Férová nadácia O2 podporila súťaž start-upov, rozvoj vzdelávania či rozbeh coworkingov

Férová nadácia rozdelí ambicióznym projektom na Slovensku vyše 126 tisíc eur.

Férová nadácia vybrala víťazné projekty Grantovej výzvy pre rok 2017. Až 16 projektov s ambíciou zlepšenia podmienok vzdelávania, rozvoja kritického myslenia, či podnecovaniu mladých myslieť a konať inovatívne si rozdelí vyše 126 tis. eur. 

Headlinom tohtoročného grantu bola výzva „Zmeň Slovensko k lepšiemu vlastným projektom,“ ktorá nadväzovala na desať výziev v iniciatíve Dobré dáta k 10. výročiu O2 na Slovensku. Do výzvy sa prihlásila takmer stovka projektov:

„Som príjemne prekvapený kvalitou, množstvom aj zameraním projektov. Z nich jednoznačne vyplýva, že spoločnosť a mladí si uvedomujú potrebu posilňovania hodnôt demokracie, otvorenosti, kritického myslenia, či inovácií vo vzdelávaní. Práve takéto projekty môžu byť akousi predĺženou rukou do oblastí, do ktorých z podstaty nášho podnikania máme obmedzený vplyv, no prostredníctvom Férovej nadácie a neziskových združení môžeme pomôcť. Pôvodne bolo naším zámerom použiť na tento cieľ 100 000 eur, avšak  vzhľadom na kvalitu prihlásených projektov sme sa rozhodli, že finálnu sumu navýšime na vyše 126 000 eur podporíme až 16 zaujímavých iniciatív, ktoré nám dávajú zmysel,“ povedal Peter Gažík, predseda správnej rady Férovej nadácie a generálny riaditeľ O2.

Cieľom Férovej nadácie je naďalej zblízka sledovať vývoj projektov, ktorým dala svoju dôveru a podporu a spoločne sa tešiť z pokroku a úspechov:

„Pre nás výzva nekončí formalitou – odoslaním príspevku na účty organizácií, ktoré výzvu vyhrali. Chceme byť živelne súčasťou procesu, vidieť ako rastú a prispievajú aj svojmu okoliu a samozrejme poskytnúť prípadnú odbornú pomoc pre ďalšie napredovanie,“ hovorí Tereza Molnár, šéfka Komunikácie O2.

Medzi podporenými sú aj projekty, s ktorými má Férová Nadácia skúsenosť už z minulého roka (Start-up Awards, Sokratov inštitút, Európska noc výskumníkov, Študentská podnikateľská cena, TEDxYouth). 

Nadáciu však oslovilo aj množstvo nových, perspektívnych projektov organizovaných stredoškolákmi pre svojich rovesníkov (Slovenská debatná asociácia), či platforma Praxuj združujúca možnosti stáží pre študentov s cieľom zamedziť odlivu šikovných ľudí zo Slovenska. Na podporu kritického myslenia, boja proti extrémizmu a formovania hodnôt mladých, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou posunu spoločnosti a schopnosti myslieť inak a otvorene, sa sústreďuje Living Memory či Festival LAF. Keďže koncept coworkingov môže významne prispieť k podpore podnikania a inováciám, Férová nadácia podporí aj kreatívne centrum Nová Cvernovka.

Férová Nadácia sa orientuje na podporu vzdelávania, zamestnanosti a inovatívnosti. Správnu radu tvorí Peter Gažík (predseda), Juraj Vaculík a od októbra 2017 Michal Meško, ktorý vo funkcii nahradil Michala Trubana.

Projekty podporené Férovou Nadáciou v roku 2017:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Jeseň s O2 TV: Stavte na dokumentárne seriály, prichádzajú newyorské detektívky aj najslávnejší dobrodruh Bear Grylls

Október na televíznych obrazovkách prináša okrem romantiky aj poriadnu dávku dobrodružstva. Ukáže vám, ako vyzerá boj o prežitie a aj to, čo znamená pre mladých ľudí ocitnúť sa zrazu bez technológií.

Počas nasledujúcich týždňov si zo širokej televíznej ponuky vyberie naozaj každý. Chcete si pozrieť premiérové časti newyorskej detektívky, ale nesedí vám čas vysielania? S O2 TV v mobile si môžete všetky seriály či filmy pozrieť ešte 50 hodín po ich odvysielaní.

Chcete si pozrieť dobrý film alebo televízne vysielanie priamo vo svojom mobile? Nainštalujete si aplikáciu O2 TV v mobile.

Ed Stafford: ponechaný svojmu osudu

Dobrodruh Ed Stafford sa ocitá na najextrémnejších miestach našej planéty. Jeho úlohou je zistiť, aké je to stratiť sa uprostred ničoho a hľadať cestu späť do civilizácie niekoľko dní. Utrpenie bez jedla, najdrsnejšie terény aj boj o prežitie. Edovu pozíciu sleduje prostredníctvom kameru bezpečnostný tím, no cestuje výhradne sám. Na trase ho čaká nielen fyzický, ale najmä dušený boj.

V nedeľu o 21:00 na Discovery.

Na ostrove s Bearom Gryllsom

Obľúbený odborník na prežirie Bear Grylls je späť. Tentorkrát chce zistiť, či mladí ľudia dokážu aj v dnešnej dobe prežiť bez technológií, na ktoré sa každý deň spoliehajú. Na dvoch pustých ostrovoch v Pacifiku vysadí dve skupinky ľudí rôznych vekových kategórii. Ktorá generácia prežije aj v drsných podmienkach?

Od pondelka 16.októbra o 22:00 na Discovery.

Zotavovňa podnikov

Richard Rawlings je podnikateľ, majiteľ niekoľkých úspešných podnikov, ku ktorým patrí napríklad aj svetový Gas Monkey Garage. Rozhodol sa, že rovnaký úspech dopraje a iným podnikateľom. Cestuje po celej zemi, aby našiel automobilové dielne, ktoré zúfalo potrebujú finančnú injekciu, sú na prahu krachu alebo majú neschopné vedenie. Podarí sa Richardovi opäť naštartovať tieto neúspešné firmy?

V stredu o 20:00 na Discovery.

Právo ulice: Bronx

Legendárny newyorský detektív Ralph Friednam sa ponorí do jedného z tisícov prípadov, ktoré vyšetroval v uliciach nebezpečného okrsku mesta New York, ktorý v dobe najväčšieho násilia zažil všetky možné zločiny. Friedman sa podieľal na vyšetrovaní najnebezpečnejších prípadov, od zjavne nevyriešiteľných vrážd až po tajné záťahy a smrteľné prestrelky za bieleho dňa. Otvorenie známeho prípadu z Bronxu prinesie detektívovi nové a desivejšie otázky.

Od piatku 20. októbra o 21:00.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

Máte chuť na dobrý seriál? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.


Lifetech: Čo je nové