Vyhrajte šikovný smartfón Motorola Moto Z2 Play

Prezraďte nám svoj „zlepšovák“ a šikovný smartfón od značky Motorola môže byť váš.

Radi by sme sa vám poďakovali za celoročnú priazeň aj množstvo pozitívnych správ a komentárov na našom Facebooku, preto sme si pre vás pripravili súťaž.

Počas jesene a zimy vám na Sóde prinášame seriál O 5 % lepší život, v ktorom postupne predstavujeme rôzne malé „zlepšováky“ pre príjemnejší život, s ktorými bude súvisieť aj naša súťaž.

Aby ste sa do nej zapojili, netreba nič zložité.

Nemusia to byť veľké veci, poteší nás každá odpoveď s akýmkoľvek tipom, napríklad že ste sa prihlásili na kurz, o ktorom ste dlho uvažovali či začali piecť domáci chlieb. Inšpirovať sa môžete aj odpoveďami známych osobností, ktorých sme spýtali to isté.

Ako na to?

Do pripraveného formulára nám napíšte svoju odpoveď v rozsahu maximálne 500 znakov a nezabudnite uviesť svoje meno a kontaktné údaje (e-mail a telefón).

Aby ste sa mohli do súťaže zapojiť, je potrebné okrem požadovaného rozsahu a uvedenia kontaktných údajov, splniť aj nasledujúce podmienky:

  1. Súťaže sa môže zúčastniť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
  2. Vo svojom príspevku nesmie propagovať alkohol, drogy, neetické správania ani žiadnu formu diskriminácie.
  3. Musí súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Súťaž bude prebiehať do 6. januára 2018. Zo všetkých odpovedí potom žrebovaním vyberieme víťaza, ktorého meno zverejníme 8. januára 2018 na našom Facebooku.

Čo môžete vyhrať?

Cenou v našej súťaži je šikovný smartfón Motorola Moto Z2 Play, ktorý sa vyznačuje výborným fotoaparátom, kvalitným reproduktorom a dobrým výkonom, vďaka ktorému vydrží na jedno nabitie aj niekoľko dní.

Vďaka svojmu výkonnému 8-jadrovému procesoru, 4 GB RAM a bohatému príslušenstvu Moto Mods výborne poslúži aj náročnejším užívateľom.

Hoci víťaza súťaže o smartfón vyžrebujeme, rozhodli sme sa, že vám budeme počas jej trvania pravidelne ponúkať tie podľa nás najzaujímavejšie „zlepšováky“. Výber z nich nájdete v tomto článku. Možno medzi nimi nájdete inšpiráciu aj pre seba samých.

Ďakujeme za vašu priazeň. Súťaž sme 6. januára 2018 ukončili. Víťazom smartfónu Motorola Moto Z2 Play sa stal Matúš Filo z Vyšného Kubína. Gratulujeme.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Známe osobnosti aj čitatelia Sódy. Ako si v roku 2017 vylepšili svoj život?

V našej súťaži o šikovný smartfón Moto Z2 Play sa pýtame čitateľov Sódy, ako si počas tohto roka vylepšili svoj život. Nemusí ísť o veľké životné rozhodnutia, v hre je každá odpoveď s akýmkoľvek drobným „zlepšovákom“.

Na otázku Akým spôsobom ste si v roku 2017 zlepšili svoj život? nám odpovedala aj trojica známych osobností a najmä inšpiratívnych ľudí. Aj oni museli splniť základnú podmienku našej súťaže – vtesnať sa so svojou odpoveďou do požadovaného rozsahu 500 znakov.

Inšpirujte sa odpoveďami známych osobností

Matej Tóth, atlét, olympijský víťaz v chôdzi na 50 km

Väčšina ľudí bude mať v mojom prípade asi pocit, že sa mi život v roku 2017 minimálne o 50 % zhoršil, ale ja sa riadim heslom Čo ma nezabije, to ma posilní. A presne tak vnímam tento rok. Stal som sa odborníkom (a nebojím sa povedať, že jeden z najlepších na Slovensku) na biologické pasy športovcov. Aj v odbornej angličtine som sa celkom posunul, nehovoriac o právnických veciach. A z čoho sa tento rok najviac teším? Zistil som, že za mnou stojí množstvo ľudí a podporuje ma v dobrom i v zlom.

Samo Trnka, komik, humorista a tvár nášho seriálu O 5 % lepší život

Nedávno som si život o 5 % zhoršil, keď som prešiel z Androidu, ktorý poznám, na iOS, ktorý nepoznám. Ale podľa seriálu, ktorý pre vás točím, by mal človek stále zažívať niečo nové, aby mu čas plynul pomalšie.
Ak hovoríme o skutočnom „zlepšováku“, začal som chodiť do posilňovne pod odborným vedením. Celý život som sa tomu vyhýbal ako čert krížu, lebo som sa bál, že ma tam prvý hromotĺk pridlávi činkou. V skutočnosti je to ale príjemné prostredie, kde sa ľudia zdravia a za výsledky vás pochvália.

Janica Lacová, autorka značky Jem iné, ktorá sa špecializuje na vzdelávanie v oblasti zdravej výživy

Som známy milovník mobilov a všetkých výhod, ktoré ponúkajú. Bez telefónu sa nepohnem ani na krok a aj počasie kontrolujem cez aplikáciu, nie cez okno. V roku 2017 som však na moment mobil odložila bokom, zamyslela sa a pozrela sa v rodnom Martine z okna na všetku tú krásu okolo nás. A povedala som si, že je načase vrátiť sa po 15 rokoch z Bratislavy domov. Že rozvíjať svoje aktivity sa dá, a hlavne sa patrí, aj v rodnom meste. Nabrala som teda odvahu a v októbri som sa presťahovala do Martina.

Ako si vylepšili život naši čitatelia?

Na tomto mieste budeme priebežne uverejňovať tie najzaujímavejšie odpovede našich čitateľov, ktoré môžu byť aj pre vás inšpiráciou nielen do ďalšieho roka. Ak ste sa do súťaže ešte nezapojili urobiť tak môžete do 6. januára 2018.

Denisa

Ja som si zlepšila život v tomto roku tak, že sa snažím viac spať, neponocovať a byť viac pozitívne naladená. A naozaj to funguje. Keď vidím veci pozitívnejšie, tak je život jednoduchší.

Katarína

S partnerom nás delila vzdialenosť 550 km. Po 10 rokoch života v inom meste sa priateľ rozhodol presťahovať za mnou. Som šťastná a vďačná za jeho rozhodnutie.

Lujza

Začala som sa učiť hrať na klavíri. Cítim sa pri tom super a vždy sa dobre odreagujem od každodenných starostí.

Gabriela

Konečne som sa naučila robiť kysnuté cesto ????.

Viera

Tento rok som odolala všetkým reklamám cestovných kancelárii na „nezabudnuteľné“ dovolenky v zahraničí a v lete sme s kamarátkou strávili nezabudnuteľný týždeň v Terchovej. Prešli sme Jánošíkove diery, pokorili Malý Rozsutec aj Vrátnu dolinu a na jeseň zase Veľký Sokol v Slovenskom raji. A je mi tak trochu ľúto, že si začínam vylepšovať život a objavovať Slovensko až tak neskoro, ale zároveň sa teším na budúci rok, keď nás čaká Veľký Rozsutec a znovu Slovenský raj, konkrétne tiesňava Piecky.

Tomáš

Veľa som čítal a získal tak množstvo nových vedomostí. Počet kníh, ktoré som prečítal v tomto roku už prekročil číslo 40 a do konca roka mi ešte nejaký ten čas ostáva…

Jana

Začala som ako dobrovoľníčka učiť angličtinu v jednej škôlke. Robila som to rada, tešilo ma to a nakoniec som vďaka tomu dostala lepšiu ponuku – robím to isté a ešte mi za to aj platia.

Jozef

Zapisovaním úloh. Odkedy som si začal každú úlohu, ktorú chcem spraviť, zapisovať, stíham oveľa viac vecí. Veľmi mi to pomohlo a stačí mi na to mobil, v ktorom si všetko podrobne plánujem.

Iveta

Stala som sa motorizovanou. Aj keď vodičský preukaz vlastním od svojich 18 rokov, nejazdila som skoro vôbec. Strach bol silnejší ako ja, takže som šoférovanie stále odkladala. Až som si raz povedala dosť, prihlásila som sa na kondičné jazdy, zahnala strach a vyrazila na cesty. Je to oslobodzujúci pocit ísť, kde chcem a zastaviť, kde chcem.

Lukáš

Získal som úžasnú prácu a kopu nových priateľov.

Jaroslava

Začala som sa zdravšie stravovať – prestala som jesť cukor a používam zdravšie múky.

Barbora

Začala som viac upratovať a odrazu mám viac času na všetko. Ak má človek okolo seba neporiadok, má ho potom často aj v hlave. Čistý pracovný i osobný priestor mi priniesol kopec času na aktivity, na ktoré som ho predtým nemala.

Iveta

Začala som sa učiť po nemecky a za úžasné považujem to, že som ešte neprestala.

Miroslav

Skrášlil som si bývanie.

Mária

Rozhodne nemám nad čím uvažovať – najlepším spôsobom na zlepšenie života je mať dieťa. Tento rok mi priniesol tento krásny dar a napriek mnohým ťažkým chvíľam neexistuje v živote nič krajšie.

Martina

Predali sme byt a išli sme bývať na dedinu. Život sme si vylepšili tým, že sme kúpili starý domček a teraz majstrujeme, opravujeme a renovujeme.

Jana

Odhlásila som sa v práci z obedov, aby som sa konečne naučila variť, keďže mi ťahá na 30. Zatiaľ sú to 3 mesiace a ešte som od hladu nezomrela ????.

Karol

Začal som štúdium v akadémii tretieho veku v oblasti výpočtovej techniky.

Barbora

Kúpila som si svoje prvé auto.

František

Začal som cvičiť a chodiť do fitnesscentra a sčasti som prekonal svoj strach z odmietnutia.

Ľudmila

Mám 24 a dlho som sa odhodlávala, či si dať strojček na zuby, alebo nie. Momentálne ho mám už takmer celý rok a je to jedno z najlepších rozhodnutí môjho života.

Slavomír

Začal som piecť domáci chlebík.

Michal

Vzali sme si do prenájmu záhradu a začali sme tráviť viac času spolu ako rodina a zároveň na čerstvom vzduchu.

Júlia

Prihlásila som sa na kurz spoločenských tancov.

Petra

Po rokoch snívania som si kúpila svoj prvý robotický vysávač aj s mopom. Bola to doteraz moja najlepšia investícia.

Ľubomír

Hoci som už v dôchodkovom veku, začal som opätovne študovať jazyk – angličtinu konverzačnou metódou. Hlavným cieľom bolo pripraviť sa na výlet na Island s partiou kamarátov, kam sme šli na vlastnú päsť. Úžasný zážitok.

Ján

V rámci zlepšenia svojho zdravia som sa začal venovať cykloturistike. Je to nádherný šport. Človek robí niečo pre svoje zdravie a súčasne spoznáva aj našu krásnu prírodu a naše pekné pamiatky.

Tatiana

Naučila som sa minimalizmu a vyhodila som veľmi veľa nepotrebných a neužitočných vecí. Výhodou je rýchlejšie upratovanie, viac priestoru a hlavne oslobodenie sa od kupovania hlúpostí.

Radoslava

Osvojila som si psíka.

Michal

Požiadal som o zvýšenie platu a ono to vyšlo, vďaka čomu mam teraz trošku lepšie životné podmienky ????.

Ďakujeme za vašu priazeň. Súťaž sme 6. januára 2018 ukončili. Víťazom smartfónu Motorola Moto Z2 Play sa stal Matúš Filo z Vyšného Kubína. Gratulujeme.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac