Deň plný zábavy: O2 maňušky sa vybrali na zaslúžené prázdniny

Niekoľko hodín v aute v smere dovolenkovej destinácie, no predovšetkým veľa zábavy, spontánnosti a dobrej nálady. Pozrite sa, ako vyzeral prvý prázdninový deň obľúbených maňušiek.

Maňušky, ktoré boli súčasťou kampaní O2 od začiatku pôsobenia spoločnosti na Slovensku, sa rozhodli dovolenkovať na hrade Modrý Kameň v expozícii Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Využili tak možnosť neobmedzeného pracovného voľna, ktorú O2 ponúka všetkým svojim zamestnancom, maňušky nevynímajúc. A kým si budú užívať zaslúžený oddych, zastúpi ich uškatec Tóno a jeho podmorský svet.

Z ruchu hlavného mesta sa vo štvrtok ráno maňušky vydali na približne trojhodinovú cestu na hrad Modrý Kameň. Veselá partia nepodceňuje bezpečnostné predpisy, a tak sa všetci poctivo pripútali.

Malá prestávka nikdy nezaškodí, a keďže bol naozaj horúci deň, teplota sa vyšplhala vysoko nad 30 °C, zastavili sa na čerpacej stanici a schladili sa zmrzlinou.  

V aute si maňušky užili kopec zábavy, no v jednej z dedín pri Veľkom Krtíši sa rozhodli pre ďalšiu krátku pauzu. Zlákala ich totiž miestna fauna a chladnými ich nenechala ani tamojšia autobusová zastávka.

Prázdne cesty a vietor vo vlasoch. Dobrodružnejšie maňušky si aj takýmto spôsobom počas jazdy prevetrali hlavu.  

Po viac ako 200 prejdených kilometroch dorazili napoludnie na miesto činu. Najväčší zvedavci sa okamžite začali zoznamovať s novým prostredím a rodinný archív doplnila fotka s tabuľou, ktorá jednoducho nemohla chýbať. Zachytili ju tak ako celý deň mobilom Samsung Galaxy S8+.

Prvé minúty na hrade Modrý Kameň, kde už viac ako 20 rokov sídli Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, maňušky využili na rýchly prieskum okolia. Krátko na to sa stretli s miestnou kurátorkou, ktorá nad ich prázdninovým pobytom prevzala patronát.

Spomedzi vystavených exponátov maňušky očarili najmä marionety významných slovenských kočovných bábkarov, ktoré sú súčasťou stálej expozície rovnako ako bábky z ôsmich štátov Európy.

Dovolenkové miesto maňušky svojou atmosférou doslova nadchlo. A kým sa časť z nich zoznamovala s kurátorkou, niektoré nevydržali a odbehli si preskúmať expozície zamerané na históriu a súčasnosť domáceho bábkového divadelníctva a vývoj slovenských hračiek v 20. storočí.

V múzeu maňušky nebudú samy, ponorka im teda určite nehrozí. Hneď pri svojich prvých potulkách hradom stretli legendy televíznych obrazoviek – obľúbeného Raťafáka Plachtu…

…ale aj Kuka.

Pred odchodom do depozitára si všetky maňušky spoločne zapózovali. A prázdniny sa môžu začať.

Maňušky majú rady pozornosť a keďže sa v priebehu septembra stanú súčasťou expozície, uvítajú, ak ich na hrade Modrý Kameň navštívite. Múzeum bábkarských kultúr a hračiek je počas leta otvorené každý deň od 9.00 do 18.00 hod., v septembri a októbri do 17.00 hod a od novembra do 15.00 hod. Príďte si naživo pozrieť všetky maňušky, ktoré vás dlhé roky bavili v reklamných kampaniach.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Štyri miesta v Poprade, kde určite stretnete milých ľudí

Tipy od čitateľov Sódy na miesta, kde sú ľudia, ktorí majú svoju prácu radi a je to aj vidieť.

Slušný pozdrav, ľudský prístup a milé slovo nič nestojí, no z návštevy obchodu či úradu urobí, keď už nie zážitok, tak aspoň povinnosť, ktorá nie je nepríjemná. A aj keď sa toho často nedožadujeme, neznamená to, že dobré služby nevieme oceniť.

Redakcia Sódy sa spolu s O2 vydala do slovenských miest hľadať ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a cítiť to aj na kvalite ich služieb. V prvom dieli nášho seriálu sme zavítali do Popradu – tipy na príjemný, usmiaty personál sme dostali od vás, čitateľov.

Urologické oddelenie popradskej nemocnice

Trochu nezvyčajný čitateľský tip od spokojného pacienta. Kolektív lekárov a zdravotných sestier pod vedením primára MUDr. Erika Chorváta, označil za veľmi profesionálny, usmievavý a ochotný. Zdravotníctvo by podľa neho malo byť hlavne o ľuďoch a pre ľudí.  Takto sa k tomu snažia na oddelení pristupovať a sú radi, keď to pacienti cítia a odchádzajú odtiaľ spokojní.

Centrum zraku a videnia

Čitatelia z Popradu nám tiež odporučili aj pána Marina Kolarova a jeho manželku Janku, ktorí v Poprade prevádzkujú optiku. V optike pracovali 7 rokov, pred rokom si otvorili vlastnú. Na ich práci ich najviac baví kontakt s ľuďmi a to, keď vidia pozitívne zmeny, ktoré im pri svojej práci prinesú do života.

Užívajte si rýchly internet na mobile aj tablete so 4G LTE od O2 v ďalších 330 miestach.Informácie o pokrytí nájdete tu..

Restart Burger

Aj to najlepšie jedlo chutí ešte lepšie, ak vám ho na stôl prinesie milá obsluha. V podniku Restart Burger v mestskej časti Veľká na to pamätajú a vidieť, že dobré mäso je pre nich vášňou. Čitatelia, ktorí prevádzku navštívili, si pochvaľujú najmä pozitívne naladený personál a príjemnú atmosféru.

Mama’s Jazz Café

Útulnú a tichú kaviareň Mama’s Jazz Café v centre Popradu vyhľadávajú milovníci dobrej kávy, čaju a zákuskov. Prevádzkuje ju Jakub Vojtášek s manželkou Denisou. V tomto biznise sa pohybujú pomerne dlho, Jakub 12 rokov a Denisa dokonca 17. Majú široký výber plantážnych káv a exkluzívnych odrôd, na ktoré len tak ľahko inde nenatrafíte. Na práci ich najviac baví samotná káva a čaj, no najmä to, že z mnohých zákazníkov sa postupom času stali kamaráti.

Určite by sa v Poprade našlo milých ľudí alebo tímov viac. Myslíme si, že takýto prístup stojí za pochvalu, preto budeme radi, ak nám dáte vedieť o milých ľuďoch aj vo vašom okolí.

Rýchly internet už aj v Spišskom Bystrom, Spišskom Štvrtku či Hranovnici

Aj počas potuliek v okolí Popradu a Tatier môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Chcete začať trénovať ešte efektívnejšie? Zadovážte si smart hodinky alebo fitness náramok

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové