10 romantických filmov, pri ktorých muži nebudú trpieť

Zvyknete sa pri výbere filmu pohádať? Nájdite taký, ktorý ulahodí obom. Vybrali sme pre vás filmy s romantickou zápletkou, ktoré oslovia aj mužské publikum. Filmový večer si tak užijete obaja.

Pozrieť si spolu film a len tak vypnúť je tradičný scenár. Ako ale vybrať ten správny tak, aby bol vlk sýty aj ovca celá? Čo takto pozrieť sa na romancu mužskými očami alebo preniesť zápletku na vesmírnu loď? Príjemne sa usaďte, začíname.

Sledujte magazín Sóda aj na Instagrame.

Annie Hallová – Annie Hall (1977)

Annie Hallová je staršia romantická komédia o romániku nervózneho židovského stand-up komika Alvyho (Woody Allen) a barovej speváčky Annie (Diane Keaton). Dokážu spolu žiť táto dvojica aj napriek tomu, že ide o dva úplne odlišné charaktery? Ak patríte k milovníkom 70. rokov, film si určite užijete.

Nechýbajú tu retrospektívne pohľady ani striedanie viacerých rozprávačov, čo síce môže pôsobiť mätúco, výborne to však zvyšuje dynamiku príbehu.

Príbeh o rytierovi – A Knight’s Tale (2001)

Ak nemáte chuť na ťažké dejové línie a chcete sa jednoducho iba zabaviť, pustite si Príbeh o rytierovi. Nie je to tradičný historický film, kde by sa prelievala krv a nečakajte ani veľkolepý súboj vojsk na záver. Je to príbeh o odvahe, priateľstve, zmene osudu a láske doplnený veľmi chlapčenskými humornými situáciami.

Nikto nikomu nesľúbi princeznú a pol kráľovstva k tomu, víťazná trofej však bude mať oveľa vyššiu cenu.

Stratené v preklade – Lost in Translation (2003)

Je to náhoda, že sa v Tokiu stretnú dvaja Američania, ktorí prežívajú manželskú krízu? Sú si síce vekovo vzdialení, ale emocionálne na jednej lodi. Boba (Bill Murray) doma čaká manželka a deti, Charlotte (Scarlett Johansson) je vydatá ešte len dva roky. Obidvaja sú osamelí vo veľkom meste.

Nájdu si spoločnú zábavu, priateľov a strávia spolu naozaj plnohodnotný čas. Rozlúčia sa alebo utečú spolu?

Walk the Line (2005)

Ak ste obdivovateľom Johnnyho Casha (Joaquin Phoenix), nenechajte si ujsť film zachytávajúci jeho život, ktorý rozhodne nebol prechádzka ružovou záhradou. Táto biografia je poprepletaná životnými láskami, úspechmi, ale aj obrovskými problémami.

V snímke, samozrejme, nesmú chýbať ani autentické piesne. Na svoje si tak prídu hudobníci, ale aj fanúšikovia filmov natočených podľa skutočných udalostí.

Podivný prípad Benjamina Buttona – The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Príbeh chlapca, ktorý sa narodí ako starec, vyžaduje od samého začiatku pozorného diváka. Dalo by sa povedať, že hlavnú postavu vo filme stvárňuje plynúci čas. Benjaminove (Brad Pitt) ľúbostné vzťahy, ktoré sú hlavnou témou snímky, vzhľadom na jeho zvláštny vývoj vonkoncom neprebiehajú tradične.

Ak patríte k ľuďom obľubujúcich rozprávky a fantasy, ale máte radi aj napätie a romantiku, Benjamin Button môže predstavovať tú správnu spoločnosť na príjemný filmový večer.

500 dní so Summer – (500) Days of Summer (2009)

Je to romantika alebo nie? Názory sa líšia. Ak bol muž niekedy naozaj zamilovaný až po uši, určite sa nájde v hlavnom hrdinovi menom Tom (Joseph Gordon-Levitt). Summer (Zooey Deschanel) ho síce ponecháva v neistote a nakoniec ho nechá úplne, ich príbeh ale určite stojí za to.

Pri jeho sledovaní môžete mať pocit, že je tak trochu šialený. Jeho štruktúra ale dokonale pôsobí na city a stavia do kontrastu radosti a starosti chlapíka, ktorého city nie sú opätované. Ak ste zvedaví, čo nasleduje po lete, určite si pozrite tento film.

Ona – Her (2013)

IT technológie ovládajú svet. Hovorím o minulosti, súčasnosti alebo nás to ešte len čaká? Po zhliadnutí tohto romantického sci-fi diela si uvedomíte, že nám asi ešte krôčik chýba. Dokáže si Theodor (Joaquin Phoenix) vybudovať naozaj plnohodnotný vzťah s operačným systémom?

Zaujímavá téma s krásnym vizuálnym spracovaním by nemala uniknúť žiadnemu IT vizionárovi ani sci-fi fajnšmekrovi.

Pasažieri – Passengers (2016)

Ďalší zo série zaláskovaných sci-fi filmov. Moderný, akčný a stále príjemne romantický. Taký je kúsok o stretnutí dvojice (Chris Pratt, Jennifer Lawrence) na vesmírnej lodi, ktorá letí na nové miesto pre život.

Plavbu na nepoznanú planétu mali prespať v hybernačnej kóji, zobudili sa skôr, ako čakali. Zvládnu spolu bojovať o život, splniť svoju úlohu a pritom zostať iba priateľmi?

Spojenci – Allied (2016)

V tejto snímke nejde o žiaden krátky vojenský románik, ktorý sa skončí s východom slnka. Všetko začne nevinným divadielkom a hrou na manželov. Max (Brad Pitt) a Marianne (Marion Cotillard) však nečakajú, že ich city prerastú. Vybudujú si pevný vzťah aj napriek všetkým prekážkam, ktoré prináša spoločenská situácia.

Je to všetko ale pravda? Bola to skutočná láska, ako si Max doteraz myslel?

Studená vojna – Cold war (2018)

Film, na ktorom sa podieľali aj naši severní susedia, si určite zaslúži pozornosť. Netradičná čiernobiela snímka pracuje so starším formátom filmu. Romantický príbeh sa odohráva v období studenej vojny, ale názov nemusí vyjadrovať iba tento prostý fakt. Posúďte sami, ako by ste opísali tajomný vzťah Zuly (Joanna Kulig) a Wiktora (Tomasz Kot).

Dôležitú úlohu v tomto diele zohráva aj hudba. Niet divu, keďže hlavné postavy sa jej venujú aj profesionálne.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť pozrieť si niektorý film z nášho výberu? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si filmy, seriály a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Viete, kto stojí za udalosťami Novembra 89? Pomôžte nám nájsť Tváre slobody

Tisíce statočných ľudí vyšli pred 29 rokmi do ulíc, aby nám vybojovali slobodu. Dodnes sa im nik poriadne nepoďakoval.

Sú dni, ktoré sú v histórii nášho národa dôležitejšie ako tie iné, a predsa sa na ich význam neprávom zabúda. Jedným z takýchto dní je práve 17. november 1989. Deň, keď si pripomíname boj za slobodu a demokraciu.

Udalosti spred takmer 30 rokov, keď desaťtisíce ľudí v uliciach dokázali v priebehu niekoľkých týždňov nenásilne položiť na lopatky desaťročia vládnuci socialistický režim, zostávajú často zabudnuté alebo v ústraní. A pritom bez odvahy týchto ľudí by sme dnes nepoznali otvorené hranice, slobodný trh ani slobodu názorov.

Spoločnosť O2 preto už tretí rok poukazuje na význam tejto udalosti a robí všetko pre to, aby sa vrátil do nášho spoločenského povedomia. Tento rok spúšťa kampaň Tváre slobody, v rámci ktorej chce poďakovať všetkým obyčajným ľuďom, ktorí jesenné podvečery trávili na námestiach našich miest a našli v sebe odvahu vyjsť do ulíc a postaviť sa vtedajším pomerom.

TASR

Súčasťou kampane je webová stránka tvareslobody.sk, pomocou ktorej O2 hľadá ľudí, ktorí v Novembri 89 stáli pod tribúnami a zachytáva ich osobné príbehy. Na stránke nájdete aj množstvo dobových fotografií. Ak sa na niektorej fotke spoznáte, prípadne spoznáte niektorého zo svojich známych, môžete ho na fotke označiť podobne, ako ste zvyknutí na sociálnych sieťach.

Cieľom kampane Tváre slobody je pripomenúť, že našu slobodu vybojovali ľudia z davu, ako sme my všetci, za čo im chce modrý operátor verejne poďakovať. Pretože iba v prípade, ak si budeme pamätať našu históriu, tak si vieme uchrániť našu slobodu. Sloboda totiž nie je samozrejmosť.

Viac informácií o projekte nájdete na stránke www.tvareslobody.sk. Niektoré z príbehov neskôr predstavíme aj v Sóde prostredníctvom ďalšieho víkendového vydania venovanému 17. novembru 1989.


Lifetech: Čo je nové