Motivačný projekt O2 Môj príbeh môže byť aj Tvoj príbeh si získal študentov, učiteľov aj ambasádorov

O2 Slovakia záleží na zmene Slovenska k lepšiemu, preto v spolupráci s občianskym združením Living Memory usporiadali osvetovú roadshow, ktorej cieľom bolo študentov motivovať a zároveň sa aktívne zapojiť do boja proti predsudkom

Približne mesiac pred koncom školského roka sa ambasádori projektu boxer Tomi KID Kovács, tanečník Laci Strike a raper Strapo vydali do 16 stredných škôl po celom Slovensku (vždy dvoch v každom kraji).

So študentmi 2. a 3. ročníkov sa rozprávali o životných cieľoch, ale aj predsudkoch či diskriminácii a zároveň si vypočuli ich príbehy, zistili, čo ich trápi a spoločne prekonali prekážky na ceste za osobným úspechom a lepšou spoločnosťou.

„Idea, prečo sme ako firma chceli ísť do tejto aktivity, je, že sme cítili zodpovednosť za mladých ľudí, ktorí vychádzajú zo škôl a v zásade sme im chceli povedať len dve veci – je dôležité mať vlastný názor a úspech sa nerodí jednoducho,“ približuje hlavný zámer projektu generálny riaditeľ O2 Slovakia Peter Gažík.

Otvorená diskusia plná inšpirácie

Stretnutie v každej škole sprevádzala otvorená diskusia, v rámci ktorej zazneli životné príbehy ambasádorov aj študentov. Raper Strapo priblížil svoju autonehodu, ktorá mu doslova zmenila život. Vďaka tejto skúsenosti si uvedomil, aký uponáhľaný je svet a aké dôležité je nenechať život okolo seba prefrčať.

Veľkou inšpiráciou bol aj príbeh tanečníka zo Street Dance Academy Laciho Strikea – Nespiho, ktorý sa break dancu venuje aj napriek zdravotným problémom s nohami a postupne si vytvoril vlastný štýl. Počas svojho rozprávania si Nespi čupol, čo pre svoj zdravotný hendikep nedokázal spraviť 27 rokov.

Mnohých študentov oslovilo aj rozprávanie Tomiho KIDA Kovácsa, ktorý sa v súčasnosti venuje vlastnej boxerskej škole a na O2 konferencii 10 rokov, 10 príbehov už predtým prezentoval svoje aktivity, ktorým sa snaží bojovať proti predsudkom.

Pozitívne ohlasy zúčastnených aj ambasádorov

Motivačná kampaň oslovila nielen študentov, ale aj učiteľov. Tí ambasádorom ďakovali, že sa týmto témam venujú, pričom mnohí z nich boli prekvapení, že sa študenti do diskusie aktívne zapájali a zostali aj po skončení oficiálneho programu.

Dobrý pocit majú po skončení roadshow aj samotní ambasádori, ktorí sú radi, že sa do projektu zapojili. „Ďakujem za super príležitosť a myslím, že Slovensko vôbec nie je ,stratenéʼ,“ zdieľal Laci Strike komentár k fotke na svojom profile.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac