Zákazníci O2 môžu vďaka cestovnej kancelárii Pelikán lietať a dovolenkovať lacnejšie

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie umožní Pelikán zákazníkom O2 cestovať so zľavou.

Plánujete vycestovať do zahraničia a spoznať ďalší kus sveta? Zákazníci O2 si môžu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie kúpiť letenky a letecké zájazdy od cestovnej kancelárie Pelikán so zľavou 17 až 50 €.

Cestujte so zľavou 17 € na letenky

Počas víkendu od 15. do 17. novembra 2019 si môžu zákazníci O2 zakúpiť cez portál Pelikan.sk akúkoľvek letenku so zľavou 17 €. Zľavu získate vygenerovaním zľavového kódu na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER1 na číslo 99333.

Každý zákazník si môže vygenerovať maximálne dva zľavové kódy. Zľavový kód platí na celú objednávku. Ak si chcete kúpiť dve letenky, odporúčame vám urobiť dve objednávky a každú letenku kúpiť samostatne.

Zľavové kódy si môžete vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk od 5. novembra 2019, pričom samotný nákup leteniek treba uskutočniť v termíne od 15. do 17. novembra 2019.

Cestujte so zľavou 50 € na letecké zájazdy

Ak neradi cestujete na vlastnú päsť, môžete výročie Nežnej revolúcie osláviť aj zľavou 50 € na akýkoľvek letecký zájazd od cestovnej kancelárie Pelikán. Ponuka platí na všetky zájazdy, pobyty a dovolenky na portáli Pelikan.sk, ktoré obsahujú leteckú dopravu. 

Zľavu získate vygenerovaním zľavového kódu na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER2 na číslo 99333.

Zľavové kódy si môžete na stránke www.extravyhody.o2.sk vygenerovať od 5. novembra 2019, pričom samotný nákup leteckého zájazdu treba uskutočniť v čase od 15. do 17. novembra 2019.

Plánujete výlet do Viedne alebo cestujete z tamojšieho letiska? Využite špeciálnu ponuku Slovak Lines a cestujte z Bratislavy do Viedne a späť za zvýhodnenú cenu.

Neviete sa rozhodnúť, kam vycestovať? Inšpirujte sa zamestnancami cestovnej kancelárie Pelikán

Užívate si slobodné cestovanie naplno a láka vás akciová ponuka, no neviete, kam by ste vycestovali? Máme pre vás tipy z prvej ruky. Zamestnancov spoločnosti Pelikan sme sa opýtali, prečo by sa nechceli vrátiť na Slovensko pred Novembrom 89 a kam by v blízkom čase vycestovali so zľavnenou letenkou či so zľavneným zájazdom.

Opýtali sme sa

 1. Prečo by ste sa nechceli vrátiť na Slovensko spred 30 rokov?
 2. Kam by ste sa v blízkom čase vybrali so zľavnenou letenkou alebo na zľavnenú dovolenku?

Lucia Vosátková, produktová manažérka

1. Kto by už chcel dobrovoľne prísť o slobodu? Slobodu prejavu, pohybu či združovania sa? Nemôcť vycestovať kedykoľvek a kamkoľvek alebo len tak zájsť na koncert obľúbenej kapely, napríklad do susednej Viedne či rovno do Londýna, by pre mňa bolo väzením. Doslovne.

2. Ťažká otázka, pretože chcem ísť vždy a všade. Dovolenky plánujem veľmi impulzívne. Keď som napríklad naposledy sedela v zubárskom kresle, napadlo mi, že by som tento rok mala ísť na Lofoty a do týždňa som mala letenku. So zľavami od Pelikána by som určite niečo vymyslela. Láka ma najmä Južná a Stredná Amerika..

Martin Paľko, manažér pre multicity letenky a poistenie

1. Nedokážem si predstaviť život bez možnosti slobodne cestovať. Práve cestovanie zo mňa spravilo rozhľadenejšieho a tolerantnejšieho človeka. Veľmi pozitívne ovplyvnilo nielen moju kariéru, ale aj súkromný život každá nová kultúra vaše zmýšľanie posúva vpred.

2. Momentálne snívam o zážitkoch na západnej strane Grónska, konkrétne v okolí mestečka Ilulissat a o túrach v pakistanskom pohorí Karakoram, kde sa dá letecky dopraviť do mestečiek Gilgit či Skardu.

Jozef Rybár, manažér pre vzťahy s verejnosťou

1. Nič pre mňa nie je viac než pocit slobody, ktorý je pevne spojený s uvedomením si zodpovednosti. Československý svet pred Novembrom 89 som síce na vlastnej koži nezažil, poznám ho však z rozprávania svojich rodičov a priateľov. Tiež som navštívil množstvo krajín, v ktorých ľudia poznajú slobodu iba z rozprávania, ak vôbec. 

Osobne si neviem predstaviť, že by ma režim prenasledoval, diskriminoval či dokonca uväznil alebo zabil pre moje názory a to, kto som. Aj dianie v našej krajine v posledných rokoch ukazuje, aká je sloboda dôležitá a krehká zároveň. Nikdy by sme na to nemali zabúdať.

2. Zľavy od nášho Pelikána na letenky a dovolenky by som určite využil na nejaký road trip. Milujem spoznávanie ľudí, ich príbehov, kultúr a tradícií. Kam by som išiel, neviem, u mňa to veľmi závisí od momentálneho pocitu. Naposledy to boli Spojené štáty americké či západná Európa a už dlhšie mám v hlave Balkán

Tereza Nižňanská, projektová manažérka

1. November 89 bol a je dôležitým míľnikom v našich dejinách, ktorý nám pripomína, aká krehká je naša sloboda a aké potrebné je angažovať sa v občianskej spoločnosti. Všetky tie obmedzenia slobody slova, pohybu a represívne spôsoby komunistického režimu voči vlastným občanom sú dôvody, pre ktoré by som určite nechcela žiť pred Novembrom 89.

2. Keďže milujem slobodu, uchvátila ma najmä divočina, ktorá je s ňou spätá. Napríklad prírodné krásy Aljašky, ktorá je mojou ďalšou vysnívanou destináciou.

Miroslava Grajciarová, produktová špecialistka

1. Lebo počas Novembra 89 som mala iba päť mesiacov a ešte so mnou nebola zábava. No najmä preto, lebo milujem slobodu, či už v cestovaní, v umení, v hudbe, alebo v literatúre. Naozaj oceňujem, že na to, aby som si išla nakúpiť drogériu, napríklad do rakúskeho Kittsee, nepotrebujem devízový prísľub, písomný súhlas zamestnávateľa a podanú žiadosť na pasovom oddelení Verejnej bezpečnosti.

Neviem si celkom predstaviť, že by mi niekto slobodu cestovať či akúkoľvek inú slobodu zobral. Beriem to ako samozrejmosť, za ktorú však ďakujem všetkým, ktorí sa počas Novembra 89 za moju slobodu postavili.

2. Aktuálne snívam o Havaji. Ak by sa teda naskytla zľavnená letenka, určite by som neváhala.

Michal Škrha, programátor

1. Pretože by mi veľmi chýbali všetky možnosti, vďaka ktorým môžem realizovať svoje nápady, spolupracovať na nich s ľuďmi z celého sveta a niekomu nimi zjednodušiť život. No a keď chcem naozaj vypnúť, tak si s priateľkou zaletíme napríklad niekam do Ázie ochutnať iný svet. Toto by pred Novembrom 89 bolo možné len ťažko.

2. Pravdepodobne niekam do Ázie, do Južnej Ameriky či do južnej časti Afriky. Snažím sa dodržiavať iba jedno pravidlo neopakovať cieľové destinácie. Svet je veľký a už teraz viem, že nestihnem vidieť všetko, čo by som chcel.

Spoznávajte svet vďaka ponuke od Pelikána

Inšpirovali vás zamestnanci cestovnej kancelárie Pelikán na nejaký zaujímavý výlet? Využite novembrovú ponuku a pripomeňte si Nežnú revolúciu aj na cestách.

Ako získať zľavu 17 € na letenky od Pelikána:

 • Na zľavu majú nárok všetci zákazníci O2.
 • Zľavový kód si môžete od 5. novembra vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER1 na číslo 99333.
 • Jeden zákazník si môže vygenerovať maximálne dva zľavové kódy. 
 • Zľavový kód platí na celú objednávku. Ak si chcete kúpiť dve letenky, urobte dve objednávky a každú letenku si kúpte samostatne.
 • Kúpu letenky cez portál Pelikan.sk treba uskutočniť v termíne 15. až 17. novembra 2019.

Ako získať zľavu 50 € na letecký zájazd od Pelikána:

 • Na zľavu majú nárok všetci zákazníci O2.
 • Zľava platí iba na zájazdy, pobyty a dovolenky, ktoré obsahujú leteckú dopravu. 
 • Zľavový kód si môžete od 5. novembra 2019 vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER2 na číslo 99333.
 • Kúpu leteckého zájazdu cez portál Pelikan.sk treba uskutočniť v termíne 15. až 17. novembra 2019.

Viac informácií o ponuke od cestovnej kancelárie Pelikán aj ďalšie O2 Extra výhody nájdete na stránke www.extravyhody.o2.sk.

Pelikán nie je jediná spoločnosť, ktorá podporuje myšlienku voľného pohybu a pripomína si 30. výročie Nežnej revolúcie špeciálnou ponukou. Vyberte sa so Slovak Lines autobusom od 15. do 17. novembra 2019 z Bratislavy do Viedne a späť. Jedna jazda vyjde zákazníka O2 na 1,70 €. Viac informácií nájdete na tomto mieste

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Baví vás rozširovať si všeobecný prehľad? Začnite pozerať týchto 7 YouTube kanálov

Vybrali sme náučné videá pre všetkých, ktorým robí radosť vzdelávať sa a každý deň potrebujú novú dávku vedomostí.

Niekedy stačí 10 minút denne, aby sme sa dozvedeli niečo nové alebo oprášili svoje vedomosti, doplnili si kontext a zistili súvislosti. Ak sa radi vzdelávate, pozrite si naše odporúčanie na náučné YouTube kanály. 

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť aj 10 GB extra dát na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

Crash Course

Crash Course je zlatou baňou náučných videí. Nájdete tu krátke série, ktoré výborne spracúvajú rôzne témy – od literatúrymytológie cez počítačové vedyfilozofiupo chémiuastronómiu.

Pozrieť si všetky Crash Course videá je časovo nemožné, určite však odporúčame začať svetovou alebo európskou históriou. John Green, ktorý kanál produkuje, prináša moderný prístup k dejepisu, založený na pochopení súvislostí medzi historickými udalosťami z viacerých uhlov pohľadu.

Dejepis Inak

Pri histórii ešte na chvíľku zostaneme. Sandra Sviteková a jej kanál Dejepis Inak patrí v súčasnosti k tomu najlepšiemu, čo vzniká na slovenskej YouTube scéne.

Vyštudovaná učiteľka sa vo svojich videách nevenuje iba dejepisu, ale rozoberá aj filozofické a spoločenské témy. Dozviete sa napríklad viac o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, o Charte 77, o vzniku Európskej únie, ale aj prečo ženy nosia podprsenky či prečo sa holíme.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Náš favorit z tohto zoznamu je kanál Kurzgesagt – In a Nutshell, pretože kladie podnetné otázky a odpovedá na ne krásnymi minimalistickými animáciami nemeckého dizajnového štúdia Kurzgesagt.

Prečo nás krásne veci robia šťastnými? Aká je skutočná podstata reality? Je Európska únia demokratická? Je organické jedlo zdravšie? Môžete vôbec týmto videám veriť?

The Cosmonaut Variety Hour

Doteraz sme sa venovali obsahu, ktorý sa snaží zachovať objektivitu a pri skúmaní sveta využíva akademické princípy. V tomto odporúčaní to už neplatí, Marcus Turner buď niečo miluje, alebo nenávidí.

Na svojom kanáli The Cosmonaut Variety Hour prináša subjektívne názory na rôzne popkultúrne fenomény. Marcus miluje Star Wars a nenávidí poslednú sériu Hry o tróny. O oboch však dokáže rozprávať zaujímavo, fundovane a vidno, že aj napriek zaujatosti mu nechýbajú vedomosti a obrovský prehľad v modernej kultúre.

Mimozemšťania, klimatické zmeny aj inšpiratívne ženy vo vede. Máme pre vás 7 tipov na zaujímavé vedecké články

The Nerdwriter

Evan Puschack považuje svoju tvorbu za mix esejí, reportáží, fotožurnalistiky a dokumentu. Nájsť jednu tematickú strechu je pri jeho videoesejách náročné – jeden týždeň sa venuje tomu, ako Donald Trump odpovedá na otázky, inokedy zase vysvetľuje, ako interpretovať obrazy Pabla Picassa.

Do nášho zoznamu sa jeho kanál The Nerdwriter dostal vďaka filmovým a umeleckým témam. Odporúčame napríklad video o tom, ako sa vývoj maľby a umenia dostal až k drip maľbám Jacksona Pollocka.

Tifo Football

Aj k športu sa dá pristupovať akademicky. Ak patríte medzi futbalových fanúšikov, ktorým už nestačí len sledovať zápasy a zostrihy, preskrolujte si videá na kanáli Tifo Football.

Väčšina z nich sa venuje taktikám, profilom trénerov či príbehom hráčov, no pravidelne tu nájdete aj zaujímavejšie témy. Napríklad prečo vidíme čoraz menej ofsajdov alebo že Čína využíva futbal v Afrike ako vyjednávací nástroj v diplomacii.

Vox

Americký web Vox sa preslávil svojím prístupom k tzv. vysvetľujúcej novinárčine a musíme uznať, že krátke náučné videá na úplný kaleidoskop tém robia famózne.

Pri takom množstve videí sa ťažko odporúča jedno konkrétne, ale vyskúšajte napríklad explainer o histórii palestínsko-izraelského konfliktu alebo možno ľahšiu tému – prečo máme vždy dosť miesta na dezert.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Strieborný O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 3 GB dát, ale aj 2 × 10 GB na dve aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube a Instagram alebo Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac