Miesta v Stupave, na ktorých vám milí ľudia zaručene zlepšia deň

Prinášame vám tipy od čitateľov Sódy na miesta v Stupave, kde stretnete ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a spríjemnia vám deň.

Stretnutie s milým človekom zlepší náladu a často aj celý deň. Je totiž vedecky dokázané, že úsmev a dobrá nálada sú nákazlivé. Redakcia Sódy sa preto spolu s O2 opäť vydala do slovenských miest hľadať ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a cítiť to aj na kvalite ich služieb.

Po predchádzajúcej časti nášho seriálu, v ktorej sme vám predstavili milých ľudí v Poprade, prichádza narad Stupava.

Lokálne potraviny Hrica

V miestnych potravinách si nielen nakúpite, ale priučíte sa aj záhoráckemu dialektu, ktorý v tomto regióne určite využijete. Dobre naladené predavačky s vami rady zaspomínajú na časy, keď poznali všetkých svojich zákazníkov a tovar objednávali podľa toho, kto čo potreboval.

Keď sa rozhliadnete okolo seba, miestami sa budete cítiť ako v hračkárstve, preto sú tieto potraviny malým rajom na zemi aj pre deti.

Prevádzka Mlyn

Návšteva Zámockého parku je počas návštevy Stupavy skrátka nutnosť. Príjemná prechádzka popod platany okolo jazierka s kačkami zavedie človeka po pár minútach chôdze k prevádzke Mlyn. Budova, v ktorej sa nachádza, má okolo 400 rokov a predstavuje obľúbené miesto na načerpanie síl, posedenie s priateľmi a doplnenie tekutín.

Najrýchlejší mobilný internet 4G LTE od O2 si môže naplno vychutnať už 90 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií o pokrytí nájdete tu.

Mlynu dnes kraľuje Barbora, ktorej otec kúpil starý rozpadnutý mlyn v roku 1978 ako svadobný dar jej mame a postupne ho zrekonštruoval.

Predaj z dvora

Ak potrebujete doplniť zásoby, ste na správnom mieste, jeseň v Stupave totiž patrí predaju z dvora. Takmer pred každým domom sú popri ceste vystavené kapustové hlavy, zemiaky a tekvice.

Brány do dvorov domácich predajcov sú otvorené a miestni vám s úsmevom na perách radi ponúknu to, čo sa im podarilo počas sezóny vypestovať.

Kvetinárstvo Kytička

Pôsobí príjemne nielen zvnútra, ale aj zvonka a upúta vás hneď pri vjazde do Stupavy. Vždy vysmiate kvetinárky sa tu strácajú v množstve kvetov, sviečok a ďalších maličkostí, preto môže byť v  prvom momente ťažké nájsť ich.

Ak vám náladu nezlepšia kvety ani milý personál, prichádza na rad usmiaty pes, ktorý je pevnou súčasťou tohto obchodíku.

Kozmetický salón
Júlia Švehlová Makeup Art

Nájdete v ňom tri výrečné a vždy usmiate ženy, ktoré poznajú každého a každý pozná ich. Mama a jej dve dcéry sa postarajú o vaše vlasy, vašu pleť aj dobrú náladu. Hneď po vkročení do salónu je jasné, že to, čo robia, ich baví. Júlia sa okrem kozmetiky či manikúry postará o dokonalý make-up na svadbu alebo inú príležitosť.

Kým dámy relaxujú, páni môžu zájsť do pneuservisu vo dvore, ktorý vlastní otec tejto rodiny.

Za instantne dobrú náladu a tipy ďakujeme čitateľom a tešíme sa na ďalšie námety na miesta plné milých ľudí vo vašom meste.

Najrýchlejší mobilný internet si môžete užiť aj na Záhorí

Počas objavovania zákutí Záhoria môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie 4G LTE  na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Veľký záväzok

Obľúbený motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely hovorí o záväzku, ktorý si dal s ďalšími známymi tvárami.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša nielen množstvo dobrých rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom prvom blogu vysvetľuje, prečo má kampaň, upozorňujúca na nebezpečenstvo používania mobilu za volantom, zmysel a prečo sú ohrození najmä dobrí šoféri.   

Pravidelne mi v hlave ožíva spomienka na rozhovor s dopravným psychológom a expertom na vplyv omamných látok a alkoholu na správanie vodiča. Je to už dávno, možno aj 15 rokov.

V rámci prípravy na veľký redakčný test správania opitého vodiča za volantom som zašiel po radu k odborníkovi. Podobne ako väčšina reportérov som vtedy za ním prišiel s predstavou, čo chcem počuť. V mysli som mal krivolaké jazdy a šoférovanie auta po čiare.

Prečítajte si: Sajfa nebol za volantom prichytený náhodou, stojí za kampaňou O2

Zrazu mi expert vyvrátil moje predstavy a očakávania výsledkov testu, ktorý sa ešte neuskutočnil. „Pán redaktor, nečakajte, že šofér pod vplyvom alkoholu pôjde zo strany na stranu,“ povedal. Vzápätí mi vysvetlil, že zdatní alkoholici za volantom sa vedia „vo svojej „hladinke“ doviezť domov bez toho, aby zišli z cesty.

„Problém nastane v chybnom rozhodnutí. Ak vznikne neštandardná situácia, akou je chodec na ceste, nečakaná prekážka alebo čokoľvek, čo vyžaduje spoľahlivú reakciu a nezapadá do štandardu,“ priblížil.

„Dobrý a zručný šofér znamená riziko, keďže je náchylný počas šoférovania častejšie siahnuť po telefóne.“

Tak sa aj stalo. Do testu na vytýčenej trati na letiskovej ploche sme zaradili úlohy, vyžadujúce pohotovú myseľ. Už po dvoch pohárikoch nedokázali vodiči rozlišovať požadovaný počet objazdov alebo smer, z ktorého treba obchádzať kužele. K rúcaniu kužeľov alebo k zídeniu z dráhy dochádzalo až vo veľkolepom finále, keď boli figuranti na mol.

Odvtedy som pri reportážach a testoch hľadal výsledky namiesto utvrdzovania sa v predstavách. Presné meracie zariadenia mi často vyvrátili vžité očakávania. Podobne to bolo aj teraz, keď som pre populárne osobnosti internetovej scény staval testovaciu trať. Po predchádzajúcom verejnom vyhlásení mali Sajfa, Pil C, Zrebný a Fero Joke predviesť, aké riziko so sebou prináša používanie telefónu za volantom.

V O2 chceli najskôr jazdu po vytýčenej, pre nich neznámej trati najprv s použitím telefónu a potom bez neho. To mi prišlo príliš prvoplánové, pretože vo výsledku by viac hrala úlohu neznáma trať než telefón. Chalani však súhlasili, že pripravenú dráhu najskôr pešo preskúmajú, Sajfa ju dokonca dvakrát absolvoval s autom bez telefónu v ruke.

Každý z nich predviedol, že svoje auto dokáže šoférovať a zároveň za volantom aj písať. Nezíde pritom z cesty ani nerúca kužele, pretože má auto aj telefón manuálne zvládnuté.

Dobrý a zručný šofér v tomto prípade znamená riziko, keďže je náchylný počas šoférovania častejšie siahnuť po telefóne. Všetci dobrí šoféri však v našom teste s telefónom v ruke a očami na displeji prehliadli značku STOP, nečakane menili rýchlosť, teda prehliadali dôležité veci a vytvárali nečakané nebezpečenstvo pre ostatných.

„Kto by mal byť lepším vzorom pre začínajúcich šoférov, ak nie my hriešnici, ktorí nastupujeme na cestu obrátenia.“

Odpútanie pohľadu od cesty je asi to najhoršie, najmä ak sa situácia na ceste mení každú sekundu.

Možno si teraz položíte otázku, čo sme projektom O2 Nebuď pirát i celým zinscenovaným pokusom na cvičnej dráhe dokázali. Predsa každému bolo jasné, ako to dopadne a prehliadnutá „stopka“ tiež neprekvapila.

Podstatou projektu ostáva priznanie si chyby a snaha o nápravu v najrizikovejšej skupine skúsených a zručných vodičov.

Čítajte aj: Matej „Sajfa“ Cifra: Viem, že telefón za volantom nie je správna vec

Sám viem, ako ťažko sa sústredím na bežnú jazdu, keďže štandardné šoférovanie už takmer nevnímam. Pri rýchlej jazde na čas, šmýkaní sa na snehu alebo driftovaní mi nejaký telefón ani nezíde na um.

Bežne si však pripadám ako jeden nepoučiteľný vodič zo školy bezpečnej jazdy, kde sme porovnávali absolventov autoškoly a spomenutého šoféra s osemročnou praxou. Mladí doslova hltali všetko a každou jazdou rástli k lepšiemu, kým „skúsený“ vodič si išiel stále svoje bez známok nápravy.

Kto by mal byť lepším vzorom pre začínajúcich šoférov, ak nie my hriešnici, ktorí nastupujeme na cestu obrátenia. Každý vo svojom košiari. Ak spočítam iba odberateľov na YouTube a fanúšikov, máme veľkú šancu osloviť takmer miliónové publikum.

Zároveň však máme milión kontrolórov a to nebude „sranda“, lebo už viac netreba rozprávať, aký je mobil za volantom zlý, teraz treba ukázať, ako jazdiť bez neho.

Rasťo Chvála

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.   


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové