Miesta v Stupave, na ktorých vám milí ľudia zaručene zlepšia deň

Prinášame vám tipy od čitateľov Sódy na miesta v Stupave, kde stretnete ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a spríjemnia vám deň.

Stretnutie s milým človekom zlepší náladu a často aj celý deň. Je totiž vedecky dokázané, že úsmev a dobrá nálada sú nákazlivé. Redakcia Sódy sa preto spolu s O2 opäť vydala do slovenských miest hľadať ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a cítiť to aj na kvalite ich služieb.

Po predchádzajúcej časti nášho seriálu, v ktorej sme vám predstavili milých ľudí v Poprade, prichádza narad Stupava.

Lokálne potraviny Hrica

V miestnych potravinách si nielen nakúpite, ale priučíte sa aj záhoráckemu dialektu, ktorý v tomto regióne určite využijete. Dobre naladené predavačky s vami rady zaspomínajú na časy, keď poznali všetkých svojich zákazníkov a tovar objednávali podľa toho, kto čo potreboval.

Keď sa rozhliadnete okolo seba, miestami sa budete cítiť ako v hračkárstve, preto sú tieto potraviny malým rajom na zemi aj pre deti.

Prevádzka Mlyn

Návšteva Zámockého parku je počas návštevy Stupavy skrátka nutnosť. Príjemná prechádzka popod platany okolo jazierka s kačkami zavedie človeka po pár minútach chôdze k prevádzke Mlyn. Budova, v ktorej sa nachádza, má okolo 400 rokov a predstavuje obľúbené miesto na načerpanie síl, posedenie s priateľmi a doplnenie tekutín.

Najrýchlejší mobilný internet 4G LTE od O2 si môže naplno vychutnať už 90 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií o pokrytí nájdete tu.

Mlynu dnes kraľuje Barbora, ktorej otec kúpil starý rozpadnutý mlyn v roku 1978 ako svadobný dar jej mame a postupne ho zrekonštruoval.

Predaj z dvora

Ak potrebujete doplniť zásoby, ste na správnom mieste, jeseň v Stupave totiž patrí predaju z dvora. Takmer pred každým domom sú popri ceste vystavené kapustové hlavy, zemiaky a tekvice.

Brány do dvorov domácich predajcov sú otvorené a miestni vám s úsmevom na perách radi ponúknu to, čo sa im podarilo počas sezóny vypestovať.

Kvetinárstvo Kytička

Pôsobí príjemne nielen zvnútra, ale aj zvonka a upúta vás hneď pri vjazde do Stupavy. Vždy vysmiate kvetinárky sa tu strácajú v množstve kvetov, sviečok a ďalších maličkostí, preto môže byť v  prvom momente ťažké nájsť ich.

Ak vám náladu nezlepšia kvety ani milý personál, prichádza na rad usmiaty pes, ktorý je pevnou súčasťou tohto obchodíku.

Kozmetický salón
Júlia Švehlová Makeup Art

Nájdete v ňom tri výrečné a vždy usmiate ženy, ktoré poznajú každého a každý pozná ich. Mama a jej dve dcéry sa postarajú o vaše vlasy, vašu pleť aj dobrú náladu. Hneď po vkročení do salónu je jasné, že to, čo robia, ich baví. Júlia sa okrem kozmetiky či manikúry postará o dokonalý make-up na svadbu alebo inú príležitosť.

Kým dámy relaxujú, páni môžu zájsť do pneuservisu vo dvore, ktorý vlastní otec tejto rodiny.

Za instantne dobrú náladu a tipy ďakujeme čitateľom a tešíme sa na ďalšie námety na miesta plné milých ľudí vo vašom meste.

Najrýchlejší mobilný internet si môžete užiť aj na Záhorí

Počas objavovania zákutí Záhoria môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie 4G LTE  na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac