si raz spárovať fotoaparát so smartfónom pomocou wi-fi a je to vybavené. Potom si už môžem rovno vo fotoaparáte voliť fotky, ktoré si chcem preposlať. Aplikácia funguje aj ako liveview displej a tiež ako samospúšť, no niektoré funkcie nevyužívam,“ hovorí fotografka.

Cam Remote je v Google Play aj v App Store.

Aj výber Magdinej tvorby si môžete pozrieť v našej minigalérii:

Snapseed

Túto aplikáciu na úpravu fotiek sme už vo výbere spomínali, v top trojici ju má aj Magdaléna. V tejto apke robí na fotkách len základné zmeny: upraví jas, kontrast a vyrovnáva línie.

„Apka ponúka aj uloženie vykonaných zmien vo forme presetu, ktorý môžem následne aplikovať na ostatné fotky z rovnakej série na udržanie rovnakého vizuálneho tónu,“ dodáva.


S týmito aplikáciami si upravíte fotky či videá ľavou zadnou, no tieto smartfóny vám nafotia pekné zábery (skoro) samy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac