Prejdite na O2 Paušál alebo O2 Dáta a vyhrajte notebook Lenovo

Ak si v období od 1. 6. do 30. 6. 2019 kúpite paušál v O2 E-shope, súťažíte o jeden z piatich darčekov.

K novému paušálu od O2 môžete teraz získať notebook ako darček. Stačí si od 1. 6. do 30. 6. 2019 kúpiť O2 Paušál alebo O2 Dáta a ste v hre o jeden z piatich notebookov Lenovo Ideapad 330s
Do súťaže sa môžete zapojiť, aj keď prídete od iného operátora alebo si zmeníte O2 Voľnosť na niektorý z týchto programov. Žrebovanie výhercov bude 15. 7. 2019.

Ako získať notebook k paušálu?

Akcia platí:
  • pri zakúpení nového programu O2 Paušál alebo O2 Dáta cez O2 E-shop,
  • pri prechode na O2 Paušál alebo O2 Dáta od iného operátora cez O2 E-shop,
  • pri prechode na O2 Paušál alebo O2 Dáta z predplatenej karty O2 Fér s dobíjaním kreditu a O2 Voľnosť cez O2 E-shop (neplatí pri zmene programu z O2 Fér na faktúru),
  • pri zakúpení nového paušálu v období od 1. 6. do 30. 6. 2019 s aktiváciou najneskôr do 10. 7. 2019.

Lenovo Ideapad 330s

Štýlový a výkonný notebook IdeaPad 330S od spoločnosti Lenovo dokáže prekvapiť aj užívateľa, ktorý sa orientuje na vysoký výkon, jednoduché zaobchádzanie a exkluzívnejšie funkcie notebooku. Nezáleží na tom, či ho chcete využívať pre zábavu, alebo  ako prostriedok k vašej práci.

Notebook s 15,6″ IPS displejom a Full HD rozlíšením zaistí čistý obraz, a vďaka technológii Dolby Audio taktiež poteší bezkonkurenčný zvuk. Okrem toho bude šlapať ako hodinky, a to vďaka 2 jadrovému procesoru v kombinácii s 4 GB operačnej pamäte a pokročilou grafickou kartou AMD Radeon 540.

Prečo si vybrať O2 Paušál?

Volacie programy ponúkame bez viazanosti a pri zmene operátora sa postaráme o vašu zmluvnú pokutu. Neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí na Slovensku a v EÚ môžete mať už od 20 € mesačne.

Vyberte si farbu paušálu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám: Modrý, Strieborný, Zlatý a Platinový. V Zlatom O2 Paušále sa napríklad môžete tešiť na 10 GB v rýchlej 4G sieti, ktorá je dostupná pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska.

Prečo si vybrať O2 Dáta?

S dátovými paušálmi môžete dátovať, volať aj esemeskovať. Surfujete s bleskurýchlym 4G LTE internetom dostupným pre 96 % obyvateľov Slovenska. Za volania, SMS a ostatné služby zaplatíte podľa toho, koľko spotrebujete.

Aby ste si surfovanie mohli vychutnať naozaj naplno, získate od nás aj bonus na nový telefón, tablet či iné zariadenie až do výšky 168 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac