Motivačný projekt O2 Môj príbeh môže byť aj Tvoj príbeh si získal študentov, učiteľov aj ambasádorov

O2 Slovakia záleží na zmene Slovenska k lepšiemu, preto v spolupráci s občianskym združením Living Memory usporiadali osvetovú roadshow, ktorej cieľom bolo študentov motivovať a zároveň sa aktívne zapojiť do boja proti predsudkom

Približne mesiac pred koncom školského roka sa ambasádori projektu boxer Tomi KID Kovács, tanečník Laci Strike a raper Strapo vydali do 16 stredných škôl po celom Slovensku (vždy dvoch v každom kraji).

So študentmi 2. a 3. ročníkov sa rozprávali o životných cieľoch, ale aj predsudkoch či diskriminácii a zároveň si vypočuli ich príbehy, zistili, čo ich trápi a spoločne prekonali prekážky na ceste za osobným úspechom a lepšou spoločnosťou.

„Idea, prečo sme ako firma chceli ísť do tejto aktivity, je, že sme cítili zodpovednosť za mladých ľudí, ktorí vychádzajú zo škôl a v zásade sme im chceli povedať len dve veci – je dôležité mať vlastný názor a úspech sa nerodí jednoducho,“ približuje hlavný zámer projektu generálny riaditeľ O2 Slovakia Peter Gažík.

Otvorená diskusia plná inšpirácie

Stretnutie v každej škole sprevádzala otvorená diskusia, v rámci ktorej zazneli životné príbehy ambasádorov aj študentov. Raper Strapo priblížil svoju autonehodu, ktorá mu doslova zmenila život. Vďaka tejto skúsenosti si uvedomil, aký uponáhľaný je svet a aké dôležité je nenechať život okolo seba prefrčať.

Veľkou inšpiráciou bol aj príbeh tanečníka zo Street Dance Academy Laciho Strikea – Nespiho, ktorý sa break dancu venuje aj napriek zdravotným problémom s nohami a postupne si vytvoril vlastný štýl. Počas svojho rozprávania si Nespi čupol, čo pre svoj zdravotný hendikep nedokázal spraviť 27 rokov.

Mnohých študentov oslovilo aj rozprávanie Tomiho KIDA Kovácsa, ktorý sa v súčasnosti venuje vlastnej boxerskej škole a na O2 konferencii 10 rokov, 10 príbehov už predtým prezentoval svoje aktivity, ktorým sa snaží bojovať proti predsudkom.

Pozitívne ohlasy zúčastnených aj ambasádorov

Motivačná kampaň oslovila nielen študentov, ale aj učiteľov. Tí ambasádorom ďakovali, že sa týmto témam venujú, pričom mnohí z nich boli prekvapení, že sa študenti do diskusie aktívne zapájali a zostali aj po skončení oficiálneho programu.

Dobrý pocit majú po skončení roadshow aj samotní ambasádori, ktorí sú radi, že sa do projektu zapojili. „Ďakujem za super príležitosť a myslím, že Slovensko vôbec nie je ,stratenéʼ,“ zdieľal Laci Strike komentár k fotke na svojom profile.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové