Deň plný zábavy: O2 maňušky sa vybrali na zaslúžené prázdniny

Niekoľko hodín v aute v smere dovolenkovej destinácie, no predovšetkým veľa zábavy, spontánnosti a dobrej nálady. Pozrite sa, ako vyzeral prvý prázdninový deň obľúbených maňušiek.

Maňušky, ktoré boli súčasťou kampaní O2 od začiatku pôsobenia spoločnosti na Slovensku, sa rozhodli dovolenkovať na hrade Modrý Kameň v expozícii Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Využili tak možnosť neobmedzeného pracovného voľna, ktorú O2 ponúka všetkým svojim zamestnancom, maňušky nevynímajúc. A kým si budú užívať zaslúžený oddych, zastúpi ich uškatec Tóno a jeho podmorský svet.

Z ruchu hlavného mesta sa vo štvrtok ráno maňušky vydali na približne trojhodinovú cestu na hrad Modrý Kameň. Veselá partia nepodceňuje bezpečnostné predpisy, a tak sa všetci poctivo pripútali.

Malá prestávka nikdy nezaškodí, a keďže bol naozaj horúci deň, teplota sa vyšplhala vysoko nad 30 °C, zastavili sa na čerpacej stanici a schladili sa zmrzlinou.  

V aute si maňušky užili kopec zábavy, no v jednej z dedín pri Veľkom Krtíši sa rozhodli pre ďalšiu krátku pauzu. Zlákala ich totiž miestna fauna a chladnými ich nenechala ani tamojšia autobusová zastávka.

Prázdne cesty a vietor vo vlasoch. Dobrodružnejšie maňušky si aj takýmto spôsobom počas jazdy prevetrali hlavu.  

Po viac ako 200 prejdených kilometroch dorazili napoludnie na miesto činu. Najväčší zvedavci sa okamžite začali zoznamovať s novým prostredím a rodinný archív doplnila fotka s tabuľou, ktorá jednoducho nemohla chýbať. Zachytili ju tak ako celý deň mobilom Samsung Galaxy S8+.

Prvé minúty na hrade Modrý Kameň, kde už viac ako 20 rokov sídli Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, maňušky využili na rýchly prieskum okolia. Krátko na to sa stretli s miestnou kurátorkou, ktorá nad ich prázdninovým pobytom prevzala patronát.

Spomedzi vystavených exponátov maňušky očarili najmä marionety významných slovenských kočovných bábkarov, ktoré sú súčasťou stálej expozície rovnako ako bábky z ôsmich štátov Európy.

Dovolenkové miesto maňušky svojou atmosférou doslova nadchlo. A kým sa časť z nich zoznamovala s kurátorkou, niektoré nevydržali a odbehli si preskúmať expozície zamerané na históriu a súčasnosť domáceho bábkového divadelníctva a vývoj slovenských hračiek v 20. storočí.

V múzeu maňušky nebudú samy, ponorka im teda určite nehrozí. Hneď pri svojich prvých potulkách hradom stretli legendy televíznych obrazoviek – obľúbeného Raťafáka Plachtu…

…ale aj Kuka.

Pred odchodom do depozitára si všetky maňušky spoločne zapózovali. A prázdniny sa môžu začať.

Maňušky majú rady pozornosť a keďže sa v priebehu septembra stanú súčasťou expozície, uvítajú, ak ich na hrade Modrý Kameň navštívite. Múzeum bábkarských kultúr a hračiek je počas leta otvorené každý deň od 9.00 do 18.00 hod., v septembri a októbri do 17.00 hod a od novembra do 15.00 hod. Príďte si naživo pozrieť všetky maňušky, ktoré vás dlhé roky bavili v reklamných kampaniach.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

4 miesta v Poprade, kde zaručene stretnete milých ľudí

Čitatelia Sódy nám pomohli vybrať miesta, kde pracujú ľudia, ktorí majú svoju prácu naozaj radi a je to aj vidieť.

Slušný pozdrav, ľudský prístup a milé slovo nič nestojí, no z návštevy obchodu či úradu urobí, keď už nie zážitok, tak aspoň povinnosť, ktorá nie je nepríjemná. A aj keď sa toho často nedožadujeme, neznamená to, že dobré služby nevieme oceniť.

Užite si rýchly internet 4G LTE počas svojich ciest po Slovensku vďaka novej sieti od O2 bez poplatkov navyše. Viac informácií

Redakcia Sódy sa vybrala do Popradu hľadať ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a cítiť to aj na kvalite služieb, ktoré ponúkajú. Tipy na príjemných usmiatych ľudí sme dostali od našich čitateľov.

Urologické oddelenie popradskej nemocnice

Trochu nezvyčajný čitateľský tip od spokojného pacienta. Kolektív lekárov a zdravotných sestier Urologického oddelenia Nemocnice Poprad pod vedením primára MUDr. Erika Chorváta, označil za veľmi profesionálny, usmievavý a ochotný. Zdravotníctvo by podľa neho malo byť hlavne o ľuďoch a pre ľudí.  Takto sa k tomu snažia na oddelení pristupovať a sú radi, keď to pacienti cítia a odchádzajú odtiaľ spokojní.

Centrum zraku a videnia

Čitatelia z Popradu nám tiež odporučili aj pána Marina Kolarova a jeho manželku Janku, ktorí v Poprade prevádzkujú optiku Centrum zraku a videnia. V optike pracovali 7 rokov, pred rokom si otvorili vlastnú. Na ich práci ich najviac baví kontakt s ľuďmi a to, keď vidia pozitívne zmeny, ktoré im pri ich práci prinesú do života.

Restart Burger

Aj to najlepšie jedlo chutí ešte lepšie, ak vám ho na stôl prinesie milá obsluha. V podniku Restart Burger v mestskej časti Veľká na to pamätajú a vidieť, že dobré mäso je pre nich vášňou. Čitatelia, ktorí prevádzku navštívili, si pochvaľujú najmä pozitívne naladený personál a príjemnú atmosféru.

Mama’s Jazz Café

Útulnú a tichú kaviareň Mama’s Jazz Café v centre Popradu vyhľadávajú milovníci dobrej kávy, čaju a zákuskov. Prevádzkuje ju Jakub Vojtášek s manželkou Denisou. V tomto biznise sa pohybujú pomerne dlho, Jakub 12 rokov a Denisa dokonca už 17. Majú široký výber plantážnych káv a exkluzívnych odrôd, na ktoré inde len tak ľahko nenatrafíte. Na práci ich najviac baví samotná káva a samotný čaj, no najmä to, že z mnohých zákazníkov sa postupom času stali kamaráti.

Poznáte aj vy vo svojom meste šikovných ľudí, ktorí pracujú v službách, sú ochotní, milí a vedia vám vyčariť úsmev na tvári? Dajte nám o nich vedieť.

Rýchly internet aj v Poprade

Ani v Poprade nemusíte bojovať so slabým pripojením a môžete využiť rýchly mobilný internet 4G LTE, ktorý je vďaka novej sieti od O2 dostupný pre viac ako 93 % obyvateľov Slovenska.

Aby ste si mohli internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/novasiet.


Lifetech: Čo je nové